Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iskanje službe je še bolj stresno kot…

Iskanje službe je še bolj stresno kot…

.. poslušanje in maltretiranje s strani zarukanega šefa.

To pa ne bo držalo.
Res je iskanje službe stresno, ker je velik del razpisov lažnih, vabijo te na razgovore, kjer nimaš šans, ker že imajo kandidata in se gredo samo farso za javnost. Res zapraviš ogromno časa za iskanje, zapravljaš dopust, se voziš po celi Sloveniji… ampak že samo misel, da boš končno odpikal zarukanega šefa ti da moč.
Aja, pa meni je uspelo.
Hujše izpade je imela šefla, večjo voljo do iskanja sem imela in uspelo mi je.

Sem že več kot eno leto brezposelna in nič ne kaže, da se bo to v kratkem spremenilo. Iskanje službe me bo spravilo še k psihiatru. Vsi bi radi le izkušene in mlade delavce, ja pa nisem ne eno, ne drugo 🙁

nova
Uredništvo priporoča

Zadnjo službo sem zapustila zaradi mobinga, a če bi vedela, da bo tako težko dobiti drugo, jo ne bi.

Ojoj, sem mislila, da imaš bednega šefa in da zato iščeš. Ti pa vsekakor verjamem, da si v težki situaciji. Obupat pa nikakor ne smeš.
Imaš možnost selitve? Dokler sem jaz iskala v okolici 50 km od doma, ni bilo nič, potem sem razširila na Slovenijo, tudi brez uspeha, potem sem začela čez mejo, je bil pa uspeh hitro.

Kaj pa vem. Razmišljaj raje, v stilu, da si se šefu uprla, torej imaš hrbtenico. Pa zdravje je bolj pomembno kot služba. Jaz ti povem, da ti tak mobing fejst uniči zdravje, vsaj meni ga je.
Naj ti ne bo žal.
Zdajle se bodo začeli razni tečaji preko ljudskih univerz in podobno, marsikaj je brezplačnega, mogoče ti uspe dobiti kako novo znanje, ki ti bo pomagalo.
Res, prav si naredila, da si se umaknila mobingu. Držim pesti, da najdeš službo in to čim prej.

sem bila na istem….dobila po 2 letih brezposelnosti končno službo, kjer pa sem se prvič srečala z mobingom, jebanjem, zaničevanjem….in sem požirala in požirala, saj nisem želela spet ostati brez službe, obenem iskala, molila, upala….in po 3 letih se mi je nasmehnila sreča. Rabila sem pol leta, da sem prišla k sebi, da nisem bila več napeta , kdaj me bo šef videl in nadrl, skratka mobing ti pusti trajne posledice…danes si rečem: ZAkaj nisi odšla prej? zato, ker nisem imela druge službe….ni tako enostavno kaj dobiti, vsi govorijo, da je služb dovolj…ne vem kje….v statistiki.

Ja, taki odnosi pustijo posledice, jaz sem bila čisto uničena. Nisem zbrala poguma, da bi kar pustila službo. Sem trpela in iskala in to par let. Končno mi je uspelo.
Je pa že odločitev, da začneš iskati nekako osvobajajoča, si misliš, samo malo še. Čeprav ta malo potem včasih traja par let.
Ampak ja, so normalni kolektivi, so normalni šefi, zato ni za zgubit upanja.
Jaz sem napisala na stotine vlog, prijav, in ne samo v Sloveniji.

Jaz pa sem zadnjič zjutraj ob prihodu na delo, takoj ko sem sedla za računalnik, dobila porcijo kritike. Vodja se je spravila na moje neke res nepomembne napake, ki jih naredi vsak in se dajo popraviti. Potem je šlo vse skupaj na osebno raven, z naštevanjem nekih napak in napakic, za katere nima niti dokaza da so moje, do tega da bo začela z odbitki pri plači. To, da smo pokrivali dopuste in bolniške, da sem izčrpana, da še nisem bila niti dneva na dopustu, to ne šteje nič. Nisem mogla več, vstala sem s stola, počil mi je film, drla sem se ko zmešana, rekla sem da ne bom več dovolila poniževanja in metanja polen pod noge, da vem za vse čikpauze, kjer me je blatila in se posmehovala. Jokala sem od besa, nemoči. Zdaj je ženska tiho, ne dobim nobenih navodil, samo papirje mi prinese in na trdo spusti na mizo. Pričakujem težave, ne vem kaj je natvezila šefu. Odpovedi ne bom dala. Grem pa s septembrom na dopust, mož pravi naj po dopustu koristim še vse nadure, imam jih okoli 100, bolniško, dokler se res do konca ne spočijem.

Razumem vsakega, ki se bori z mobingom in nima druge izbire. Brez moje plače bi težko preživeli. Občutek imam, da je povsod enako. Mogoče je rešitev privat posel, ampak imam plačo za sproti in nimam prihrankov.
Če kdo ve, ali za koriščenje nadur napišem uradno prošnjo, recimo tako, kot za izredni dopust.

Bravo. Upam, da se bo zate izšlo vse ok.
Če bi se vsi postavili tako zase kot si se ti, verjemi, da bi bilo vse bolje. Samo večina jih bo raje naprej požirala vse.
Jaz nisem imela poguma jasno vse povedat, kar jim gre. Sem raje dala odpoved.

Bravo. Upam, da se bo zate izšlo vse ok.
Če bi se vsi postavili tako zase kot si se ti, verjemi, da bi bilo vse bolje. Samo večina jih bo raje naprej požirala vse.
Jaz nisem imela poguma jasno vse povedat, kar jim gre. Sem raje dala odpoved.
[/quote]

Hvala. Enako vse dobro tudi tebi in vsem, ki se borite.

Tudi jaz sem dala odpoved zaradi mobinga, nove službe še nisem našla, a tja nazaj ne bi šla nikoli več.

Leta in leta mobinga. 3 leta sem potrebovala, da se mi je telo opomoglo.
Verjamem v pekel. Sem šla skozi.

Ne razumem pa, zakaj, zakaj je potreben ta mobing?

Bravo. Poklon. In srečno.
👍🤗🙏

Pravilno, da si se zase postavila. V Ameriki kakšnemu film poči do te mere, da koga tudi pospravi za večne čase. Naredi si izpis ur, da imaš na papirju. Ja najbolje, da daš pisno zahtevo za koriščenje ur. Te ure so tako kot denar, ki ga imaš na računu. Tega se premalo ljudi zaveda, še huje to je del tvojega minulega življenja. Zato to obvezno izkoristi.

nasvet: zacnite namesto sluzbe iskat delo, pa bo.

Mene je kuzla blesava 3 leta dr… ala, delala ko budala, vse požrla, vse njene izpade, zmerjanja, vse praznike mi je dala delovne, od 40 dni dopusta jih sploh nisem imela kdaj koristit…
Pol se mi je pa snel, ko me je spet za praznik pisala, drla sm se vse za nazaj in jo u 100 pm poslala, prišla domov, sedla za rač. in čez 1 mesec že uživala v novi službi.
Je bilo super, ampak šefinja tud mahnjena v eno drugo smer.
Spet sem trmasto ppšiljala prošnje v sedanjo službo in po par poskusih so me sprejeli.
Ni idealna služba, a v primeejavi s prejšnjimi SANJSKA!!

nasvet: zacnite namesto sluzbe iskat delo, pa bo.
[/quote]

Odjebi u skokovima.

Sem vesela, da se ti je tako izteklo.

nasvet: zacnite namesto sluzbe iskat delo, pa bo.
[/quote]
nehaj s temi prizadetimi nasveti, ki nikomur ne koristijo. Ljudje iščemo službo, neplačanega dela imamo dovolj doma! Samo z redno službo lahko živiš dostojno življenje, ne pa z prekarnim izkoriščevalkim delom!

Sploh ne morem verjeti kako smo ljudje pohlevni zaradi ljubega kruhka. Da ne bo pomote – tudi jaz sem tako v prejšnji službi dobila porcijo mobinga, vendar nisem dala odpovedi ker je bila odlična plača. Prva šefica je bila super, druga pa tako neverjetno neprebavljiva in nesramna. Dobesedno ignorirala me je. Prav nič je ne pogrešam krave blesave. Ko se mi je iztekla pogodba sem z naslednjim dnem pričela z delom na trenutnem delovnem mestu, kjer je pa še huje. Sicer je tukaj direktor ampak ima navado da ustrahuje. Prav za vsak drek začne tulit in žalit, pizdit vsepovprek. Če se ne realizira plan prodaje nas v marketingu skor na križ pribije. Slabo mi postane ob misli na službo, prav stežka grem vsak dan ker samo čakam kdaj bo uletel in začel zijati. Intenzivno iščem novo zaposlitev…ampak zdajle poleti je bolj malo pametne izbire.

Ja… precej bolj stresno od seksa…

Resno vprašanje. Kake plače pa imate, da ste pripravljeni to prenašati?

Jaz 2400 neto.


nehaj s temi prizadetimi nasveti, ki nikomur ne koristijo. Ljudje iščemo službo
[/quote]

aja, nisem razumel, sem resno mislil, da rabite nasvet 🙂

New Report

Close