Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrvati nit slo zastave niti slo jezika

Hrvati nit slo zastave niti slo jezika

/wwwslovenskenovicesi/bralci/clanek/hrvatje-slovenskemu-turistu-pa-saj-vi-razumete-hrvasko-215505

v gostilnah zanalašč ni slovenščine, tud slov. zastave nikoli ne bi izobesili, od drugih narodov pa izobesijo zastave, za goste

Prav imajo, majhen narod je pač majhen in se prilagaja večjim. In se tudi po tem, da nobenih posledic negativnih posledic ni občutiti, vidi, da imajo prav. Slovenci znamo slovensko, hrvaško, nemško, angleško, Hrvatje znajo hrvaško, nemško, angleško, Nemci znajo nemško, angleško. Angleži pa skoraj samo angleško. In tako gre potem hierarhija jezikov.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi ni češkega jezika, poljskega jezika in še kakšnega, čeprav je dosti turistov iz teh držav. Saj Slovenci zelo radi hodijo v Tunizijo, Grčijo, Turčijo in Egipt, glede na pisanje na tem forumu, pa tam tudi ni napisov v slovenskem jeziku. :))) Če ne znaš noben drug jezik, kot slovenski, potem ne hodi v tujino.

Glejte pač s svetle strani, smo zato pač. Slovenci smo tudi zato največji poligloti in se znamo prilagodit v multikulti družbi, to je za moje pojme večja vrednota, kot da ti vse v rit tiščijo.

Poljsko, češko zastavo imajo za goste, slovenske ne


[/quote]

Ne vem, kako je z zastavami, ker nisem bila na to pozorna, se pa spomnim, da so bili pred časom prekrškovno sankcionirani hrvaški nogometni navijači, ker so šli s hrvaško zastavo čez Slovenijo v Avstrijo.

Zastave drugih držav v turističnih stavbah na Hrvaškem se mi pa zdijo nepotrebne, ne glede na to, za katere države gre.

Vse sosednje države ne marajo slov.

Ne vem, kako je z zastavami, ker nisem bila na to pozorna, se pa spomnim, da so bili pred časom prekrškovno sankcionirani hrvaški nogometni navijači, ker so šli s hrvaško zastavo čez Slovenijo v Avstrijo.

Zastave drugih držav v turističnih stavbah na Hrvaškem se mi pa zdijo nepotrebne, ne glede na to, za katere države gre.
[/quote]


[/quote]

Kaj bo gost z zastavo? Jih ma doma dost.



Politolog z zagrebške fakultete političnih znanosti profesor Zdravko Petak je za Večernji list naštel nekaj razlogov, zakaj je Slovenija boljša od Hrvaške. To so njegovi odgovori …

* »V Sloveniji je manj kot pet odstotkov ljudi včlanjenih v neko stranko (podoben odstotek je tudi v srednji Evropi), medtem ko na Hrvaškem to velja za 10 odstotkov prebivalcev.«

* »Slovenci ne bežijo iz svoje države, saj manj kot pet odstotkov Slovencev živi zunaj svoje rodne države (podobno v Skandinaviji), medtem ko je na Hrvaškem petina na Hrvaškem rojenih ljudi izseljenih.«

* »Slovenija nima visoke stopnje korupcije, razširjenega klientelizma, odsotnosti strateške vizije. Korupcija je seveda prisotna tudi v Sloveniji, kjer je bil nekdanji premier Janša zaradi korupcije obsojen, a je manjša kot na Hrvaškem.«

* »Slovenije ne bomo dohiteli, vse dokler je za posle v javnem sektorju pomembna strankarska izkaznica, dokler vrhunski menedžerji ne bodo vodili javnih podjetij in inštitutov in ne bomo sposobni razbiti klientelistične mreže. Samo turizem nas dolgoročno ne vodi nikamor.«

* »Čeprav so bili Slovenci pred nami že v bivši skupni državi, so danes pred nami bolj kot kadar koli prej.«

* »Prebivalci in razvoj niso skoncentrirani le v Ljubljani, temveč je razvoj enakomeren po vsej državi.«

Link

tudi jaz hrvatu v Sloveniji rečem “tukaj se govori slovensko”

on se bi ti nasmejal navihano


[/quote]

ene parim hrvatom in hrvaticam, ki sem jim to rekel, se ni zdelo smešno 🙂

Če ne znaš NOBENEGA DRUGEGA JEZIKA kot slovenskega, potem ne hodi v tujino.

antilopa, takole je tvoj stavek zapisan pravilno. Od take izobražene intelektualke bi pričakovali višjo raven znanja slovenskega jezika!

v kampu kamor hodim visi slovenska zastava pri vhodu. na 3 mestu med drzavami.

EU HR DE IT SLO Itn…

Imeli so hrvati dosfi Čehov in Slovakov, pa so jih sami preusmerili drugam

Če ne znaš NOBENEGA DRUGEGA JEZIKA kot slovenskega, potem ne hodi v tujino.

Res je, se iskreno opravičujem, gospod jezikovni policist.

antilopa, takole je tvoj stavek zapisan pravilno. Od take izobražene intelektualke bi pričakovali višjo raven znanja slovenskega jezika!
[/quote]

Kam bomo pa tebe dali, saj še slovenščine ne obvladaš?

Mi se ne sekiramo. Ravno zdaj smo nekaj kupovali po spletu iz Zagreba, mejli so leteli sem in tja, mi slovensko, oni hrvaško, pa smo se vse zmenili brez težav.

Kam bomo pa tebe dali, saj še slovenščine ne obvladaš?
[/quote]

Jaz vsaj ne jamram na forumu, da potrebujem prevod hrvaških besed: meso, kruh, vreća v slovenski jezik….:)))

Generacija 30+ še nekako razume HR, mlajši nič. Moj najstnik bolj razume češko, kot hrvaško. Sem pa zadnjič na HR spraševala v lokalu kelnarja nekaj, pa je rekel da ne razume, pa smo šli drugam, saj izbire je več kot dovolj.

Ja sam svijetski čovjek, pričam srbo-hrvatski. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Če ne znaš cirilice, si po mnenju Srbov polpismen. :)))

Parv dan s prejela kartico s Hrvaške…poleg napisanih pozdravov v treh tujih jezikih tudi naš…sončen pozdrav.
Lepo in pohvalno.

New Report

Close