Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek šla na odpravo dioptrije

šla na odpravo dioptrije

Pred mesecem sem šla na odpravo dioptrije, razmišljala sem dolgo časa. Imela sem metodo Femto ilasik.
Zelo sem vesela, poseg ne boli, malo je neprijeten, videla sem že takoj dobro, okrevala po enem dnevu (vzela sem eno tablete proti bolečenim ker so se mi solzile oči, to je vse), peti dan sem že delala v službi za računalnikom.
Sem vesela, da sem zbrala pogum in se znabila očal.
To sem napisala, če še kdo razmišlja in nima poguma, da mogoče vam moja izkušnja kaj pomaga.

In kam si šla ?

samoplačniško?

če ne, kolk stane?

kje?

kako močna dioptrijo si imela

In enako kot predhodniki – kam, koliko stane, kakšna dioptrija?

šla sem v Lj, Morela,
prišlo me je cca 2400€, dioptrija je bila cca -3

mislim, da so take operacije samo samoplačniške

Kaj pa po operaciji, so oči kaj bolj občutljive, na svetlobo recimo- moraš skoz sončna očala nosit? To mi je govorila ena gospa, da po tistem mora…

tudi sama sem mislila, da bom potrebovala sončna očala vendar ne, notri sem jih nosila kakšne 4 dni, bolj zato da sem si zaščitila, da mi kaj ni padlo v oko, zunaj pa sem jih nosila en mesec, tudi zaradi zaščite oči, svetloba me na splošno ne moti nič, je pa res, da tudi prej nikoli nisem nosila sončnih očal, svetloba me nikoli ni motila, verjetno za nekoga, kii jih že sedaj nosi, ga potem tudi bolj moti


Super to, da jih ne rabiš nosit.

Tudi jaz razmišljam o tem. Se bom pa verjetno odločila za vstavitev umetnih leč, ker je to optimalna rešitev, a najdražja. Zato varčujem…za eno lečo sem že našparala…😃


sončna očala MORAŠ nositi še pol leta po operaciji na soncu!!!!!!!!!!!


sončna očala MORAŠ nositi še pol leta po operaciji na soncu!!!!!!!!!!!
[/quote]

kdo pa dela operacije na soncu?

To te pa ne skrbi, kaj bi naredil svojemu telesu?

Vprašajte se, zakaj ti ljudje, ki začasno odpravljajo dioptrijo, sami nosijo očala? Ker niso nori, da bi svoje lastne leče brusili.

To te pa ne skrbi, kaj bi naredil svojemu telesu?
[/quote]
Kaj pa bi naredil?


Kaj pa bi naredil?
[/quote]

Itak si prestar. Ti boš kmalu potreboval progresivna očala :)))).

Itak si prestar. Ti boš kmalu potreboval progresivna očala :)))).
[/quote]
Spet samo bluziš, nisi pa odgovorila na vprašanje.


Spet samo bluziš, nisi pa odgovorila na vprašanje.
[/quote]
Ne vem, kaj bi naredil, ampak sklepam da ne sprašuješ kar tja v en dan in za neke neznance v reali.


Ne vem, kaj bi naredil, ampak sklepam da ne sprašuješ kar tja v en dan in za neke neznance v reali.
[/quote]

Kaj pa potem bluziš, če ne veš ?
Nimaš pametnejšega dela?

Jaz bi šla tudi, sem bila že na pregledu pri moreli, ko je šla mati na operacijo sive mrene, pa žal spadam v tisti 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, ki ima že tako tanko roženico in nisem primerna za laser. Sama pa lahko grem samo na zamenjavo leče. 🙁

Kaj pa potem bluziš, če ne veš ?
Nimaš pametnejšega dela?
[/quote]

Torej hočeš reči, da ni pametno, da te berem? 🙂
Robi, spet kažeš čustva hahaha.

Niso vsake očke primerne za operacijo. Nekateri zelo hvalijo tudi kliniko Svjetlost na Hrvaškem. Ali jo kdo bolje pozna? Morela je res dobra, vendar ko imaš zelo visoko dipotrijo, ko nimaš več rumene pege na mrežnici, ker je preveč zgrbančena, ko ti odstopajo in umirajo paličice iz središča navzven in počasi vidiš vse sivo, pa si vseeno zelo vesel, da vsaj vidiš, takrat iščeš res dobrega, zaupanja vrednega okulista. Ali sploh obstaja, ali je bolje, da se sprijaznim, da bom slej kot prej videl le še s perifernim vidom (od strani).

Ja baje najboljši strokovnjak pri nas je dr. Pfeifer, pa Irman je tut baje kul, pa Morela in ta očesni center Vidim v Celju. To so bolj poznani pri nas. Za ostale pa ne vem. Morela je drugače res top. Takrat ko sem jaz peljala mami, to je bila cela čakalnica ljudi na napotnico. Ženska kot po tekočem traku. Vsi zadovoljni.

Pri Moreli sem bila operirana z vstavitvijo trajnih trifokalnih tritoričnih leč 3 leta nazaj. Prezadovoljna! Zeiss Acri Lisa 939MP.

New Report

Close