Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brithni in sposobni, zakaj nasvetov ne delite?

Brithni in sposobni, zakaj nasvetov ne delite?

Tule gor je veliko ljudi, ki trdijo kako je polno zaposlitev, kako so si delavci sami krivi, če ne dobijo plač, polno takih, ki pravijo, da so izobraženi, razgledani, potem polno takih, ki so fit in zdravi in polni kondicije in oh in sploh zdravo živijo.

Ampak, ko človek vpraša za nasvet, ti brihtni, sposobni, nič kaj nočejo svetovat.
Pa naj gre za nasvete kako v službi, kako najti službo, kako se izobraziti, kako postati bolj zdrav, fit…

Toliko pametnih monovcev, ultra sposobnih, brihtnih, izobraženih, je tu gor. Ampak, ko je treba dat kak nasvet, se pa ne javijo. Samo pljuvat znajo.

Če so tako uspešni, zakaj je tak problem kak nasvet dati manj uspešnim?

Kaj konkretno potrebuješ?

Nisem najpametnejša pa sposobnejša, ampak en nasvet pa imam.
Ljudje. Druženje z ljudmi, s katerimi bi rada delala oz. ki delajo nekaj kar bi ti delala. Ki so uspešni pri tem, ali pa na poti da bodo zelo uspešni. Fajn je da že v šoli to prakticiraš, ampak tudi kasneje se da.
Kakor se grdo sliši, ampak če se boš celo življenje družila samo z ljudmi, ki delajo za preživetje, ali pa z ljudmi ki se konstantno sami sebi smilijo, ljudmi ki vedno iščejo krivce izven sebe….ipd. boš tudi ti taka slej ko prej. Ne rečem da je treba odrezat na polno, ampak resno, če hočeš bit uspešen ni samo od tebe odvisno. V 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ti bo na poti do uspešnosti nekdo pomagal tako ali drugače. Mogoče z nasvetom, ali te bo predstavil pravim ljudem, se boš od njih kaj naučila….
Super da narediš šolo, še boljše če se še dodatno kaj izobražuješ (ne nujno v šolah), več znaš boljše je. Ampak kaj loči dva, ki znata enako, imata isto izobrazbo….je to kakšen in kolikšen krog ljudi pozna. Te lahko kdo priporoči. Ti lahko kdo predstavi prave ljudi. Ti lahko kdo da nasvet kje se izboljšat in kaj delaš narobe. Znaš sprejet kritiko od takih ljudi? Človeški faktor je najpomembnejši. Pa ne se sedaj metat po tleh da nimaš vez in ne vem kaj. Ustvari jih! Doma za računalnikom, v gostilni za šankom in javkanjem ljudem ki so na istem kot ti jih ne boš spoznala.
Sodeluj na forumih na svojem področju. Najdi stike prek linkedin, naredi kakšen tečaj in tam koga spoznaš. Lahko tudi online tečaje. Postani prostovoljka. Jaz sem kot prostovoljka spoznala že dve osebi katere sem priporočila čez nekaj časa ko sem videla kako delati in obe osebi sta zaposleni pri istem podjetju kot jaz sedaj. Nisem edina zaposlena in prostovoljka. Nas je veliko. Veliko tudi vodstvenega kadra. Nikoli ne veš kje in kdaj spoznaš koga na katerega narediš dober vtis in ti pomaga na poti.
Samo pošiljat prošnje, čakat na odgovore in pričakovati da boš uspešen je bedarija. Nikomur kar v naročje nič ne prileti. Ok mogoče komu ki se je rodil v pravo družino. Ma ti se očitno nisi. Tako kot se nisem jaz in še veliko drugih. Si moraš kar ustvariti pot. In ne gre čez noč.

Jaz ne iščem službe.
Kdor pa išče službo, si s tem, kar si napisala, ne bo imel kaj pomagat.

Nasvet se poda samo v primeru, da ga nekdo želi, drugače nikakor.

Nasveti se plačajo. Zakaj bi ti dobil zastonj, za kar so se drugi potrudili?

No, jaz sem se pred leti, ko sem iskala službo, udeležila nekih seminarjev, ki smo jih imeli kar nekaj časa 1x na teden. Tam so zelo vzpodbujali t.i. mreženje, spoznavanje med sabo, večina ljudi je imela kakšen posel ali bila zaposlenih. Sem se trudila, ampak kaj, če nisem imela niti ene teme z njimi skupne. Oni so ostajali na nekih površinskih pogovorih, nekateri zbijali čudne šale ali se pačili, res, z nikomer se nisem našla skupaj. Tako sem v odmoru, ki smo ga imeli in naj bi bil namen mreženje, pač bila nekje bolj zase. Ne znam se silit v neke floskaste pogovore, če mi do tega ni. Do te površinskosti. Pa imam zelo rada debate, takšne, čisto konkretne, o življenju, življenjskih izkušnjah, predvsem s starejšimi, ki so dali že nekaj čez. Tega tukaj ni bilo.

Potem pridem do neke službe. Sodelavke. Samo parfumi, ličila, cunje, frizeraj- kje, kaj, ceneje, bla, bla. In spet se nisem našla v tem. Ne vem, kako se naj prisilim v takšne pogovore, če nimam pojma o znamkah ličil, ker jih ne uporabljam. Cunj tudi ne kupujem vsak teden, čevljev prav tako ne. V bistvu grem morda 2x letno v kakšno od teh trgovin in to je to.

Zdaj sem spet brez službe in ja, vidim, da v bistvu kakšnih vez in poznanstev, nimam. Tako da sem pač sama v tem iskanju in je dosti težje kot prek vez, kjer hitro najde službo kdo, ki niti zanjo nima kvalifikacij.

Zato ker brezplačnih nasvetov nihče ne ceni. Ravno nasprotno, vedno se najde vsaj en, ki tvoj nasvet spljuva. Čeprav je strokoven in čisto na mestu.

Ker zastonj nasvetu nihče ne verjame. Bolj pomagaš ljudem, bolj se norčujejo s tebe.

Ne nabijajte v prazno.
Na FB je skupina iščem/nudim zaposlitev. Daš svoj oglas in/ali zasleduješ že podane.
Plus sprašuješ, odgovarjaš o vsem, kar k temu spada. Tole JE mreženje.
Tu nikogar ne briga, koga poznaš. Le, kaj znaš in koliko veljaš.


Ja saj, ampk tudi tu ni za pričakovat ne vem kaj. Morda, da ti kdo da ponudbo, če mu ga potegneš, kot je bilo ne dolgo nazaj objavljeno v medijih, je takoj ženski poslal sliko svojega “ootepača”, kot ga je poimenoval.
[/quote]

Glej, sedaj vsaj vidiš, kaj vse ste ti in tebi podobni si drzniti. In tudi ti si drzneš.
Ta problem teh vas je le v praznenju tošljev.
Tista skupina tam je na nivoju, se takega zbrca takoj. Medtem, ko si ti lahko privoščiš tudi, kar je drugje kaznivo. Osebno ti, ja.
Tako, da ne pametuj in se spravi spod nog.

Nisem ne najbolj brihtna, ne najpametnejsa in najsposobnejsa, sem pa mocna na nekaterih podrocjih.
Ko kdo kaj sprasuje, povem svojo izkusnjo, kako sem jaz podelala te stvari in kako pri meni funkcionira.
A zal nekdo, ki tega ni dozivel in prezivel, ne razume. Me pa podprejo komentatorji, ki so sli skozi podobno.

Nekdo ti lahko razlaga postevanko dan in noc, a dokler se je ne lotis sam, nimas pojma, za kaj se gre in zate so vse to samo neke cifre brez vsake povezave.
Ko se sam lotis tega, ustvaris neko svoje lastno razumevanje in izkusnjo, a se cedno ni receno, da bos postevanko zares dojel, ker marsikdo se je nauci na pamet in na kalkulator…

Saj delijo nasvete in usmeritve tisti plačani sds plonkarji… a jaaa, sam res ps je , da oni niso brihtni in sposobni.


Pametni nasveta ne rabi, bedak ga ne upošteva… komu češ pol karkol svetovat? 🙂

Redko kdaj sem tukaj na Monu videl da dober nasvet ni bil spljuvan do konca. Pa verjamem, da je vecina tistih ljudi ki so pisali nasvet zelela samo pomagat.

Konkretno, ker smo ze ravno v poletni sezoni – kar nekaj ljudi tukaj je podrobno opisalo kako dopustujejo v tujini, kje najdejo razumne letalske karte, kje spodobne apartmaje, kako urejajo prevoze, itd, itd… In na vsak tak nasvet se je vsula mnozica jamracev ki tega ne zmorejo, fanaticnih slovencev, ki tulijo da je samo Hrvaska nekaj vredna in se kup tistih ki itak zanicujejo vse.. Vsaka taka tema se konca s kregom in potem zamre. Zakaj bi torej clovek zelel trositi lasten cas in pisati nasvete o skritih kotickih?

Jaz vedno delim svojo izkušnjo, če mislim, da je lahko komu v pomoč.

Problem, ki ga vidim, je v tem, da gre pri teh prošnjah za nasvet, pomoč ipd. velikokrat za pasivnost na drugi strani – tudi, ko dobijo nasvet ali več nasvetov, nič ne spremenijo glede osnovnega problema, za katerega so sploh prosili nasvet.

Skratka, dan zaključijo z dobrim občutkom, da so nekaj naredili zase (ker so vprašali za nasvet), ko bi pa dejansko morali kaj narediti, pa zmanjka volje in motivacije.

Uspešni ljudje (na določenem področju) niso uspešni zato, ker delijo nasvete, ampak zato, ker delajo na tem: delo, vztrajnost in nenazadnje tudi odrekanje… to pa marsikomu ne diši več…


Pametni nasveta ne rabi, bedak ga ne upošteva… komu češ pol karkol svetovat? 🙂
[/quote]

Bedak ga res ne upošteva. Pametni pa vsekakor rabijo nasvete. Nihče ni toliko pameten, da ne bi rabil nasvetov.
Pa, da ne bo pomote, se najdejo tudi na monu ljudje, ki marsikaj pametnega svetujejo. Se najde tu in tam kaka tema, da steče pogovor v normalno smer, da kdo kaj pametnega napiše, da je konstruktivna debata in tudi uporabni nasveti.
Samo žal prevladujejo tisti, ki vedno pljuvajo po ljudeh, da so nesposobni, neumni in podobno. Ko pa kdo vpraša za nasvet pa ravno ti pljuvači nimajo kaj pametnega povedat.

Še nekaj pozabljaš. Uspešni ljudje sigurno ne visijo na monu, da bi pljuvali po ljudeh kako nesposobni, neumni so. In žal na monu je ravno teh izjemno uspešnih pljuvačev največ. Pišejo kako oh in sploh so oni uspešni, ampak izpod njihovih prstov ni nobenega pametnega zapisa.

nemohgoče je pametno svetovati na banalna, neumna vprašanja, ki jih Gugl obvlada ☺

Še nekaj pozabljaš. Uspešni ljudje sigurno ne visijo na monu, da bi pljuvali po ljudeh kako nesposobni, neumni so. In žal na monu je ravno teh izjemno uspešnih pljuvačev največ. Pišejo kako oh in sploh so oni uspešni, ampak izpod njihovih prstov ni nobenega pametnega zapisa.
[/quote]

Don’t ask – if you can’t handle the truth.

Jaz sem na tem forumu cca. 3 tedne, ker je pač tudi v našem podjetju čas kislih kumaric. Če vsak dan napišem kakšen odg., ne pomeni, da stalno visim na MON-u. Morda sklepaš po sebi?

Don’t ask – if you can’t handle the truth.

Jaz sem na tem forumu cca. 3 tedne, ker je pač tudi v našem podjetju čas kislih kumaric. Če vsak dan napišem kakšen odg., ne pomeni, da stalno visim na MON-u. Morda sklepaš po sebi?
[/quote]

Hm, a sem kje napisala, da TI visiš cele dneve na MONu?
Nisem te spraševala koliko časa si tu, niti od kdaj, še manj, da bi te karkoli obsojala. Ti pa kar v napad name? Zakaj že?

Ko shujšaš 20 kil in to napišeš, se najdejo vse mogoče osebe, ki se spoznajo na vse in spljuvajo, žalijo, vse vedo bolje in so najmanj dietetičarke.
Ko poveš, kako prihraniti, te obtožijo, da ješ ceneno, da je treba najti preverjene kmete in bio dio izdelke, ker hrana izpod 300 eur na osebo je šrot.
Pa poveš kako si poiskal dodatno delo in spet se najdejo take, ki bi rabile delo in še koga, ki bi delal namesto njih.
Ko poveš kako dopustuješ, da ni predrago in da greš po svetu, planejo ljubitelji lijepe naše.
Najbolš so pa tisti, ki vprašajo za nasvet, potem pa te še oni prepričujejo, da nimaš prav 🙂

Ko shujšaš 20 kil in to napišeš, se najdejo vse mogoče osebe, ki se spoznajo na vse in spljuvajo, žalijo, vse vedo bolje in so najmanj dietetičarke.
Ko poveš, kako prihraniti, te obtožijo, da ješ ceneno, da je treba najti preverjene kmete in bio dio izdelke, ker hrana izpod 300 eur na osebo je šrot.
Pa poveš kako si poiskal dodatno delo in spet se najdejo take, ki bi rabile delo in še koga, ki bi delal namesto njih.
Ko poveš kako dopustuješ, da ni predrago in da greš po svetu, planejo ljubitelji lijepe naše.
Najbolš so pa tisti, ki vprašajo za nasvet, potem pa te še oni prepričujejo, da nimaš prav 🙂
[/quote]

No mene pa zanima zakaj te dietičarke, ekspertke za hrano in ostali svetovalci, ki jih omenjaš. Nikoli ne dajo nič pametnega od sebe.
Se strinjam, da je tako kot pišeš. Zato me pa zanima zakaj tisti, ki tako napadejo, ne dajo pa nič pametnega od sebe? Znajo pametovat, pametnega pa nič ne napišejo.

No mene pa zanima zakaj te dietičarke, ekspertke za hrano in ostali svetovalci, ki jih omenjaš. Nikoli ne dajo nič pametnega od sebe.
Se strinjam, da je tako kot pišeš. Zato me pa zanima zakaj tisti, ki tako napadejo, ne dajo pa nič pametnega od sebe? Znajo pametovat, pametnega pa nič ne napišejo.
[/quote]
Moje mnenje je tako, da gre za hijene, ki so priklopljene na internet non stop in mislijo, ker so prebrale nekaj blogov, da so zato strokovnjakinje v vsem. Nimajo kaj svetovati, ker je njihov svet iracionalen in v njem ne veljajo pravila realnega sveta
Zato so tako ostre in skrajnostne. Ker nimajo pojma, kako gre to v resničnem svetu.


Moje mnenje je tako, da gre za hijene, ki so priklopljene na internet non stop in mislijo, ker so prebrale nekaj blogov, da so zato strokovnjakinje v vsem. Nimajo kaj svetovati, ker je njihov svet iracionalen in v njem ne veljajo pravila realnega sveta
Zato so tako ostre in skrajnostne. Ker nimajo pojma, kako gre to v resničnem svetu.
[/quote]

Bo kar držalo :).

New Report

Close