Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bolečina na vratu, za ušesom

Bolečina na vratu, za ušesom

Pozdravljeni,
za levim ušesom v vratu imam že teden dni trajajočo bolečino. Predel je na otip boleč, bolečina sega proti spodnjemu delu lobanje, zatrdlin ali oteklin ni občutiti, bezgavke niso povečane, telesna temperatura ni povečana. Pričelo se je z glavobolom, ki se je stopnjeval tri dni. Tretji dan je bila bolečina prisotna predvsem na levi strani obraza (čeljust, sinusi, uho, vendar ti predeli niso bili boleči na otip). Bolečina v vratu je prisotna predvsem pri sedenju in ležanju, glavo lahko premikam (ob rahli bolečini) gor in dol, obračanje glave v levo in desno stran je omejeno (močnejša bolečina, občutek zategnjenosti). V sredini prejšnjega meseca sem bila močno prehlajena, ostalih zdravstvenih težav nimam, modrostni zobje so odstranjeni. Veliko sem se gibala v gozdu (klopi – vendar nikjer na koži ni opaziti rdečine).
Prosim za nasvet, če je potreben obisk zdravnika (zaradi dopustov je moja osebna zdravnica odsotna) ali si lahko pomagam z “domačo lekarno”.

Spoštovani,

bolečina v vratu za ušesom je verjetno povečana, boleča bezgavka ob virozi. Tudi glavobol in obrazne bolečine so lahko ob virozi.

Obiščite splošnega zdravnika (v času odsotnosti vašega zdravnika bo določen nadomestni):
– Če bolečine ne minejo po analgetiku
– če imate motnje vida, motnje zavesti,
– če je glavobol oz. obrazna bolečina zelo močna
– če se stanje po 5 dneh ne izboljšuje

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepša hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

New Report

Close