Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ta cigaretni dim iz sosednje garsonjere

Ta cigaretni dim iz sosednje garsonjere

kaj je za narediti? Vem, da ima pravico kaditi. Jaz pa tudi imam pravico do svežega lufta, da si zjutraj, ko še ni vroče in zvečer ko se shladi preluftam stanovanje. Ker naredim prepih in grem tako v eno sobo (da nisem na prepihu, nisem vseskozi zraven – in potem pridem zapreti in vse smrdi po cigaretih. Namesto svežega zraka in ohlajenega stanovanja imam smrad po cigaretih, ki pa ga ne prenesem.
Meni to obupno smrdi, odkar sem imela določene zdravstvene težave pa še toliko bolj sem občutljiva na te močne vonjave in me začne še glava boleti zraven.
Kaj sploh lahko naredim?
isto je zvečer, komaj čakaš,da se ohladi pozno zvečer in potem tam ob polnoči smrad po cigaretih namesto svežega zraka. Blagor ljudem za hiše.

V bistvu ne moreš nič. V svojem stanovanju ima vso pravico kaditi. Žal.

kadilci – izmečki človeštva

Si po sebi sodil/a??

Prav imaš. Kaj bosta tista dva šiptarja iz Jesenic, ki sta mučila otročka do smrti, to ni nič. Kadilec je tisti, ki je zlo na tem planetu.

Cigareti, parfumi, deodoranti, kuha, smrad smeti, varikina idr.čistilne kemikalije, pralni praški, mehčalci…
Vse to in še več smrdi iz stanovanja v stanovanje. Ok. Najlaže je o cigaretnem dimu.
Resnica je precej, precej hujša in bolj kompleksna.
Ampak, polovica prebivalstva posluša le o cigaretnem dimu, o ostalih smradih pa nič. In te odmislijo, ostale pa potencirajo.
Avtorica, roko na srce, s čim vse pa ti ostalim zasmrajaš njihov vsak dan, pa o tem morda niti veš ne?
Morda bomo pa morali na daljši rok tudi tako razmišljati.

Znorela bom..odprem okno,vonjave pod nad in pod oknom,smrdi cebula,vonj kuhinja me moti…imam pravico do svezega zraka?😁😁😁



tudi po kuhi smrdi – me tudi moti, ampak ne toliko kot cigaretni dim, ki je zraven pa še zelo škodljiv. Te razlike ti ne vidiš, pa bi jo moral.
Eno je vonj, ki ni škodljiv, drugo pa dim, ki zastruplja tudi ostale. Tisti, ki se zastruplja naj zastruplja zgolj samega sebe, ostali pa imamo pravico do čistega zdravega zraka.
je bil zadnjič en dober komentar o cigaretnih ogorkih, ki jih kadilci zmečejo(te) po tleh. tudi ti zastrupljajo od živali do otrok, ki ne vedo kaj je to in se npr. po plažah igrajo in vtaknejo kaj v usta, ali z rokami to prijemajo. Samo zato, ker se kadilcem ne ljubi vreči tega v koš, ampak je bolj easy vreči na tla in pohoditi. Koliko požarov naredite zaradi odvrženih ogorkov. Tudi stanovanja so že gorela, ker je kadilec š čikom zaspal.
Pač kajenje vaša pravica – samo to vidite, ne pomislite pa niti malo na varnost in spoštljivost do okolice in njihove pravice do zdravega življenja, ki je vi s kajenjem in posledicami zaradi njega nimate pravice kratiti.

Ko bos vohala soseda, ki ful sporta, oblacila pa ne pere in vse smrdi po svicu zazrtem v sintetiko, se oglasi!
Noben smrad se ne more primerjati s tem!



tudi po kuhi smrdi – me tudi moti, ampak ne toliko kot cigaretni dim, ki je zraven pa še zelo škodljiv. Te razlike ti ne vidiš, pa bi jo moral.
Eno je vonj, ki ni škodljiv, drugo pa dim, ki zastruplja tudi ostale. Tisti, ki se zastruplja naj zastruplja zgolj samega sebe, ostali pa imamo pravico do čistega zdravega zraka.
je bil zadnjič en dober komentar o cigaretnih ogorkih, ki jih kadilci zmečejo(te) po tleh. tudi ti zastrupljajo od živali do otrok, ki ne vedo kaj je to in se npr. po plažah igrajo in vtaknejo kaj v usta, ali z rokami to prijemajo. Samo zato, ker se kadilcem ne ljubi vreči tega v koš, ampak je bolj easy vreči na tla in pohoditi. Koliko požarov naredite zaradi odvrženih ogorkov. Tudi stanovanja so že gorela, ker je kadilec š čikom zaspal.
Pač kajenje vaša pravica – samo to vidite, ne pomislite pa niti malo na varnost in spoštljivost do okolice in njihove pravice do zdravega življenja, ki je vi s kajenjem in posledicami zaradi njega nimate pravice kratiti.
[/quote]

Vonj, ki ga prinese do tvojega nosu, ni nič bolj strupen kakor izpušni plini avtomobilov v zraku, le da jih manj vohaš, če sploh in dišeči hlapi osvežilcev zraka, ki so izjemno škodljivi. Tako da čeprav ti verjamem, da je zelo neprijetno, zaradi tistega ne boš imela posledic. Kot drugo, kar me pogreje, je metanje pod nos, da čiki po tleh škodijo tebi, drugim, živalim in narvi. To je res. Ampak draga moja, kje misliš, da prej ko slej pristane plastika, ki si jo ti vrgla v kontejner? Ja, v naravi. In škodi tebi, meni, drugim, naravi in živalim. Kje misliš, da priatane voda polna pralnega praška, mila, čistil…..iz odtoka, ko počistiš stanovanje? In tako dalje. Marsikaj od tega dosti bolj uničuje naravo kot ogorki. Brez veze. Ker če se začnemo dajati, kdo bo kriv za konec tega planeta, imamo prav vsi, tudi ti, veliko preveč masla na glavi, eni tako, drugi drugače.

……aja, pa ne kadim, preden mi kaj očitaš.

Ko bos vohala soseda, ki ful sporta, oblacila pa ne pere in vse smrdi po svicu zazrtem v sintetiko, se oglasi!
Noben smrad se ne more primerjati s tem!
[/quote]
Nismo na tekmovanju. Kot sem napisala so tudi drugi vonji moteči, ampak cigaretni je pa še strupen in zato še toliko bolj moteč. Če tebi ni izvoli rešitev- izvoli zakajaj se tudi ti, pa ti bo cigaretni dim zagotovo prevagal čez vonj potu in potem te nič več ne bo motilo in boš srečno živel naprej.

Vonj, ki ga prinese do tvojega nosu, ni nič bolj strupen kakor izpušni plini avtomobilov v zraku, le da jih manj vohaš, če sploh in dišeči hlapi osvežilcev zraka, ki so izjemno škodljivi. Tako da čeprav ti verjamem, da je zelo neprijetno, zaradi tistega ne boš imela posledic. Kot drugo, kar me pogreje, je metanje pod nos, da čiki po tleh škodijo tebi, drugim, živalim in narvi. To je res. Ampak draga moja, kje misliš, da prej ko slej pristane plastika, ki si jo ti vrgla v kontejner? Ja, v naravi. In škodi tebi, meni, drugim, naravi in živalim. Kje misliš, da priatane voda polna pralnega praška, mila, čistil…..iz odtoka, ko počistiš stanovanje? In tako dalje. Marsikaj od tega dosti bolj uničuje naravo kot ogorki. Brez veze. Ker če se začnemo dajati, kdo bo kriv za konec tega planeta, imamo prav vsi, tudi ti, veliko preveč masla na glavi, eni tako, drugi drugače.

……aja, pa ne kadim, preden mi kaj očitaš.
[/quote]
to ni res – preberi si kaj o pasivnem kajenju. Avtomobilski izpušni plini ubijajo a veš. Jaz ne stojim pri avtu in vonjam direkt izpušne pline.
Pri nas imamo čistilne naprave a veš za tako vodo. …In tisto kar lahko vsak sam naredi je osnova – in osnova je to,da ne odmetavamo smeti v naravo, ampak jih pospravljamo v za to namenjena mesta.
očitno tudi ti odvržeš smet, kjer ti pade iz roke, namesto v koš – in potem to opravičuješ s tem,da marsikaj drugega onesnažuje okolje bolj kot tvoja odvržena smet v naravi.
Sram vas bodi take ljudi neodgovorne in nespoštljive.

Jaz bi pražila čebulo, takrat ko sosedje kadijo …

se bodo vedno zagovarjale na 101 način.

Tako. Alkoholki smo boljši.
Hiiiik. Hiiiiik.Hiiiiik.

Rešitev je precej enostavna. Čez dan na vso silo hodi po peti. Ko bodo surle privleki k tebi, da si malo preglasna, jim razloži, da boš bolj uvidevna takrat, ko bodo oni torej da nehajo kaditi ali pa naj se prekajajo ob zaprtih oknih!


praženje čebule ne izniči strupenosti cigaretnega dima. Eni ste res tumasti kot teleta.

Pametnjakovička, še nisem zasledila, da bi na izdelkih kot je kruh, čebula… pisalo, da vživanje škoduje nerojenim otrokom, da izdelki vsebujejo 200+ rakotvornih snovi, da tisti, ki uživajo čebulo umrejo prej itd. Kapiraš, pametnjakovička?!


to ni res – preberi si kaj o pasivnem kajenju. Avtomobilski izpušni plini ubijajo a veš. Jaz ne stojim pri avtu in vonjam direkt izpušne pline.
Pri nas imamo čistilne naprave a veš za tako vodo. …In tisto kar lahko vsak sam naredi je osnova – in osnova je to,da ne odmetavamo smeti v naravo, ampak jih pospravljamo v za to namenjena mesta.
očitno tudi ti odvržeš smet, kjer ti pade iz roke, namesto v koš – in potem to opravičuješ s tem,da marsikaj drugega onesnažuje okolje bolj kot tvoja odvržena smet v naravi.
Sram vas bodi take ljudi neodgovorne in nespoštljive.
[/quote]

Vonj, ki pride iz sosednega stanovanja v tvoje, ni več isto kot pasivno kajnenje. Tako kot ne stojiš ob avtomobilu in ga vohaš, tako ne stojiš ob cigaretu in ga vohaš, a veš. Če pa misliš, da je enako škodljivo, potem po tvoji logiki tudi izpušni plini, ki jih ti v ozračju sploh ne zaznaš, enako škodijo, kot če stojiš zraven avtomobila in ga vohaš. Se ti ne zdi? Čistilno napravo imaš? Ja super. In kam izgine vsa tista strupena umazanija? Se spremeni v nič? Prej ali slej pristane v naravi. A veš. Ne, ne mečem stvari v naravo, ampak jih, tako kot ti, odlagam tja, kamor jim je to namenjeno. In kaj ti misliš, da je kontejner čudežna škatlica brez dna? Nekam morajo tiste stvari odlagat. Nekaj uspe priti v reciklažo, pa malo sem pa malo tja in nazadnje kam? Ja, v naravo. Tudi če si še tako skrbno ločila odpadke in jih pospravila v smetnjake, prej ali slej pristane veliko od tega nekje v naravi. A veš. Ničesar ne opravičujem. A veš. Samo kruto resnico ti navajam, ki pa jo, kot kaže, nisi sposobna razumeti ali pa si preveč neumna, da bi jo. A veš. Če te sosed moti, je to tvoj problem in ni treba, da se zato repenčiš po drugih. Jaz ti nisem prav nič naredila. A veš. Ti pa sosedu pač ne moreš nič.

Tako. Alkoholki smo boljši.
Hiiiik. Hiiiiik.Hiiiiik.
[/quote]

ker se še ni zgodilo, da bi bil pijan, če bi samo sedel ob nekom, ki pije. Kadilec pa zastruplja okoli sebe, zasmradi …

Vonj, ki pride iz sosednega stanovanja v tvoje, ni več isto kot pasivno kajnenje. Tako kot ne stojiš ob avtomobilu in ga vohaš, tako ne stojiš ob cigaretu in ga vohaš, a veš. Če pa misliš, da je enako škodljivo, potem po tvoji logiki tudi izpušni plini, ki jih ti v ozračju sploh ne zaznaš, enako škodijo, kot če stojiš zraven avtomobila in ga vohaš. Se ti ne zdi? Čistilno napravo imaš? Ja super. In kam izgine vsa tista strupena umazanija? Se spremeni v nič? Prej ali slej pristane v naravi. A veš. Ne, ne mečem stvari v naravo, ampak jih, tako kot ti, odlagam tja, kamor jim je to namenjeno. In kaj ti misliš, da je kontejner čudežna škatlica brez dna? Nekam morajo tiste stvari odlagat. Nekaj uspe priti v reciklažo, pa malo sem pa malo tja in nazadnje kam? Ja, v naravo. Tudi če si še tako skrbno ločila odpadke in jih pospravila v smetnjake, prej ali slej pristane veliko od tega nekje v naravi. A veš. Ničesar ne opravičujem. A veš. Samo kruto resnico ti navajam, ki pa jo, kot kaže, nisi sposobna razumeti ali pa si preveč neumna, da bi jo. A veš. Če te sosed moti, je to tvoj problem in ni treba, da se zato repenčiš po drugih. Jaz ti nisem prav nič naredila. A veš. Ti pa sosedu pač ne moreš nič.
[/quote]

Najbrž ti mamica kadi, pa zato to tako zagovarjaš. Glej ti zagovarjaj in se prepričuj, da vonjanje cigaretnega dima ni pasivno kajenje – še kako je. če ima smrad po cigaretnem dimu, tako vključuje tudi strupene učinkovine. To se takoj zavonja – jaz ga takoj in je strpen – tvoje lauično neumno pisanje, da temu ni tako, ne pije nobene vode in tega dejstva ne spremeni.



tudi po kuhi smrdi – me tudi moti, ampak ne toliko kot cigaretni dim, ki je zraven pa še zelo škodljiv. Te razlike ti ne vidiš, pa bi jo moral.
Eno je vonj, ki ni škodljiv, drugo pa dim, ki zastruplja tudi ostale. Tisti, ki se zastruplja naj zastruplja zgolj samega sebe, ostali pa imamo pravico do čistega zdravega zraka.
je bil zadnjič en dober komentar o cigaretnih ogorkih, ki jih kadilci zmečejo(te) po tleh. tudi ti zastrupljajo od živali do otrok, ki ne vedo kaj je to in se npr. po plažah igrajo in vtaknejo kaj v usta, ali z rokami to prijemajo. Samo zato, ker se kadilcem ne ljubi vreči tega v koš, ampak je bolj easy vreči na tla in pohoditi. Koliko požarov naredite zaradi odvrženih ogorkov. Tudi stanovanja so že gorela, ker je kadilec š čikom zaspal.
Pač kajenje vaša pravica – samo to vidite, ne pomislite pa niti malo na varnost in spoštljivost do okolice in njihove pravice do zdravega življenja, ki je vi s kajenjem in posledicami zaradi njega nimate pravice kratiti.
[/quote]

Kje pišem, da kadim, prosim lepo?
Pišem, kaj vse še voham, brez hecev. V našem bloku imamo na vsaki steni zračnike, vohamo vse našteto. Ja, največkrat varikino.
In sedaj primetjaj ta vonj z vonjem zažganega mleka, ostalih čistil, pralnih praškov…
Ne vi o le o cigaretnem dimu. Ker nekadilci uporabljamo vse ostale enako strupene zadeve, ki jih drugi primorano vohajo.
Samo kozmetične idr korporacije plačujejo, da se o tem ne piše in ne objavlja rezultatov glede bolezni, od astme, alergij, do raka. Ter mentalnih motenj!

A o tem bomo ali ne?
In čemu se piše o cigaretah? Raku pljuč?
Samo zato, da nihče več ne bo dotičnih korporacij tožil zaradi neobveščanja.
Hinavci, vsi ti proizvajalci, ter plačani članki, ki so prirejeni po njihovem naročilu.
In ne mi tu o tem, da ni škodljivo!
Prav vsak, ki ima s tem opravka službeno, je najprej vprašan, če ima določene bolezni, sploh alergije.
Zato mi je enostransko jambranje neozaveščenih ljudi popolnoma mimo!
Zase veš, koliko strupov imaš v kopalnici in kuhinji? Veš?
Samo preštej in poglej, kako smradiš drugim.
Popolnoma enako, kot tisti oblak s cigaretnim vonjem. Nobene razlike ni!
Samo sestavine primerjaj.
Bomo bobu že enkrat rekli bob?

Kje pišem, da kadim, prosim lepo?
Pišem, kaj vse še voham, brez hecev. V našem bloku imamo na vsaki steni zračnike, vohamo vse našteto. Ja, največkrat varikino.
In sedaj primetjaj ta vonj z vonjem zažganega mleka, ostalih čistil, pralnih praškov…
Ne vi o le o cigaretnem dimu. Ker nekadilci uporabljamo vse ostale enako strupene zadeve, ki jih drugi primorano vohajo.
Samo kozmetične idr korporacije plačujejo, da se o tem ne piše in ne objavlja rezultatov glede bolezni, od astme, alergij, do raka. Ter mentalnih motenj!

A o tem bomo ali ne?
In čemu se piše o cigaretah? Raku pljuč?
Samo zato, da nihče več ne bo dotičnih korporacij tožil zaradi neobveščanja.
Hinavci, vsi ti proizvajalci, ter plačani članki, ki so prirejeni po njihovem naročilu.
In ne mi tu o tem, da ni škodljivo!
Prav vsak, ki ima s tem opravka službeno, je najprej vprašan, če ima določene bolezni, sploh alergije.
Zato mi je enostransko jambranje neozaveščenih ljudi popolnoma mimo!
Zase veš, koliko strupov imaš v kopalnici in kuhinji? Veš?
Samo preštej in poglej, kako smradiš drugim.
Popolnoma enako, kot tisti oblak s cigaretnim vonjem. Nobene razlike ni!
Samo sestavine primerjaj.
Bomo bobu že enkrat rekli bob?
[/quote]
ne ti meni no bučke prodajat, da nekdo zliva varekino pogosteje kot kadilec, ki skadi škatlo na dan… te bučke kar zase prodajaj.
ja tudi čistil in njihovega vonja ne maram – sploh ne tistih v razpršilu in se jim izogibam – tudi sama, ker skrbi za svoje zdravje tudi s tega vidika. Kar uporabljam uporabljam eko iz lidla. Za okna čistit vodo z alkoholnim kisom… še kaj
sicer pa glede na to kar zatrjuješ – še čudno, da ni zakonov, ki bi prepovedali vse to, če je po tvoje bolj prisotno in škodljivo kot kajenje. Tvoje bolnarije padejo takoj, ker seveda to nikakor ni res.
Še kreme za sončenje ne uporabljam v razpršilu zaradi nano delcev, ki pridejo v pljuča ob pršenju, pa uporabljam naravno.

Najbrž ti mamica kadi, pa zato to tako zagovarjaš. Glej ti zagovarjaj in se prepričuj, da vonjanje cigaretnega dima ni pasivno kajenje – še kako je. če ima smrad po cigaretnem dimu, tako vključuje tudi strupene učinkovine. To se takoj zavonja – jaz ga takoj in je strpen – tvoje lauično neumno pisanje, da temu ni tako, ne pije nobene vode in tega dejstva ne spremeni.
[/quote]

Ne, mamica mi ne kadi in niti ne more. In nikdar ni kadila. In dokazuješ, da si prav tako primitivna kot kadilci, če ne še bolj. Samo gola dejstva sem ti naštela in ker ti niso všeč, me žališ oziroma žališ mojo mamo, ki ti ni prav nič naredila in nima prav nobene veze s tvojim problemom, niti z najinim pogovorom. Spuščanje na tako nizek nivo pove veliko o tebi. In še naprej verjemi, da ti ne onesnažuješ in ne strupiš drugih. Tudi to tvoje prepričanje ne spremeni nobenega dejstva. Tvoj sosed pa bo še naprej veselo smradil, ti pa se požri.

Sem nekadilka, pa mi je vseeno huje, ko dobim vonj kuhe v svoje stanovanje, kot pa cigaretni dim. Saj verjetno ne kadijo celo noč in če pustiš okno odprto, da se hladi, se bo čez noč tudi prezračilo.
Sem imela neke tujce (moške), ki so živeli pod mano, kuhali tudi ob treh, štirih zjutraj neko njihovo hrano. Tisto je bilo hudo, ker je vse vonjave prineslo k meni. Cigarete lažje prezračim.

New Report

Close