Forum.Over.Net

Starševski čvek

Zabavni delodajalci

Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Včasih se resnično nasmejem do solz ...
Delodajalec da nek oglas, da išče nekoga za neko delo in potem kot neke hude, posebne bonitete in ugodnosti zapiše, da nudi: redno plačilo, urejen kolektiv, plačilo stroškov v zvezi z delom (malica, prevoz). LOL, jočem.
Fak, človeček, si že kdaj slišal za ZDR, ti res ni jasno, da si vse to, kot delodajalec, obvezan po ZAKONU nuditi delojemalcu, in dejansko ne nudiš NOBENE bonitete?
Default avatar

nerazvajen

Sej tako je. od kandidatka pričakujejo: urejenost, delovnost, samoiniciativnost, znanje jezikov, izobrazbo, izkušnje..

Ponujajo pa: redno plačilo.

Potem se sprašujejo, zakaj ni kadra. Naj se kr dalje sprašujejo.
Default avatar

Chocolattt

Pobezljana puhoglavka je napisal/a:
Res je.
Ampak nekako se mi zdi, da se ti časi (hb) končujejo.
Še vedno je nekaj megalomanskih norcev (nesposobni ustvariti dobra ali vsaj normalna delovna mesta), ki mislijo, da bodo ljudje divje delali za 500 €, in po celem mesecu garanja uganjali noro hvaležnost za teh 500€.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Chocolattt je napisal/a:
???
Ne bo šlo.
Minimalna neto plača od 1.1.2019, dalje - je 667 evrov neto.
Default avatar

Chocolattt

Figuratively speaking, hb ne vem iz prve roke! 667 je pa preveč eff-ing blizu 500. Premalo za karkoli, tako da.
Default avatar

Miki miško

Kar češ delaj, LOL, če bila kaj od delavke, bi sama samostojno nastopala na trgu dela. Še več, drugi bi te zasipali delom, sama pa bi odrejala delovne pogoje.

Ker si pa karkoli že, je pa tako kot je.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Miki miško je napisal/a:
Jaz osebno nimam težav s pogoji, itd.
:-)
Default avatar

Eni so pojave

Ali pa ko vidiš, da za delo v lokalu nudijo za "en drek" plačilo plus napitnino ti dovolijo obdržat :D
Pred leti mi je kolegica poslala oglas za čistilko, ker je bil tako smešen. Dejansko si moral poznati osnove programiranja in delati z bazami podatkov, plus znanje nekih tujih jezikov :)) Škoda, da nisem naredila screenshot :)
Default avatar

Xrobe

Kolegica, pred mano je cela večnost, jaz pa v bistvu še delati nisem začel.
Default avatar

Pobezljana puhoglavka

Xrobe je napisal/a:
Kolega, bolje, da v celi večnosti, ki je pred tabo, sploh ne začneš delati.
LOL.
Default avatar

Res hec

Bolj smešna so podjetja z neresno kadrovsko politiko. Pri njih delaš par let preko študentskega servisa in daš prošnjo potem ko se ti staž izteka. Žal, ne rabimo (seveda rabijo, ampak je študent ceneje). No par let kasnej, študenti niso več tako poceni pa še nezanesljivi veliko bolj; ja, če te zanima, te vzamemo.

Pa ja de.
Default avatar

Xrobe

Imaš prav. :)
Zdaj pa res moram v deželo ninanana. Lahko noč.
Default avatar

nerazvajen

Neresni delodajalci si čist zaslužijo nezainteresirano delovno silo.
Default avatar

zate velja isto

Miki miško je napisal/a:
delaj si vse sam in popolnoma sam, pa ti ne bo treba skrbeti za spoštovanje obveznosti do delavcev, ker boš vse sam naredil.
Dokler pa nisi sposoben vsega sam narediti, pa pošteno plačaj delavca in ga spoštuj v vseh ozirih. Ali pa zapri firmo. Sužnja tebi nihče ni dolžan špilati.
Default avatar

nerazvajen

Danes delodajalci iščejo linijo najmanjšega odpora. Odpre s.p, začne se ukvarjati z neko panogo z nizko dodano vrednostjo, išče delavce, ki mu bodo delali to vrednost, potem je pa začuden, ker ni navala.
Default avatar

Sem že raje na socialni podpori

Miki miško je napisal/a:

Imaš prav. Ko je meni šef težil, da ni zadovoljen z mojim delom, sem mu zabrusil nazaj, naj on opravi bolje, če zna. Za komandirat je vsak dober.
Default avatar

Jajca v hladilniku

Poskrbite, da privarcujete nekaj denarja npr. za dve leti skromnega zivljenja brez da bi bilo treba imeti sluzbo. To ze da narediti, odpovejte se zdaj stvarem ki jih ne potrebujete kupovat, placevat itd. Ko boste to dosegli vam bo se lazje opraviti z neresnimi delodajalci, delodajalci ki dobijo ideje psihiranja, mobingiranja, trpincenja ipd. psihpatske aktivnosti. Imeli boste vec opcij, lazje dali odpoved, iskali drugo sluzbo, ce vas ven vrzejo boste manj obremenjeni itd. Meni ta sistem deluje. Cim prej morate priti na ta level v sistemu oz. igri. V sistemu lahko zmagujes do neke mere samo, ce ta ista pravila igre uporabis v svojo korist.
Default avatar

grggdgdfgfd

Jaz isto. Točno to, kaj ""nudijo"" že ves čas opažam. Potem so še "MOŽNOST dolgoročnega sodelovanja" ali "MOŽNOST napredovanja" in pa "IZKUŠNJE". :) Ali pa "nudijo" kar "dinamično delo" ali kaj podobnega. :'D
Default avatar

ne jokcaj

Res hec je napisal/a:
Sam si kriv, ko to dopuščaš.