Starševski čvek

kater šotor

Default avatar
Zdravo

kateri šotor izmed teh dveh, bi se bolje obnesel:
https://www.highpeak-outdoor.com/almada-4-1082.html
pri temu mi je všeč da ima predprostor dno po tleh in da ima zadnja vrata, ker se tako lahko dobro lufta

https://www.highpeak-outdoor.com/tessin-4-1064.html

pri temu pa mi je všeč predprostor, ker je večji bolje se ga da izkoristit, moti pa me ker nima v predprostoru po tleh dna (kako je najbolj priročno rešit to) in pa nima zadnjih vrat, ima sicer zračnik ....

ker je prvič, ko ga kupujemo, bi rada vedela katerega od teh dveh bi izbrali in kaj prevaga. hvala
Default avatar
Boljši je, če ima predprostor dno tudi po tleh.

Za koliko oseb pa kupujete? Meni so pri nakupu svetovali, da naj vzamem šotor za 5 oseb, čeprav smo štirje. Kupili smo outwell nevada5.
Default avatar
vita111 je napisal/a:
cilj nama je bil max 4m dolžine, pa da je predprostor tak, da nam v primeru dežja, ne bi bilo treba čepet kot kura, da maš vsaj par cm okol sebe,...glih 14 d kampiranja se ne bi šli, za podaljšane vikende je bolj mišljeno
Default avatar
Mi imamo sotor high peak amalfi 5 in smo zelo zadovoljni.
Default avatar
Za predprostor se mi ne zdi pomembno, da ima dno. Tja greš itak obut, sezuvaš se za v notranji del. Ta drugi šotor (temno siv) je višji in ima boljši predprostor (tudi bolj pokrit, tj ni nagnjen vhod), kar je pomembno, če je dež. Jaz bi zato izbrala ta drugega.
Default avatar
Še en glas za Outwell, res dobri šotori. Velikost naj bo za 1-2 osebi večja.
Default avatar
Da se pridruzim temi, kateri kvalitetni samopostavljivi sotor predlagate za na plazo (za zascito pred soncem)? Opazam na plazi znamko Quechua, ampak take sotore za na plazo ne opazim v nobeni spletni trgovini.
Default avatar
Meni je pri šotoru pomembno, da ima cel integrirano dno, ker sicer ti v predprostor ob kakšnem obilnejšem dežju priteče voda pa kakšni žužki in še kaj podobnega ti lahko prileze noter (govorim iz izkušenj). Če imaš seveda v predprostoru shranjene kakšne stvari, hrano. Če predprostor uporabljaš samo za preobut, kot nekdo piše, potem je pa res vseeno, ali ima dno ali ne. Če bi morala izbirat med navedenimi, bi tistega z dvojimi vrati. Sicer pa z integriranim dnom, stojno višino in vodnim stolpcem vsaj 3.000mm.
Default avatar
Quechua je znamka, ki jo prodajajo v trgovini Decathlon, Ljubljana BTC, imaš tudi na spletu.
Default avatar
vidva rabita kondome - ne šotor.
Že vidva sta pretežka idi.jota za človeštvo

ju knou d dril ...
Default avatar
Jaz sem 1,70 cm velika tako da bi mi bila tista šotora v prvem postu premajhna.
Zadovoljna sem z Brean 3 od Kampe. Mi ga imamo že peto leto. Vsaj stojim lahko notri.
Default avatar
Vzela bom od high peaka za tak denar mislm d ni kaj izbirat...proti dechatlonu....ima mreze prot komarjem tud na sprednjih vratih, zadaj lahko konkretno odpres da si naredis komot prepih ali upotabis celo kot tretja vrata...sem brala ocene na nemskem dechatlonu in se mi je samo potrdilo to kar sem mela zadrzkov/pomisleke pri njemu.
Default avatar
Vijoliica je napisal/a:
Mi tudi. Je pa res, da je velik in morda za kakšne vikend skoke dejansko prevelik.

Če je pa slabo vreme, pa sploh zakon, ker smo notri komot postavili mizo in stole in igrali karte.

Spalo nas je notri tudi sedem (pet otrok, dva odrasla) brez vsakega problema in z vso kramo, ne da bi hodili en po drugem.
Default avatar
decathlon je napisal/a:
Hvala, vendar v spletni trgovini ni taksnega sotora za na plazo :(
Default avatar
Katerega izbrati je napisal/a:
High peak je pač nizkocenovnik. Za prvo silo bo dober.