Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Berem o stroških za hrano in kaj jeste – PRENAŽIRANJE

Berem o stroških za hrano in kaj jeste – PRENAŽIRANJE

Meni je pravzaprav čisto vseeno, koliko kdo porabi za hrano.
Nadvse obsesivno pa se mi zdi vaše prenažiranje z mesom, beljakovinami.
Ena piše, da je kupila 14 (!!!) piščancev in da za kosilo jejo piščanca, za večerjo pa čez 1 kilo govedine. Druga piše, da pojejo paket jajc, skuto, tuno in ne vem kaj še v enem obroku. Kupujete stejke, ribe, faširano meso, sire ipd.
Pa vi ste vsi zmešani, no! Pa ne rabite vsak dan jesti take težke hrane, ocvrte, pečene, jajca, omlete, …. Pa ni čudno, da prideš na jurja za hrano!
Sedaj se je zelenjava, sadje, solate, lahke jedi, džuveč, bučke, kumare…Jaz ne vem, kdo je vam to meso postavil v center vaših glav!

ni se ti treba bati, da mesa ne bo ostalo zate… pač imaš tako dieto, kot jo imaš, nekdo drug ima pač drugačno od tvoje, bistvo pa je v tem da je poskrbljeno za vse, tako jedce kot nejedce nečesa…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Verjetno isti, ki je tebi postavil v center glave, da lahko drugim predpisuješ, kaj naj jedo.

nova
Uredništvo priporoča

Doma imam 3 najstnike – pubece, vsi nad 180cm.
Ata ima 195cm in 98kg pri 45 letih.
Jaz 180 in 75kg.
Sinovi trenirajo aktivno rokomet in košarko.
Zraven tega so vsak dan po par ur na igrišču, kjer se začudoma ne družijo s prijatelji tako, da drkajo igrice, ampak igrajo košarko/fuzbal, se preganjajo z bicikli ipd. Že do igrišča imajo 2km po bregu gor dol s kolesom.
Da jim dam za jest tole kar si napisala imam na sporedu 3 LEČNE (LAČNE+TEČNE) zgage.

Pri nas so OHji na minimumu (pa še to polnozrnatni koliko jih je) – tega kupujemo res malo.
Kruh pečemo doma iz polnozrnatnih mok. Če je kdo lačen gre v rit, z njim se ne natepavajo kot bi se recimo s frišnimi belimi žemljicami.

Pijejo večino vodo – mogoče ko kam gremo ali pa za kak rojstni dan kokakolo/fanto.

Pojemo enormne količine zelenjave iz vrta+trgovine, domačega sadja+ iz trgovine – tega malo manj, jajca (imamo 10 -15 kokoši kar doma), meso skoraj vsak dan (svinjsko imamo domače, piščance kupujem na sosedovi kmetiji, govedino kupim od sorodnikov, ribe v ribarnici), vsak dan gremo k drugemu sosedu po seneno mleko (kar ne spijemo predelamo v jogurte in skuto, dol si poberejo tudi smetano in jo zmiksajo v razne šejke ali pa jaz v kavo, sedaj se igram z delanjem sira v slanici kar doma).

Mi BREZ čistil in kozmetike damo za hrano caa 500 eur. S tem, da imamo oooogroooomen vrt, sadovanjak, svoje kokoši in kar precej mesa svojega.
Predpripravljena hrana na minimumu.
Ven greme jest caa 2x mesečno.

Sto ljudi, sto čudi…

Doma imam 3 najstnike – pubece, vsi nad 180cm.
Ata ima 195cm in 98kg pri 45 letih.
Jaz 180 in 75kg.
Sinovi trenirajo aktivno rokomet in košarko.
Zraven tega so vsak dan po par ur na igrišču, kjer se začudoma ne družijo s prijatelji tako, da drkajo igrice, ampak igrajo košarko/fuzbal, se preganjajo z bicikli ipd. Že do igrišča imajo 2km po bregu gor dol s kolesom.
Da jim dam za jest tole kar si napisala imam na sporedu 3 LEČNE (LAČNE+TEČNE) zgage.

Pri nas so OHji na minimumu (pa še to polnozrnatni koliko jih je) – tega kupujemo res malo.
Kruh pečemo doma iz polnozrnatnih mok. Če je kdo lačen gre v rit, z njim se ne natepavajo kot bi se recimo s frišnimi belimi žemljicami.

Pijejo večino vodo – mogoče ko kam gremo ali pa za kak rojstni dan kokakolo/fanto.

Pojemo enormne količine zelenjave iz vrta+trgovine, domačega sadja+ iz trgovine – tega malo manj, jajca (imamo 10 -15 kokoši kar doma), meso skoraj vsak dan (svinjsko imamo domače, piščance kupujem na sosedovi kmetiji, govedino kupim od sorodnikov, ribe v ribarnici), vsak dan gremo k drugemu sosedu po seneno mleko (kar ne spijemo predelamo v jogurte in skuto, dol si poberejo tudi smetano in jo zmiksajo v razne šejke ali pa jaz v kavo, sedaj se igram z delanjem sira v slanici kar doma).

Mi BREZ čistil in kozmetike damo za hrano caa 500 eur. S tem, da imamo oooogroooomen vrt, sadovanjak, svoje kokoši in kar precej mesa svojega.
Predpripravljena hrana na minimumu.
Ven greme jest caa 2x mesečno.
[/quote]

Vau kapo dol :))

No, sama imam tudi dva najstnika – sinova. Starejši je star 18, mlajši bo 16. Starejši je visok malo pod 190, mlajši 177, mož je 187. Niso lahka kategorija, suhe griže, vsi trije dosti športajo, mož je trener namiznega tenisa. Starejši sin je pohodnik-planinec, mlajši počne vse živo.
Pa ravno tako ne pojemo na dan po kilo govedine in 1 piščanca, par konzerv tune, 1 škatle jajc, 1 skute ipd.
Včeraj sem naredila za kosilo zelenjavno juho s popečenimi kockami kruha, džuveč iz res dosti zelenjave, riž, bučkine polpete. Ni bilo mesa, pa smo se super najedli. Zvečer sem naredila malinove cmočke iz domačih malin.
Tak da ne ti meni o nekih beljakovinah….malo si preberi, kaj povzroča višek beljakovin.

napačne teme bereš ☺

ju knou d dril …

Jedilniki so res katastrofalni, paštete, hrenovke, stejki, burgeji, kup mlečnin in 2 litra mleka na dan… vse prej kot zdravo.


zdrava mera vsega bo prav, prenažiranje z beljakovinami ni dobro.

http://www.sportnaklinika.si/blog/beljakovine

Sem prebrala v tisti temi, da sosedova šestletna deklica za zajtrk poje tri jajca.
Sem odrasla ženska in še v življenju nisem pri enem obroku pojedla treh jajc, že dve sta mi preveč. Eno jajce s kosom kruha ravno prav.
Si pa zlahka predstavljam, kako zgledajo te deklice….

žalostno, da si nisi “upala” v celem življenju v enem obroku privoščit 3 jajc. Da ne boš preveč “gruntala”: pri metru šestdeset jih imam petdeset, kilogramov.

Pustite ljudem, da žive po svojih željah ….

Ima 5 let, še ne pa za zajtrk poje tri jajca 🙂 visoka je 104cm in ima 15kg, res pa da ne mara rumenjačka in ga pusti, oziroma ga jaz že prej vržem stran! Aja pa kruha tudi poje bl za vzorec zraven, otroci pač!
Očitno imate velika jajca, da se najeste od enega 🙂

Kaj, ce bi se ti manj obremenjevala s tem, kar drugi jedo, in vec skrbela za svoje mentalne probleme?

Kulchi. Hvala.

priporočeni oziroma določeni vnos hranil je 3318kcal, od tega 244 beljakovin in 64 maščob dnevno! A si lahko tako malček za hec računate koliko kalorij naberete v enem dnevu? Ker iskreno, priti do 3318kcal je borba, muka!
Nisem debela, 165cm, 53kg! Osebni rekord bencha je 72kg!

Čudno vse to, vsi se ponašajo z nekim športanjem kot izgovorom za pretirano prenažiranje, nihče pa več s kakim koristnim početjem, delom, znanjem in sposobnostjo. Vprašanje kako dolgo družba kot taka sploh [hashtag=e]#e[/hashtag] lahko obstane?

Moja šestletnica tudi poje 2-3 jajca.
Pečena brez maščobe.
Ampak brez kruha.
Samo z zelenjavo.

stran mečeš rumenjake, da tvoj sonček dobi beljak ???

od kje 3318 ?

1600 kalorij ustreza večini žensk, ki pri svojem delu pretežno sedijo, ter starejšim fizično manj aktivnim moškim in ženskam. 2200 kalorij ustreza odraščajočim dekletom in aktivnim ženskam in moškim, ki pri svojem delu pretežno sedijo. 2800 kalorij ustreza odraščajočim fantom in telesno aktivnim moškim.

Vdaka normalna ženska lahko brez problema poje 3 pečena jajca! Take orto špičaste kot si najbrž ti, pa si komaj kdaj privoščijo 1 samo jajce, pa še potem se najbrž ves dan sekirajo, kakšnega vraga so požrle!!
Sama sem vitke postave in vsaj 1x na teden za zajtrk pojem 3 jajca na oko, pa da se boš lažje zgražala, tem 3 jajcem dostikrat sledi še rogljiček.

od kje 3318 ?

1600 kalorij ustreza večini žensk, ki pri svojem delu pretežno sedijo, ter starejšim fizično manj aktivnim moškim in ženskam. 2200 kalorij ustreza odraščajočim dekletom in aktivnim ženskam in moškim, ki pri svojem delu pretežno sedijo. 2800 kalorij ustreza odraščajočim fantom in telesno aktivnim moškim.
[/quote]

https://en.wikipedia.org/wiki/Powerlifting treniram powerlifting! Vabljena na trening pa ti bo jasno 🙂

od kje 3318 ?

1600 kalorij ustreza večini žensk, ki pri svojem delu pretežno sedijo, ter starejšim fizično manj aktivnim moškim in ženskam. 2200 kalorij ustreza odraščajočim dekletom in aktivnim ženskam in moškim, ki pri svojem delu pretežno sedijo. 2800 kalorij ustreza odraščajočim fantom in telesno aktivnim moškim.
[/quote]
Teleta neuka zarukana, število kalorij informativno pove, koliko je neka hrana hranljiva, ne pa tudi, koliko jo bo katero telo absorbiralo in v kaj pretvorilo, niti dva človeka ne bosta enako, že sama razlika v hitrosti, kako nekdo je je pomembna, kaj šele vse ostalo, od presnove dalje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Powerlifting treniram powerlifting! Vabljena na trening pa ti bo jasno 🙂
[/quote]
Delaš tud kaj? V nasprotnem je enako kot da cele dneve ležiš, veš?

Ustanem zjutraj ob 5, naredim cardio – cca 5km teka s psom! Jem… Delam od 7-15 (pisarna+teren), pridem domov, peljem psa, pojem kosilo, grem na trening, jem, peljem psa vem, jem, grem pod tuš, jem!


Teleta neuka zarukana, število kalorij informativno pove, koliko je neka hrana hranljiva, ne pa tudi, koliko jo bo katero telo absorbiralo in v kaj pretvorilo, niti dva človeka ne bosta enako, že sama razlika v hitrosti, kako nekdo je je pomembna, kaj šele vse ostalo, od presnove dalje.
[/quote]

Kaj se pa ti šopiriš? Butl neumni! Saj je povedala okvirne vrednosti, ki jih najdeš povsod in so identične priporočilom zdravnikov.

New Report

Close