Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Je bolje it na Pelješac s trajektom prek Ploč ali prek Neuma?

Default avatar
Kakšna je cesta prek Neuma? Gremo pa v Trstenik. Hvala.
Default avatar
Odvisno od špag€.
Cena za avto s štirimi potniki v eno smer je 35 EUR, bencina požgeš za max 10 EUR.
Med tednom na meji ni gužve, še v soboto so pred nami odprli vrsto in smo čakali 3 minute.
Cesta je ok - kot čez Trojane.
Če greš v Trstenik, greš s trajekta itak proti dnu Pelješca in je še bliže, če greš po kopnem.....
Časovno je tam/tam, če šteješ čakanje in plovbo. Udobno je bolj s trajektom.

Tako da.... Izbira je tvoja.
Default avatar
Bolje s trajektom. Čez celino je še kar huda.
Default avatar
Mi vedno s trajektom. Na Pločah se začne dopust, ko greš na trajekt in skoraj 1h uživaš.
Default avatar
če greš na mejo boš moral čakati
Default avatar
Vrnila sem se par dni nazaj. Nisem vzela trajekta, pač pa sem šla z avtom skozi Neum. Cesta je ok.
Tam sem si privoščila kosilo, ki je znatno cenejše, kot na Pelješcu Restaurant Ancona nudi garantirano svežo ribo. Tudi napolniti rezervoar je ceneje v Bih.
Gneče na meji ni bilo, ceste skoraj prazne.
Default avatar
Lani smo morali it čez Neum, ker smo zamudili trajekt. ! uro čakali na vstop v Bosno, 1 uro, za izstop.. pa tako malo km čez Bosno. Praktično smo se vozili v počasni koloni od meje do meje. Skratka, kakor trefiš na meji. Za otroke je seveda lepše s trajektom. Časovno (če ni gužve) je pa tam tam.
Letos bomo šli v eno smer s trajektom, v drugo pa čez Bosno.. ravno iz razloga, ker je gorivo v Bosni cenjše.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net