Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pametna ura

pametna ura

Pozdravljeni,

sama se kaj dosti ne spoznam na pemetne ure, zato bi vas prosila za komentarje. Hči je uporabnica iphona 6s in kar naprej omenja, da si želi najnovejšo Applovo pametno uro.
Je ta ura res vredna tega denarja ali naj ji kupimo pametno uro kakšne druge znamke?
Zakaj bi sploh imela to pametno uro?

kakšno je vaše mnenje? Jo kdo uporablja?

Hvala.

lp,Monika

Tole ni za Appla -a tudi naš mulc si jo je strašno želel in nujno potreboval; Dobil je eno bistveno cenejšo, a v funkcijah blizu – zdaj je že leta v predalu.

Če ima hčerka iphone6, naj vas ne skrbi.. Applova ura bo z njim kompatibilna.
Mene osebno moti to, da je brez LTE omrežja. Sam ne bi dal nikoli toliko denarja za to uro.

lep dan.

a to uro lahko uporabljaš samo, če imaš Iphone?

Sama sem uporabnica APPLOVE pametne ure Watch Series 3 in sem komaj čakala, da pride v Slovenijo serija4. Takoj ko našparam dovolj denarja si jo kupim.

Ja tale ura se poveze samo z Ios – apple telefoni.
Ure se ne dobi pri nas v trgovini. Jaz bi raje kupil kaksno drugo, ki bo imela vec funkcij. Polar, Garmin, Sunto ali kaj no name…
Ker za + 1000 eur kolikor stane ta I Watch je tooo much!

Če želite uporabljati uro in njene funkcije v taki meri kot jih ura nudi, potem je potrebno in smiselno kupiti uro iste znamke kot telefon.

Samo v vednost…Applovo uro serije 4 imajo pri Telekomu….tam jo lahko kupite na obroke oz. na vezavo tako kot telefon.
Za druge operaterje pa nisem prepričana.

lp

Sprašujem se zakaj bi človek res potreboval pametno uro? Imaš pač telefon in vse kar želiš imaš pri roki 😉
No ja…če pa denar ni problem, potem si jo kupiš, zato da lahko rečeš da jo imaš.

Sprašujem se zakaj bi človek res potreboval pametno uro? Imaš pač telefon in vse kar želiš imaš pri roki 😉
No ja…če pa denar ni problem, potem si jo kupiš, zato da lahko rečeš da jo imaš.

No, to ne drži. S to uro si lahko določene stvari olajšaš in ima kar nekaj funkcij in senzorjev…npr. merjeneje srčnega utripa, beleži telesno aktivnost,…
namenjena je bolj športnim in zdravstvenim namenom kot pa dejanski nadomestitvi telefona….

Če vam je kaj v pomoč….

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/e-trgovina/sport-in-prosti-cas/pametne-ure-in-zapestnice

Tudi moja hči je na vsak način želela pametno uro…seveda je dosegla in jo dobila…aktualna je bila natanko 1 mesec…sedaj leži v predalu 🙁

Mi se dozdeva, da je povsod tako.

Mi se dozdeva, da je povsod tako.
[/quote]

Mislim da je tako vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

meni jo je kupil fant in jo nosim non stop. Meri mi kvaliteto spanca, s tem sem skoraj obsedena in preverim skoraj vsak dan zjutraj, kako sem spala. Pa telovadbo meri, srčni utrip in vsa obvestila lahko dobiš povezana s telefona na uro. Pa še super luštna je. Zakon zakon

Ok, jaz se nikoli nisem nic prebrala o tej uri, zato me zanima naslednje… ali jo lahko glasovno upravljas?
Ali lahko preberes maile/sporocila?
Ostale funkcije so mi jasne, kot npr heart rate, itd…..
Kako belezi kvaliteto spanca? Se pravi, jo moras imeti skos gor?

Sam sem imel pametno uro pa me je motila, kar se tiče merjenja aktivnosti priporočam pametno zapestnico, apple je znamka, najberž jo zato želi, da bi se pohvalila, če že pametno uro poglejte samsung, amazirit, huawei, xioami, poceni ure ne mirijo aktivnosti pravilno, poglejte naamazon, itd. bistveno cenejše. Če denar ni problem kupite, potem itak nimate kaj izgubiti, čene drugega se nanjej lahko prah nabira hahha😂 Meni so starši dajali žepnino pa sem varčeval in si vse željene srvari kupil sam, vedel sem koliko imam in kaj si lahko privoščim, seveda so dali zraven. Dodatno sem zaslužil z opravili v hiši in okrog. Pa sem vedno imel kar sem si želel. Potem sem pa pomagal v podjetju in s tem povečal kupno moč😁. In ja seveda tudi pametno uro sem moral imeti in zapestnico. Če je aktivna športinca potem pa ji je lahko za podporo in šrevec kalori, niso slabe ure samo pri večini so po mesecu v predalu, poznam nekaj primerov, morda najprej kupite cenejšo, in če jo bo uporablaja leto potem na apple.

Najprej info: Apple watch je cena okoli 400€. Od prejšnjega tedna se jo lahko kupi tudi pri nas.
Če pa se dekle spogleduje s to https://apple.co/2GSLips bo pa kar strošek.

Si jo želi, ker jo imajo kao vsi? Btw nimajo je vsi;) Ali so ji všeč določene funkcije ure? Za kaj jo želi uporabljati? Je drag modni dodatek in kar nekaj dela je s tem modnim dodatkom:)
Je pa res, da ta modni dodatek marsikaj omogoča. Fancy little toy:)

Če želi števec kalorij, analizo spanja in pomoč pri športu, priporočam Fitbit npr
https://www.fitbit.com/eu/charge3

Če želi malo bolj uri podobno, ki zmore vse in je še lepa in za zmerno ceno, potem poglejte npr Garmin
https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/e-trgovina/sport-in-prosti-cas/pametne-ure-in-zapestnice/garmin-pametna-ura-vivomove-hr-sport-roznato-zlata-bela

PS: V času pisanja testa, bo morala pametno uro sneti, zato naj ne računa na plonkič v obliki ure;)

ena bistvena informacija:

če ma tamala iphon, potem bo polni obseg funcionalnosti pametne ure dosegla samo z nakupom Apple Watch (npr. glasovno odgovarjanje na sprejeta sporočila …). Ostale pametne ure imajo z iphoni omejen nabor funkcionalnosti, ker apple drugim proizvajalcem ne dovoli vstopa v svoj ekosistem. Sem imel Fossilov Smartwach na android wear platformi, pa je bil v povezavi z iphonom brezveze, ker je bilo preveč omejitev.

Moj predlog bi bil, da tamali kupite rabljen apple watch series 1, 2 ali 3 (ne pa čisto prve generacije!). To so vse prejšnji modeli in se jih na bolhi ali ebayju dobi od 150 EUR (series 2) do 300 evrov (slednje cena za malo rabljeno series 3). Če boste ugotovili, da bo ura ležala v predalu, jo boste še vedno lahko naprej prodali z minimalno ali celo nikakršno izgubo, ker rabljena apple watch kar drži ceno.

zakaj je appl watch fajn:
– PLAČEVANJE na vseh pos terminalih: uro povežeš s kartico, ki podpira apple pay (npr. brezplačna N26) in potem plačuješ naokoli samo tako, da uro prisloniš na pos terminal. Ne rabiš več denarnice in kartic s sabo nosit.
– super fitnes funkcije: dejansko ti non stop teži, da se gibaš. Luštni so izzivi, npr. julija je globalni izziv, da pretečeš 50 km, če se ne motim, in potem zbiraš dosežke in značke …
– greš v fitnes in ne rabiš nosit telefona s sabo, samo bluetooth slušalke, in streamaš muziko.
– enostavno spremljanje prejetih notificationov.
– opomnik za koledar, to je super praktično.
– med vožnjo lahko narekuješ SMS-je (sicer samo v angleščini, a vendarle), kar je zelo enostavno in varno … npr. rečeš samo “Hey Siri, please send a message to mum that I will be late”
– prostoročna uporaba telefona (ura ima vgrajen zvočnik in mikrofon)

Series 4 ima vgrajen tudi EKG, ki je super funkcija, če imate starejše / srčne bolnike v familiji. Posname ti EKG in pošlje dohtarju ter interpretira rezultate. Par ljudem je ta funkcija že rešila življenje, ker je ura detektirala arterijsko fibrilacijo in sprožila alarm!

New Report

Close