Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zadnja cena

Zadnja cena

Vsi, ki ste že kej prodajali, ste od bodočih kupcev slišali vprašanje “Kakšna je vaša zadnja cena?”. No mene pa zanima, kaj je pomen tega “zadnja cena”, kaj je v ozadju.

Ali gre tu zato, ker vam interesent ne verjame, da zadevo prodajate po najnižji možni ceni in ga sedaj zanima, za koliko bi pa vi to res prodali

ali pa

je “zadnja cena” namenjena temu, da osebi, ki ti je pripravljena takoj ob ogledu kupiti zadevo, ki se prodaja, za “nagrado” spustiš ceno še za nekaj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dol, pogoj pa je da zadevo kupi takoj zdaj, ne čez 3,4,5 dni kasneje?

Zanima me še vaša perspektiva, kako razumete kaj pomeni “zadnja cena”. Jaz sem ene 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da pomeni to drugo, torej nagrada za takojšen nakup ob ogledu, me pa zanima če ostali tudi mislite tako ali je kaj tretjega zadaj za tem, kar nisem naštel.

Če me nekdo vpraša koliko je zadnja cena, pa mu povem 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižjo ceno, pričakujem da zato kupi stvar takoj, ne da reče da bo še premislil, pa se pol čez en teden vrne nazaj z idejo, da mu moram še vedno prodati po tisti zadnji ceni.

Jaz razumem obratno od tebe – kot prvo opcijo, ki si jo omenil.
In če se že kdo pogaja, ponavadi spustim okrog 8 – 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Če mi kot kupcu cena ne odgovarja,se niti ne spuščam v kontakt. Ne tratim svojega časa niti prodajalčevega. Prodajalec bo po nekem času sam znižal ceno v primeru,da po tej ceni ne bo prodal.

Če mi kot kupcu cena ne odgovarja,se niti ne spuščam v kontakt. Ne tratim svojega časa niti prodajalčevega. Prodajalec bo po nekem času sam znižal ceno v primeru,da po tej ceni ne bo prodal.
[/quote]

Pod pogojem da ne proda prej drugemu.

Meni pa ji logicno, zakaj bi na oglas pisal eno ceno, pol bi bla pa v resnici druga cena. Zadnja cena more met nek smisel zakaj dajes nekomu na licu mesta popust na sicer ponujeno ceno in edini logicen razlog bi bil to, ker je kupec namenjen to kupiti zdajle, ne cez en teden.

Zadeva je čisto simple. Ko se odločiš nekaj prodat nastaviš ceno in tudi veš katera je nanižja cena po kateri si pripravljen prodat. Kupec pač tipa teren, da pridobi informacijo in se odloča … morda ima še kakšno zadevo ogledano, enako ali podobno … mora hoče kupiti po precej nižji ceni …
Drugače pa se najde “svašta” med interesenti in kupci. Analizirat kaj je mišljeno z vprašnjem kakšna je zadnja cena nima kaj dosti smisla.

Pod pogojem da ne proda prej drugemu.

Meni pa ji logicno, zakaj bi na oglas pisal eno ceno, pol bi bla pa v resnici druga cena. Zadnja cena more met nek smisel zakaj dajes nekomu na licu mesta popust na sicer ponujeno ceno in edini logicen razlog bi bil to, ker je kupec namenjen to kupiti zdajle, ne cez en teden.
[/quote]

Cena pri privat prodaji ni nikdar fiksna, je od in do, pac najmanj za kar si oripravljen prodat in najvec, kar upas, da bos dobil.
Nastavis vedno najvec, prodas pa obicajno za nekaj vmes.

jaz nastavim vedno zadnjo ceno

Vsak izdelek ima 2 ceni – za tiste, ki se pogajajo in za tiste, ki se ne pogajajo.

Tudi meni [hashtag=zadnja]#zadnja[/hashtag] cena# pomeni plačaj in odnesi. Ker mi kot prodajalki veliko pomeni, da se stvari znebim, ne da jo še ne vem koliko dni čuvam za stranko, čeprav bi jo bil vmes kdo pripravljen kupiti po višji ceni.

Če ti kot zadnjo ceno razumeš svojo drugo opcijo, torej popust kot “nagrado” ob nakupu, ki velja isti dan, potem to tudi povej. Zadnja cena je X, ta ponudba velja 24 ur/do torka/samo danes.

Večina oglasov ima cene nastavljene NAD tisto, nad katero je prodajalec pripravljen prodati. Torej zadnja cena pomeni, koliko si res pripravljen spustiti. Nekateri radi cenkajo, nekateri pa nis(m)o za to in potem se pač vpraša, kolikšna je zadnja cena in da se vidi, ali prideta prodajalec in kupec skupaj.

Nekako normalno je postalo, da postavljena cena ni zadnja in tako imata tako prodajalec kot kupec še nekaj manevrskega prostora. Ker skoraj vsak kupec bo prišel in poskušal znižati ceno, zato si tudi prodajalec pusti še nekaj prostora za to. Na koncu pa je odvisno od obeh, od prodajalca, kako se mu mudi prodati stvar, kako potrebuje denar, kako se želi znebiti stvari (če mu leži, morda tudi zelo spusti, samo da nekdo odpelje), ter seveda od kupca, kako si želi stvar, koliko je zanjo pripravljen plačati….

Nekaj prodajas za 3500, kupec ponudi 3200, tebi je ok, a on mora premislit.
Cez 3 dni te pokice, da bi kupil za 3200.
Ce je vmes prisel kdo in ti ponudil tebi sprejemljivo ceno, recimo 3100, jasno, da prodas temu, ki tida takoj kes na roko, ce pa se nisi prodal, prodas temu za 3200,kot sta se pred tremi dnevi zmenila.

Če se nekdo pogaja in mu znižam ceno, tudi jaz pričakujem, da se dogovoriva za rok za prevzem. V tem času upoštevam, da ima blago rezervirano. Če se ne drži dogovora, je blago na voljo vsem potencialnim kupcem. Prednost ima torej tisti, ki se je prvi javil, ne glede na ceno.

Nekaj prodajas za 3500, kupec ponudi 3200, tebi je ok, a on mora premislit.
Cez 3 dni te pokice, da bi kupil za 3200.
Ce je vmes prisel kdo in ti ponudil tebi sprejemljivo ceno, recimo 3100, jasno, da prodas temu, ki tida takoj kes na roko, ce pa se nisi prodal, prodas temu za 3200,kot sta se pred tremi dnevi zmenila.
[/quote]

Tole niti ni primer kot sem ga opisala. Pa tudi sicer tega ne bi mogla narediti. Niti v primeru, da bi kdo ponudil višjo ceno (recimo 3.400). Kupca bi verjetno takoj zavrnila oz. prej povedala, da stvari ne mislim hraniti do njegove odločitve. Če pa pristanem na njegove pogoje (3.200, če se odloči v treh dneh), pa se mi zdi edino pravilno, da počakam teh par dni, da se odloči. No, vse je odvisno od dogovora.

Jaz sm bil skos mnenja da je zadnja cena nagrada resnemu kupcu, ki je pripravljen takoj kupiti zadevo, ne pa za vsazga ki malo firbca tu in tam in isce kdo mu bo za najceneje dal.


Ker se vedno pogajam okrog cen ti lahko iz mojih oči zadevo razložim. Zame, ko vprašam kaka je zadnja cena pomeni to, da koliko je tisti max popust, ki mi je podjetje, prodajalec pripravljen prodat svoj izdelek, ne pa zato, da sedaj to moram takoj kupit, ker potem imam tudi ponavadi ponudbo tega izdelka in grem kam drugam in rečem, da mi je pri drugem podjetju prodajalec naredil super popust in imam tako ceno in za koliko so oni pripravljeni mi prodat zadevo. Potem pa vedno vprašam za gotovinski popust, če plačujem v gotovini. Skratka več kot NE, pač mi nihče ne more rečt in tudi vidim kdaj kako se nekateri res trudijo okrog tega.
Meni so mi Italijani full dobri kar se tega tiče, ker prvo nažicaš popust, potem pa še kak popust za stalno stranko, nato še gotovinski in ponavadi imaš na računih navedeno tako 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}+5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}+4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popusta.
Nikjer pa se teh zadev ne jemlje kot si sam predstavljaš zadnja cena, da moraš takoj kupit. Ponavadi, ko se odprodaja zadnji kos kakega izdelka in je res nek hud ekstra popust pa potem ti da vedet prodajalec, da cena velja, če se to takoj vzame.

Cena pri privat prodaji ni nikdar fiksna, je od in do, pac najmanj za kar si oripravljen prodat in najvec, kar upas, da bos dobil.
Nastavis vedno najvec, prodas pa obicajno za nekaj vmes.
[/quote]

Že dolga leta prodajam na Bolhi in moram reči, da me takšna vprašanja vedno spravijo v slabo voljo. Lepo je navedeno, da je oglas s fiksno ceno in ne po dogovoru. Pika. Nismo v Istanbulu na tržnici. Opis izdelka je natančen + fotke, prodajam zelo kvalitetne stvari in super ohranjene, včasih celo kaj novega / nikoli rabljenega. Vedno navedem ceno nove stvari in prodajno ceno. In vedno na koncu prodam vse po ceni, ki je navedena (kljub slabi volji kakšnega “kupca”, ki pride ven s popolnoma nespodobnimi predlogi, koliko bi on/a za to plačal/a, in mu pač povem, kar mu gre;-)

Se zmer mislm da je zadnja cena samo neka oblika nagrade tistemu, ki me je pripravljen ta moment odresiti tega, kar prodajam in vseh muk, ki so povezane z nagrado. Vse te opisane “tegobe”, ki jih ima prodajalec s tem, ko ga non stop klicejo firbci in mu tratijo cas, so v mislih unega, ki ponudi nek diskont na svojo ceno, vendar diskont z namenom, to je da kupec ta moment zdej odnese to stvar..kes na roke takoj in adijo, ne pa kr tko zadnja cena vsakmu firbcu ko te gnjavi po telefonu pa ni namenjen nc kupit.

Sploh ni važno, kaj on misli, važno je po kakšni ceni se ti odločiš stvar prodati.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mi “zadnjo ceno” ponudimo samo resnemu kupcu, ki se je že potrudil do nas in je pripravljen stvar odnesti. Nekomu po telefonu se samo namigne, da “bi bilo možno pogajanje” ampak samo ob prevzemu, ne pa kar neko zbijanje iz dolgega časa. Se pa ne zgodi velikokrat, cene postavljamo realno, če že, spustiš malenkost, za dobro voljo.
Včasih je to tista malenkost, ki prevaga odločitev za nakup in se splača, ker ti prihrani jajcanje z naslednjih 30 čudnih kupcev.

Mi “zadnjo ceno” ponudimo samo resnemu kupcu, ki se je že potrudil do nas in je pripravljen stvar odnesti. Nekomu po telefonu se samo namigne, da “bi bilo možno pogajanje” ampak samo ob prevzemu, ne pa kar neko zbijanje iz dolgega časa. Se pa ne zgodi velikokrat, cene postavljamo realno, če že, spustiš malenkost, za dobro voljo.
Včasih je to tista malenkost, ki prevaga odločitev za nakup in se splača, ker ti prihrani jajcanje z naslednjih 30 čudnih kupcev.

Moja zadnja cena je bil všečni odgovor na moje vprašanje koliko si pripravljen dati…tako je nazadnje kupec odpeljal moj avto…win-win brez naprezanja…

tisti, ki vprašajo o zadnji ceni, so zame neresni kupci in se sploh z njimi ne pogovarjam več naprej

Glede na odgovore opazam da eni dajete folku popust kar tako, ker so vas pac poklicali in malo firbcajo, pol pa vsak dobi za nagrado nizjo ceno kot pise ob oglasu, cetudi tega kupca pol ob dogovorjenem terminu ni na ogled sploh.

Zadnja cena (popust) naj bo motivacija/nagrada unin interesentom, ki so pripravljeni brez nadaljnega kompliciranja in zavlacevanja stvar takoj kupiti, ne pa za une, ki bi sli se mal okol konkurenco pogledat ce da kdo ceneje in se pol vrnejo cez 3 dni nazaj k vam,z zavedanjem, da jim noben ne da ceneje, pol pa od vas se zmer pricakujejo da bojo za nagrado dobil diskont.

Resni so že, samo so pač vajeni, da ljudje radi ceno še malo spustijo, kljub temu, da bi naj bila fiksna. Večina jih spusti, nekateri ne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Resni so že, samo so pač vajeni, da ljudje radi ceno še malo spustijo, kljub temu, da bi naj bila fiksna. Večina jih spusti, nekateri ne.
[/quote]

resni kupec bo plačal kolikor je cena, tisti ki pa bi radi zbili ceno, pa so prekupčevalci ki bi radi robo prodali naprej in zaslužili

New Report

Close