Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odpoved zaposlitve

Odpoved zaposlitve

Lep pozdrav,

v sluzbi nameravam dati odpoved. Ker pa je direktor sluzbeno v tujini se do sredine avgusta mu je ne morem osebno vrociti. Kaj lahko storim?

Pošlji mu e-mail – šteje za enakovredno. Ali predaj odpoved v glavno pisarno / tajništvo / namestniku šefa.

Sem na podobnem, naš je 4 tedne na dopustu. Jaz nameravam dati namestnici osebno in da mi tudi podpiše, da imam dokaz.
Pa en izvod nameravam poslati v kadrovsko.
Sicer načeloma bi bilo najbolj prav, da se pogovorim z nadrejenim (pri meni je šef, ne direktor), ker pa ga ni, se pač ne bom.
Tudi vaš direktor ima sigurno namestnika oz. pač nekoga, ki ti je nadrejen, ko ni direktorja.
Jaz nameravam en izvod dati, enega pa zase narediti, da imam dokaz pa obvezno gor podpisa namestnika in datum.

Pošlješ po pošti, priporočeno s povratnico. Najbrž pošto nekdo dviguje? Če je v 10 ali 15 dni (ne vem točno,vprašaj na pošti) nihče ne dvigne, se šteje kot prevzeta z dnevom obvestila.

Pošlješ po pošti, priporočeno s povratnico. Najbrž pošto nekdo dviguje? Če je v 10 ali 15 dni (ne vem točno,vprašaj na pošti) nihče ne dvigne, se šteje kot prevzeta z dnevom obvestila. Od tistega dne dalje se šteje odpovedni rok.

Trapasto.
Recimo imaš odpovedni rok 30 dni, v novi službi so te s težavo pripravljeni čakat 30 dni, ampak več pa nikakor ne.
Ti narediš tako kot svetuješ in ostaneš brez nove službe, če nekdo ni pravi čas dvignil tiste pošiljke.

Trapasto.
Recimo imaš odpovedni rok 30 dni, v novi službi so te s težavo pripravljeni čakat 30 dni, ampak več pa nikakor ne.
Ti narediš tako kot svetuješ in ostaneš brez nove službe, če nekdo ni pravi čas dvignil tiste pošiljke.
[/quote]

Tako se to dela. Kje je direktor ni tvoja stvar. Ti pošljes uradno odpoved po posti s povratnico, da imas potrdilo, da si to poslal in da so prejeli. In zagotovo bodo posto dvignili in torej dobis ppcratnico nazaj, saj direktor gotovo ne dviguje poste. Tukaj se zate stvar zakljuci.

Tako se to dela. Kje je direktor ni tvoja stvar. Ti pošljes uradno odpoved po posti s povratnico, da imas potrdilo, da si to poslal in da so prejeli. In zagotovo bodo posto dvignili in torej dobis ppcratnico nazaj, saj direktor gotovo ne dviguje poste. Tukaj se zate stvar zakljuci.
[/quote]

Hja, in če dvignejo pošto po nekaj dneh?
Veš, ko dobiš novo službo, se zmeniš kdaj začneš, to ti piše tudi v pogodbi in tu ni zdaj tega, da boš pa par dni kasneje začel, ker pač so odpoved prejeli kasneje.
Marsikje niti odpovednega roka 30 dni niso pripravljeni čakat.
In seveda odpovedi ne daš prej, dokler nimaš nove pogodbe z novim datumom začetka. In tu nimaš potem kaj kupčkat s tem ali bodo dvignili pošto prvi dan ali čez tri dni ali čez en teden.
In iz prve roke ti povem, da pri nas v službi načeloma takoj dvignemo pošto. Ampak ravno v poletnem času pa se rado zgodi, da poštar vrže listek v nabiralnik in ga gre potem nekdo pošto iskat šele čez par dni.

In seveda je normalno, da osebno poveš nadrejenemu, da odhajaš. Če nadrejenega ni pač njegovemu namestniku.

Odpoved mora biti vročena, torej je dobro, da imaš o tem dokaz. Bodisi daš v službi namestniku/tajnici/kadrovski v roke, s fotokopijo odpovedi, kamor ti napišejo Prejeto dne XX, bodisi pošlješ s povratnico po pošti. Oni ne rabijo sprejeti (torej se strinjati) z odpovedjo, oni jo rabijo prejeti, torej dobiti – to se pa dokazuje z njihovim štemplom na tvoji kopiji ali pa na povratnici.

Pošiljka, vročena po mejlu, se ne šteje za vročeno po ZDR!

Istočasno ali kak dan prej pa pokličeš direktorja in mu to poveš in/ali mu pošlješ mejl z odpovedjo. Ampak kot rečeno, ta odpoved ne velja za vročeno, to je samo njemu v vednost, ker je fer, da tudi njega obvestiš, čeprav je na dopustu (ne vem pa, kako imate urejene klice ipd na dopust – če se ga kao ne moti, pošlji sms). Pač lepo je, da njemu poveš, čeprav ni prisoten, za svojo odpoved pa poskrbi, da se bo rok iztekel takrat, ko ti to potrebuješ.

Jaz sem v dvomih kako narediti, ker mojega šefa ni, dopust cel mesec.
Mogoče res ta tvoja ideja, da mu pač pošljem mail.
Odpoved nameravam dati namestniku in se z njim pogovorit pa to tudi poslati v kadrovsko.
Ne vem pa kako s šefom. Klic na dopust, to ne bi. Mogoče res mail. Ne vem ali jih bere ali ne. Ali pa preprosto počakam, da pride z dopusta, jaz bom še v službi takrat.
Mogoče bo pa namestnik javil to šefu, jaz pa potem povem, ko pride z dopusta, ne vem.

Eni res nimate pojma kako stvari potekajo uradno. Jaz sem enkrat dala odpoved in so vsi bili na,sihtu, poslala sem jo uradno po posti, da imam dokazilo o oddaji in prejemu na njihovi strani.
Prav tako sm delala v administraciji in posta se je dvigovala vedno dnevno. Resna podjetja to tako pocno.
Obvestiti se ustno nadrejenega oz. Namestnika, ce sefa ni, pa je druga,stvar in to se lahko vseeno naredi. Samo ustno obvescanje in pogovarjanje ni uraden dokaz. Ti pa naredi Kakor hoces.

Eni res nimate pojma kako stvari potekajo uradno. Jaz sem enkrat dala odpoved in so vsi bili na,sihtu, poslala sem jo uradno po posti, da imam dokazilo o oddaji in prejemu na njihovi strani.
Prav tako sm delala v administraciji in posta se je dvigovala vedno dnevno. Resna podjetja to tako pocno.
Obvestiti se ustno nadrejenega oz. Namestnika, ce sefa ni, pa je druga,stvar in to se lahko vseeno naredi. Samo ustno obvescanje in pogovarjanje ni uraden dokaz. Ti pa naredi Kakor hoces.
[/quote]

Jaz ti pa zagotovim, da marsikje ne dvignejo vsak dan pošte. In potem kako boš? Pri nas v službi vem, da poleti traja včasih več dni. Pač tajnice ni v službi, in gre iskat ona, ko pride v službo ali pa nekdo, ki se ravno spomni. In ja, traja tudi več kot en teden.
Vem pa tudi za firme, kjer namerno nočejo dvigovat priporočene pošte, ker ne izplačujejo plač in vedo, da jim pošiljajo na tak način odpovedi.

Glede osebnega vročanja odpovedi in pogovora sem jasno napisala, da daš odpoved in da dobiš gor podpis osebe, ki je odpoved prejela. En izvod zase, en izvod za službo. Ni to dokaz?

Jaz ti pa zagotovim, da marsikje ne dvignejo vsak dan pošte. In potem kako boš? Pri nas v službi vem, da poleti traja včasih več dni. Pač tajnice ni v službi, in gre iskat ona, ko pride v službo ali pa nekdo, ki se ravno spomni. In ja, traja tudi več kot en teden.
Vem pa tudi za firme, kjer namerno nočejo dvigovat priporočene pošte, ker ne izplačujejo plač in vedo, da jim pošiljajo na tak način odpovedi.

Glede osebnega vročanja odpovedi in pogovora sem jasno napisala, da daš odpoved in da dobiš gor podpis osebe, ki je odpoved prejela. En izvod zase, en izvod za službo. Ni to dokaz?
[/quote]
sploh ne razumem zakaj se dela tak problem, če je nadrejen na dopustu.
Ti si dolžan podjetje obvestiti o odpovedi – to storiš ali po pošti, ali osebno, s tem da ti dajo gor štempelj prejeto in datum, ali to napišejo in se zraven podpiše tisti, ki dokument prejme.
šefu lahko še mail napišeš.
Če si vedel,da boš dal odpoved že prej, bi lahko ev. to naredil tudi ko je bil še šef v službi, saj ni treba čakati do zadnjega točno preštetega dne, ampak v odpovedi napišeš s katerim dnem daješ odpoved in ev. koliko dopusta boš še prej pokoristil. Torek lahko daš tudi odpoved pred samim začetkom odpovednega roka. In se ti nič ne šteje prej, ker v odpovedi jasno vse napišeš kdaj daješ odpoved, kdaj je skladno s tem odpovedni rok in če prosiš še za koriščenje pripadajočega dopusta znotraj tega.

Kar se pa firm in dvigovanja pošte tiče – je pa to šlamparija, da firma ne gre dvigniti pošte, ker tajnice ni. Obup od neorganizacije, total fail, mislim, ni besed. Človek se zamisli kako imajo lahko nekateri ljudje službo in kako lahko nek šef vodi firmo, kjer je taka anarhija in neodgovornost in neorganizacija. Koji je to sploh šef…


sploh ne razumem zakaj se dela tak problem, če je nadrejen na dopustu.
Ti si dolžan podjetje obvestiti o odpovedi – to storiš ali po pošti, ali osebno, s tem da ti dajo gor štempelj prejeto in datum, ali to napišejo in se zraven podpiše tisti, ki dokument prejme.
šefu lahko še mail napišeš.
Če si vedel,da boš dal odpoved že prej, bi lahko ev. to naredil tudi ko je bil še šef v službi, saj ni treba čakati do zadnjega točno preštetega dne, ampak v odpovedi napišeš s katerim dnem daješ odpoved in ev. koliko dopusta boš še prej pokoristil. Torek lahko daš tudi odpoved pred samim začetkom odpovednega roka. In se ti nič ne šteje prej, ker v odpovedi jasno vse napišeš kdaj daješ odpoved, kdaj je skladno s tem odpovedni rok in če prosiš še za koriščenje pripadajočega dopusta znotraj tega.

Kar se pa firm in dvigovanja pošte tiče – je pa to šlamparija, da firma ne gre dvigniti pošte, ker tajnice ni. Obup od neorganizacije, total fail, mislim, ni besed. Človek se zamisli kako imajo lahko nekateri ljudje službo in kako lahko nek šef vodi firmo, kjer je taka anarhija in neodgovornost in neorganizacija. Koji je to sploh šef…
[/quote]

Hja, lej, ti se lahko usajaš kakor hočeš, če nekdo ne dvigne pošte je pač ne dvigne.
Odpovedni rok pa začne teči naslednji dan po tistem, ko prejmejo odpoved.
In ponavadi veš za odpoved toliko prej kot imaš odpovednega roka. Mogoče kak dan viška.

Hja, lej, ti se lahko usajaš kakor hočeš, če nekdo ne dvigne pošte je pač ne dvigne.
Odpovedni rok pa začne teči naslednji dan po tistem, ko prejmejo odpoved.
In ponavadi veš za odpoved toliko prej kot imaš odpovednega roka. Mogoče kak dan viška.
[/quote]
omg resno no –
kot prvič
nič se jaz ne usajam
kot drugič – imaš napisano kako narediti, da ti začne teči rok še pravi čas – več možnosti sem ti napisala … ampak tumbaš slepo po butasto svoje.
kot tretjič – firma, ki ne dviguje pošte pomeni,da ni organizirana, da ne pozna osnov temeljnega poslovanja, da ni zaupanja vredna, da ni odzivna… in kot taka je bolje,da ne posluje na trgu. če jaz npr nekaj potrebujem ioj pošlčjem uradno povpraševanje firmi s prošnjo za ponudbo, ta bo pa to pošto dvignila šele čez 14 dni, ker pač ne dvigujejo pošte – sorry to je zanič firma, zanič direktor, ki sam seb odžira kruh in posel…
to ni moje usajanje – to je zapisano argumentirano dejstvo. na tako firmo se nihče ne more zanesti, ker očitno ni dosegljiva in odzivna.
v kolikor je tebi to normalen način dela, ker se zdi, da to zagovarjaš, velja enako tudi zate, zamisli se nad tvojim načinom dela.

Podjetje NI šef. Podjetje je družba, ki jo zastopa šef. Če je šef na dopustu, to ne pomeni, da je celo podjetje na dopustu. Torej vročiš odpoved nekomu, ki je V podjetju v času šefovega dopusta – njegovemu namestniku, tajnici, kadrovski, računovodkinji… Ne vem, kdo pri vas to ureja. Pač vročiš nekomu, da dobiš dokazilo, da si vročila, da so oni prejeli na ta in ta datum.

Odsotnost šefa NE vpliva na tvojo vročitev odpovedi. Torej odpoved vročiš nekomu drugemu. Če nočeš vročiti osebno, temveč poslati s povratnico, pa pošte ne dvigujejo dnevno, potem v odpoved napiši, da želiš, da se delovno razmerje zaključi z dnem tem in tem. Ampak najbolje je, da vročiš osebno v službi tisti dan, ki ti ustreza, da prične naslednjega teči odpovedni rok. Ne komplicirajte tam, kjer to ni potrebno. Upam, da imate v novi službi že pogodbo. Ker če je ni, potem je dajanje odpovedi zelo kritično.

Šefu pa po mejlu pošlješ zato, da ga obvestiš, ker je na dopustu. Če gleda mejle, da to izve. Ali pa ga pokličeš in mu poveš. Pač ker je fer, da izve. Ne vem pa, v kakšnih odnosih ste in ali imaš vmes še kakšnega nadrejenega.


omg resno no –
kot prvič
nič se jaz ne usajam
kot drugič – imaš napisano kako narediti, da ti začne teči rok še pravi čas – več možnosti sem ti napisala … ampak tumbaš slepo po butasto svoje.
kot tretjič – firma, ki ne dviguje pošte pomeni,da ni organizirana, da ne pozna osnov temeljnega poslovanja, da ni zaupanja vredna, da ni odzivna… in kot taka je bolje,da ne posluje na trgu. če jaz npr nekaj potrebujem ioj pošlčjem uradno povpraševanje firmi s prošnjo za ponudbo, ta bo pa to pošto dvignila šele čez 14 dni, ker pač ne dvigujejo pošte – sorry to je zanič firma, zanič direktor, ki sam seb odžira kruh in posel…
to ni moje usajanje – to je zapisano argumentirano dejstvo. na tako firmo se nihče ne more zanesti, ker očitno ni dosegljiva in odzivna.
v kolikor je tebi to normalen način dela, ker se zdi, da to zagovarjaš, velja enako tudi zate, zamisli se nad tvojim načinom dela.
[/quote]

Ti pa ne nehaš nabijat nekaj brezveze.
Lahko se ti še tako repenčiš, da firma ni resna. To ti ne bo prav nič pomagalo, ko boš dala odpoved in oni ne bodo dvignili pošte. Ti jim potem lahko cele litanije pišeš, da niso resni, pomagalo ti pa nič ne bo.

New Report

Close