Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delo v Hoferju – ali je res?

Delo v Hoferju – ali je res?

Tisti, ki ste zaposleni v Hoferju kot prodajalci: ali je res, da dobite plačanih 6 ur/ dan, delati pa morate 8? Se vam 2 uri, ki jih menda porabite za pripravo na delo (tako trdi en gospod) res ne štejeta v delovni čas?

Jaz sicer ne delam tam, a sta delali dve moji prijateljici. Za to, kar sprašuješ ne vem, a je menda na splošno katastrofa. Ogromnih nadur, nobena plačana, niti teh ur ne moreš koristiti kot dopust, mobing, poniževanje, imajo normo na blagajni, koliko izdelkov morajo poskenirati na minuto, če je ne dosežejo, je cela štala in tako dalje. Da si ne bo še kdo domišljal, da na blagajni hitijo, ker cenijo njegov čas. Boli njih za vaš čas, skrbi jih norma, ne pa živčen kupec, ki čaka v vrsti. Ti dve prijateljici sta delali v dveh različnih Hoferjih na dveh popolnoma različnih lokacijah, tako da ne gre za to, da bi obe slučajno naleteli na eno sitno nadrejeno. Imajo na splošno en tak režim. Obe sta ob prvi priliki (ko sta našli drugo delo) dali odpoved.

Tistemu ki jih sili s to normo pri blagajni, bi samo dala en focn na g.o.b.e.c! Tako hitro moraš metat izdelke v vrečo, da včasih enostavno ne gre. Pade po tleh ali se razsuje. Ubogi upokojenci. Veliko raje grem v Mercator, čeprav je dražje.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz. Ali pa v Spar. Samo zaradi tega divjanja na blagajni.

A tisti njihov kratek pult nadomeščajo s hitenjem? Bolj neumne zamisli še nisem videla. In pol te itak tisti za tabo čaka, ker moraš zlagat. Keri debili.

Upam, da ni vse res, kar pišete. Sem še kar redna stranka v Hoferju pri UKC. Se mi zdi, da se sploh ne menjajo in vsi so res prijazni. Še posebej do kakšnih bolnih, s posebnimi potrebami, turistov, starih … Zaslužijo si samo hvalo! Grem rajši v ta Hofer, kot pa v kakšno bližjo trgovino.

Splaca se ker je
placa dobra,
mobinga ni,
zaposleni se sploh ne menjavajo veliko,
na blagajni imas poker face-ni se ti treba smejat,
nadure preprosto pozabis !
HOFER JE PRIHODNOST, ZAGRABI PRILOZNOST

Mislim, da je poanta odsekanega pulta v tem, da takoj vse zmečeš nazaj v voziček in se po hitrem postopku pobereš do tistih pultov ob oknih, kjer lahko v miru posortiraš stvari.

Je pa res neumno, da najprej vso špecerijo zložiš v voziček, potem vse pobereš ven in zložiš na trak, nato pa še enkrat vse v naglici zmečeš v voziček (seveda paradajz in jajca pristaneta na dnu, ker nimaš časa za racionalno zlaganje), potem pa še enkrat vse prelagaš v vrečke na pultu.

Dvomim, da je potrošnik časovno kaj na boljšem, ko je prisiljen v te nepotrebne dodatne korake.

Ne vem, ne štekam teh pultov?? Zakaj bi dajal nazaj v voziček?

Hja, če nam ponudijo odlagalno površino, smo potrošniki tako nesramni, da si vzamemo čas za zlaganje špecerije.
Če je nimaš, poiščeš najbližje primerno mesto, ki ne ovira njihovega procesa ekspresnega praznenja denarnic.

Je pa res, da se nihče od nas ne pritožuje, ko kupi samo par malenkosti in je takorekoč takoj na vrsti, problem je samo pri večjih nabavah.

Ker če nakupiš za cel voziček robe, je malo težko vse zložit v vrečko tako hitro, kot ona skenira izdelke in jih meče proti tebi. Sploh če hočeš vsaj malo presortirati, da daš naprimer težje izdelke na dno, kako sadje in solato na vrh, ali pa hrano v eno vrečko, čistila v drugo. Zato naj bi velike nakupe zmetal nazaj v voziček in potem pri tistem pultu ob oknu, ki je itak velikokrat založen z vso mogočo šaro, lepo v miru zlagal v vrečke. Meni je nesmiselno stokrat zlagat, kot pravi ena gor, najprej s polic v voziček, pa ven na blagajno, pa spet v voziček, pa spet iz vozička v vrečke…… Grem v Hofer samo če vidim v reklami kako stvar, ki je drugje ni. Rednih nakupov pa tam ne delam.

Da bi prav nesramno mečkali na blagajni ne, ampak tisto divjanje v Hoferju pa tudi ni ničemur podobno. Saj po drugih trgovinah prav normalno teče tudi z eno vmesno varijanto, torej da urno pospraviš, a vseeno ne mečeš kakor obseden.

Jaz grem zeelooo nerada v hofer v nasem kraju, ker so prodajalke zelo arogantne. Zadnjic pa mi ni preostalo drugega in sem bila primorana iti ravno v hofer po en izdelek in sem zraven se nakupila kar dosti ozdelkov. Na blagajni je tako hitela, da nisem folgala metat nazaj v vozicec. Ko je bila bolj proti koncu so izdelki ze po tleh padali (moka in sladkor). K sreci se embalaza ni strgala. So se pa razbila jajca, ki so padla po tleh, ker je blagajničarka tako hitela. Sem jo vprasala, ce je res treba tako divjat, da ne folgam ozdelkov v vozicek dajat, pa je sikala nekaj nazaj. Mi je prekipelo on sem vse izdelke pustila tam on sla ven iz trgovine. Za mano je bil en starejsi gospod in je rekel blagajnicarki, ce bo njemu tako stvari metala cez skener da ji jih bo zabrisal v glavo

Ne rabiš hitro dajat v vrečo. Dajaj počasi. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mislim, da je poanta odsekanega pulta v tem, da takoj vse zmečeš nazaj v voziček in se po hitrem postopku pobereš do tistih pultov ob oknih, kjer lahko v miru posortiraš stvari.

Je pa res neumno, da najprej vso špecerijo zložiš v voziček, potem vse pobereš ven in zložiš na trak, nato pa še enkrat vse v naglici zmečeš v voziček (seveda paradajz in jajca pristaneta na dnu, ker nimaš časa za racionalno zlaganje), potem pa še enkrat vse prelagaš v vrečke na pultu.

Dvomim, da je potrošnik časovno kaj na boljšem, ko je prisiljen v te nepotrebne dodatne korake.
[/quote]

Ko daješ stvari na trak, jih tam lahko mirno razporediš tako, da je paradižnik na koncu traku in ga boš zadnjega dal v voziček. 😉 Nič drugače, kot povsod drugod.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Da ti zmeče stvari na tla, bi bilo edino prav, da jo prosiš, naj ti gre po nov izdelek in ti ga prinese celega. To bi bila zabava in izkoristek časa. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To divjanje na blagajni in to, da ni hitre blagajne in potem čakam za polnimi vozički, jaz pa samo sladoled v toki.
Ne hvala!

V Hoferju so vse blagajne hitre. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja glej. V hofer greš po sirove žemljice (Pečjakove) in po čokolado Ritter. Pa po kakšen artikel iz letaka, zna bit dobra roba za dobro ceno. Po špežo greš pa v kakšno Trgovino. Pa je.

Avtorica je odprla temo o delovnih razmerah v Hoferju za zaposlene, pretežno pa ste temo uporabili za svoje nakupovalne izkušnje.

po takih temah se vidi, da je večina mon penzionistk, ki so sicer pretežni del dneva videti kot 25 letnice in se tako tudi počutijo, na blagajnah jih pa starostne bolezni zjeb…….

Ko daješ stvari na trak, jih tam lahko mirno razporediš tako, da je paradižnik na koncu traku in ga boš zadnjega dal v voziček. 😉 Nič drugače, kot povsod drugod.
[/quote]
Tocno to. Razmislis PREJ, ne potem. Iz vozicka dajes stvari na trak v takem vrstnem redu, kot jih imas potem namen zlagati. Zlagas v vrsto in ne na kup. Trak je dovolj dolg. V prazen vozicek potem razgrnes torbo ali tudi dve, ce imas velik nakup ali ce zelis lociti. Do blagajnicarke se bo tako najprej pripeljalo olje in fizol v konzervi, na koncu pa kruh in solata. V takem vrstnem redu bo tudi skenirala in v takem vrstnem redu dajes v torbo. Kar na koncu ostane, zlozis medtem, ko blagajna premelje placilo s kartico ali ko blagajnicarka steje drobiz. Potem se odmaknes od blagajne, preveris racun in gres.

Je pa zanimivo, da od diskontarjev samo se Hofer vztraja pri kratkih pultih. Tako Lidl kot Eurospin imata ze nekaj casa dolge pulte s pregradno desko.

Tema ni namenjena kokodakanju o vaših nakupovalnih izkušnjah, ampak o izkušnjah zaposlenih tam.


Tocno to. Razmislis PREJ, ne potem. Iz vozicka dajes stvari na trak v takem vrstnem redu, kot jih imas potem namen zlagati. Zlagas v vrsto in ne na kup. Trak je dovolj dolg. V prazen vozicek potem razgrnes torbo ali tudi dve, ce imas velik nakup ali ce zelis lociti. Do blagajnicarke se bo tako najprej pripeljalo olje in fizol v konzervi, na koncu pa kruh in solata. V takem vrstnem redu bo tudi skenirala in v takem vrstnem redu dajes v torbo. Kar na koncu ostane, zlozis medtem, ko blagajna premelje placilo s kartico ali ko blagajnicarka steje drobiz. Potem se odmaknes od blagajne, preveris racun in gres.

Je pa zanimivo, da od diskontarjev samo se Hofer vztraja pri kratkih pultih. Tako Lidl kot Eurospin imata ze nekaj casa dolge pulte s pregradno desko.
[/quote]
Ne, trak za velike nakupe ni dovolj dolg, če hočeš stvari zlagati v vrsto in ne na kup. Dam na kup recimo testenine. Ampak ob večjem nakupu zmanjka in potem trgovka čaka, da zlagam po vrhu, da sploh začne skenirati. Potem se pa res solata pripelje pred mehčalcem.

Sam res. dobra.

New Report

Close