Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Zakaj tuji turisti hodijo v Slovenijo?

Ne razumem. Ljubljana ni nič posebna, pač srednje veliko evropsko mesto. Gorenjska z gorami je vredu, spet pa to ni nič svetovno presenetljivega. Bled z otokom ni kaj zelo poseben, tudi razna druga evropska jezera imajo otok, recimo Lago Maggiore v Italiji. Prekmurje je ena sama ravnina, pač panonsko okolje, kot večina Madžarske. Postojnska jama je vredu, spet pa je treba povedati, da to ni noben fenomen, tudi drugod po svetu so podobne jame, res pa je, da ne tako velike. Slovenska obala razen Pirana je en sam dolgčas.

Naši delajo plane, kako privabiti več turistov, mene čudi, da sploh kdo pride. jaz nikoli ne bi kot turist obiskal ene Latvije, Litve..pa sem prepričan, da tudi oni zase mislijo, kako so oh in sploh?

Lepota Slovenije je precenjena.

K nam hodijo ljudje, ki so že bili povsod in pač zato, da lahko odkljukajo še Slovenijo. Ali pa tisti, ki se spotoma ustavijo in so bili na morju na Hrvaškem ali Italiji. Roko na srce, tu ni nobene posebnosti. Je pa zelo drago. Tromostovje in Bled, cerkev sredi jezera. Kakšen dolgčas! Morje pa kalno… polno mulja in trave:( in Triglav. Gora s tremi vrhovi. Višek zanimivosti. Potem se pa vse konča. Hrana pa Kranjska klobasa in kislo zelje:( edina slovenska jed.. kar nekaj:(

Vecina vecina drzavljanov morda celo katerekoli drzave na tem svetu je prepricana, da je njihova drzava wow oh in sploh lepa, ce le imajo kolikor toliko pozitiven pogled na to drzavo. Ta zadnji pogoj sem moral dodati, ker so v zadnjih letih levakarje sirom zahoda indoktrinirali v sovraztvo do vsega “zahodnega”.

Čudovite gore, reke, morje, pisana flora in favna, reliefna razgibanost, čista prestolnica, dobra kulinarika, prijazni ljudje in vse skupaj na majhnem koščku, imenovanem Slovenija … 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Čudovite gore, reke, morje, pisana flora in favna, reliefna razgibanost, čista prestolnica, dobra kulinarika, prijazni ljudje in vse skupaj na majhnem koščku, imenovanem Slovenija … 😉
[/quote]
Mah… 😀

Kulinarika? Slovenska kuhinja ni nic wow. Ne po prepoznavnosti, razsirjenosti ali slovesu zunaj meja, da gre za dobro ali kaj ze. Ne po tem, da je ekstra zdrava. Ne po tem, da je presezek v kateremkoli pomenu. V bistvu je slovenska kuhinja kmetarska, nesofisticirana. Pa tega ne mislim kot nujno slabo. Ampak, ko take pisete, vem kako pristranski ste. Ste ze po svetu naleteli na kaksno slovensko restavracijo v katero so masovno hodili gostje izven obmocja ex-Yu? Jaz se ne. Se v Cleavelandu imajo v eni do nedavno SLO restavraciji bolj Yugo hrano kot slovensko. Se pateticna mongolska hrana je bolj razsirjena po svetu od slovenske. Tu pa jo izpostavljas kot nek Titov pionircek. Saj jaz se vedno sanjam to ali ono “slovensko” jez, ker sem pac tam odrasel, pridobil okus za to ali ono jed, ampak se vedno znam neskoncno bolj realno oceniti kje v svetovnem merilu kotira slovenska hrana. Tam nekje med mnozico neprepoznavnih, nic posebnega, kuhinj.

Se vse to duvanje po silni slovenski raznolikosti, je tak tak. Cesa vse ni na tem svetu. Placer county v Kaliforniji je se bolj oh in sploh v tem oziru, pa gre za primerljivo velikost. Pa za njega se slisali niste. Sploh pa obstaja raznolikost v se toliko enih tretjih aspektih, ki so vecini vas popolnoma neznane. Le izpostavljate “svojo” raznolikost kot merilo za wow.

Slovenci ne slovimo niti kot neki uber prijazni. Na katerem utopicnem planetu zaplankanosti to zivis? Slovenija je vec ali manj dezela zategnjenih surl. Ko sem pred leti po dolgem casu par mesecev prezivel v Sloveniji, se mi proti koncu vec ravno tako ni dalo razdajati pozitivne energije. Ljudje so, kakorkdaj, sicer veseli te energije, dovzetni, pozitivno presenečeni, bi rekel, da bi pa sami bili taki, kje pa, le izjeme. Govorim o dinamiki med neznanci. Zato pa je kot je. Dezela zategnjenih naspidiranih surl.

To lokalpatriotsko povzdigovanje Slovenije v neke visave je eno tako samozaslepljevanje. Slovenija ima dolocene pluse in minuse, tako ljudje in infrastruktura ter zivljenski, ekonomski, solski, zdravstveni, pravni, politicni, … “sistemi”. Ni pa nic wow v svetovnem merilu. Pec, se ena nepomembna, “brezvezna” drzava, ki je veliki vecini Slovencev seveda lepa in krasna, raznolika, z dobro hrano, itd. Ampak to je striktno slovenski pogled. Objektivno pa ni v svetovnem merili nic wow. Tako kot ni hrvaska obala s svojo pateticno ponudbo noben presezek. Bol na Bracu kot nek simbol hrvaske obale je brezvezen v primerjavi ztisoci Maldivskih otokov, npr. Skratka, malo realnega pogleda vam ne bi skodilo. To onaniranje na wow Slovenija je odraz slepega lokalpatriotizma in zaplankanosti.

Vprasaj turiste. V Ljubljani jih je toliko, da so ze moteci.


Mah… 😀

Kulinarika? Slovenska kuhinja ni nic wow. Ne po prepoznavnosti, razsirjenosti ali slovesu zunaj meja, da gre za dobro ali kaj ze. Ne po tem, da je ekstra zdrava. Ne po tem, da je presezek v kateremkoli pomenu. V bistvu je slovenska kuhinja kmetarska, nesofisticirana. Pa tega ne mislim kot nujno slabo. Ampak, ko take pisete, vem kako pristranski ste. Ste ze po svetu naleteli na kaksno slovensko restavracijo v katero so masovno hodili gostje izven obmocja ex-Yu? Jaz se ne. Se v Cleavelandu imajo v eni do nedavno SLO restavraciji bolj Yugo hrano kot slovensko. Se pateticna mongolska hrana je bolj razsirjena po svetu od slovenske. Tu pa jo izpostavljas kot nek Titov pionircek. Saj jaz se vedno sanjam to ali ono “slovensko” jez, ker sem pac tam odrasel, pridobil okus za to ali ono jed, ampak se vedno znam neskoncno bolj realno oceniti kje v svetovnem merilu kotira slovenska hrana. Tam nekje med mnozico neprepoznavnih, nic posebnega, kuhinj.

Se vse to duvanje po silni slovenski raznolikosti, je tak tak. Cesa vse ni na tem svetu. Placer county v Kaliforniji je se bolj oh in sploh v tem oziru, pa gre za primerljivo velikost. Pa za njega se slisali niste. Sploh pa obstaja raznolikost v se toliko enih tretjih aspektih, ki so vecini vas popolnoma neznane. Le izpostavljate “svojo” raznolikost kot merilo za wow.

Slovenci ne slovimo niti kot neki uber prijazni. Na katerem utopicnem planetu zaplankanosti to zivis? Slovenija je vec ali manj dezela zategnjenih surl. Ko sem pred leti po dolgem casu par mesecev prezivel v Sloveniji, se mi proti koncu vec ravno tako ni dalo razdajati pozitivne energije. Ljudje so, kakorkdaj, sicer veseli te energije, dovzetni, pozitivno presenečeni, bi rekel, da bi pa sami bili taki, kje pa, le izjeme. Govorim o dinamiki med neznanci. Zato pa je kot je. Dezela zategnjenih naspidiranih surl.

To lokalpatriotsko povzdigovanje Slovenije v neke visave je eno tako samozaslepljevanje. Slovenija ima dolocene pluse in minuse, tako ljudje in infrastruktura ter zivljenski, ekonomski, solski, zdravstveni, pravni, politicni, … “sistemi”. Ni pa nic wow v svetovnem merilu. Pec, se ena nepomembna, “brezvezna” drzava, ki je veliki vecini Slovencev seveda lepa in krasna, raznolika, z dobro hrano, itd. Ampak to je striktno slovenski pogled. Objektivno pa ni v svetovnem merili nic wow. Tako kot ni hrvaska obala s svojo pateticno ponudbo noben presezek. Bol na Bracu kot nek simbol hrvaske obale je brezvezen v primerjavi ztisoci Maldivskih otokov, npr. Skratka, malo realnega pogleda vam ne bi skodilo. To onaniranje na wow Slovenija je odraz slepega lokalpatriotizma in zaplankanosti.
[/quote]
Glede hrane in energije med ljudmi. Tud mene moti ta turobnost.

Zivimo v casu popularizacije turizma. Nekateri turisti pac pridejo tudi v Slovenijo. In jo v dnevu, dveh ali treh tudi zapustijo. Postojnska jama, blejski grad/otocek/jezero in Ljubljana, potem pa adijo. 😀

Saj tudi povsod drugje po svetu ni bistveno drugače. Povsod beton, asfalt, muzeji, hoteli, kafiči, gneča … Nismo nič slabši od ostale ponudbe zunaj.

Se pa vidi, da ne poznate Slovenije. Slovenija ni samo Ljubljana in Bled in Postojnska jama.
Slovenija je mnogo več. Imamo eno izmed najlepših narav v Evropi. Ok, smolo imamo, ker imajo ravno naši sosedje Avstrijci tudi izjemno naravo.
Ampak Nizozemci, Angleži, Belgijci… dol padejo od navdušenja nad našo lepo naravo.
Je pa jasno, da tisti, ki vam pamet ne seže preko LJ in Bleda in Postojnske jame, ne veste kaj vse imamo. Tako mimogrede: v Sloveniji je prek 12.000 jam, torej ni le Postojnska.
In recimo na Sicilijo častijo en mali gozdiček kot neko čudo, pri nas dol padejo, ko vidijo koliko gozdov imamo.
Pa imamo nešteto orhidej, kar je redkost. Ja, tudi zvončki so redkost, pri nas ne, v Avstriji tudi ne, Angleži pa dol padejo od začudenja, ko ugotovijo, da pri nas orhideje rastejo po travnikih, da je v naravi polno zvončkov. Pri njih tega ni in so pripravljeni plačat mnogo denarja, da vidijo travnik poln orhidej.


Danes gre lahko clovek skoraj kamorkoli po svetu, pa bo nasel kaj zanimivega za videt, poskusit ali dozivet. Nekje je to tó kar nastevas, kje drugega pa kaj drugega. Kaj si kdo pogleda pa je odvisno od interesa. Potovanja so lahko marsikaj. Lahko gre zgolj za zeljo po zacasni spremembi okolja ali videti nekaj novega in si s tem popestriti vsakdan. In v casu cenenih poletov res ni nek problem iz Londona priletet za cez vikend v Slovenijo. To si lahko danes privosci za Poljak, ki v okolici Londona dela kot malar.


Mah… 😀

Kulinarika? Slovenska kuhinja ni nic wow. Ne po prepoznavnosti, razsirjenosti ali slovesu zunaj meja, da gre za dobro ali kaj ze. Ne po tem, da je ekstra zdrava. Ne po tem, da je presezek v kateremkoli pomenu. V bistvu je slovenska kuhinja kmetarska, nesofisticirana. Pa tega ne mislim kot nujno slabo. Ampak, ko take pisete, vem kako pristranski ste. Ste ze po svetu naleteli na kaksno slovensko restavracijo v katero so masovno hodili gostje izven obmocja ex-Yu? Jaz se ne. Se v Cleavelandu imajo v eni do nedavno SLO restavraciji bolj Yugo hrano kot slovensko. Se pateticna mongolska hrana je bolj razsirjena po svetu od slovenske. Tu pa jo izpostavljas kot nek Titov pionircek. Saj jaz se vedno sanjam to ali ono “slovensko” jez, ker sem pac tam odrasel, pridobil okus za to ali ono jed, ampak se vedno znam neskoncno bolj realno oceniti kje v svetovnem merilu kotira slovenska hrana. Tam nekje med mnozico neprepoznavnih, nic posebnega, kuhinj.

Se vse to duvanje po silni slovenski raznolikosti, je tak tak. Cesa vse ni na tem svetu. Placer county v Kaliforniji je se bolj oh in sploh v tem oziru, pa gre za primerljivo velikost. Pa za njega se slisali niste. Sploh pa obstaja raznolikost v se toliko enih tretjih aspektih, ki so vecini vas popolnoma neznane. Le izpostavljate “svojo” raznolikost kot merilo za wow.

Slovenci ne slovimo niti kot neki uber prijazni. Na katerem utopicnem planetu zaplankanosti to zivis? Slovenija je vec ali manj dezela zategnjenih surl. Ko sem pred leti po dolgem casu par mesecev prezivel v Sloveniji, se mi proti koncu vec ravno tako ni dalo razdajati pozitivne energije. Ljudje so, kakorkdaj, sicer veseli te energije, dovzetni, pozitivno presenečeni, bi rekel, da bi pa sami bili taki, kje pa, le izjeme. Govorim o dinamiki med neznanci. Zato pa je kot je. Dezela zategnjenih naspidiranih surl.

To lokalpatriotsko povzdigovanje Slovenije v neke visave je eno tako samozaslepljevanje. Slovenija ima dolocene pluse in minuse, tako ljudje in infrastruktura ter zivljenski, ekonomski, solski, zdravstveni, pravni, politicni, … “sistemi”. Ni pa nic wow v svetovnem merilu. Pec, se ena nepomembna, “brezvezna” drzava, ki je veliki vecini Slovencev seveda lepa in krasna, raznolika, z dobro hrano, itd. Ampak to je striktno slovenski pogled. Objektivno pa ni v svetovnem merili nic wow. Tako kot ni hrvaska obala s svojo pateticno ponudbo noben presezek. Bol na Bracu kot nek simbol hrvaske obale je brezvezen v primerjavi ztisoci Maldivskih otokov, npr. Skratka, malo realnega pogleda vam ne bi skodilo. To onaniranje na wow Slovenija je odraz slepega lokalpatriotizma in zaplankanosti.
[/quote]

Glede na to, da sikaš samo negativo, tudi ni čudno, da si napisala tako kot si! Pa kdo ti brani, da greš drugam in si tam srečna?
Je pa žalostno, da ne moreš razumet, da med toliko miljardami ljudi, se najde nekaj tisoč ljudi, ki jim je Slovenija všeč!
Ne razumem pa sploh, kaj si s svojim mailom hotela povedat?

Tudi Slovenija zna biti za marsikoga eksotika. Kar se pa prijaznosti in motivacije tiče … Mene so v tem primeru še najbolj razočarali Mediteranci, ki slovijo kot neki odprti in temperamentni in prijateljski ljudje. Sredi sezone se jim prav pozna naveličanost. Veliko tistih, ki so delali v turizmu, je bilo nejevoljnih, celo ošabnih, vlekli so se brez volje, godrnjali … Marsikdaj sem dobil vtis, da smo jim turisti povsem odveč, nekako po tistem sloganu: Pošljite svoj denar in ostanite doma.


Tudi Slovenec ves osupel gleda puscavo, ker je pac tako drugacna od tega kar doma gleda. Pa ceprav gre za goli pesek. Ko ste ze pri zvonckih in trobenticah ali orhidejah, lol. Kar se tice raznolikosti favne in flore ni Slovenija noben svetovni presezek.

Vse te silne slovenske jame so po vecini tako popolnoma neturisticne in si jih z izjemo Postojnske, ki je dejansko wow in to v svetovnem merilu, ogleda le pescica tujcev.

Dajte se malo ozemljit. In poglejte realno koliko je ura. Slovenija z razlogom na racun turizma v letu dni pokasira toliko kot neka Tajska v 36 urah, lol. Patoliko je za videtin tko prijazne skise imate in oh in sp,oh hrano.

Glede na to, da sikaš samo negativo, tudi ni čudno, da si napisala tako kot si! Pa kdo ti brani, da greš drugam in si tam srečna?
Je pa žalostno, da ne moreš razumet, da med toliko miljardami ljudi, se najde nekaj tisoč ljudi, ki jim je Slovenija všeč!
Ne razumem pa sploh, kaj si s svojim mailom hotela povedat?
[/quote]
Kaksna negativa? Poskusam vas le zaplankane lokalpatriote postavit na realna tla. Kot receno, tako kot kjerkoli na svetu se da marsikaj videti tudi v Sloveniji. Ampak Slovenija vam je za tujce tako kot npr. Makedonija za Slovenca. In ceprav Makedonija tako zelo blizu Sloveniji, se redki tja odpravijo. Raje gredo na vikend izlet v Benetke, London, Pariz, itd. Eni patidi v Makedonijo. Redki. Podobno velja tudi za tujce.

Razloga sta v resnici lahko le dva: ali jim je kaj posebej všeč – ali pa gre samo za željo po spremembi in nečem novem.

No še tretji razlog – lahko se samo peljejo kam drugam, pa je to najustreznejša pot.


Tudi Slovenec ves osupel gleda puscavo, ker je pac tako drugacna od tega kar doma gleda. Pa ceprav gre za goli pesek. Ko ste ze pri zvonckih in trobenticah ali orhidejah, lol. Kar se tice raznolikosti favne in flore ni Slovenija noben svetovni presezek.

Vse te silne slovenske jame so po vecini tako popolnoma neturisticne in si jih z izjemo Postojnske, ki je dejansko wow in to v svetovnem merilu, ogleda le pescica tujcev.

Dajte se malo ozemljit. In poglejte realno koliko je ura. Slovenija z razlogom na racun turizma v letu dni pokasira toliko kot neka Tajska v 36 urah, lol. Patoliko je za videtin tko prijazne skise imate in oh in sp,oh hrano.
[/quote]

Z nepoznavanjem lastne dežele se še hvališ?
Mene na tvojem mestu bi bilo sram. Dokazuješ le svojo nevednost. Ni se za hvalit s tem, da pojma nimaš. IN ti ga dejansko nimaš.

Z enakimi razlogi hodijo turisti tudi drugod po svetu.

Z nepoznavanjem lastne dežele se še hvališ?
Mene na tvojem mestu bi bilo sram. Dokazuješ le svojo nevednost. Ni se za hvalit s tem, da pojma nimaš. IN ti ga dejansko nimaš.
[/quote]
Fosilka, ne kenjaj. V vsaki taki temi se vame zapikujes od kar sem ti napisal kar ti gre. Mene bi bilo sram, ce bi bil tak zaplankanec kot si ti. Povelicevanje vsake pasje ute je tvoja domena.


Kaksna negativa? Poskusam vas le zaplankane lokalpatriote postavit na realna tla. Kot receno, tako kot kjerkoli na svetu se da marsikaj videti tudi v Sloveniji. Ampak Slovenija vam je za tujce tako kot npr. Makedonija za Slovenca. In ceprav Makedonija tako zelo blizu Sloveniji, se redki tja odpravijo. Raje gredo na vikend izlet v Benetke, London, Pariz, itd. Eni patidi v Makedonijo. Redki. Podobno velja tudi za tujce.
[/quote]

Pa te je kdo prosil, da koga postavljaš na kakšna tla? Kdo si ti, da lahko sodiš in ocenjuješ kako bi se nekateri po tvoje morali obnašat oz. dojemat Slovenijo? Ali bilo katero drugo državo?
Ti lahko poveš svoje mnenje, nimaš pa kaj sodit in ocenjevat ostalih!


Fosilka, ne kenjaj. V vsaki taki temi se vame zapikujes od kar sem ti napisal kar ti gre. Mene bi bilo sram, ce bi bil tak zaplankanec kot si ti. Povelicevanje vsake pasje ute je tvoja domena.
[/quote]

Veš jaz se nikdar ne vpikujem vate, ker me tvoji komentarji niti malo ne pritegnejo, ker so na nivoju butcev prve klase.
Ti pa se vpikuješ vame s svojimi bebavimi komentarji. No ja, saj se tudi v druge vpikuješ in trosiš svoje neumnosti, tako kot vedno.

Z enakimi razlogi hodijo turisti tudi drugod po svetu.
[/quote]

Saj to je poanta zapisanega.
Razlogi so za Slo enaki, kot za kam drugam. V tem smislu res ne moremo biti neka izjema.

En možni razlog, ki nas izloča iz množice sicer še obstaja – a je pomemben samo specifični skupini ljudi – narava. In to precej raznolika narava na majhnih razdaljah.

Pa te je kdo prosil, da koga postavljaš na kakšna tla? Kdo si ti, da lahko sodiš in ocenjuješ kako bi se nekateri po tvoje morali obnašat oz. dojemat Slovenijo? Ali bilo katero drugo državo?
Ti lahko poveš svoje mnenje, nimaš pa kaj sodit in ocenjevat ostalih!
[/quote]

Eh, brezveze se sploh menit z njim, ta ni gladek. Pač en ubog, z življenjem nezadovoljen revček je, ki v vsaki temi pušča svoje iztrebke.

Pa te je kdo prosil, da koga postavljaš na kakšna tla? Kdo si ti, da lahko sodiš in ocenjuješ kako bi se nekateri po tvoje morali obnašat oz. dojemat Slovenijo? Ali bilo katero drugo državo?
Ti lahko poveš svoje mnenje, nimaš pa kaj sodit in ocenjevat ostalih!
[/quote]
Sem nekdo, ki je videl malo vec sveta, ki o turizmu nekaj “malega” tudi ve in lahko za razliko od zaslepljenih lokalpatriotov, ki sami sebe pumpate kako oh in sploh turisticni paradiz je Slovenija, na slednjo zmorem gledati tako s stalisca Slovenca kot tijca. Ker sem oboje. Kapis? Spusti se malo na zemljo.


Sem nekdo, ki je videl malo vec sveta, ki o turizmu nekaj “malega” tudi ve in lahko za razliko od zaslepljenih lokalpatriotov, ki sami sebe pumpate kako oh in sploh turisticni paradiz je Slovenija, na slednjo zmorem gledati tako s stalisca Slovenca kot tijca. Ker sem oboje. Kapis? Spusti se malo na zemljo.
[/quote]

Kar v tron se postavi, tja edino pašeš! Sama hvala, cena mala!!!
Kaj tebe briga, kaj delamo ostali Slovenci?
Kaj si ti? Zame vase zagledano tele, ki vse okoli sebe daje v nič!
Jaz sem na zemlji, ti pa letaš kot furija in zaničuješ druge!

New Report

Close