Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prednosti in slabosti vaše trenutne službe

Prednosti in slabosti vaše trenutne službe

Kaj so prednosti in slabosti vaše zdajšnje službe? In kaj je za vas “deal-breaker”, razlog zakaj dela ne bi sprejeli ali bi dali odpored?

Pri meni:

Prednosti:
– dobra plača
– relativna avtonomija,
– fleksibilnost: tudi za dopuste se je možno dogovoriti tik pred zdajci, kakšen dodaten dan prosto (most, ko so prazniki)

Slabosti:
– občasno delo tudi izven delovnega časa
– dopust ni nikoli zares dopust, vedno na voljo vsaj preko Whatsappa

Deal-breaker: mutni posli, tudi nekorektne poslovne prakse, ki niso nujno nelegalne

Plusi: normalen delovnik, možnost napredovanja, ni nadur, dopust bp, korekten vodja
Minusi: preveč rutine in monotonosti, star kolektiv (sem najmlajša), podpovprečna plača

Če bom šla stran, je edina opcija svoj posel, drugi delodajalci me ne zanimajo.

plusi: naj šefica, super kolektiv, ok plača, velika samostojnost, dopust je res dopust
minusi:Zelo redko neenakomeren delovni čas, občasno zelo stresno delo, dopust je treba prilagajati ostalim, velikokrat se kaj mudi, treba kaj sitnega zorganizirati,
Ne bi menjala, zaenkrat nikakor ne.

nova
Uredništvo priporoča

Prednosti:
Ok in redna plača (1100 neto)
Za dopuste se je možno dokaj ugodno dogovoriti, tudi tik pred zdajci, če mi ni potrebno sodelavke nadomeščat
Dopust je res dopust, brez klicev iz službe
Delavnik: 40 ur na teden, nobenih klicev zvečer, delno premični delovni čas

Slabosti:
Če daš vlogo za dopust za recimo en dan in se premisliš, ker je tisti dan grdo vreme pa ne moreš recimo v gore, kar si planiral in prideš v službo, je totalna štala. Tako, da tega ni pametno naredit.
Ni možnosti napredovanja
Nekorekten šef, vpitje, zmerjanje, tuljenje, poniževanje
Delo: dolgočasno, rutina, monotono, daleč od tega, kar sem študirala in bi želela delat.
Slab kolektiv: opravljanje, polena pod noge, nespoštovanje
Stalna mantra vodstva in starejših sodelavcev: tiho bodi in delaj, bodi vesel, da imaš službo, itak nimaš kam drugam it

Prednosti: ugoden delovni čas, delo, ki me veseli, redna plača, kreativnost

Slabosti: katastrofalno vodstvo, slabi odnosi, dobri delamo več, ker so ostali nesposobni (imajo pa isto plačo), ni finančnega nagrajevanja, preveč birokracije

Tega tvojega deal-breakerja ne razumem čisto dobro – torej boš zaradi teh mutnih poslov kljub ostalim prednostim dala odpoved? Ali so ti ravno ti mutni posli tako všeč, da ostajaš v tej službi, čeprav nikoli nisi zares na dopustu in moraš včasih potegniti šiht?

Jaz sem espe.

Tega tvojega deal-breakerja ne razumem čisto dobro – torej boš zaradi teh mutnih poslov kljub ostalim prednostim dala odpoved? Ali so ti ravno ti mutni posli tako všeč, da ostajaš v tej službi, čeprav nikoli nisi zares na dopustu in moraš včasih potegniti šiht?

Jaz sem espe.
[/quote]

Zaradi mutnih poslov bi šla – ker ne mislim zastavljat svojega imena in integritete za taka podjetja.

Delam v telekomovem telefonskem studiju. Želim zamenjati službo zaradi nezrelosti sodelavcev!

Prednosti:
– dober sef in kolektiv
– fleksibilnost z dopusti
– dobra placa
– sluzbene poti
– relativno nestresna sluzba
– 5 km od doma

Slabosti:
– monotonost in slabe moznosti za napredovanje, premalo odgovornosti in pomanjaknje cilja

To je tudi razlog, da bom sla drugam.

New Report

Close