Starševski čvek

Raziskava: Do leta 2050 se bo globalno najbolj segrela Ljubljana

Default avatar
80 odstotkov svetovnih mest naj bi doživelo dramatične klimatske spremembe. Ljubljana sodi med mesta, ki se bodo do leta 2050 globalno najbolj segrela, ugotavlja raziskava švicarskih raziskovalcev Crowther Lab. Poletne temperature v slovenski prestolnici naj bi se povišale kar za osem stopinj.

Po poročanju britanskega časnika The Guardian raziskava, ki so jo izvedli raziskovalci švicarskega Crowther Laba in objavili v spletni znanstveni publikaciji Plos One, kaže, da bo skoraj osemdeset odstotkov mest doživelo drastične podnebne spremembe. V študijo je bilo vključenih 520 večjih mest.
➕8⃣ °C! 🔥🌡

"Ljubljana sodi med mesta, ki se bodo do leta 2050 globalno najbolj segrela, ugotavlja raziskava švicarskih raziskovalcev Crowther Lab. Poletne temperature v slovenski prestolnici naj bi se povišale kar za osem stopinj."

Čas je za ukrepanje je zdaj! ✊
Podpiši poziv Vladi RS: www.podnebnakriza.si

#PodnebnaKriza #VečinaPričakujeUkrepe

Vir: https://www.rtvslo.si/okolje/novice/raz ... ana/494202
Default avatar
Smo v fazi ohlajanja, zato bo iz teh predvidevanj ratalo isto kot iz napovedane dvignjene gladine morja za enih 6 metrov do leta 2000. Napovedi, ki jim ni za verjeti.
Default avatar
V fazi ohlajanja smo na nacin, da je bil junij najtoplejsi mesec do sedaj, odkar potekajo meritve.

Razlozi mi tole ohlajanje, prosim lepo....
Default avatar
Z vsakim "Jankovićevim" posegom imamo manj zelene površine.....
Default avatar
uporabnik1010 je napisal/a:

Klimatske spremembe na Zemlji povzroča Sonce. Obstajajo dolgi, srednji in kratki ciklusi sprememb. Trenutno smo v kratkem 30-letnem ciklusu ohlajanja.
https://www.meteologos.rs/nedeljko-todo ... agrevanju/
Default avatar
uporabnik1010 je napisal/a:
Maj pa najhladnejsi!

Kaj zdaj, se ohlaja ali segreva? 😂😂
Default avatar
Vesel oče je napisal/a:
Zakaj nabijas nekaj brez veze?
Z Jankovicem smo pri nas v naselju dobili nove urejene zelene povrsine!
Default avatar
Res je, pa nafte je tudi zamnjkalo pred petdesetimi leti.

Vreme za dve uri naprej ne znajo točno napovedat, vedo pa kaj bo točno leta 2050, glavno da je čreda dovolj zabita, da vsemu nasede.
Default avatar
Drek, res bo treba klimo nabavit. Grrrrrrrrr
Default avatar
zakaj nabijas je napisal/a:
A je razbil beton in namesto njega posadil travo????
R. trzęsie swą dupą, idiotka nie kuma nic,
Że jest tu największą kurwą, w loży dla MON.
Default avatar
Matrno žabarsko še za ogrevanje jim ne bo treba več skrbet...
Default avatar
BrokenLove je napisal/a:
Uuu, super, se bodo Ljubljančanke in turistke sprehajale na pol nage. Bo kaj za videt! :)
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar
Vesel oče je napisal/a:
Jankovič, kamor gre urinirat, se trava posuši. In ker je bolj balkanskih manir in ga hitro brez vsakršnega sramu na plano potegne, ko ga zatišči po pivu, vidiš posledice, kako izganjajo ljubljanske zelenice.
Default avatar
ext je napisal/a:
Zlasti ne poleti.
Default avatar
matjazko je napisal/a:
To že sedaj počno in se večć kot na pol nage hodijo nastavljat povsod, pa jim bore malo pomaga.😂
Default avatar
viharni jezdec je napisal/a:
Takšne so ženske, nas samo nekaj dražijo, potem pa s trdimi mahedramo in opletamo, a ne da? :) Ali kako si ti pomagaš, če se ti povsod nastavljajo? Rečeš ššššššccc ? :D