Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Ljubitelji jezer namesto morja

Default avatar

Poli 2

Je še kdo,ki ima raje dopust ob jezerih,rekah kot ob morju?
In ali hodite tudi kam ven iz Slovenije?
Mi gremo že kar nekaj let kampirat ob kakšna jezera.
Letos gremo do Osojskega jezera v Avstriji.
Malo bomo tam malo po hribih in v en naravni park Nockberg
bomo šli malo naravo občudovat.
Nam je to bolj všeč ,ker imaš več za videt pa še pretoplo morje
nam ne ustreza,ker se ne pohladiš.
Je pa res,da smo pohodniki in veliko v gibanju ter želji videti čim več.
Vem,da bo letos tudi super kot ponavadi in že komaj čakam.
Če je še kdo tukaj ,ki mu to bolj ustreza naj kaj napiše.
Lep pozdrav .
Default avatar

ne hodim na morje

Jaz sploh ne hodim na morje.
Drugače pa jezera v Avstriji so super, so pa v poletnih mesecih kar polna. Mislim kampi okrog jezer so kar polni, jezera sama imajo dovolj prostora za kopanje, veslanje.
Drugače pa super izbira to kar greste :).
Pa zelo prijazni so v Avstriji.
Ni tako kot na Bledu, ko ti rečejo, da raje ne hodi poleti, ker imajo takrat tujce kot Slovence.
Default avatar

Poli 2

Res je so zelo prijazni ljudje.No vsaj mi imamo take izkušnje.Vedno je bilo vse super.Bili smo že kar pri nekaj jezerih v Avstriji in vedno zadovoljni.Poleg tega,da imaš veliko za početi.
Default avatar

Jaka sraka

ne hodim na morje je napisal/a:
V poletnem času sploh ni za hodit na Bled ker je taka gužva.
Default avatar

ne hodim na morje

Poli 2 je napisal/a:
Ja, res je polno za početi. Kolesarjenje (čisto druga kultura voznikov kot pri nas, urejene kolesarske povezave, steze), gore, hribi, vodni športi... in res zelo prijazni.
Default avatar

ne hodim na morje

Jaka sraka je napisal/a:
Mene itak Bled ne vleče, me pa vleče Bohinj, ampak se moraš pa skozi Bled prebijat pa vso gužvo. Potem pa raje grem čez mejo v Avstrijo pa je.
Default avatar

Poli 2

Se strinjam z napisanim.
Default avatar

Jaka sraka

Splača se iti začetek junija ampak vem,da je takrat še bolj hladno in to ni vsakemu po godu.
Default avatar

Velden am Wörthersee

Obožujem avstrijska jezera. Mir, čistoča, zagotovljen (brezplačni) parking, čisti tuši in wc.

Bled in Bohinj?
Me že dolgo ne vidijo več. Kamorkoli se obrneš samo plačuješ.
Kaj pa ti sploh nudijo, razen jezera (vode)?
Default avatar

ne hodim na morje

Jaka sraka je napisal/a:
Jaz najraje grem tja, kjer še nisem bila. Torej čim več različnih jezer. Smisel tega mi je, da grem v hribe, na kolo, v naravo, za konec dneva pa še v jezero plavat, veslat. Ampak fajn je vsakič kam drugam it. Recimo v Sloveniji mi je Bohinj najbolj taka lokacija, ampak sem že večkrat bila tam tako, da grem sedaj raje kam drugam (čeprav mi je Bohinj izjemno lep, ker imaš ogromno stvari za početi). V Avstriji pa je res ogromno jezer. No saj na Finskem jih je tudi dosti, ampak tja je pa malce predolga pa malce hladna so jezera :).
Default avatar

Jaka sraka

Gardsko jezero je super ,če še niste bili tam.Sicer je Italija pa vseeno .Je zelo lepo in veliko za počet.Razgled z vrha na jezero je top.Voda čista in plaže super .
Default avatar

ne hodim na morje

Jaka sraka je napisal/a:
Sem že bila tam, ampak bolj tako na hitrco. Bi pa šla kdaj za več časa, tam je tudi dosti za kolesarit. Pa še par drugih jezer je tam blizu. Premalo dopusta za vse te lepote.
Default avatar

Srečko5

Prijetno je dopustovati ob jezeru, paše pa tudi morje. Vsega po malo.

Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami.

ja itak

Velden am Wörthersee je napisal/a:
Podpis!
Jaz sicer grem vsako leto za par dni na morje zaradi klime, ki mi paše (junija ali septembra), mi je pa na jezerih super. V Avstriji, Nemčiji, Franciji, Italiji smo že bili ob jezerih. Tudi to večinoma izven sezone.
Pred leti sem rada šla v Bohinj, ampak ko malo čez plot pogledaš jezera v tujini, vidiš, kakšna tuga je Bohinj. In Bled tudi.
Default avatar

Slovenski ljubitelj jezer

ja itak je napisal/a:
Bohinjsko jezero je sicer veliko boljše od Blejskega, ampak enostavno ni primerljivo z jezerom Jasna, jezerom Kreda (turkizna in zdravilna voda, sicer malo hladnejša), meni najbolj všeč pa je Belopeško jezero.

So pa znanci šli na Ohridsko jezero in so izjemno uživali, tudi blatno jezero si želim avgusta obiskat, pred tem pa skočim še ene dvakrat do Belopeškega in enkrat do Krede. :)
Default avatar

Poli 2

Slovenski ljubitelj jezer je napisal/a:

Priporočam oba jezera .Ohrid je zelo zanimiv ker je veliko za videt.Pa še poceni hrana.Na blatnem imaš pa veliko za kolesarit.Belopeško sem pa tudi že bila in je res zelo lepo.
Default avatar

bled ni moja izbira

Jaka sraka je napisal/a:
Bled ni moja izbira, nikoli i bil. Odkar so odsvetovali Slovencem hoditi tja poleti, to jemljem smrtno resno
Avstrijska do super. Ponudba veliko boljša, kot na Bledu, v glavnem cenejša in zelo so prijazni.
Lani smo bili par dni in letos tudi razmišljamo, da bi šli. Samo odločit se moramo, na katero jezero;).
Default avatar

jaz isto

bled ni moja izbira je napisal/a:
Jaz isto. Da Slovenci nismo zaželeni na Bledu, sem si zapomnila in grem raje v Avstrijo. Na splošno so cene v Avstriji višje kot pri nas, ampak niso pa višje kot na Bledu. Pa predvsem so prijazni, ne odgajanjajo Slovencev tako kot jih na Bledu. Na Bledu slovenski evri niso ok, v Avstriji so pa ok.
Default avatar

Poli 2

bled ni moja izbira je napisal/a:
Glede na to koliko zanimivih jezer imajo v Avstriji sploh ne bo problem najti še kakšnega. Mi smo bili že na kar precej jezerih v Avstriji in,če te kaj zanima kar vprašaj.
Default avatar

nitkodrago

jaz isto je napisal/a:
Meni se v Avstriji ne zdi kaj posebej drago. Recimo vstopnine na top urejena kopališča ob jezerih so +/-5€ za odrasle, za otroke seveda manj, parkingi ob kopališčih so večinoma brezplačni, na kopališčih so marsikje restavracije s čisto spodobnimi cenami, tudi sobo ali apartma, sicer ne čisto ob jezeru, se da najti za solidno ceno. Pa še povsod so prijazni, vse je urejeno, marsikje v namestitvi brezplačno dobiš kakšno kartico ugodnosti (koroška, vrbsko jezero), s katero imaš potem marsikje popuste (znamenitosti, vodni parki, vožnje z ladjicami po jezerih itd.). Skratka, Avstrijci se znajo it turizem.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net