Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek herpes zoster

herpes zoster

80-letna mama je poleg en kup drugih (obvladljivih) zdravstvenih težav dobila še pasavca – herpes zoster. Ima hude bolečine že več kot 2 meseca, kup protibolečinskih tablet, ki ne pomagajo kaj dosti. Ima kdo kakšne izkušnje s tem, lastne ali svojcev, se da kako pomagat, omilit bolečino?

To je v bistvu vnetje živcev in kar traja (bolečina). Glede na to, da je mama 80, se stvar počasneje zdravi. Protibolečinske tablete, vprašajte zdravnika, katere. Moj oče je imel pri 72…par mesecev je trajalo,da se je stvar normalizirala.

Le kako ga je pri teh letih dobila?

Saj že 40 let ne fafa več….


Eni ste pa res kreteni … Ne želim nikomur nič slabega ampak tebi pa želim, da te tole enkrat zadane!

Žal nimam nobenega nasveta, ne poznam nobenega primera osebno, sem pa slišala, da zna bit zelo hudo.

Jaz sem ga dobila malo pred 50. Pri meni ni bilo hudo. Pred izbruhom izpuščaja sem na tistem mestu imela par dni hude bolečine. Potem pa, ko se je izpuščaj posušil, še mogoče dober teden.
Sem pa slišala, da imajo eni zelo hude bolečine in da tudi traja.

Mehurčki se pojavijo.

Bivša prostitutka, zdaj zgledna žena


Mami so se hude bolečine pojavile šele po izpuščaju.

zdravila za epilepsijo pomagajo

Jaz nisem vedela, kaj imam, bolelo je kot hudič in sem si liste svežega zelja gor dajala. Se mi zdi, da mi je malo olajšalo. Dobila pa sem ga po kemoterapijah in ko sem že okrevala, sem pokazala sestri in takrat mi je povedala, da je to bil herpes zoster in da bi morala zdraviti z antibiotiki.

Mnogo let nazaj so naše babice na boleče mesto herpesa zosterja polagale svežo papriko. To je bila seveda nešpricana in natur paprika. Izgubiti nima kaj, če poskusi še to poleg že omenjenega zelja.

genitalne bolezni obstajale že v času naših babic?

Kakšna genitalna bolezen?? Butl, vsaj google uporabljaj. Žlehtnoba hudičeva.

Malo pomaga, da vsaj bolečine lahko prenašam. Srbenja pa aparat ne omili popolnoma nič (kot vidiš sem spet pokonci v sredi noči). Po zosterju novembra lani, mi je namreč ostala herpetična nevralgija. Za kratek čas mi neznosno srbenje omili Emla krema-ravno toliko pomaga da zaspim.
Veliko sem pisala pod tem nikom. Upam da najdeš.

Še papriko in čili bom sprobala, hvala. Škodit ne more.

Res je, po kemoterapijah smo ga dobili. Obstaja samoplačniško cepljenje proti zosterju. Ampak šele ko si popolnoma zdrav in brez herpetične nevralgije. Tako so mi rekli na IVJZ.

Še papriko in čili bom sprobala, hvala. Škodit ne more.
[/quote]

Priporočam ti, da probaš še s CBD smolo, ki odlično zdravi in pomaga pri krepitvi imunskega sistema. Pomaga pri vnetjih in omili bolečine. Konopljina smola blagodejno učinkuje pri težavah s kožo. Konopljini izvlečki, kot je konopljina smola, so zaradi blagodejnega učinkovanja pri težavah s kožo, virusi in izjemna podpora imunskemu sistemu za znanstvenike in dermatologe že nekaj časa izredno zanimivi. Smola industrijske konoplje je bogata z rastlinskimi kanabinoidi, med katerimi je najbolj raziskan kanabinodiol (CBD). Ta ima izjemen potencial pri zdravljenju porušenega imunskega sistema in deluje izrazito protivnetno.

Preberi si razliko med genitalnim herpesom in herpesom zostrom!!


A od novembra lani imaš še zmeraj bolečine??? Pa to je za znoret. Moje mame ne srbi več ampak boli neznosno. A tens si naštimaš na boleče mesto in pomaga? Mama ga ima, ji bom rekla, naj poskusi.
Pod nickom “tens aparat” najdem tvoje stare poste?


A od novembra lani imaš še zmeraj bolečine??? Pa to je za znoret. Moje mame ne srbi več ampak boli neznosno. A tens si naštimaš na boleče mesto in pomaga? Mama ga ima, ji bom rekla, naj poskusi.
Pod nickom “tens aparat” najdem tvoje stare poste?
[/quote]

Ja, bolečine so od novembra. Aparatu so priložena navodila. Modra žička je bolj oddaljena od srca kot rdeča. Med njima naj bo min.1cm. V protibolečinski ambulanti Petra Držaja sem dobivala prve terapije z njim. Obiskoval jih je tudi starejši gospod ki je imel bolečine že 6 let. Lažje je, če imaš aparat doma ker je terapija enaka.

Ni pravil koliko časa boli.

New Report

Close