Najdi forum

Vprašanje

Pozdravljeni. Postavljeno imam diagnozo LGL sindrom. Jemljem Byol 1,25 zjutraj. Zanima me, v kolikor bo spila kaj alkohola ali bi bile kakšne težave? Namreč alkohol v krvi zviša pulz..hvala

Pozdravljeni še 1x. Verjetno ste spregledali moje vprašanje. Hvala za odgovor lp.

Pozdravljeni. Na kratko..stara sem 38 let( v družini veliko srčnih bolnikov(mama( WPW sindrom, stric (baypass) pokojni dedek, pra..srčni bolnik).
Težave so se začele v marcu, ko sem imela kratko sapo, hitro sem se utrudila in po naključju smo ugotovili, da imam pulz v mirivanju 140/min. Težave so vztrajale, zato sem bila na bolniški. Dobila zdravila Byol ter opravila preiskave kot so ekg, uz srca ter holter. Postavljeno imam diagnozo LGL sindrom
(EKG): ni jasnih znakov za prisotnost delta vala, je pa PQ doba skrajšana tako(0,8), da svetujejo Byol).
(Holter) v osnovi sinusni ritem, povprečna fr 81/min, dnevno nočni ritem ohranjen, prisotne redke Ves in Sves.
Vsakodnevno jemljem tablete, saj že pred samo terapijo imam pulz okrog 90/min. Torej nekaj malega sem seznanjena, nič pa konkretno kaj sploh LGL je in kaj to pomeni zame in otroka, saj ima otrok ugotovljeno isto krajšo PQ dobo in jo čakajo preiskave ? Prosim za preprosto razlago. Hvala lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni

Nekaj me skrbi pa bi vas prosila ce mi lahko cimprej odgovorite

Namrec danes je 5 dan kar opazam da me v prsih tisci in ko malenkost pritisnem v sredino levo ali desno dojko da me boli in tudi nad njima nasplosno v tem predelu 3 dni se. Imela bolecine v levi roki in rami ki pa so se sirile tudi v vrat sicer kot da bi me bolelo samo tam kjer so zile na levi strani in pa se je sirilo tudi v uses bolecina sicer ni bila tako mocna da nebi bilo za zdrzat.. Opazam pa tudi ze nekaj casa da imam na trenutke nereden utrip srca.. No 2 dni nazaj pa sem zvecer imela 170/93 105 pritiska naj povem se to da sem sb tipa1, imela sem panicne napade sedaj ko jemljem asentro jih nimam vec, utrip imam ze dolgo casa od 95 do 105.. Ne pocutim se dobro. Cutim slabost obcutek imam kot da bom padla skupaj pritisk sem si merila uceraj 3x zjutraj je bil normalen 117/72 98 pop. Je bil 119/69 101 zvecer 129/71 105 no danes zjutraj pa sem ga imela 96/63 92. Ali so taksna nihanja normalna.. Slabost cutim ze 5 dni in bolecine tudi ki po nekem casu nehajo in potem se spet pojavijo.. Ponoci se veliko zbujam in tudi na trenutek neham dihati in potem fino globoko vdihnen ob globokem vdihu me pa v sredini tudi malo zaboli.. Cutim mocno “bitje” srca ko t da bi mi hotelo skociti iz koze.. Mislite da bi to lahko bilo kaj povezano z srcem.. Zelo se bojim.. In odkar mi je tasca povedala ko je imela srcni infarkt je 5 d i doma lezala v nolecinah zdravnica ji je dajala prpti bolecinam usak dan so ji nRedili ekg ki na infarkt ni pokazal dokler niso sli v lj urgenco sele tam so ugotovili da gre za to.. Kaj naj naredim

Hvala

New Report

Close