Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na stotine apartmajev na Hrvaškem ostaja praznih

Na stotine apartmajev na Hrvaškem ostaja praznih

Zaradi vsakoletnega izjemnega poviševanja cen so se mnogi gostje odločili, da gredo na počitnice drugam, kjer za svoj denar dobijo več in boljše storitve.

Tako je na območju Hrvaške te dni mogoče najeti številne apartmaje, ​samo na območju Splita jih je na voljo na stotine.

https://www.slovenskenovice.si/novice/svet/clanek/na-stotine-apartmajev-na-hrvaskem-ostaja-praznih-203351

Končno je ljudi srečala pamet!

Se popolnoma strinjam. Jaz že dolgo več ne hodim k sosedom na dopust, raje si za ta denar vzamem all inclusive in grem ali na kanarske, egipt, turčija, ciper, itd. Več vidim, boljše se imam, ljudje 100x bolj prijazni, pa še vreme je top

če bi prilepil link iz financ bi še verjel Slovenske novice..resno ? In fičnki se preštevajo na koncu leta.

Lepa obala, a kaj mi pomaga lep pogled, če je vse ostalo za povprečnega človeka ena ciganarija. Slabe storitve, kot slišim nefunkcionalni apartmaji z zastarelo opremo, gazdarice, ki budno spremljajo uporabo klime, zanikrne štacune z drago robo, neprijaznost … Izjema so hoteli višje kategorije, ki pa so v sezoni zelo dragi. Verjamem, da je tudi vrhunski turizem na nivoju in zato zvezdniki radi pridejo.
Sem bila pred leti par dni poleti, pa bo za par let dovolj. Mi je pa všeč Opatija izven sezone.

Veliko hodim na Hrvasko, tam imam apartma. V Novigradu in Umagu se cene niso zvisale nic in so popolnoma enake kot v Ljubljani; ne v centru.. Ko sem pa v Portorozu o je pivo 4.5 evra , kava 2.5. Itd. Tako , da se cez Hrvate nic ne pritozujem, saj tudi ogromno vlagajo v turizem . vsakic je kaj novega ; od apartmajev, krozisc, bazenov, kolesarskih stez….pri nas pa vse enako , kot pred tridesetimi leti.

Veliko hodim na Hrvasko, tam imam apartma. V Novigradu in Umagu se cene niso zvisale nic in so popolnoma enake kot v Ljubljani; ne v centru.. Ko sem pa v Portorozu o je pivo 4.5 evra , kava 2.5. Itd. Tako , da se cez Hrvate nic ne pritozujem, saj tudi ogromno vlagajo v turizem . vsakic je kaj novega ; od apartmajev, krozisc, bazenov, kolesarskih stez….pri nas pa vse enako , kot pred tridesetimi leti.

Bo kar držalo, kajti v moji okolici so vsaj tri družine, ki letos ne gredo na hrvaško ampak drugam. Ker so cene, npr. mobilnih hišk drugje skoraj pol ceneje in skupaj ne glede na prevoz pride ceneje. Pa so bili zapriseženi dopustovalci na hrvaški obali. Pa tudi morje je drugje bolj čisto. In še in še tega.

Zato pa hrvati hodijo k nam nabavljat fasengo.

Na Hrvaskem je veliko kampov v tuji lasti , zato so iz zanikrnih postali res vrhunski. Npr. Mareda, Valkanela..Cene so temu primerne . Vcasih je bilo tam ogromno Slovencev , zdaj jih je le se za vzorec.

Bo kar držalo, kajti v moji okolici so vsaj tri družine, ki letos ne gredo na hrvaško ampak drugam. Ker so cene, npr. mobilnih hišk drugje skoraj pol ceneje in skupaj ne glede na prevoz pride ceneje. Pa so bili zapriseženi dopustovalci na hrvaški obali. Pa tudi morje je drugje bolj čisto. In še in še tega.
[/quote]

Verjamem ampak na koncu leta se bo preštevali trenutno se je top sezona šele začela. In tudi veliko, ki jih poslušam je šele zadnji teden izvedelo, da ima sploh odobren dopust…ne vem kaj je letos z našimi delodajalci. Mogoče bo letos nasrkal Split bo pa drugje toliko boljše. Govoriti o zasedenosti s tem da so povečal kapacitete za 110000 je brca v temo.

Meni je pa vseeno za Hrvaško, Grčijo, Španijo. Vsako leto uživam v slovenskih gorah ali planinah. Na 1700 m je super. 20-22 stopinj, dobra hrana in pivo. Pa še razgled je enkraten.

Jasno, da se, ampak če si že v juliju pa imaš precej praznih kapacitet je menda jasno, da sezona očitno ne bo rekordna, razen če septembra pride 150 milijarderjev?

Edina prednost Hrvaške je, da si lahko doma zelo hitro, če se kje kaj hudo zalomi. Ampak…že če si na kakšnem otoku, je to lahko problem, še zlasti v slabem vremenu.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Zanimivo. Vse naj bi bilo prazno, tukaj gor pa skoraj vsak teden ena tema, ce kdo ve za kaki apartma, ker je vse zasedeno.

Se vedno so vsake druge “delavske” pocitnice (Grcija, Spanija) precej drazje in/ali precej slabse in vec casa zabijes na poti.

Kaj pa Slovenija? Koliko pa je kaj pri nas “rekordno” ali prazno in kaj pa mi nudimo gostom – razen bozjastno visokih cen?

In kaj bi ti? Kaj bi se tebi moralo nuditi?

Sem bila lani v Maredi – pa mi ni bilo prav nič všeč.Kamp totalno natrpan, ni metra prostora, kamor bi se zleknil, bazen čuden (umazan?) , morje pa nič posebnega.
Prikolice in kamperji pa čisto do obale.
Tudi plaža Macumba je preveč skalnata.

O tem, kako je na Hrvaškem vse drago, nikakvo, zastarelo, do Slovencev neprijazno..vedo največ povedati tisti, ki iste sape povedo, da itak ne hodijo na Hrvaško.

Drugače pa, Novigrad in okolica sta praktično slovenska. Ko greš v Novigradu v Plodine, imaš občutek da si v Ljubljani.

In kaj bi ti? Kaj bi se tebi moralo nuditi?
[/quote]
Ja vsaj vec kot na Hrvaskem, a ne? Potem bi vsaj upraviceno kritizirali.

Mi smo hodili na morje v srednjo dalmacijo. Lepa narava, toplo in čisto morje, to je pa to. Istra je bolj tako za na hitro kak vikend….ampak prav smešno, okolica kot leta 1975 sem se kar pomladil da kaj takega iz časa YU še obstaja. Praktično se ne znajo iti turizma. Kako lahko cele tedne in leta stojijo ene uničene stvari, ki kazijo okolico. Podrti razpadajoči objekti, potem npr. v Primoštenu ali Poreču včasih top hotel danes zbirališče smeti, plaža pa 1A. Cene drage. Veliko ljudi primerja naše sosede z Grčijo, Egiptom , Španijo,…..poleg tega pri naših sosedih primanjkuje sezonskih delavcev…..kar pomeni da usluge niso na top ravni. Za počitnice na Hrvaškem se pozablja računati še cestnino, benzin in vsaj 5 ur vožnje potem trajekt in na koncu na tistem Bolu vidiš preseravanje bogatunov in mladino kot sardele na plaži, mrzlo morje, res pa da biserno čisto….ampak za ta denar via letalo in si za 5 ur že kje na boljšem za AL storitvijo. Počasi bo na hrvaškem turizem moral znižati cene.

ma kakšna hrvaška neki.
kos, santorini, hurgada, djerba, maldivi….

Realen problem za večino Slovencev je povišanje cen v avtokampih in obskurnih apartmajih, precej oddaljenih od obale, ki so bili nekaj let nazaj res poceni, zdaj pa niso več. Ampak to so problemi tistih, ki nimajo denarja.
Po drugi strani so hiše, vile in apartmaji ob obali z lastno plažo in zasebnostjo rezervirani že za leto vnaprej, čeprav se cene gibajo med 500 in 700 (ali še več) eur na noč. Najemi plovil tudi naraščajo.

Te novice ne jemljite resno, podobno beremo vsako leto ob začetku julija, ki je v resnici pokazatelj prave sezone….

Gremo stavit, da bodo tudi letos zaslužili več, kot so lani? Ovce, ki nikoli niste bile v S in J Dalmaciji, tega seveda ne boste mogle požreti, ker ne razumete, kaj ljudje plačajo, ko želijo pravi dopust, seveda konkretno plačan.

A je kdo od vas, Janševih “domoljubnih” in “protihrvatskih” klošarjev že jedel kosilo v Garifulu? Ali v kakršnikoli drugi spodobni konobi, recimo kakšni na Kornatih, pa drugih otokih? Ali kjerkoli drugje (šiptarski lokali s picami so izvzeti)?

Letošnja sezona bo prinesla še več keša kot lanska – boste videli;-)


Otoki v Dalmaciji so na pol prazni, le najboljši apartmaji so zasedeni. Precenjeno. Morje je pa vsako leto bolj umazano, o kakšni biserni čistoči ni govora. Tudi v morju sta se flora in favna močno poslabšali, žal.

Do leta 2010 sem dopustovala na Hrvaškem (nazadnje na Visu, v hotelu all inclusive, ko sem vsako jutro s strahom čakala, kdaj se zbudita (spodaj) italijanska in (desno) češka famijija s podivjano frocarijo).
Zdaj me že 18 let Hrvaška ne vidi več. Svet je v bistvu tako zelo majhen in poceni, da si praktično že vsak lahko privošči pravljični dopust na Kanarcih, Bermudih, Maldivih, Zanzibarju, predvsem pa Karibih, ki so nora destinacija.
No, neee … pliiiiis, vi ostanite kar v Hrvatiji Tam je najnajnaj boljše. :-)))))

Ti pa si zabita do amena, prvo povej kateri hotel je to, ker na Visu sploh nimaš hotela z all inclusive, drugo pa misliš, da se zdaj hrvatje od leta 2010 vsak dan za tabo jočejo? Budalo jedno hantlmoharsko.

Ti pa si zabita do amena, prvo povej kateri hotel je to, ker na Visu sploh nimaš hotela z all inclusive
[/quo
Ker to, kar imaš sedaj, si imel tudi leta 2010, kajne, cvet inteligence? LOL.
Sumi glede vaše zabitosti se mi pa vedno bolj potrjujejo.

New Report

Close