Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mamografija

Mamografija

Kakšne izkušnje imate s programom Dora? Jaz sem bila, pa me moti čakanje na izvide. To prinese dosti strahu…

Prvič pred leti mi je zdravnik v zdravstvenem domu povedal takoj rezultat, pa greš pomirjen domov.

Če bi bilo kaj narobe, bi vas že telefonsko obvestili. Na izvid sem navadno čakala cc 1 teden.

Hvala, Zala. A pokličejo hitro, v dnevu ali dveh, če je kaj narobe?

Izkušnje?
Nobenih. Niti pod razno ne grem na kao ‘preventivno’ rentgensko obsevanje in fizično stiskanje tkiva, kar v primeru potencialno začetno rakotvornega zasevka lahko povzroči pospešek pri razvoju rakave bolezni.
Po domače povedano: imaš recimo rakave zasevke, te greš fizično stiskat med dve kovinski plošči in hkrati še obsevat z rentgenskimi žarki?
Koliko zabit moraš bit?

tudi meni je žal, da sem šla. Baje mamografija sploh ni nedolžna zaradi sevanja, tako da drugič grem samo, če opazim kakšne spremembe ali bulico.

Sem brala tuje študije, po eni so ženske, ki so redno hodile na obsevanje na mamografiji, obolevale za rakom na prsih parkrat bolj pogosto kot tiste, ki niso hodile.

Tudi mene zanima, po kakšni logiki naj bi bilo koristno, da si zdrava ženska vsake toliko pusti joške preslikati z rentgenskimi žarki. V bistvu že zdrava pamet pove, da to ni zdravo.

Žal večina ljudi ne more več uporabljati zdrave pameti.
Farmacevtska in medicinska propaganda sta premočni.

Moji prijateljici (pa še kakšni verjetno) je ta zabitost rešila življenje. Ima zelo velike prsi in ni variante, da bi tisto bulico zatipala sama – na mamografiji so jo odkrili še čisto majhno, tako da je bila samo izrezana in nekaj obsevanj, sedaj je ok že par let.

Moji prijateljici (pa še kakšni verjetno) je ta zabitost rešila življenje. Ima zelo velike prsi in ni variante, da bi tisto bulico zatipala sama – na mamografiji so jo odkrili še čisto majhno, tako da je bila samo izrezana in nekaj obsevanj, sedaj je ok že par let.
[/quote]
Marsikateri je (dokazano) stiskanje in mrcvarjenje prsi, plus rentgen sevanje, pospešilo razvoj raka, ki je bil do tedaj samo v zasevkih. Do naslednje mamografije (ko je to bilo odkrito) je bilo že prepozno.


Marsikateri je (dokazano) stiskanje in mrcvarjenje prsi, plus rentgen sevanje, pospešilo razvoj raka, ki je bil do tedaj samo v zasevkih. Do naslednje mamografije (ko je to bilo odkrito) je bilo že prepozno.
[/quote]
Če ti partner redno stiska in mrcvari joško, potem ni take panike, če jo še mamograf občasno stisne v palačinko. Z mamografi se prepirajo samo feministke.


Če ti partner redno stiska in mrcvari joško, potem ni take panike, če jo še mamograf občasno stisne v palačinko. Z mamografi se prepirajo samo feministke.
[/quote]

Ti se mu kar prepuščaj, stiskanju, mrcvarjenju in istočasno rentgen obsevanju. Krasna kombinacija. Očitno pa ti zdrava pamet ne dela, kot večini.

Si tudi proti cepljenju?

Si tudi proti cepljenju?
[/quote]

Ne vem, me tematika ne zanima, ker nimam otrok.
Sem se pa pred leti, ker sem potovala po celem svetu, tudi v najhujših razmerah, cepila proti 7 najhujšim boleznim. Ne vem, koliko je to koristilo, vem pa, da sem imela kar precej stranskih učinkov.

Novi mamogrami ki jih zdaj uporabljajo (npr Kranj) bistveno manj sevajo in tudi stisnejo praktično ne dosti. So neboleči. Tiste stare stiskalnice o katerih govoriš so bile pa druga pesem ja. Tja jaz tudi ne bi več šla. Znanost gre naprej

Ženske, prosim, ne pustite si soliti pameti…tisto stiskanje in obsevanje (ki je v resnici zelooo majhno) vam lahko reši življenje. Moj rak ni bil tipen in če ne bi bilo mamografije, tudi mene ne bi bilo več. Tako so me pa operirali, obsevali in sedaj je vse ok. In z veseljem grem na kontrolne mamografije, da vem, da ni več kakšnih nepotrebnih stvari v mojih dojkah…

Ženske, prosim, ne pustite si soliti pameti…tisto stiskanje in obsevanje (ki je v resnici zelooo majhno) vam lahko reši življenje. Moj rak ni bil tipen in če ne bi bilo mamografije, tudi mene ne bi bilo več. Tako so me pa operirali, obsevali in sedaj je vse ok. In z veseljem grem na kontrolne mamografije, da vem, da ni več kakšnih nepotrebnih stvari v mojih dojkah…

Ti se mu kar prepuščaj, stiskanju, mrcvarjenju in istočasno rentgen obsevanju. Krasna kombinacija. Očitno pa ti zdrava pamet ne dela, kot večini.
[/quote]

Torej, tebi nihče ne stiska jošk… 😀

punce, hvala za odgovore… izvid sem dobila v 3 delovnih dneh, hvala bogu vse ok. Lp

Kako šele moraš biti zabit, da tako razmišljaš, kot razmišljaš ti???

Mamografija rešuje življenja in statistično gledano se je smrtnost zaradi raka dojke zelo zmanjšala, tako da prosim, ne širi nebuloz.

Avtorica, sem vesela zate, da je vse o.k., ker vem kaki so občutki.

Kako šele moraš biti zabit, da tako razmišljaš, kot razmišljaš ti???

Mamografija rešuje življenja in statistično gledano se je smrtnost zaradi raka dojke zelo zmanjšala, tako da prosim, ne širi nebuloz.

Avtorica, sem vesela zate, da je vse o.k., ker vem kaki so občutki.
[/quote]

Nebuloz? No, če so klinične raziskave in statistika zate nebuloze, potem razumem tvoj point.
Glede na to, da si ti (ne)zabita, boš zelo verjetno sama razbrala bistvo naslednjih študij:
Mamografije, pri ženskah 40-60 let, ne rešujejo življenj in ne zmanjšajo smrtnosti zaradi raka na prsih:
https://www.bmj.com/content/348/bmj.g366
https://www.cancer.gov/types/breast/hp/breast-screening-pdq#_13_toc (hint: ‘overdiagnosis’, predvsem magnituda le teh pri zdravih ženskah in posledice tretiranja neškodljivih tumorjev (ki jih, mimogrede, medicina ne loči od škodljivih, posledično hude konsekvence mastektomije, obsevanja, kemoterapije na praktično zdravem človeku))
Študija, ki dokazuje, koliko žensk zboli in umre zaradi rednega izpostavljanja sevanju na mamografu:
https://annals.org/aim/fullarticle/2480762/radiation-induced-breast-cancer-incidence-mortality-from-digital-mammography-screening

Največjo korist od mamografa imajo lastniki le-tega, zavarovalnice plačajo zelo velike denarje za vsako obsevanje (ki ga lepo poimenujejo: preventivni pregled).
Ljudje pa itak nimajo možganov uporabnih za razmišljanje.

Nebuloz? No, če so klinične raziskave in statistika zate nebuloze, potem razumem tvoj point.
Glede na to, da si ti (ne)zabita, boš zelo verjetno sama razbrala bistvo naslednjih študij:
Mamografije, pri ženskah 40-60 let, ne rešujejo življenj in ne zmanjšajo smrtnosti zaradi raka na prsih:
https://www.bmj.com/content/348/bmj.g366
https://www.cancer.gov/types/breast/hp/breast-screening-pdq#_13_toc (hint: ‘overdiagnosis’, predvsem magnituda le teh pri zdravih ženskah in posledice tretiranja neškodljivih tumorjev (ki jih, mimogrede, medicina ne loči od škodljivih, posledično hude konsekvence mastektomije, obsevanja, kemoterapije na praktično zdravem človeku))
Študija, ki dokazuje, koliko žensk zboli in umre zaradi rednega izpostavljanja sevanju na mamografu:
https://annals.org/aim/fullarticle/2480762/radiation-induced-breast-cancer-incidence-mortality-from-digital-mammography-screening

Največjo korist od mamografa imajo lastniki le-tega, zavarovalnice plačajo zelo velike denarje za vsako obsevanje (ki ga lepo poimenujejo: preventivni pregled).
Ljudje pa itak nimajo možganov uporabnih za razmišljanje.
[/quote]

A ne naredijo punkcije po odkritju tumorja, da bi ugotovili ali je malignega izvora?

A ne naredijo punkcije po odkritju tumorja, da bi ugotovili ali je malignega izvora?
[/quote]

Citološka diagnoza določi histološki tip karcinoma. Kar ne pomeni, da lahko določijo ali je tumor smrten ali ne. Glede na različne histološke tipe, zdravniki na podlagi statistike podajo samo neko statistično prognozo preživetja.

A ne naredijo punkcije po odkritju tumorja, da bi ugotovili ali je malignega izvora?
[/quote]
Ampak problematika je drugje.
Kaj, če je ta oseba, ki je imela zasevke (morda takrat neškodljivega) karcinoma, več let zaporedoma hodila na obsevanje in fizično stiskanje (mamografija) in ji je ravno to sprožilo spremembo iz neškodljivega v škodljiv karcinom?

Kako šele moraš biti zabit, da tako razmišljaš, kot razmišljaš ti???

Mamografija rešuje življenja in statistično gledano se je smrtnost zaradi raka dojke zelo zmanjšala, tako da prosim, ne širi nebuloz.

Avtorica, sem vesela zate, da je vse o.k., ker vem kaki so občutki.
[/quote]

Žal, si neupravičeno diskreitiral žensko. Ima prav. Malo bolj se na znanstveni osnovi informiraj. Je bila študija v UK, na to temo. Memografija škoduje ženskam. To je potrjeno.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

New Report

Close