Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ukinjeni SMS-i na Najdi si – kam zdaj? Pomoč, prosim!

Ukinjeni SMS-i na Najdi si – kam zdaj? Pomoč, prosim!

Pred kratkim, mogoče celo od včeraj na danes, so na Najdi.si ukinili brezplačne SMS-e.

Pozna kdo, prosim, kakšno drugo univerzalno brezplačno rešitev, da ni treba vedeti, ali prejemnik ima storitev ali ne? Zaželeno s stacionarnega računalnika (ker hitreje tipkam kot na mobilniku, a ni obvezno).

Hvala vnaprej in lep pozdrav!

Telekom ima opcijo, da v zavihku “Moj Telekom” natipkaš SMS.
Verjetno svojim naročnikom to nudijo tudi ostali ponudniki, pa tudi s kablom lahko povežeš mobitel in računalnik, namestiš programsko opremo telefona in tam tipkaš.

Mislim, da nič od tega ni brezplačno.

Vseeno hvala za odgovor. 🙂

Preklopi v 21 stoletje. Smse prek neta smo pisali okrog leta 2000.

…pa tudi najcenejši naročniški paketi jih vsebujejo tako količino, da jo težko presežeš.
Ne vem no, jaz se že leta ne obremenjujem več s poslano količino, pa večina moje komunikacije poteka v obliki sporočil.

Sam to je pa tud res, leta nazaj smo iskali variante kako ceneje pošiljati sms-e, zdaj je v paketih vključeno neomejeno sms-jev in minut, da sploh več ne gledam, koliko pošiljam in koliko klepetam, naročnine so pa tudi že tako nizke, da ni vrag, da si tega ne bi mogel vsak privoščit.

Žal si za svoj zaslužek lahko privoščim samo hrano, ker mi od 400 zasluženih evrov vse razen 100 evrov pobere države za prispevke, davke, položnice in druge “domislice”.

Zato imam “paket” za približno 0,25 EUR na mesec (Mobitel, podaljševanje za 1,52 EUR/3 mesece), v katerem pa žal ni brezplačnih SMS-ov, pa moram občasno vseeno poslati kakšnega.

Zadnji klic sem opravil pred nekajleti (na telefonu nimam zgodovine klicanih številk pred letom 2017), zadnji SMS – voščilo za rojstni dan sorodnici – lani, 26. julija 2018.

Glede na to, da očitno imaš dostop do interneta, lahko uporabiš WhatsApp, viber ali kakšno drugo aplikacijo.

Se pač dogovoriš s svojimi kontakti, da si nastimajo isti produkt. Tako mi komuniciramo s sorodniki in prijatelji v tujini brez težav in stroškov.

službeno pošljem en kup smsov v katere samo copy pastam podatke iz maila. Jaz pogrešam pošiljanje preko neta. Če pretipkavam v telefon se lahko zmotim.

Ne pametujte in ponižujte druge, ok?

Še vedno smo taki, ki si ne moremo privoščiti ali pa enostavno ni potrebe in le norec bi potem plačeval po nepotrebnem neko naročnino (in samo zato, ker je to danes moderno in se potem še jaz naj mečem ven s fensi tel. in naročnino, četudi ne potrebujem in težko plačam-halo???)! In o ja, da nekaterim zelo prav pride brezplačni sms preko neta! Vi pa samo drkajte tiste male tipke svoje!

Si razmišljal o menjavi službe?

Jah ne moreš uporabljat neke storitve, če ne plačaš.

Ti bi nekaj dobil, ne bi pa tega plačal… tako pač ne gre… četudi je nekdo to toleriral.

Sama se držim tega da ali več zasluži ali manj zapravi. Glede tega, da si verjetno s.p. bi bilo potrebno razmisliti o kakšnem drugem donosnem poslu, če gre tako tesno.

Ker če človek dela in nima za preživetje potem je tukaj nekaj narobe.

Sama uporabljam kar veliko messenger.

Še eno podvprašanje imam:

V vmesnem času iskanja odgovorov na moje prvotno vprašanje sem preizkusil kake 3 tuje strani (wiko.io, smsrr.com, 24sms.com), pa v nekaj urah ni nobena poslala testnega SMS-a na moj mobilnik.

Pozna torej morda kdo kakšno tujo delujočo stran, ki SMS pošlje hitro oziroma deluje vsaj tako hitro kot je pošiljanje SMS-ov na Najdi.si?

Hvala za idejo in nasvet. Žal se, če pošiljam sporočila jaz, tudi prilagoditi moram jaz (če pošiljajo drugi meni, se pač prilagajo oni meni). Nekateri naslovniki ne uporabljajo aplikacij, drugi so poslovni partnerji, tretji uporabljajo tretjo, četrto stvar, … Iščem čim bolj univerzalno rešitev. Vseeno še enkrat hvala za trud, ta odgovor je bil še najbolj blizu iskanemu v vprašanju.

Hvala za “ognjevito” podporo, se kar strinjam z napisanimi razlogi.

Čeprav tudi razumem, da hočejo podjetja zaslužiti in nimam tudi nič proti zaračunavanju – brez problema plačam povprečno ceno SMS-ov v paketih, če bodo ostali kupljeni za nedoločen čas in bo stvar/stran delovala. Najbolj mi je sicer blizu cena 1 cent/SMS (znanec za 10.000 enot, torej teoretično SMS-ov plačuje 7,99 pri A1 na predplačniškem paketu A1 Simpl veliki, kar znese 0,000799 EUR/SMS oziroma 0,0799 centa/SMS oziroma 8 “odstotkov centa” oziroma malo manj kot tisočinko evra). Če bi torej jaz plačal 1 cent za SMS, bi to še vedno bilo najmanj 10x več kot on. Negativna stran za ponudnike bi bila seveda neredna uporaba in nakup po porabi, torej brez rednih mesečnih prihodkov – “naročnine”. Vendar pa rednih mesečnih dohodkov nimam niti jaz.

Si razmišljal o menjavi službe?
[/quote]

Hvala za vprašanje – sem. Brez avta, siva mrena na očeh in kmalu operacija, sladkorna bolezen, kmalu abrahamovec, ITM 30, misliš, da so še kakšne možnosti, da dobim službo v regiji brez služb? 😉

Mini rožica, hvala za pozitivno sporočilo, življenjski moto (tega se držim tudi sam) in novico o Messengeru (katerem?).

S.p.-ja nimam, ker tam z vsemi stroški verjetno ni mogoče priti čez mesec s 500 evri (300 so samo prispevki, kje so še računovodski stroški, članarine, da ne govorim o nenapovedanih obiskih inšpektorjev in kaznih).

Imam “podjetje” vrste “delo osvobaja”, pardon, “vsako delo šteje” (delo po pogodbah civilnega prava), od zaslužka mi odtegnejo 46-46 odstotkov, plačujem 6 zavarovanj, pravic pa za vzorec (brez dopusta, bolniške itd.)

Drug donosen posel bi že začel, če bi se ga domislil. A na (finančno) suhi zemlji je težko saditi drugo (donosnejšo) vrsto zelenjave. 😉

Se pa zelo strinjam s tvojo predzadnjo trditvijo – hvala.

Sama imam paket, ki vsebuje sms, ampak tole storitev bom vseeno pogrešala. Škoda, da niso razvijali tega iskalnika naprej, kar nekaj prednosti je bilo, kljub obči togosti iskanja

Mini rožica, hvala za pozitivno sporočilo, življenjski moto (tega se držim tudi sam) in novico o Messengeru (katerem?).

S.p.-ja nimam, ker tam z vsemi stroški verjetno ni mogoče priti čez mesec s 500 evri (300 so samo prispevki, kje so še računovodski stroški, članarine, da ne govorim o nenapovedanih obiskih inšpektorjev in kaznih).

Imam “podjetje” vrste “delo osvobaja”, pardon, “vsako delo šteje” (delo po pogodbah civilnega prava), od zaslužka mi odtegnejo 46-46 odstotkov, plačujem 6 zavarovanj, pravic pa za vzorec (brez dopusta, bolniške itd.)

Drug donosen posel bi že začel, če bi se ga domislil. A na (finančno) suhi zemlji je težko saditi drugo (donosnejšo) vrsto zelenjave. 😉

Se pa zelo strinjam s tvojo predzadnjo trditvijo – hvala.
[/quote]
Seveda, lukec mesečnik pa ti je v svoji socialni skrbi še dvignil prispevke , ker je dvignil minimalno plačo od katere pa ima korist edino država, ona je v tem primeru zaslužila, ovce pa ploskajo !

Dve številki pri mojem “dealerju” me na mesec staneta 1,5€. Jah telefoniram in “tekstam” malo.
Telekoma kod “dealerja” nimam že nekaj let, ker je “zlatarska”firma.
Namig: drugo številko ima v uporabi moja sorodnica.

Vecina ljudi je na facebooku in preko tega dela tudi messenger.

Poišči aplikacijo Messenger (ti jo takoj ponudi v googlu) in nastavi.

S tistih osebah, ki so gor si lahko izmenjuješ sporočila.
Če si s kom pogosto pišeš pa naj si tudi on doda aplikacijo, če jo še nima.

(15 let nazaj ko sem imela telefon na kartico je recimo bilo med 17.00 in 18.00 uro zastonj sporocila iz hrvaške. Ker smo blizu meje smo se vsi prijatelji priklopili na hrvasko omrežje in 1 uro pisali kot nori).

Tudi 50 leta še niso za odpis. Pa magari delo v proizvodnji, placani prispevki, plača in možgani na off.

Hvaležen bi ti bil vsaj za ime ponudnika in “paketa” oziroma načina obračuna, ker se mi zdi stvar zanimiva, pa tudi kdo drug ni predlagal kakšne boljše (= cenejše) rešitve za pošiljanje SMS-ov (lahko tudi tuje, če jo kdo pozna), kar je bil glavni namen mojega spraševanja.

Mislim da ima Telekom možnost, da se registriraš na njihovi strani in lahko pošiljaš. Če se prav spomnim niso brezplačni ampak se SMSji odbijejo od tvojega paketa. Sicer mi zaradi časovne stiske tega ni uspelo nastaviti in sem potem uporabil kar Najdi.si. Vsaj privarčeval sem par 10€ :).

New Report

Close