Forum.Over.Net

Starševski čvek

Tasci sem rekla, da ni dobrodošla v nasem novem dlmu

Default avatar

Koncnonasvojem

2 leti sva zivela pri mozevih starsih. Ni slo drugace. V teh 2 letih sem iz strani tasce pozrla marsikatero stvar. Hinavscina ji kar kipi iz oci. Tudi do najinih otrok je bila nesramna. Ko mene ni bilo zraven ali moza, jih je vedno besedno ponizevala. Moz ji je veckrat rekel naj se ne vtikuje v nase zadeve, naj zivi svoje zivljenje. Ko je kdo prisel k hisi je bila vsa prijazna in nam pred vsemi ponujala zelenjavo iz vrta. Vsakic sem jo prijazno zavrnila ces da ne rabim, da sem ravno kupila ali dobila od svojih...
Pa je prisel cas, ko se za nas zacenja novo poglavje. Zgradila sva hiso, brez financnih injekcij starsev. Bilo je veliko odrekanja. Ampak zdaj se selimo v hiso. Samo naso hiso, nasa pravila,...
Tasci sem vceraj rekla, da ni dobrodošla v nasem novem domu, takrat, ko bom jaz doma. Je povesila glavo in zacela kokodakat, pa ji je tast (on je pa zlat clovek) rekel naj utihne, ker si je sama vse zakuhala in bo zdaj sama vse pojedla. Tudi moj moz ji je rekel, da bo dobro premislil, ce ji bo odprl vrata, ko bo, ce bo prisla na obisk.
Ko smo se odpeljali proti novemu domu, se mi je kamen odvalil od srca. Od srece sem jokala. Moz me razume, ker ve kako je bilo ti 2 leti. Ampak kot sem ze rekla na zacetku, res ni slo drugace.
Za vse, ki se boste spotaknile ob moje pisanje, naj povem, da pri tasci nisva zivela zastonj. Placevala sva najemnino in stroske, jo vozila po opravkih, trgovino, zdravnike...
Default avatar

Hortensija

Joj, tečni ste s temi taščami.
Default avatar

skode1ica

Ja, res ste tečne s temi taščami. Upam, da imaš sina in boš tudi ti nezaželena v starosti.
Default avatar

gapštz

Heh, še dobro, da si bila ti dobrodošla za življenje pri njej. Tudi to je finančna injekcija aveš.
Saj ti ni držala pištole na čelu, da bi prav morala živet v njenem domu. Mirne duše bi lahko v najemu.
Default avatar

Ohulalop

In zdaj se bodo vse tečne in nesramne tašče oglasile in napadle kot volk
Default avatar

Nevenič

In do smrti (njene ali tvoje) boš morala skrbeti zanjo. Tako narekuje zakon.
Default avatar

hhm

Koncnonasvojem je napisal/a:
naj mi Bog nameni toliko sreče, da ne bi nikdar srečal take mone, kot si ti avtorica...
Default avatar

plačevanje najemnine

se pravi tašči si plačevala najemnino, medtem nekje pri neznancih pa ne bi mogla plačevati najemnine?
Malo boljšo zgodbico si bo treba izmisliti.
Sploh pa ne vem, zakaj bi tašča morala biti dobrodošla v vašem domu? To ja ni obveza.
Default avatar

koka+-

Vsi vi, ki nimate izkušenj s strupenimi taščami, bodite raje tiho...pojma nimate, kaj lahko naredi tistih nekaj centimetrov mišice v taščinih ustih.

Pa da ne bo pomote...niso vse tašče take!! Se jih pa najde kar nekaj, ki res bruhajo ogenj.
Imam izkušnje? Ja, imam. Sicer moja ni bila najhujši primerek, pa sem kljub temu bila presenečena, da ena ženska usta premorejo toliko hudobije. Sama se nikoli nisem želela spuščati na njen nivo in se z njo nisem nikoli skregala v teh 25 letih, kar jo poznam.

Ker pa vedno pravim, da je v vsaki slabi stvari nekaj dobrega, je v mojem primeru dobro to, da mi je moja tašča pokazala, kakšna nikoli ne smem biti do svoje snahe.
Default avatar

Mikiyi

Jaz sem pa vesela zate da si se je koncno resila!
Zdaj pa uzivaj v svojem domu in ne vleci negativne energije tasce s sabo.
Srecno
Default avatar

tudi jaz menim

da sta obe sitni verjetno bi se lahko vsaka malo prilagodili in upam, da boš tudi ti kdaj tašča, ki bo morala marsikaj požreti....
Default avatar

Just enjoy it

No, če je tako kot praviš, potem sem vesela zate, da ste šli na svoje... Hkrati pa se potrudi, da tudi ti ne boš nekoč taka tašča, kot jo imaš ti.
Default avatar

ti samo uživaj

edino pametno, pa glej da se boš zapisanega držala. Pa pazi, da si čez 20 let kakšne snahe ne navlečeš v hišo.
Default avatar

gapštz

koka+- je napisal/a:
In kaj ste to neke prostovoljne mučenice, da rinete pod njihovo streho?
Default avatar

potem si pa neumna

Potem si pa neumna, če si ob plačevanju najemnine poslušala še kokodakanje, ker drugje v najemu ti tega ne bi bilo treba - no, večinoma.
Default avatar

Tapta

Jaz tudi upam, da malo dozoris in se s tasco pogovoris.
Default avatar

koka+-

gapštz je napisal/a:
In kaj ti lapaš, če ne veš kje živim??? Niti enega dneva in noči nisem preživela pod taščino streho...sem že od samega začetka na svojem, pod svojo streho. Nama z možem ni rinila nikoli nobene pomoči, tudi, ko sva to res rabila, medtem, ko je za njeno hčero bilo vedno vse na razpolago, tako, da se z nji nikoli nisva okoriščala. Niti otrok nisva nikoli vozila k njej v varstvo.
In zakaj naj bi bila prostovoljna mučenica? Ker se ne maram z osebo, ki nima pospravljenega podstrešja, prepirati? Na obisk k njej grem, ko sama žalim in odidem, ko jaz tako želim in če začne sejati svojo nesramnost, jaz grem. Kaj se dogaja potem, me ne zanima...
Default avatar

gapštz

koka+- je napisal/a:
Ti si se poistovetila z avtorico, ne jaz.
Default avatar

moja tašča

je izjemno provokativna oseba, ampak spoštovanje si zasluži pa zato, ker je na svet spravila mojega moža. Sem pa bila toliko pametna, da nikoli nisem delila z njo strehe, ker sva si zelo različni.
Druga zgodba je s svakinjo, odprta vojna traja že kakih 5 let, pa še ji ni kapnilo, da je te vojne kriva sama.
Default avatar

koka+-

gapštz je napisal/a:
oh, funkcionalna nepismenost...