Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sparkasse – dragi dvigi na bankomatih po Avstriji

Sparkasse – dragi dvigi na bankomatih po Avstriji

Banka Sparkasse obljublja brezplačne dvige na bankomatih v evroobmočju. Do sedaj tudi ni bilo težav. Nikjer niso zaračunali provizije.
Zdaj pa sem bila besna. Najprej sem hotela plačati nočitev v hotelu preko POS terminala. Nikkakor ni šlo (ostali so lahko plačevali, torej ni bila povezava kriva). Ker ni šlo drugače, sem morala na bankomat. Je bil žal samo en v bližini (Reiffeisenbank) in sem morala tam dvigniti denar, čeprav je bilo opozorilo, da mi bodo zaračunali 5€ provizije. Sem sprobala večje, manjše zneske, vsakič ista provizija.
In, ko sem svojo banko na to opozorila, so hladnokrvno rekli, da tako pač je.
Tako, da pazite, banka oglašuje nekaj, stanje je pa potem čisto drugo. Kot, da Avstrija ne bi bila v evroobomčju.

S konverzijo ali brez?

https://svetkapitala.delo.si/aktualno/dopust-dvig-gotovine-v-tujini-s-konverzijo-ali-brez-nje-196350

En namig: Avstrija ima evre, Slovenija ima evre.

konverzija v Avstriji? iz EUR v EUR ali si imel v mislih kaj drugega? 🙂

Verjetno si dvigovala s kreditno kartico in ne z debetno.

Dvigovala sem z debetno kartico.

No, tole mi je hecno, da bi mogla banka sploh kaj taksnega obljubiti, saj npr. v DE banka zaracuna dvig na bankomatu, ce nisem komitent te (ravno tako nemske) banke (ponavadi 4,50 ali 5,00, kot pravis). Zna biti, da je v AT podobno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

konverzija v Avstriji? iz EUR v EUR ali si imel v mislih kaj drugega? 🙂
[/quote]

Sem mal pobrkljal ja. Mislil, da dvigovala na Hrvaškem LOL

LOL
ti misliš konvertirat evre v evre, po kakšni konverziji?

če ima sparkasse tako politiko, je to pač žalost. pa ni nujno, da ima ta bankomat, na katerem je pisalo sparkasse sploh kako vezo s tvojo banko. lastnik sparkasse je erste bank.

lahko pa vedno tudi menjaš banko…

Če greš iskati drobni tisk, najdeš opozorilo, da Sparkasse ni kriva za zaračunavanje provizij s strani drugih bank.
V debelem tisku pa oglašujejo brezplačen dvig v evroobmočjih. In do sedaj res nikjer v evroobomočju še nisem plačala provizije.
Ta bankomat pa je bil od Reifeisen.
Očitno je to nova bančna politika.
Ampak, če ne bi bilo težav s kartico na POS terminalu, mi ne bi bilo potrebno it na bankomat. Tam je res bilo opozorilo o plačilu 5€, ampak drugega avtomata v tistem kraju žal ni bilo.
Zdaj pa ne vem ali so začele vse banke to zaračunavat ali pa samo ta Reifeisen. In ali zaračunavajo vsem bankam ali samo Sparkasse.

Brezplačne dvige v evroobmočju so obljubljali pred kar nekaj leti, da so pridobili komitente. Tudi naju s partnerjem.
Kakšen 2,3 leta nazaj pa se je to spremenilo, na določenih je še vedno brezplačno, a kdo bo obredel 15 bankomatov in našel takega, ki da denar brez provizije.
in ja, vedno lahko menjamo banko, ampak to je že moja tretja in se mi več ne da. Vse se spridijo, ko te pridobijo. Sramota.

Lani nisem imela problemov. Letos je bilo to prvič.
Po Sloveniji tudi še nisem imela težav.
Zdaj pa grem spet na dopust pa res ne vem ali je najbolje kup denarja s sabo nesti. Pojma nimam pri katerih bankah je res možen brezplačen dvig. Če sploh kateri?
Pa po mojem sem že kdaj prej tudi dvigovala na Reifeisnu pa ni bilo provizije, nisem pa čisto prepričana. Vsekakor sem pa po Avstriji lani in prej kar dostikrat dvignila denar, vedno brez provizij.
Banko bom pa seveda zamenjala, ne zaradi te provizije, sem imela kup drugih težav zaradi njih.

[attachment=0]Capture.JPG[/attachment]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Na spletni strani imajo napisano tole, kar sem kopirala spodaj. Če greš pa brskat po drobovju njihove spletne strani pa najdeš tudi o provizijah za katere pa seveda niso oni krivi.


Upravljajte sredstva podjetja preprosto, pregledno in varno!

S poslovno kartico BA Maestro imate dostop do gotovine 24 ur na dan, vsak dan. Brez provizije lahko gotovino dvignete na vseh bankomatih v Sloveniji in v evroobmočju.

Kartica BA Maestro je nepogrešljiva tudi, ko želite brezgotovinsko plačati poslovna kosila, poravnati stroške na poslovnem potovanju in opraviti nakupe za podjetje. Elegantno in varno, doma in v tujini!

V DE ni bilo (vsaj ne masovno) brezplacno, da bi jaz vedel. Vsaj tja od 2006, kolikor sem aktiven tu, ne.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Meni (Sparkasse) so se provizije začele 2 leti nazaj v Španiji. Kot sem rekla, je bilo treba poiskati banko brez provizije, ampak večina je kar pričela z zaračunavanjem. Pred tem teh težav ni bilo. Za druge države ne vem, ker sem vedno potovala le v Španijo. Partner je pa nonstop v Avstriji in po ostali Evro tujini, ampak se žal za take reči ne zavzame.

Reklamiraj banki!

https://www.sparkasse.si/sl-si/prebivalstvo/informacije/pomoc/pogosta-vprasanja

Slišal sem, da vaša banka ne zaračunava provizije za dvige na bankomatih. Ali to drži?

Komitenti banke Sparkasse lahko z BA kartico dvigujejo na bankomatih v Sloveniji in v državah evrskega območja brez provizije. Provizija za dvige na bankomatih izven držav evrskega območja in dvige na pošti ali drugih mestih, kjer opozarjajo na obračun provizije pa znaša 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od dvignjenega zneska oz. min. 2,50 eur do max. 15 eur.

moja banka ima še vedno brezplačne dvige na vseh bankomatih v evrih ali švedskih kronah po EU zastonj.
pod pogojem, da tisti bankomat, kjer hočeš dvignit, ne zaračunava provizije.
v pa zda sem plačevala cca 1,8 EUR na dvig
tudi sparkasse ima isto. problem ni tvoja banka, problem so določeni bankomati, ki zaračunavajo provizijo vsem, predvsem euronet bankomati


kako vezo ima nemški bančni sistem, ki ima čisto druga pravila, z našim?


kako vezo ima nemški bančni sistem, ki ima čisto druga pravila, z našim?
[/quote]

Kako zvezo ima dvig na bankomatu v tujini, pri tuji banki, s slovenskim bancnim sistemom?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Reklamacija na banki se je končala tako, da pač niso oni krivi za provizije drugih bank.
Seveda pa imajo še naprej napisano na spletni strani, da je brezplačno dvigovanje.
In v spodnjem zapisu sploh ni drobnega tiska. Tega moraš na drugih spletnih straneh najti.

Upravljajte sredstva podjetja preprosto, pregledno in varno!

S poslovno kartico BA Maestro imate dostop do gotovine 24 ur na dan, vsak dan. Brez provizije lahko gotovino dvignete na vseh bankomatih v Sloveniji in v evroobmočju.

Kartica BA Maestro je nepogrešljiva tudi, ko želite brezgotovinsko plačati poslovna kosila, poravnati stroške na poslovnem potovanju in opraviti nakupe za podjetje. Elegantno in varno, doma in v tujini!


pojasnilo imaš na ceniku banke. bankomat te je verjetno tudi vnaprej opozoril, da bo za dvig obračunana provizija. in sorry, ne glede na to, s katere banke bi bila, ko bi na tistem bankomatu plačala provizijo.
ene firme pač služijo s tem, da postavljajo bankomate in kasirajo provizijo. po letališčih in po turističnih krajih imajo glavne punkte, kjer služijo


pojasnilo imaš na ceniku banke. bankomat te je verjetno tudi vnaprej opozoril, da bo za dvig obračunana provizija. in sorry, ne glede na to, s katere banke bi bila, ko bi na tistem bankomatu plačala provizijo.
ene firme pač služijo s tem, da postavljajo bankomate in kasirajo provizijo. po letališčih in po turističnih krajih imajo glavne punkte, kjer služijo
[/quote]

Kot sem že nekajkrat napisala, ja bankomat je opozoril.
Ni kar neka firma, je kar ena pogostejših bank v Avstriji in Sloveniji.
Veš je pa bistvena razlika ali banka oglašuje brezplačne dvige ali ne. Sparkasse jih oglašuje. Nekatere banke pa tega ne razglašajo oz. jasno povedo, da moraš plačat provizijo, če dvigneš na bankomatu, ki ni njihov.

Kot sem že nekajkrat napisala, ja bankomat je opozoril.
Ni kar neka firma, je kar ena pogostejših bank v Avstriji in Sloveniji.
Veš je pa bistvena razlika ali banka oglašuje brezplačne dvige ali ne. Sparkasse jih oglašuje. Nekatere banke pa tega ne razglašajo oz. jasno povedo, da moraš plačat provizijo, če dvigneš na bankomatu, ki ni njihov.
[/quote]

Pa a si daš ti že enkrat dopovedat; Sparkasse ti NI zaračunal nobene provizije, lastnik bankomata ti jo je.

Pa a si daš ti že enkrat dopovedat; Sparkasse ti NI zaračunal nobene provizije, lastnik bankomata ti jo je.
[/quote]

V principu ima prav. To je tako, kot bi Rent-a-car oglaseval, da je polnjenje rezervoarja brezplacno. :-))) Zavajujoce ponudbe je prav dati na svetlo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close