Forum.Over.Net

Starševski čvek

Kdaj je ženska stara in kdaj ne!

Default avatar

neumno

Ženska pri 40 in 40 + ni stara baba. Treba je ločiti, kdaj je ženska otrok, nato dekle, nato ženska v zgodnji in pozni odraslosti, srednjih letih in kdaj v starosti. Če pri 40 letih rečeš ženski stara baba, kaj ji boš pa rekel pri 80?
Default avatar

ajjaja

jaz bi rekla pri 60 plus. Sem stara 42, pa se nima za staro, je pa res, da so se mi pri 20 zdele vse nad 35 stare. Se pravi čisto odvisno od tvoje izhodiščne točke, oziroma starosti. 60 letniki se pa mogoče sami nimajo za stare, se jim pa zdijo 80 letniki plus stari.
Default avatar

ohjej

ja, srednja leta so to - glede na to, da je življenjska doba že krepko čez 70 let.
In me veseli, da so ljudje dandanes tudi v pozni starosti fit, tako mentalno kot telesno ...
Default avatar

spotoma

Meni se ženske in moški pri 40 sicer nikoli ampak res nikoli niso zdeli stari, mogoče tudi zato, ker sta bila oba starša ob mojem rojstvu za takratne čase res že stara. Po drugi strani pa če pomislimo na tovariše in tovarišice iz osnovne šole, ki so se nam takrat zdeli precej starejši, pa še danes skoraj enako zgledajo, je pojem starosti res težko opredeljiv. No, statistično že, dejansko pa je res odvisen od tega, koliko si star sam. Pa kako se počutiš.

Kot v tisti anekdoti o mladem režiserju, ki je pripravljal postavitev Kralja Leara. Pa ga je maskerka, preden je namazala igralca, vprašala koliko star naj bi po njegovem izgledal Kralj Lear. In ji je odvrnil: Ja normalna starčevska leta - tam okoli 50. No, po 15h letih je ta isti režiser spet delal na istem projektu in seveda dobil isto vprašanja, le da je nanj odgovoril: Ja, normalna starčevska leta - kakšnih 65. In seveda se je zgodovina čez 15 let spet ponovila, samo tokrat je rekel: Kaj pa tu ni jasno, normalna starčevska leta, nekaj čez 80, a ne.
Default avatar

Viharni ne ve

neumno je napisal/a:
Ženska pri 40 in 40 + ni stara baba. Treba je ločiti, kdaj je ženska otrok, nato dekle, nato ženska v zgodnji in pozni odraslosti, srednjih letih in kdaj v starosti. Če pri 40 letih rečeš ženski stara baba, kaj ji boš pa rekel pri 80?
A še vedno si užaljena zaradi sosednje teme? Ti je prvič v življenju nekdo povedal, da nisi več najstnica? No, ti razložim še enkrat. Na splošno ni stara, ker je šele nekje na polovici življenja. Ni več ravno mlada, stara pa tudi še zdaleč ne. Tam je govora o rojevanju in pri 40 in več je ženska že na koncu svoje rodne dobe in je s tega vidika že stara. Ne po letih, ampak stara za rojevanje.
Default avatar

neumno

Viharni ne ve je napisal/a:
neumno je napisal/a:
A še vedno si užaljena zaradi sosednje teme? Ti je prvič v življenju nekdo povedal, da nisi več najstnica? No, ti razložim še enkrat. Na splošno ni stara, ker je šele nekje na polovici življenja. Ni več ravno mlada, stara pa tudi še zdaleč ne. Tam je govora o rojevanju in pri 40 in več je ženska že na koncu svoje rodne dobe in je s tega vidika že stara. Ne po letih, ampak stara za rojevanje.
Ja, saj mi je vse to jasno. Strinjam se s tabo. Lahko bi se oglasila tudi v kakšni drugi temi, ne ravno v temi glede rojevanja, pa sem se kar tukaj. V bistvu sem hotela povedat, da se povsod na tem forumu govori, da so ženske stare 40-50, stare babe. Niso več tako plodne se reče, ne pa, da so na splošno stare babe. To so srednja leta. To je vse, kar želim povedati.
Default avatar

Viharni ne ve

neumno je napisal/a:

Ja, saj mi je vse to jasno. Strinjam se s tabo. Lahko bi se oglasila tudi v kakšni drugi temi, ne ravno v temi glede rojevanja, pa sem se kar tukaj. V bistvu sem hotela povedat, da se povsod na tem forumu govori, da so ženske stare 40-50, stare babe. Niso več tako plodne se reče, ne pa, da so na splošno stare babe. To so srednja leta. To je vse, kar želim povedati.
Pa si dejansko predstavljaš, da bi v vsakdanjih pogovorih uporabljali ta izraz? :-) Po radiu čestitka za rojstni dan, naprimer za abrahama, se sedaj glasi tako naprimer: "bla bla bla, čeprav si srečala abrahama, si še vedno mlada". In da bi namesto tega rekli: "bla bla bla, čeprav si srečala abrahama, si še plodna". Hahahahaha...... Ali pa se dve sosedi pogovarjata o znanki, ki je že leta nista videli. Pa pogovor izgleda tako: " Nisem vedela, da je lani Francki umrla mama. Pa kako leta tečejo. Tudi Francka se stara." Pa zamenjao: "Nisem vedela, da je lani Francki umrla mama. Pa kako leta tečejo. Tudi Francka ni več plodna." :-)
Default avatar

neumno

neumno je napisal/a:

Pa si dejansko predstavljaš, da bi v vsakdanjih pogovorih uporabljali ta izraz? :-) Po radiu čestitka za rojstni dan, naprimer za abrahama, se sedaj glasi tako naprimer: "bla bla bla, čeprav si srečala abrahama, si še vedno mlada". In da bi namesto tega rekli: "bla bla bla, čeprav si srečala abrahama, si še plodna". Hahahahaha...... Ali pa se dve sosedi pogovarjata o znanki, ki je že leta nista videli. Pa pogovor izgleda tako: " Nisem vedela, da je lani Francki umrla mama. Pa kako leta tečejo. Tudi Francka se stara." Pa zamenjao: "Nisem vedela, da je lani Francki umrla mama. Pa kako leta tečejo. Tudi Francka ni več plodna." :-)
Lej, res ne vem, kaj ti ni jasno. Še enkrat razložim: Ženska pri 40-50 let ni stara, ampak v srednjih letih. Nisem rekla, da je mlada, ampak tudi stara ne. Kako bo kdo čestitko zložil, pa je druga stvar. Francka pa se stara ja, saj se vsi staramo, nismo pa zaradi tega stare babe.
Default avatar

Bxvd

Men so pri 34ih zenske nad 27 ze prestare. Zal. Ob pogledu ene 22 letnice je 27 letna ze zgonena, pri 40ih pa sploh adijo.

22 vs 44, logicno katera bo moskemu lepsa.
Default avatar

Watamaro

neumno je napisal/a:

Lej, res ne vem, kaj ti ni jasno. Še enkrat razložim: Ženska pri 40-50 let ni stara, ampak v srednjih letih. Nisem rekla, da je mlada, ampak tudi stara ne. Kako bo kdo čestitko zložil, pa je druga stvar. Francka pa se stara ja, saj se vsi staramo, nismo pa zaradi tega stare babe.
OK sedaj pa zadosti... tule imaš lepo pojasnjen svoj problem.

Užaljenost je čustvo, ki ga posameznik doživlja, ko ocenjuje, da ga drugi neupravičeno podcenjujejo. Posameznika motivira k vedenju, s katerim bo potrdil oz. dokazal svoje občutje lastne vrednosti. Običajno se odzove z jezo, s katero zahteva, da druga oseba svoje vedenje spremeni, sicer prične le-to prezirati. Neredko ti posamezniki prezirajo tudi sami sebe in potem prezir do sebe projicirajo v drugega. Razmišljajo črno-belo, npr. »Sem vreden ali nisem vreden; sem superioren ali inferioren.« Posameznik mora, npr. v terapiji, spoznati, da drugi ne povzročajo njegovih čustev, ampak sam, ko izbira, kako se bo odzval na sporočila drugih. Uri se tudi v neodzivanju na negativna sporočila drugih.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
There are only five things we need in life:
- good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK
(whatever you thinking is right)

Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.
Default avatar

Viharni ne ve

neumno je napisal/a:

Ne se jezit, saj te razumem, kaj hočeš povedat in ja, imaš prav. Samo hecen film sem si iz zapisa ustvarila, tako mal za dobro voljo. :-)
Default avatar

neumno

Bxvd je napisal/a:
Men so pri 34ih zenske nad 27 ze prestare. Zal. Ob pogledu ene 22 letnice je 27 letna ze zgonena, pri 40ih pa sploh adijo.

To je tvoj pogled na ženske, čeprav za moje pojme precej čuden. Ampak ti si ti. So pa moški, ki se jim zdi marsikatera ženska od 40 do 50 zelo lepa in privlačna.
Default avatar

neumno

Watamaro je napisal/a:
neumno je napisal/a:

OK sedaj pa zadosti... tule imaš lepo pojasnjen svoj problem.

Užaljenost je čustvo, ki ga posameznik doživlja, ko ocenjuje, da ga drugi neupravičeno podcenjujejo. Posameznika motivira k vedenju, s katerim bo potrdil oz. dokazal svoje občutje lastne vrednosti. Običajno se odzove z jezo, s katero zahteva, da druga oseba svoje vedenje spremeni, sicer prične le-to prezirati. Neredko ti posamezniki prezirajo tudi sami sebe in potem prezir do sebe projicirajo v drugega. Razmišljajo črno-belo, npr. »Sem vreden ali nisem vreden; sem superioren ali inferioren.« Posameznik mora, npr. v terapiji, spoznati, da drugi ne povzročajo njegovih čustev, ampak sam, ko izbira, kako se bo odzval na sporočila drugih. Uri se tudi v neodzivanju na negativna sporočila drugih.
Ma kakšen problem imam? Lahko sem tudi užaljena ja, ampak kakšen problem ima pa nekdo, ki reče ženski v srednjih letih, da je stara baba? To je šele problem!
Default avatar

tri točke

neumno je napisal/a:
Če se tako dobesedno izrazijo, enostavno pomeni:
- ali da se ne znajo izražat in je to za njih normalno (drugače ne znajo)
- želijo provocirati in pričakujejo reakcijo (upoštevajoč obsedenost zahodnjakov z "večno mladostjo" in skoraj obljubljeno "nesmrtnostjo")
- ali so polni nekih osebnih nezadovoljstev in lastne frustracije sproščajo na tovrsten način

Morda bi se našlo še kaj, ampak več ali manj je vse v teh treh točkah.
Default avatar

Zxuw

neumno je napisal/a:
Bxvd je napisal/a:

To je tvoj pogled na ženske, čeprav za moje pojme precej čuden. Ampak ti si ti. So pa moški, ki se jim zdi marsikatera ženska od 40 do 50 zelo lepa in privlačna.
Ko pa zraven nje stopi mlajsa, je pa ona se lepsa. Vedno bo tako. Mlajse zenske so lepse od starejsih. Ne trdim da nobena pri 40 ne zgleda ok. Ampak ob neposredni primerjavi z mlajso jo mlajsa v vsakem primeru šiša.
Default avatar

neumno

Zxuw je napisal/a:
neumno je napisal/a:

Ko pa zraven nje stopi mlajsa, je pa ona se lepsa. Vedno bo tako. Mlajse zenske so lepse od starejsih. Ne trdim da nobena pri 40 ne zgleda ok. Ampak ob neposredni primerjavi z mlajso jo mlajsa v vsakem primeru šiša.
Te primerjave so neumne. Tudi tista, ki je mlajša bo enkrat starejša, se ti ne zdi? Se pravi, da bo tudi tiso mlado lepotico pri 40 ih, moški zamenjal za eno mlajšo? Sploh pa ni vedno tako, da je ena mladenka lepša od 40 letnice, je samo mlajša.
Default avatar

mnenje stroke

Ženska je stara takoj po 25. letu.
Moški pa je že star, ko ima partnerko iste starosti - tudi če sta oba 20 letnika.

P.S.: Sugar daddy - moški, ki misli, da je mlad, ker ima zelo mlado partnerko
Sugar mummy - ženska, ki misli, da lahko parira sugar daddijem
Zaradi prekomerne količine sugarja, obe kategoriji ogroža sladkorna bolezen.
Posledice so načeloma slabe.
Default avatar

Maskara

Zxuw je napisal/a:
neumno je napisal/a:

Tisti, ki ljudi sodite po tako minljivi stvari kot so leta imate velik problem. Ves cas morate menjat partnerje in z nikomer ne morete ustvarit resnicnega zadovoljujocega odnosa. V bistvu ne morete biti nikoli srecni. Beda.
Default avatar

matjazko

neumno je napisal/a:
Odvisno od starosti dedca, a ne? 60-letnik s 40-letnimi mladenkami. :)
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.