Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nova zaposlitev in dopust- prosim za info

Nova zaposlitev in dopust- prosim za info

Zivjo, prosim za informacije ce kdo ve in sicer sem dobila zaposlitev za dolocen cas 1 leto od 1.5.2019 naprej s poiskusno dobo treh mesecev. Konec julija bi sla rada na dopust (torej med poizkusno dobo) ali sploh lahko koristim dopust v tem casu in ali pravilno razumem, da mi pripada 9/12 deleza rednega letnega dopusta in v enakem razmerju izplacilo regresa? Hvala in lep pozdrav.

V poskusni dobi sploh ne. Tudi kasneje si zadnja v vrsti za dopust.

Nisi dobila obvestila o dopustu? To bi ti morali dati napisano koliko ti ga pripada. Drugače pa za vsak mesec 1/12.
Pa, ko na novo začneš, ponavadi prvega pol leta ne moreš koristiti kaj veliko dopusta oz. samo 1/12 na mesec. Če si recimo v službi en mesec, ne moreš potem it na dopust za dva tedna. Razen seveda, če ti delodajalec odobri, ni pa nujno.

nova
Uredništvo priporoča

To ni še nič, tipična monovka bi šla že prvi dan na dopust.

Aja, pa računati se nauči.

Komaj si začela, ti pa bi že šla na dopust?? Zanimivo da ti to sploh na kraj pameti pade.

Ponovimo. Od maja do decembra je 8 mesecev. Letos ti pripada 8/12 dopusta. Sicer si pa že prejšnji mesec dobila odločbo.


Koristiš ga lahko, če ti delodajalec odobri.
Pripada ti 8/12.

s podpisom pogodbe ti takoj pripada ves dopust za čas trajanja pogodbe v tem letu

nobene dvanajstine po mesecu ni več

ali pa ti ga bo dd odobril, pa je drugo vprašanje. zmeni se s šefom.

ker smo zaposlovali ljudi julija, je bilo pri nas že tako, da so delali en teden, potem pa jim je bil odrejen dopust

V času poskusne dobe delavcu pripadajo vse pravice iz delovnega razmerja. Torej tudi dopust., kolikor mu ga pripada za tisti čas.
Avtorica, vprašaj nadrejenega in se dogovori za nekaj dni.

Tisto po pol leta ni več aktualno, se naj bi pa novo zaposleni prilagodil ostalim.
Ampak tipično starinsko slovenska je, komaj prišel, pa bi že dopust. 🙄
Pri nas nismo niti novo zaposlenim komplicirali okrog tega. Ne vem v kakšen kolektiv si prišla. Če v takega, kot nekateri odgovarjajo, potem boš imela pestro. Glej, da jim ne boš po tipično starinsko običajih nosila malice in kavice kuhala, ker si glih zaklada, pa še zelena, ki ne pozna svojih pravic, seveda z dolžnostmi vred.

A to je kakšna sprememba zakonodaje v zvezi z dopustom? Ker še dve leti nazaj je bilo sorazmerno koriščenje glede na število mesecev v koledarskem letu.

Torej, tudi če je nekdo zaposlen 6 ali npr. 8 mesecev v enem letu mu pripada celoten letni dopust? Nekaj sem brala, da po 6 mesecih zaposlitve ???

Pri nas tudi če delaš 1 mesec in je na vmes 1.8. imaš potem 2 tedna kolektivnega dopusta.

Sama sem začela delat decembra pa sem bila od 25.12. doma tako kot vsi ostali. Sem pač šla v minus.


loči med tem, koliko dopusta ti pripada in kdaj ti to pripada
če imaš pogodbo za 6 mesecev, ti pripada pol letnega dopusta. lahko pa vsega začneš koristit takoj. če ti to kdo odobri.
tisto o 6 mesecih čakanja je pa iz zakona, ki že 5 let ni več veljaven.


A je šef lev, in se bojiš da te poje, če ga vprašaš? Jaz sem ga vprašal in je rekel seveda lahko, pa še za ndč mi je dal kak mesec kasneje. Če dobro delaš, se nihče ne ozira preveč na pravila…

Samo komunicirat je treba, in to ne na MON-u…

Pred podpisom pogodbe bi povedala nadrejenim za dopust in ne bi bilo dileme ali gres ali ne gres.


Prej je veljalo, da gre celotni letni dopust delavcu, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja v trajanju šestih mesecev; po novem pa gre delavcu v primeru, ko ima v posameznem koledarskem letu zaposlitev krajšo od enega leta, le sorazmerni letni dopust v trajanju 1/12 letnega dopusta za vsak mesec zaposlitve. Tak delavec, ki ima v prvem letu zaposlitve pri delodajalcu pravico le do izrabe sorazmernega letnega dopusta, pa pridobi pravico do izrabe letnega dopusta za naslednje koledarsko leto že ob začetku naslednjega koledarskega leta.

Hmmm…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Prej je veljalo, da gre celotni letni dopust delavcu, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja v trajanju šestih mesecev; po novem pa gre delavcu v primeru, ko ima v posameznem koledarskem letu zaposlitev krajšo od enega leta, le sorazmerni letni dopust v trajanju 1/12 letnega dopusta za vsak mesec zaposlitve. Tak delavec, ki ima v prvem letu zaposlitve pri delodajalcu pravico le do izrabe sorazmernega letnega dopusta, pa pridobi pravico do izrabe letnega dopusta za naslednje koledarsko leto že ob začetku naslednjega koledarskega leta.

Hmmm…
[/quote]

Zakaj hmmm?

Zakaj hmmm?
[/quote]

Novo zame. Nisem bil seznanjen s tem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Novo zame. Nisem bil seznanjen s tem.
[/quote]

V Sloveniji to velja že od pomladi 2013.
Kolikor pa vem, ti nisi zaposlen v Sloveniji, tako da je popolnoma vseeno, ali si seznanjen ali ne.

KDAJ PRIDOBIŠ PRAVICO DO DOPUSTA
zakon iz leta 2013 pravi

159. člen
(pridobitev pravice in minimalno trajanje letnega dopusta)
(1) Delavec pridobi pravico do letnega dopusta s sklenitvijo delovnega razmerja.

zakon iz leta 2003 je pravil

161. člen
(pridobitev pravice do letnega dopusta)
(neuradno prečiščeno besedilo)
(1) Delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta, ko mu preteče čas nepretrganega delovnega razmerja, ki ne sme biti daljši od šestih mesecev, ne glede na to, ali delavec dela polni delovni čas ali krajši delovni čas od polnega.

TRAJANJE DOPUSTA

NOVI ZAKON

161. člen
(sorazmerni del letnega dopusta)
(1) Delavec, ki sklene delovno razmerje ali mu preneha delovno razmerje med koledarskim letom in ima v posameznem koledarskem letu obdobje zaposlitve krajše od enega leta, ima pravico do 1/12 letnega dopusta za vsak mesec zaposlitve (v nadaljnjem besedilu: sorazmerni del letnega dopusta).

TOREJ, SKLENEŠ POGODBO ZA 3 MESECE. TAKOJ TI PRIPADA VES DOPUST ZA ČAS TRAJANJA POGODBE, DOPUSTA DOBIŠ 3/12 CELOTNEGA LETNEGA DOPUSTA, KI BI TI PRIPADAL, ČE BI DELAL CELO LETO.

KAJ JE ZDAJ JASNO?

V Sloveniji to velja že od pomladi 2013.
Kolikor pa vem, ti nisi zaposlen v Sloveniji, tako da je popolnoma vseeno, ali si seznanjen ali ne.
[/quote]

Kar pa ne pomeni, da ne bom jeseni zaposlil nekoga v Sloveniji. Zato mi takšni namigi pridejo prav in gredo na „Tode: proberi“-listo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kar pa ne pomeni, da ne bom jeseni zaposlil nekoga v Sloveniji. Zato mi takšni namigi pridejo prav in gredo na „Tode: proberi“-listo.
[/quote]

Boš imel podjetje registrirano v Sloveniji?

Boš imel podjetje registrirano v Sloveniji?
[/quote]

Kaj ti daje misliti, da je raba prihodnjika na mestu? 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Bravo!

New Report

Close