Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri bencinar – karavan ali enoprostorec?

Kateri bencinar – karavan ali enoprostorec?

Ostala sem sama z dvema malima punckama. Od prej imamo diesla, vendar, ker se sedaj zelo malo vozimo oz. se vozimo na krajse razdslje, imam kup problemov z njim. Zanima me, s katrtim bencinarjem ste zadovoljni? Mora biti pa vecji avto, krr ko se tri puncr odpravimo na dopust, gre skoraj pol stanovanja zraven. ☺ Vsec mi je bil Citroen C 4 Picasso, vendar nsjdem ssmo diesrl izvedbe. Hvala za pomoc.

Male punčke, ki potrebujejo velik avto?

Ja, no.. če mini kuhinjo s seboj peljete, pa vse Barbikine domove.. potem bo Berlingo primernejši.

Drugače pa obstajajo strešni kovčki za tiste 3 letne dopuste, kamor se odpravlja z avtom… za ostalih 330 dni pa je potem avto lahko manjše doziran, bolj “parkirljiv”, agilen in manj troši.

Navaden C4, 308, Astra (če ostanemo pri PSA) Megan, Golf, Focus…

De omnibus disputandum..

vendar nsjdem ssmo diesrl izvedbe

Evo, to, ja, karkoli že pomeni. LOL.

Ne, bi kar imele spet vecji avto. Kaj pa taksen, je ok: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14300358

Vendar najdem samo diesel variante*

To je velik avto z majhnim prtljažnikom. In ni ne enprostorec ne karavan, ampak šminkerski neuporabni suv. Niti ne vem, če dosega dolžina poštenega karavana.
Daj zresni se, ali misliš loviti novega tipa na pleh ali resno rabiš avto zaradi vse mogoče krame.
Mimogrede, če nisi ravno visoka, je tudi zlaganje v strešni kufer pri višjih avtomobilih kar problem. Za enega odraslega, in še to žensko.

Jaz sem si kupila Patrio in sem zelo zadovoljna.
In otroci imajo dovolj placa za igro med vožnjo.

Pa Opel Insignia karavan mi je bil vsec, ampak se menda precej kvarijo.

Mercedes B razred
Ford C max
VW golf sportsvan
Citroen Berlingo
VW Caddy

Prvi trije imajo razmeroma majhen prtljažnik. Mogoče ima c max še največjega. Če začnemo naštevati to klaso, potem pridejo v poštev tako rekoč vsi avtomobili razen kabrioletov in malčkov.

Meni osebno je všeč mazda 5, je bolj karavan kot enprostorec, motor 1,8 je bulletproof, poraba za velikost čisto znosna. Honda civic karavan je verjetno premajhna?

Prvi trije imajo razmeroma majhen prtljažnik. Mogoče ima c max še največjega. Če začnemo naštevati to klaso, potem pridejo v poštev tako rekoč vsi avtomobili razen kabrioletov in malčkov.

Meni osebno je všeč mazda 5, je bolj karavan kot enprostorec, motor 1,8 je bulletproof, poraba za velikost čisto znosna. Honda civic karavan je verjetno premajhna?
[/quote]

Kar nekaj tumblaš o prostoru, potem pa predlagaš klavstrofobičn sekret.

Če so ti že izpit šenkal to še ne pomeni, da si zdaj strokovnjak. Ja? Kdor predlaga te male karavane kot prostorno alternativo res očitno ni vozil drugega kot kakšnega twingiča.

Treba je gledat avto kjer se sedi višje, ima visok strop in spodoben prtljažnik. Karavani prtljažnega prostora nimajo čisto nič kaj dosti ker to je tako nizek avto da je popolnoma vseeno al ma tisto mal stropa zadaj al pa ne. Isti šmorn kot če bi limuzino vzel.

Tudi če gledaš nekaj v smislu Audi A4… mogoče izstopa, če zadnjo klop podreš, ker je avto dolg. Uporabnega prostora pa nima veliko.


Imam družino, sicer je avto dizel, so pa isti avti tudi bencinarji … govorim o Renault Scenicu … Pač, je reno, ampak je res zelo prostoren. Imam ga že 10. leto, pa mi še čisto nič ni nikoli nagajalo .. vse kar je bilo, da sem mogel diske pa zavorne ploščice menjati – potrošni material.

Zdaj bova kupla nov avto, ampak čakava na čisto nov model renault scenica, ki pride. Študirala sva tudi za kakšnega velikega terenca, ampak sva raje ostala pri enoprostorcu, ker je cenejši za vzdrževanje, ker nikoli ne veš na kak avto naletiš … ali bo 10 let delal brez težav, ali pa boš ga čez par dni iz trgovine mogel peljati že na servis.

Prvi trije imajo razmeroma majhen prtljažnik. Mogoče ima c max še največjega. Če začnemo naštevati to klaso, potem pridejo v poštev tako rekoč vsi avtomobili razen kabrioletov in malčkov.

Meni osebno je všeč mazda 5, je bolj karavan kot enprostorec, motor 1,8 je bulletproof, poraba za velikost čisto znosna. Honda civic karavan je verjetno premajhna?
[/quote]
Mazda5 je čisti enoprostorec in je bila Top Gear priporočilo za enoprostorce (kjer si se v življenju že predal neavtomobilskim lastnostim troganju življenju)… dokler ni prišel S-Max.

De omnibus disputandum..


Imam družino, sicer je avto dizel, so pa isti avti tudi bencinarji … govorim o Renault Scenicu … Pač, je reno, ampak je res zelo prostoren. Imam ga že 10. leto, pa mi še čisto nič ni nikoli nagajalo .. vse kar je bilo, da sem mogel diske pa zavorne ploščice menjati – potrošni material.

Zdaj bova kupla nov avto, ampak čakava na čisto nov model renault scenica, ki pride. Študirala sva tudi za kakšnega velikega terenca, ampak sva raje ostala pri enoprostorcu, ker je cenejši za vzdrževanje, ker nikoli ne veš na kak avto naletiš … ali bo 10 let delal brez težav, ali pa boš ga čez par dni iz trgovine mogel peljati že na servis.
[/quote]
Na novega ni smiselno čakati, ker so prav novi modeli vozil tisti, ki se kvarijo. Običajno nov model vozila prebolijo “otroške bolezni” nekje v 2 letu izdelave. Priporočilo je tako kupiti “nov” avto, ki je že vsaj 2 leti na tržišču.

Če pa pri face-liftu zamenjajo motor, spet velja isto: počakaj 2. Leti.

De omnibus disputandum..

New Report

Close