Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj naj počnem v prostem času?

Kaj naj počnem v prostem času?

Imam velik problem, kaj naj počnem sama v prostem času?
Grem v službo, skuham, počistim in to je to. Večino prostega časa pa sem na internetu. Prebrskam cel FB, Youtube in rada bi počela še kaj drugega, kot bila cele dneve na internetu.
Zunaj je vroče, na sprehod ne morem zdaj.
Ko se začnem dolgočasit, samo razmišljam, kako bi kaj zapravljala in nakupovala.
Kakšna ideja?

Lahko ti ponudim najboljši seks na tem svetu, užitek je zagotovljen, uživalanboš 300 na uro.

Na sprehod greš lahko tudi zdaj.

Te res čisto nič e zanima?

Kaj pa gledaš na youtubu? Kaj te zanima? Kaj pritegne tvojo pozornost? O čem rada poslušaš, bereš….?
No sedaj pa samo obrni in namesto da druge gledaš to kar počnejo, počni to sama.
Lahko pa tudi svoje življenje preživiš tako da opazuješ druge kako živijo. Tvoja izbira.

Nisi čisto nič različna od glavnine človeštva, že Orwell je davnega 1949? napisal, da kmalu ne bomo znali dvignit glav izza ekranov.

Bereš, gledaš TV, greš na sprehod zjutraj ali zvečer, malo šopinga pa tudi ne škodi.

Mene najbolj sprosca kaksna dobra telenovela, ali oa shoping. Rada grem na kaksno kavico, pircek , do bliznje turisticne tocke.

Tvoj problem ni v tem, da ne veš, kaj bi počela v prostem času, ampak v tem, da nočeš početi česa novega in se lenobno predajaš nezdravim navadam, ki od tebe ne zahtevajo nobenega napora. Večino leta ni neznosne vročine. Pozimi, spomladi in jeseni hodiš na sprehode? Poleti se tudi da zgodaj zjutraj ali pa pozno popoldan/zvečer. Tudi čez dan si lahko v hribih ali ob vodi (reka, jezero, morje, bazen). Lahko doma prebereš kakšno knjigo, se naučiš česa novega. Možnosti je veliko, a moraš sama ugotoviti, kaj tebe zanima. Če pa želiš, lahko v vsakem trenutku najdeš oviro, zakaj ne moreš na sprehod, v hribe, brati knjige … Vedno te bo nekaj oviralo, če ne spremeniš načina razmišljanja in delovanja. In nič ni narobe, če si poleti po kosilu privoščiš siesto. Pomembna je zmernost.

Če pa res ne veš, kaj bi, ti jaz poiščem delo, lahko prideš k meni kaj pospravit, počistit, bom jaz ta čas šla na sprehod, se kaj novega naučila … 🙂

Ne rabis nobenega hobija. Lahko preprosto pocivas, das mozgane na paso , ne imaj slabe vesti.


Saj ti očitno tudi ne, da na eno čvekalnico butaš cele spise. Jao babovje, prazne ste kot izsušen sod.😅

Take izjave me vedno negativno presenetijo.
Kako more človek biti tako prazen, da nima kaj početi in da se dolgočasi?
Toliko enih možnosti, ne, ne bom jih naštevala.

“Boredom sets into the boring mind.” – Metallica, The Struggle Within

Take izjave me vedno negativno presenetijo.
Kako more človek biti tako prazen, da nima kaj početi in da se dolgočasi?
Toliko enih možnosti, ne, ne bom jih naštevala.

“Boredom sets into the boring mind.” – Metallica, The Struggle Within
[/quote]

Hja, enim manjka domišljija ali vsaj energija, da se lotijo nečesa. Res je toliko stvari za počet, da je stvar posameznika, kaj in kako bo izkoristil vsak trenutek, ko lahko…no, eni pač gledajo drugače in se držijo načel: ne da se mi, ne znam, nimam, ne morem ipd…brez veze. Meni bi se zmešalo ob takem načinu razmišljanja iz dneva v dan. Med tednom ko sem kdaj od šihta utrujen, imam občasno dneve za spočiti se, in takrat mi občasno prav paše proizvajat le ogljikov dioksid, zoc in pepel, sicer pa ni šans.

Lepo nedeljo, Čokolatka🌞

Prekajen meso dl cajt gvera;)

kot prvo, prelušno ti je, dela nimaš nobenega, najbrž si v bloku, ena asvaltarica rečemo takim pri nas,najbrž si še na socialni, lena malomarna po možnosti še debela pa zavaljena. neprivlačna. ja težko je to.meni ni NIKOLI dolgčaš, če mi je grem pa spat, ker mi manjka spanca za 20 let nazaj. dela ima vedno toliko, da ne vem kje bi sploh začel. ja lenuhom je pa luštno v tej državi


Saj ti očitno tudi ne, da na eno čvekalnico butaš cele spise. Jao babovje, prazne ste kot izsušen sod.😅
[/quote]

Sam nasmejiš me pa, kompliment😂👍

Hja, enim manjka domišljija ali vsaj energija, da se lotijo nečesa. Res je toliko stvari za počet, da je stvar posameznika, kaj in kako bo izkoristil vsak trenutek, ko lahko…no, eni pač gledajo drugače in se držijo načel: ne da se mi, ne znam, nimam, ne morem ipd…brez veze. Meni bi se zmešalo ob takem načinu razmišljanja iz dneva v dan. Med tednom ko sem kdaj od šihta utrujen, imam občasno dneve za spočiti se, in takrat mi občasno prav paše proizvajat le ogljikov dioksid, zoc in pepel, sicer pa ni šans.

Lepo nedeljo, Čokolatka🌞
[/quote]

Točno tako, kot si napisal. Nič ni narobe z lenobnimi dnevi, in to nima veze z ljudmi, ki so res…..prazni. Nič jih ne zanima, nič jim ni v redu, nič, nič, nič. Samo ena kislost in nezadovoljstvo in turobnost.

Drugače pa….se spomnim, ko sem proizvajala zoc in pepel….mmmmmmmm…ampak ne smem. Zoc še, pepel sem se pa odločila, da ne 🙂

Lepo nedeljo tudi tebi, Sushi!

kot prvo, prelušno ti je, dela nimaš nobenega, najbrž si v bloku, ena asvaltarica rečemo takim pri nas,najbrž si še na socialni, lena malomarna po možnosti še debela pa zavaljena. neprivlačna. ja težko je to.meni ni NIKOLI dolgčaš, če mi je grem pa spat, ker mi manjka spanca za 20 let nazaj. dela ima vedno toliko, da ne vem kje bi sploh začel. ja lenuhom je pa luštno v tej državi
[/quote]

Se bereš pametno. Daj napiši kaj vse počneš.


Saj ti očitno tudi ne, da na eno čvekalnico butaš cele spise. Jao babovje, prazne ste kot izsušen sod.😅
[/quote]

A nisi ti tisti, ki tu gor vsak dan visiš? Kakšne hobije in kakšno življenje imaš pa ti?

Jaz sem tu občasno, a takrat običajno intenzivno, ker sem gor intenzivno zahajam, ko zbolim, si zlomim nogo, sem v bolnici … – in, ja, takrat imam veliko časa, da lahko pišem romane. Ves dan pa tud ne morem brat knjige v postli, no!

A nisi ti tisti, ki tu gor vsak dan visiš? Kakšne hobije in kakšno življenje imaš pa ti?

Jaz sem tu občasno, a takrat običajno intenzivno, ker sem gor intenzivno zahajam, ko zbolim, si zlomim nogo, sem v bolnici … – in, ja, takrat imam veliko časa, da lahko pišem romane. Ves dan pa tud ne morem brat knjige v postli, no!
[/quote]

Glede na tvoje objave si vedno bolana, polomljena in v bolnišnici.

A nisi ti tisti, ki tu gor vsak dan visiš? Kakšne hobije in kakšno življenje imaš pa ti?

Jaz sem tu občasno, a takrat običajno intenzivno, ker sem gor intenzivno zahajam, ko zbolim, si zlomim nogo, sem v bolnici … – in, ja, takrat imam veliko časa, da lahko pišem romane. Ves dan pa tud ne morem brat knjige v postli, no!
[/quote]
Jp, čoknjeno, če se s tem tolažiš, kot ostalo multinično satovje, imaš seveda vso pravico. Sicer sem pa res bore malo na monu, po cel teden me praktično ni, včasih zvečer kako napišem, da vam malo podžgem pod zatohlimi ritmi.😅

Imam idejo – če ga imaš preveč, ga jaz po visoki ceni odkupim, ti greš pa v nakupovanje 😂

V rit se brcaj.
Če sama ne veš, v čem uživaš in kje ti je lepo, kako naj vemo mi, ki te ne poznamo?
Sicer pa – včlani se v ljubiteljske krožke.Tam, kjer ti bo fajn, tam pa ostani.
V vsaki občini imaš pevske zbore, ročna dela, pohode, peko, kuhanje, planine, kolesarjenje…

Glede na tvoje objave si vedno bolana, polomljena in v bolnišnici.
[/quote]

Hahaha. To je možno le, če še kdo drug uporablja moj nick.

V tej pasji vročini res odpadejo vse zunanje dejavnosti. Klima, internet in čakanje na par stopinj manj. Zraven interneta …kaj bi še: beri, rešuj križanke, zvečer pojdi na kakšno predstavo.

Glede na tvoje objave si vedno bolana, polomljena in v bolnišnici.
[/quote]

Bolezenski primeri so pa bili navedeni zaradi viharca – sem mislila, da mi bo pripisal kakšno psihično bolezen.

Pa, da mi boš malo zavidal-a: danes sem uživala ob bližnji reki (mrzla voda, a vseeno – kakšen luksuz!).

V tej pasji vročini res odpadejo vse zunanje dejavnosti. Klima, internet in čakanje na par stopinj manj. Zraven interneta …kaj bi še: beri, rešuj križanke, zvečer pojdi na kakšno predstavo.
[/quote]

Odvisno, kakšen tip človeka si in kako se spoprimeš z vročino. Sem v Bohinju, iz Bohinjske Bistrice prišel z rolerji, sicer je bilo kar mučno, a se mi je vseeno zdelo vredno. Se občasno ohladim v jezeru in nabiram poletno podobo, nazaj bo pa tudi vsaj kake 4-5kg lažje, kar bom popil…edino veter mi bo oteževal rolanje, pa kaj, bom že😊 internet mam pa ravno tako malo za zraven. Klime pa sploh nimam in je tudim nikoli nisem imel, pa je nič ne pogrešam. Sem prilagodljiv in obožujem vroč del leta, temu primerno pa si izberem tudi lokacije, ki so mi dosegljive (in v SLO smo lahko res hvaležni)

Prekajen meso dl cajt gvera;)

New Report

Close