Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Tuji turisti obračajo hrbet Jadranski obali.

Default avatar

Hrčkolandija

Razlog previsoke cene.
Ponekod so hotelirji znižali cene za četrtino, samo zato da bi v visoki sezoni zapolnili še zadnje proste postelje. Lastniki apartmajev opozarjajo na nenehne podražitve, otoki so postali že povsem nekonkurenčni.

Slovenski eksodus v Hrčkolandijo se bo kmalu začel. Tudi če bi zaračunali v Hrčkolandiji sendvič 50 €, slovencelj ga bo kupil.[/u]
Default avatar

za enkrat še ni panike

Včeraj sem se vrnila s 4-5 dnevnega dopusta v Istri. Cene so sicer še predsezonske, tudi sezonske ne izgledajo vratolomne. Po trgovinah se mi zdi ceneje kot v Ljubljani npr. Turistov ni prav veliko. Bilo je kar prijetno in ugodno teh par dni.
Default avatar

draga za to kar nudi

Nekateri smo že zdavnaj ugotovili, da je Hrvaška draga za to, kar nudi. Ima res lepo obalo, a ima jo tudi Sardinija, Sicilija, jug Italije, grški otoki - če gledam le našo bližino, dobiš pa mnogo več za primerljiv denar.
Default avatar

uh kje pa

draga za to kar nudi je napisal/a:
Nekateri smo že zdavnaj ugotovili, da je Hrvaška draga za to, kar nudi. Ima res lepo obalo, a ima jo tudi Sardinija, Sicilija, jug Italije, grški otoki - če gledam le našo bližino, dobiš pa mnogo več za primerljiv denar.
Sardinija, sploh Sicilija sta precej dražji od HR. Vsaj enkrat dražji za pribižno enako ponujeno.
Cenejsa je Bolgarija, nekateri deli Turčije (pravzaprav ni cenejše, a je le malo dražje), ostalo (Grčija, Španija..Portugalska sploh) je vse precej dražje. Za precej več denarija dobiš zelo povprečne nastanitve.
Default avatar

Moničan

a vendar na Sardiniji so hude bejbe, ki jih v zlovaški ni
Default avatar

matjazko

Hrčkolandija je napisal/a:
Razlog previsoke cene.
Ponekod so hotelirji znižali cene za četrtino, samo zato da bi v visoki sezoni zapolnili še zadnje proste postelje. Lastniki apartmajev opozarjajo na nenehne podražitve, otoki so postali že povsem nekonkurenčni.
https://www.over.net/novice/svet/tuji-t ... obali.html

Slovenski eksodus v Hrčkolandijo se bo kmalu začel. Tudi če bi zaračunali v Hrčkolandiji sendvič 50 €, slovencelj ga bo kupil.
Ceno določa povpraševanje? Preprosta tržna logika.
Če se zniža povpraševanje in s tem zaslužek, temu primerno upadejo cene.
Če nimaš keša za Jadran, niso za to krivi Hrvati, ampak tvoj (pre)tanka denarnica. ;)
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar

vatikanske ječe

Nova sezona, nova gonja proti hrvaški obali. najprej se hejterji samo odločite, ali je predraga ali prepoceni, da boste usklajeni. najprej nakladate, da tja hodijo smao reveži, potem pa izumljate, da je predrago.
Default avatar

Edina prednost hr obale

Edina prednost hrvaške obale je njena bližina srednji Evropi.... Zato hodijo dol.

Morje ima praktično vsaka država na tem planetu, še celo Slovenija. Hr obala s svojimi skalami, da se skoraj ubiješ, da prideš noter, pa ni ravno nek biser.

Če bodo hoteli hrvati imet še rast pa navijat cene, bodo moral začet razmišljat še o kateri drugi konkurenčni prednosti kot samo o bližini. Namreč stare generacije, katerim je bližina prvega pomena se počasi a zanesljivo pomikajo proti penziji. Mladim, rojenim po letu 80 pa se pač ni problem usest na avion in se odpeljat v jugovzhodno azijo za enako ali cenejšo ceno.

Skratka se jim obetajo prej ali slej veliki problem. Pa tudi že sedaj če pogledamo hr ekonomijo, katera 20 % sloni na turizmu, konstantno zaostajajo za vsaj 1 odstotono točko po rasti za Slo. ekonomijo na primer. Posledice so konstantno odseljevanje iz te države in pomanjkanje delovne sile, ki je v turizmo pač izredno slabo plačana, oz. na minimalcu. Potem pa je tu še vpliv sezone. Torej turistični delavec je 4 mesece letno obremenjen po 12 ur dnevno in prihaja do izgorevanja, ostalih 8 mesecev je brezposeln. Tako pač ne gre dolgo.
Default avatar

vatikanske ječe

Ljudje, rojeni po 80, so danes že stari proti 40, imajo že družine. Hrvaška je blizu in ima kolk češ turističnih kampov, apartmajev, primernih za družine. Imajo številne hotele za bolj petične goste. Imajo zrće za žurerje. Jaz mislim, da se Hrvatom ni treba bati za prihodnost obale. Sploh Istra s ezelo trudi, imajo razne zadeve za otroke, ala vodni parki in podobno. ne pozabite tudi, kolk Slovencev je vikendašev dol. pa svojih gliserjev tudi ne bodo prevažali v Grčijo za 3 tedne.
Default avatar

hr obala je ok

Parkrat sva bila z možem v tujini (Grčija, Španija, Egipt). Veliko sva videla, ni bilo pocenui. En teden nekje na teh omenjenih destinacijah skoraj enkrat toliko, kot na HR obali. Sam hotel čisto nič boljši, apartma celo slabši. Sedaj hodiva le še na HR obalo (v glavnem srednja Dalmacija), ker si enostavno ostalega ne moreva več privoščit. Manj kot za en teden se ne gre, en teden je pa toliko, kot 14 dni na HR.
Default avatar

to ni res

Hrvaška je v zadnjih nekaj letih postala top turistična destinacija, zelo priljubljena in razpoznavna med tujimi turisti. Verjetno so morali v to vložit ogromno denarja, ampak se jim je definitivno obrestovalo. So pač vedeli, da morajo izkoristit probleme na v Egiptu, pa pred leti krizi v Grčiji in so na ta račun zelo profitirali.
Dubrovnik so uspeli uveljavit tudi že kot elitno turistično destinacijo, tako da jim kar dobro kaže. Ob vsem tem se verjetno še najmanj veselijo slovenskih turistov, ker jim prinašajo najmanj dobička, so pa tisti, ki so blizu in ziher, tudi ko se razmere po svetu spremenijo.
da bi se turisti izogibali Jadrana pa ni res. Trend kaže,d a bo letos spet padla ena rekordna sezona.
Mi pa postane kar nerodno, ko kdaj gledam naše turistične delavce, razne zaposlene po TICih in podobno, kako nimajo pojma kaj delajo in se res amatersko lotevajo promocij slovenskega turizma. Slovenija ima veliko potenciala v turizmu, a se mi zdi, da se s tem ukvarjajo ljudje, ki enostavno nimajo pojmo o ničemer.
Default avatar

Pa ni samo to

Pred leti sva s punco šla na Maldive. Za povratni letalski karti sva dala 300 eur za vsakega - našla sva jo na spletni strani www.posvetu.si … zraven tega pa sva si privoščila apartma ob obali za 400 eur za en teden v akciji … recimo, da sva vse skupaj oba zapravla okoli 1800 eur s karto pa apartmajem v red … pa po moje sva veliko bolj uživala … s tem, da sva se potapljala med koralami, zakupila za en teden vodne skuterje itd …

Na hrvaško stran z nogo nisem stopil že verjetno več kot 20 let … pa nikoli ne bom … Ne maram jih, če tudi imajo lepo obalo. Je pa res, kot si rekel, da imajo tudi Italijani zelo lepo obalo.
Default avatar

LOL ROFL

to ni res je napisal/a:
Hrvaška je v zadnjih nekaj letih postala top turistična destinacija, zelo priljubljena in razpoznavna med tujimi turisti.
😂😂😂
Default avatar

meni pravi sodelavka

hr obala je ok je napisal/a:
Parkrat sva bila z možem v tujini (Grčija, Španija, Egipt). Veliko sva videla, ni bilo pocenui. En teden nekje na teh omenjenih destinacijah skoraj enkrat toliko, kot na HR obali. Sam hotel čisto nič boljši, apartma celo slabši. Sedaj hodiva le še na HR obalo (v glavnem srednja Dalmacija), ker si enostavno ostalega ne moreva več privoščit. Manj kot za en teden se ne gre, en teden je pa toliko, kot 14 dni na HR.
Sodelavka mi pravi, naj grem v Grčijo, na Portugalsko, v Španijo. Saj bi šla. Za tisti denar, ki ga dam za 10 dni Hrvaške, ne bi v Gršiji,Portugalskem bila niti 4 dni. Kako naj potem grem?Sem gledala hotele s 3*....vse skoraj enkrat dražje.
Default avatar

jao big deal no

Pa ni samo to je napisal/a:
Pred leti sva s punco šla na Maldive. Za povratni letalski karti sva dala 300 eur za vsakega - našla sva jo na spletni strani www.posvetu.si … zraven tega pa sva si privoščila apartma ob obali za 400 eur za en teden v akciji … recimo, da sva vse skupaj oba zapravla okoli 1800 eur s karto pa apartmajem v red … pa po moje sva veliko bolj uživala … s tem, da sva se potapljala med koralami, zakupila za en teden vodne skuterje itd …

Na hrvaško stran z nogo nisem stopil že verjetno več kot 20 let … pa nikoli ne bom … Ne maram jih, če tudi imajo lepo obalo. Je pa res, kot si rekel, da imajo tudi Italijani zelo lepo obalo.
In kaj hočeš s tem povedat pravzaprav?
Jaz imam na Hrvaškem hišo, pa si upam trdit, da sem okusil že skoraj vsa morja sveta.
Hrvaška je lepa, ampak na svetu je veliko lepote. Zakaj ne bi človek videl še kaj drugega? In kaj je s tem narobe? Zakaj bi to moralo imet neko politični, nacionalistično ali ne vem kakšno konotacijo, če ne gre nekdo stokrat na leto samo na Hrvaško?
Default avatar

Gladiola

meni pravi sodelavka je napisal/a:
hr obala je ok je napisal/a:
Sodelavka mi pravi, naj grem v Grčijo, na Portugalsko, v Španijo. Saj bi šla. Za tisti denar, ki ga dam za 10 dni Hrvaške, ne bi v Gršiji,Portugalskem bila niti 4 dni. Kako naj potem grem?Sem gledala hotele s 3*....vse skoraj enkrat dražje.
Pa v grške 3 zvezdice jaz ne bi šla...
Default avatar

Gladiola

jao big deal no je napisal/a:
Pa ni samo to je napisal/a:

In kaj hočeš s tem povedat pravzaprav?
Jaz imam na Hrvaškem hišo, pa si upam trdit, da sem okusil že skoraj vsa morja sveta.
Hrvaška je lepa, ampak na svetu je veliko lepote. Zakaj ne bi človek videl še kaj drugega? In kaj je s tem narobe? Zakaj bi to moralo imet neko politični, nacionalistično ali ne vem kakšno konotacijo, če ne gre nekdo stokrat na leto samo na Hrvaško?
Saj smo že vajeni, vsako leto pred sezono ista mantra ;-) Ne vem, zakaj bi se obremenjevala s tem, kje nekdo drug dopustuje?

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net