Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Nevzgojeni vaši sončki in odnos do soljudi.

Default avatar

Poznavalci vzgoje

Iz majhnega raste veliko je napisal/a:
Takšni najstniki so produkti permisivne vzgoje in otroci "moj otrok je popoln" in "moj pa že ni tak" mam in očetov.
Starši zresnite se, zadnjič sem v h&m-u v Supernovi doživela en kup razvajenih sončkov z mamami in očeti, ki so ali ignorirali izpad in kupovali dalje ali neuspešno z objemanjem in prošnjami poskušali umiriti otroka. Vzgaja se v zgodnjem otroštvu, pri 15ih je prepozno.
Verjamem, da je avtorico šokiralo, mene ne čudi in še več bo takšnih otrok in najstnikov, dokler starši ne odrastejo in začnejo zahtevati red in obnašanje po bontonu od svojih otrok (in ga tudi sami osvojijo, ker roko na srce, mnogi odrasli so tudi nevzgojeni).
Obstaja nek čuden pojav. Najbolj se spoznajo na vzgojo prav tisti, ki sami nimajo otrok. Vse vejo, vse znajo. :))))
Default avatar

wtf

A bejž je napisal/a:
začnite končno vzgajat je napisal/a:

Haha, ponovno preberi celo temo. Ti bo vse jasno.
Nagradno vprašanje: Kdo je avtor teme?
Ena in ista oseba, ok. Toliko bolj grozljivo odkritje. Tvoji najstniki se družijo s tetami in nimajo mobilcev. Samo to lahko rečem. Wtf?
Bolje s tetami in brez mobilca, kot z mobilcem in slabo družbo.
Default avatar

nič ne moreš

Danes sem bila zopet priča temu, kakšni so produkti sodobne vzgoje.
Grem po službi, po ulici domov in pred seboj gledam gručico najstnikov. Krulijo, rigajo.
Punce so se prostaško drle. Vsaka druga beseda je bila kletvica. Fantje skakali po klopeh. Eden od njih je celo pot brcal plastenko, ki jo je naposled zapustil v enem grmu.
Ko sem jih na to opzorila, sem dobila odgovor "Bodi tiho, stara!"
Potem pa pride mimo gospa, kot sem v nadaljevanju ugotovila, njihova učiteljica.
Vsi so se zadrli "učiteljica!"
Gospa ni vedela ali naj pozdravi, ali naj gre. Bila je čisto zmedena, v zadregi. Če sem iskrena, bi tudi mene bilo sram.
Potem so začeli klicati za njo nekaj takega kot,"Ali bom pozitiven?"
"Ali bom imel neopravičeno uro?" "Koliko ste mi zaključili?"
Prava sramota. Res ne vem, kako na tako obnašanje gledate starši. Mi smo tudi bili najstniki, pa nismo bili tako objestni, nespoštljivi. Odrasle ljudi smo spoštovali, znane pozdravili. Se nismo tako drli za njimi. Tudi normalno smo hodili po pločniku. Nismo smetili. Nismo uničevali. In nismo menili, da je ves svet naš. Zavedali smo se, da nismo sami, da so tudi meje.
Nimaš kej, cerkev je rabila 2 tisoč let, da je iz opice naredila človek (beri etika in morala, 10. zapovedi ). Ne v 1. dnevu, ampak tekom celih 2000 let. Ljudje so pač le ljudje in nič drugega. So bili vzponi in padci.
Komunizem pa je rabil le 50 let, da je iz človeka naredil opico.

Nikoli ne bomo, kot naprednejša rasa "sorodna človeku", ki nam je dala 10. zapovedi. Seveda je ta rasa kriva, ker nas je hotela neumne..... in smo neumni. Zabiti krettteni, to je človek in nič ddrugega. Žal. Tisti, ki misli, da je pameten, ta je najbolj neumen.
Default avatar

veš kaj je dejstvo

veš kaj je dejstvo je napisal/a:

Dejstvo je tudi, da te stil pisanja in besedišče izdajata :P :P :P
Dejstvo je, da si ostala brez argumentov.

Dejstvo je, da se ne da argumentirat z nekom, ki otrok nima.
Avtorica, najprej rodi, potem pa še vzgoji par otrok in se bomo lahko pogovarjali naprej.
Default avatar

začnite končno vzgajat

Poznavalci vzgoje je napisal/a:
Iz majhnega raste veliko je napisal/a:
Takšni najstniki so produkti permisivne vzgoje in otroci "moj otrok je popoln" in "moj pa že ni tak" mam in očetov.
Starši zresnite se, zadnjič sem v h&m-u v Supernovi doživela en kup razvajenih sončkov z mamami in očeti, ki so ali ignorirali izpad in kupovali dalje ali neuspešno z objemanjem in prošnjami poskušali umiriti otroka. Vzgaja se v zgodnjem otroštvu, pri 15ih je prepozno.
Verjamem, da je avtorico šokiralo, mene ne čudi in še več bo takšnih otrok in najstnikov, dokler starši ne odrastejo in začnejo zahtevati red in obnašanje po bontonu od svojih otrok (in ga tudi sami osvojijo, ker roko na srce, mnogi odrasli so tudi nevzgojeni).
Obstaja nek čuden pojav. Najbolj se spoznajo na vzgojo prav tisti, ki sami nimajo otrok. Vse vejo, vse znajo. :))))
Povem ti, obstaja tudi en čuden pojav, ko se starši s svojimi otroki ne ukvarjajo. Jih zasipajo z materialnimi dobrinami, samo da imajo mir. Ko se pojavijo težave, so vsi drugi krivi, samo oni ne. In to samo pelje v propad družbe.
Default avatar

začnite končno vzgajat

Dejstvo je, da si ostala brez argumentov.

Avtorica, najprej rodi, potem pa še vzgoji par otrok in se bomo lahko pogovarjali naprej.
Ti spet zmanjkuje argumentov. Jaz še kako vzgajam. Problem je, ker ti svojih ne. In ker si sedaj tako nemočna, iščeš razne izgovore, da bi mi lahko trdila, da imaš ti prav in da se jaz motim.
Sprijazni se! Današnji mladini primanjkuje vzgoje doma, ker starši zanje nimajo časa. Vzgajata jih internet in nasilne videoigrice. Te pa ne postavljajo meja.
Default avatar

Poznavalci vzgoje

Povem ti, obstaja tudi en čuden pojav, ko se starši s svojimi otroki ne ukvarjajo. Jih zasipajo z materialnimi dobrinami, samo da imajo mir. Ko se pojavijo težave, so vsi drugi krivi, samo oni ne. In to samo pelje v propad družbe.
Sploh ni res. So že zdavnaj potrdili, da ni vse od vzgoje odvisno kako bo človek deloval v družbi. Primer. Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo. Dva uspešna, tretji luzer in pokvarjenec, da mu ni para. Celo nekaj serijskih morilcev izhaja iz odličnih družin. Pisala bi ti lahko cele romane, zakaj ni vse v vzgoji. Na žalost premalo bereš, da bi nam solila pamet. Ti lahko nabijaš svoje dalje, ma ne prepričaš z ničemer.
Default avatar

Brezposelna ali babiservis

Ti spet zmanjkuje argumentov. Jaz še kako vzgajam. Problem je, ker ti svojih ne. In ker si sedaj tako nemočna, iščeš razne izgovore, da bi mi lahko trdila, da imaš ti prav in da se jaz motim.
Sprijazni se! Današnji mladini primanjkuje vzgoje doma, ker starši zanje nimajo časa. Vzgajata jih internet in nasilne videoigrice. Te pa ne postavljajo meja.
Saj v resnici dobro hočeš, ampak nisi realna.
Default avatar

dej se spel

Ti se sebe ne znas vzgojit!
Trolas po forumih!
Le kje so tvoji starci zavozili?!
Default avatar

začnite končno vzgajat

Sploh ni res. So že zdavnaj potrdili, da ni vse od vzgoje odvisno kako bo človek deloval v družbi. Primer. Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo. Dva uspešna, tretji luzer in pokvarjenec, da mu ni para. Celo nekaj serijskih morilcev izhaja iz odličnih družin. Pisala bi ti lahko cele romane, zakaj ni vse v vzgoji. Na žalost premalo bereš, da bi nam solila pamet. Ti lahko nabijaš svoje dalje, ma ne prepričaš z ničemer.
Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo imajo lahko različno obravnavo s strani staršev, druge sovrstnike, drug čas. Tehnologija se tudi razvija s svetlobno hitrostjo.
Še nekaj. Kaj so zate odlične družine? Bogate? Tiste ki otroku nudijo vse materialno? To ni vzgajanje. Otrok potrebuje ljubezen, občutek varnosti. Varen pa se počuti, ko ima občutek, da ima postavljene meje. Če živi v kaosu, tega občutka ni. Pa mi povej, kakšen občutek dobiš, ko odpreš internet in se ti odpre vsa črna kronika? Kakšen občutek imaš, ko odpreš računalnik in se ti junaki v videoigri streljajo in šprica kri?
In kdo si, da bi lahko pisala romane o vzgoji? Psiholog? Sociolog? V kaj se razumeš?
Default avatar

začnite končno vzgajat

dej se spel je napisal/a:

Trolas po forumih!
Jaz ne trolam, govorim. Spoštujem starejše ljudi in zato jih ne imenujem starci. Jaz imam starše. Ti očitno imaš "starce", saj te tvoji niso naučili spoštovanja in bontona.
Menim, da so me moji starši lepo vzgojili, saj vidim da je na tem svetu marsikaj narobe in na to hočem opozoriti, ker upam na pozitivne spremembe. Opažam, da se mladina vse bolj neprimerno obnaša. In če si ti eden od njihovih "starcev", je res žalostno.
Default avatar

Pejt raje spat

Trije otroci v eni familiji z enako vzgojo imajo lahko različno obravnavo s strani staršev, druge sovrstnike, drug čas. Tehnologija se tudi razvija s svetlobno hitrostjo.
Še nekaj. Kaj so zate odlične družine? Bogate? Tiste ki otroku nudijo vse materialno? To ni vzgajanje. Otrok potrebuje ljubezen, občutek varnosti. Varen pa se počuti, ko ima občutek, da ima postavljene meje. Če živi v kaosu, tega občutka ni. Pa mi povej, kakšen občutek dobiš, ko odpreš internet in se ti odpre vsa črna kronika? Kakšen občutek imaš, ko odpreš računalnik in se ti junaki v videoigri streljajo in šprica kri?
In kdo si, da bi lahko pisala romane o vzgoji? Psiholog? Sociolog? V kaj se razumeš?
Razumem se v zdravo kmečko pamet. Pozabila si še dodati, da starši vodijo z zgledom. Kolikor vidim, cel dan visiš na netu.
Default avatar

To je super

Grem po službi, po ulici domov in pred seboj gledam gručico najstnikov. Krulijo, rigajo.
Punce so se prostaško drle. Vsaka druga beseda je bila kletvica. Fantje skakali po klopeh. Eden od njih je celo pot brcal plastenko, ki jo je naposled zapustil v enem grmu.
Potem pa pride mimo gospa, kot sem v nadaljevanju ugotovila, njihova učiteljica.
Gospa ni vedela ali naj pozdravi, ali naj gre. Bila je čisto zmedena, v zadregi. Če sem iskrena, bi tudi mene bilo sram.
Prava sramota. Res ne vem, kako na tako obnašanje gledate starši. Mi smo tudi bili najstniki, pa nismo bili tako objestni, nespoštljivi. Odrasle ljudi smo spoštovali, znane pozdravili. Se nismo tako drli za njimi. Tudi normalno smo hodili po pločniku. Nismo smetili. Nismo uničevali. In nismo menili, da je ves svet naš. Zavedali smo se, da nismo sami, da so tudi meje.
No vidiš kako lepo so ti povedali, da se brigaj zase in ne za druge. Prav lepo so vzgojeni, taki kot si ti, ki vtikajo svoj nos povsod, jim je potrebno povedati, da se brigaj zase.
Default avatar

začnite končno vzgajat

Pejt raje spat je napisal/a:

Razumem se v zdravo kmečko pamet. Pozabila si še dodati, da starši vodijo z zgledom. Kolikor vidim, cel dan visiš na netu.
Ja, res je. Cel dan sem na netu, ker upam, da bom nekomu le odprla oči. To si pa lahko privoščim, ker so moji otroci na obisku, ojstnem dnevu pri sorodnikih in sem sama doma.
Jutri ne bom imela časa za viset na netu. Ukvarjala se bom z mojo družino. Skratka, žal mi je, da sem zapravila lep petkov popoldan za ljudi, ki še vedno vstrajajo, da je sodobna vzgoja v redu in da so rezultati pozitivni.
Moji otroci bodo živeli s to mladino, ki se tako nemogoče obnaša. To bodo njihovi sodelavci, morda bodoči partnerji. To bo naša bodočnost.
Meni to ni prav. ne morem sprejet takega odnosa do soljudi. Enostavno ne morem, ker jaz takega odnosa si ne želim od mojih otrok, vnukov...
Pa lahko noč.
Default avatar

rrwolf

dej se spel je napisal/a:

Trolas po forumih!
Jaz ne trolam, govorim. Spoštujem starejše ljudi in zato jih ne imenujem starci. Jaz imam starše. Ti očitno imaš "starce", saj te tvoji niso naučili spoštovanja in bontona.
Menim, da so me moji starši lepo vzgojili, saj vidim da je na tem svetu marsikaj narobe in na to hočem opozoriti, ker upam na pozitivne spremembe. Opažam, da se mladina vse bolj neprimerno obnaša. In če si ti eden od njihovih "starcev", je res žalostno.
Bog te nima rad to je že Sokrat govoril, kako je mladina nevzgojena. Citiram: "

The children now love luxury; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are now tyrants, not the servants of their households. They no longer rise when elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize their teachers."
Default avatar

antilopa

Vsaka generacija ima problematicne in dobre otroke. Je pa res, da se delez v korist problematicnih povecuje. V nasi rani mladosti se je malo parov razslo oziroma razvezalo, sedaj jih bolj malo ostane skupaj. V nestabilnih druzinah so otroci taki. Nimajo pravih starsev za zgled.
Default avatar

Poletno jutro

Obnašanje ene skupine primerjaš s celotno generacijo mladine. Res neprimerno, toda ali vidiš tudi tiste ta lepo vzgojene otroke? Ne?
No pa ti jih bom posadila na tehnico.
Celina skupina srednješolcev popoldneve izmenično prostovoljno deluje v domu ostarelih.
Veliko nadarjenih mladostnikov pomaga pri učnih težavah mlajše generacije. Zbiranje hrane za živali, prav tako sami organizirajo in še bi lahko naštevala.
Oporekam, da smo mi bili boljši. Nismo bili. Prav tako smi bili na tehnici.
Današnja mladina je v večini zelo lepo vzgojena, starim mamkam pa včasih gre na živce že njihova Mladost
Default avatar

Mammca

Moj izkrivljen pogled je napisal/a:
Jaz pa drugače vidim situacijo. Morda je bila ta gruča nekaj posebnega, kajti kolikor jaz opažam so dandanašnji najstniki veliko bolj ekološko osveščeni kot smo bili mi v njihovih letih. Spoštovanje bi si morala učiteljica pridobiti, očitno svojega poslanstva ne opravlja tako kot je treba. Najstniki običajno spoštujejo avtoriteto.
Prva avtoriteta so starši. Otroci, ki spoštujejo starše in vedo kaj je prav in kaj ne, se do nikogar ne obnašajo nespoštljivo. Ne do učiteljev ne do sosedov, znancev in neznancev, ki jih srečajo.
Default avatar

Onina

Poletno jutro je napisal/a:
Obnašanje ene skupine primerjaš s celotno generacijo mladine. Res neprimerno, toda ali vidiš tudi tiste ta lepo vzgojene otroke? Ne?
No pa ti jih bom posadila na tehnico.
Celina skupina srednješolcev popoldneve izmenično prostovoljno deluje v domu ostarelih.
Veliko nadarjenih mladostnikov pomaga pri učnih težavah mlajše generacije. Zbiranje hrane za živali, prav tako sami organizirajo in še bi lahko naštevala.
Oporekam, da smo mi bili boljši. Nismo bili. Prav tako smi bili na tehnici.
Današnja mladina je v večini zelo lepo vzgojena, starim mamkam pa včasih gre na živce že njihova Mladost
Ha, ha, ha, ha. Jih pa res veliko poznaš. Sprehodi se malo po Ljubljani, Vrhniki, Celju, pa da vidiš to silno vzgojeno mladino.Da pa ni nisi bila nič boljša ti pa verjamem.
Default avatar

sokrat sokrat

rrwolf je napisal/a:

Bog te nima rad to je že Sokrat govoril, kako je mladina nevzgojena. Citiram: "

The children now love luxury; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. Children are now tyrants, not the servants of their households. They no longer rise when elders enter the room. They contradict their parents, chatter before company, gobble up dainties at the table, cross their legs, and tyrannize their teachers."
A Sokrat je znal angleško?