Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Endokrinološki pregled-kam (povsod čakalne vrste pol leta!)

Endokrinološki pregled-kam (povsod čakalne vrste pol leta!)

Imam težave s hormoni,jemljem hormonska zdravila,2 meseca, v tem času sem se zredila za 5 kg, počutje grozno,kot da je v meni tornado, potenje, nihanje razpoloženja,…
Diagnozo imam policistične jajčnike,stara 26 let, jem Dabroston ker dobila menstruacije.
Zdaj sem dobila napotnico za endokrinološki pregled, prvi. Čakalna doba 8 mesecev.Ne morem čakati tako dolgo!
Mi lahko prosim nekdo svetuje, kam naj se obrnem, da ne čakam tako dolgo.Hvala!!!

Tukaj imaš tudi samoplačniško, pa preveri za čakalne dobe
https://www.kclj.si/index.php?dir=/pacienti_in_obiskovalci/klinike_in_oddelki/interna_klinika/ko_za_endokrinologijo_diabetes_in_presnovne_bolezni

Kaj ti je pa osebna zdravnica napisala na napotnico? Hitro, redno, zelo hitro?
Mogoče ti lahko osebna zdravnica kaj pomaga, da ti da napotnico pod nujno?
Ja, enndokrinologi to so obupne čakalne vrste.

Napotnico mi je dal pod redno, baje drugače ni mogoče. Sem na Štajerskem, kličem povsod, povsod iste čakalne 🙁

Kaj pa Zagreb? Samoplačniško? Zadnjič so blazno hvalili kliniko Sv. Katarina oz nekaj takega? Baje odnos na nivoju, posvetijo se ti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Jaz bi tam opravila pregled, da bi vsaj vedela, pri čem sem. Potem pa nadaljevala tukaj, oz. čakala tistih grozljivih 8 mesecev. Pa mislim, da je ceneje kot pri nas. Vsedeš se na vlak, bus, greš s prevozi itd. Pa še malo izleta. Pa čimprej, ker potem so dopusti. Jaz tukaj ne bi hodila samoplačniško, ker naših doktorjev dvoživk niso prav nič pohvalili.
Pa dobro opravi!

Imaš dve možnosti.
Vprašaj osebnega zdravnika zakaj te s tako hudimi težavami ni dal nujno in zakaj se njemu ne zdi tako nujno kot tebi.
In druga, da plačaš.
Glede na to, da nas pripravljajo na prehod na zasebno plačljivo prakso, ti priporočam, da se temu začneš privajati. Zasebnikov v okoliških državah imaš kolikor hočeš, na vrsti si v enem tednu, super prijazni so in tudi do pol cenejši kot pri nas. Poglej si samo, kje najdeš poceni karto za flixbus, teden dopusta in boš zrihtana od nog do glave in za enako ceno kot pri nas boš imela še spanje in oglede drugih mest. Pa ni šans, da nesem popoldne denar k nekomu, ki me dopoldne ne jemlje resno z enakimi težavami kot jih priznava popoldne za ekstra eure. Mrš, pol že nisi zdravnik, ampak lopov!

Hvala za vse nasvete.
Napotnico mi je dal ginekolog,ker nisem več vzdržala s počutjem in rejenjem,sem k njemu nazaj. Zdelo se mi pa je,da me ne jemlje prav resno,njegova izjava na moje rejenje in obupanost od vsega je bila, da naj si njega pogledam, da ima on tudi trebuh, ni suh in se ato ne sekira …

Prvo, kot prvo ne delaj takšne drame iz svojega stanja, to ti govorim iz prve roke in več kot 20 letnih izkušenj življenja s policističnimi jajčniki. Navadi se da ti bodo hormoni krojili življenje, da ti bo teža nihala, menstruacije ne bo tudi po dve leti in več,… In čakalna doba 8 mesecev ni nič nenavadnega. Pod hitro se čaka več kot eno leto. Pa tudi od endokrinologa ne pričakuj čudežev. To so hormonalne motnje in življenje z njimi je več kot “zanimivo”.

Imaš dve možnosti.
Vprašaj osebnega zdravnika zakaj te s tako hudimi težavami ni dal nujno in zakaj se njemu ne zdi tako nujno kot tebi.
In druga, da plačaš.
Glede na to, da nas pripravljajo na prehod na zasebno plačljivo prakso, ti priporočam, da se temu začneš privajati. Zasebnikov v okoliških državah imaš kolikor hočeš, na vrsti si v enem tednu, super prijazni so in tudi do pol cenejši kot pri nas. Poglej si samo, kje najdeš poceni karto za flixbus, teden dopusta in boš zrihtana od nog do glave in za enako ceno kot pri nas boš imela še spanje in oglede drugih mest. Pa ni šans, da nesem popoldne denar k nekomu, ki me dopoldne ne jemlje resno z enakimi težavami kot jih priznava popoldne za ekstra eure. Mrš, pol že nisi zdravnik, ampak lopov!
[/quote]

Itak nas je preveč.

Pa še to! Baje res zelo pomaga, kaj ješ. Saj sama veš:) pa poguglaj še na to temo.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323002.php

čakalna doba 8 mesecev za mlado žensko, ki ima hude težave je KRIMINAL, ne pa normalno!!!!
Če si se ti vdala v vlogo bolnice, ki ji hormoni krojijo življenje, ni treba da vsaka ženska to trpi.
Naši dohtarji so navadna skorumpirana in sprijena (v seks škandalu s slabotno osebo je spet vmešana dohtarca) banda, katerim je res čisto vseeno za paciente.
Avtorici pa vzemi se v roke in res reskiraj denar za samoplačniške preglede. Teh zadev eni ginekologi sploh ne jemljejo resno.

Pri izbiri endokrinologa pazi tudi, da ti ne predaleč, ker boš verjetno morala it večkrat.
Drugače v Celju je tudi, samo mislim, da so obupne čakalne vrste.
Vem pa, da je v Krškem en, ki dela samoplačniško (mislim, da je nekaj čez 80€ ali pa celo 100€).
Ne vem pa kdo je ok, ker trenutno tudi jaz iščem še.
Z napotnico redno je težko verjetno, da boš kje prej kot v 8 mesecih dobila.

čakalna doba 8 mesecev za mlado žensko, ki ima hude težave je KRIMINAL, ne pa normalno!!!!
Če si se ti vdala v vlogo bolnice, ki ji hormoni krojijo življenje, ni treba da vsaka ženska to trpi.
Naši dohtarji so navadna skorumpirana in sprijena (v seks škandalu s slabotno osebo je spet vmešana dohtarca) banda, katerim je res čisto vseeno za paciente.
Avtorici pa vzemi se v roke in res reskiraj denar za samoplačniške preglede. Teh zadev eni ginekologi sploh ne jemljejo resno.
[/quote]

In kaj misliš, da bodo strokovnjaki naredili? Čudež? Na žalost je tisto, kar ji je tista zgoraj povedala, realnost. S tem je treba živeti in pika. Edino kar lahko stori in ji bodo tudi svetovali je pravilna prehrana, rekreacija in mogoče kontracepcijske tabletke.

Čakanje, čakanje, na koncu dobiš pa kemijo.
Za taka stanja je narava že davno nazaj poskrbela.
Vse se da urediti, ne obupaj in ne tlači sebe v tla.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

In kaj misliš, da bodo strokovnjaki naredili? Čudež? Na žalost je tisto, kar ji je tista zgoraj povedala, realnost. S tem je treba živeti in pika. Edino kar lahko stori in ji bodo tudi svetovali je pravilna prehrana, rekreacija in mogoče kontracepcijske tabletke.
[/quote]

Pa kaj pa misliš da ji bo endokrinolog naredil? Čudež? Vzel ji bo cca 8 eprovet krvi, ji preveril toleranco na glukozo,… in ji nato predpisal metformin 2×1000 mg na dan ter postopno zniževanje telesne teže ter kontrolo čez eno leto. Diagnoza policističnih jajčnikov ni smrtna obsodba, čeprav se nekateri tukaj obnašate kot da bi bila. Treba se je sprijazniti z njo tako ali drugače.

v zagrebu te zajebejo

v zagrebu te zajebejo
[/quote]
enako lahko poslušamo slo zobarje, kako da je tujina zanič,da je treba potem k njim nazaj popravljat –
no mene je čistokrvna slo dohtarca zobarca zajebala, pa ni edina od slo dohtarjev zobarjev.
Pun gobec jih je samohvale, če bi toliko kakovostno delali, kolikor gobcajo o svoji vrhunskosti, bi bili rezultati popolnoma drugačni.
da o njihovih lažeh pacientu glede stroke sploh ne govorim. zato si zaslužijo tako izrazslovaje, pa še to je prelepo za njihov odnos.

Pa kaj pa misliš da ji bo endokrinolog naredil? Čudež? Vzel ji bo cca 8 eprovet krvi, ji preveril toleranco na glukozo,… in ji nato predpisal metformin 2×1000 mg na dan ter postopno zniževanje telesne teže ter kontrolo čez eno leto. Diagnoza policističnih jajčnikov ni smrtna obsodba, čeprav se nekateri tukaj obnašate kot da bi bila. Treba se je sprijazniti z njo tako ali drugače.
[/quote]

Ja in kaj sem jaz napisala drugega?

V čem je fora, da plačujemo zdravstveno zavarovanje, če pa itak večina potem gre na samoplačniški pregled, ker so predolge čakalne vrste?
Sam plačujemo skoz …

Meni je endokrinolog spremenil stopnjo nujnosti (na nižjo, kot je napisala osebna zdravnica).

Ja in kaj sem jaz napisala drugega?
[/quote]

Nisem hotela tebe citirati, ampak tisto, ki si jo ti, ki dela paniko in tragedijo iz vsega tega. Oprosti.

Imaš dve možnosti.
Vprašaj osebnega zdravnika zakaj te s tako hudimi težavami ni dal nujno in zakaj se njemu ne zdi tako nujno kot tebi.
In druga, da plačaš.
Glede na to, da nas pripravljajo na prehod na zasebno plačljivo prakso, ti priporočam, da se temu začneš privajati. Zasebnikov v okoliških državah imaš kolikor hočeš, na vrsti si v enem tednu, super prijazni so in tudi do pol cenejši kot pri nas. Poglej si samo, kje najdeš poceni karto za flixbus, teden dopusta in boš zrihtana od nog do glave in za enako ceno kot pri nas boš imela še spanje in oglede drugih mest. Pa ni šans, da nesem popoldne denar k nekomu, ki me dopoldne ne jemlje resno z enakimi težavami kot jih priznava popoldne za ekstra eure. Mrš, pol že nisi zdravnik, ampak lopov!
[/quote]

Točno tole..

New Report

Close