Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Endokrinološki pregled-kam (povsod čakalne vrste pol leta!)

Default avatar

buuuuu

Meni je endokrinolog spremenil stopnjo nujnosti (na nižjo, kot je napisala osebna zdravnica).
Default avatar

POLICISTIČNI JAJČNIKI

Katkica je napisal/a:
POLICISTIČNI JAJČNIKI je napisal/a:

Pa kaj pa misliš da ji bo endokrinolog naredil? Čudež? Vzel ji bo cca 8 eprovet krvi, ji preveril toleranco na glukozo,... in ji nato predpisal metformin 2x1000 mg na dan ter postopno zniževanje telesne teže ter kontrolo čez eno leto. Diagnoza policističnih jajčnikov ni smrtna obsodba, čeprav se nekateri tukaj obnašate kot da bi bila. Treba se je sprijazniti z njo tako ali drugače.
Ja in kaj sem jaz napisala drugega?
Nisem hotela tebe citirati, ampak tisto, ki si jo ti, ki dela paniko in tragedijo iz vsega tega. Oprosti.
Default avatar

Erevanka

Vprašaj osebnega zdravnika je napisal/a:
hormonski tornado je napisal/a:
Imam težave s hormoni,jemljem hormonska zdravila,2 meseca, v tem času sem se zredila za 5 kg, počutje grozno,kot da je v meni tornado, potenje, nihanje razpoloženja,...
Diagnozo imam policistične jajčnike,stara 26 let, jem Dabroston ker dobila menstruacije.
Zdaj sem dobila napotnico za endokrinološki pregled, prvi. Čakalna doba 8 mesecev.Ne morem čakati tako dolgo!
Mi lahko prosim nekdo svetuje, kam naj se obrnem, da ne čakam tako dolgo.Hvala!!!
Imaš dve možnosti.
Vprašaj osebnega zdravnika zakaj te s tako hudimi težavami ni dal nujno in zakaj se njemu ne zdi tako nujno kot tebi.
In druga, da plačaš.
Glede na to, da nas pripravljajo na prehod na zasebno plačljivo prakso, ti priporočam, da se temu začneš privajati. Zasebnikov v okoliških državah imaš kolikor hočeš, na vrsti si v enem tednu, super prijazni so in tudi do pol cenejši kot pri nas. Poglej si samo, kje najdeš poceni karto za flixbus, teden dopusta in boš zrihtana od nog do glave in za enako ceno kot pri nas boš imela še spanje in oglede drugih mest. Pa ni šans, da nesem popoldne denar k nekomu, ki me dopoldne ne jemlje resno z enakimi težavami kot jih priznava popoldne za ekstra eure. Mrš, pol že nisi zdravnik, ampak lopov!
Točno tole..