Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

kako je živeti v Logatcu?

Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Glede voznje je takole... vozil sem se na Vič... ca. 25 minut od vrat do vrat. Na Litijsko je trajalo ponavadi kar 40-45 minut. V Sneberje tudi nekje toliko. Tako, da tisto o 20-30 minut ne drzi. Vem iz prakse. Vsaj ne na vsakodnevni ravni. „Lokalc“ vozi do AP LJ nekih 35 minut. Vlak okoli 45 (dela ovinek čez Borovnico).

Postojna je 20-25 minut proč. Idrija 25-35, odvisno od razmer v prometu (ni AC, pogosto tovornjaki). Cerknica ca. 20 minut proč. V Lucijo rabi človek nekih 1:15 do 1:25. Do Sezane ca. 30 minut, do Gorice pa... okoli dobre ure (zdaj je AC ze do konca?)
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

ruby25

no takole da se malo razpišem. Sem avtohtona logatčanka in tele komentarje ni ravno prijetno brati ki jih najvrjetneje piše neka ljubljanska srajca ki se je v življenju mogoče peljala 1x oz 2x skozi Logatec. Tako da ne mi z takimi ;) uglavnem. gužva. zakaj je v Logatcu gužva? Zato ker je lega Logatca zraven primorske avtoceste ki je pičlih 25 min oz 38 km stran od Ljubljane oz. Postojne. Poleti pa vsi vemo kako je. na naših avtocestah seveda se zabije normalno. poglejte kako je na štajerki. Gledee trgovin, imamo mercator 2x, tuš, hofer, dm, in še en kup drugih manjših lokalnih trgovinic. Industrijsaki coni se zelo hitro razvijata in napredujeta tako da je Logatec zelo dobro industrijsko podkovan. Sedaj se gradi ena največjih tovarn v logatcu če ne celo največja- Summi moto. še japonec ve zakaj je svojo firmo začel graditi v Logatcu zaradi dobre logistike(Vlak, avtocesta). Kar se tiče šole in vrtcev imamo 2 osnovni šoli in prav tako vsaka vas ima podružnično šolo izjemoma so rovte ki imajo svojo šolo od 1-9 razreda. Glede azilnega doma oz. beguncev to je le začasana namestitev in lahko vam povem iiz preve roke da jih po mestu kar nekaj vendar niso moteči(vandalizem, nadlegovanje...tega ni) vzgojni zavod.- komaj vemo da obstaja. Veliko imaš za športat tako v naravi kot tudi za čez cel Logatec. Glede dogajanja za mlade je tudi iz leta v leto bolj poskrbljeno imaš kar nekaj lokalov ki niso navadni "pajzli". Glede otroških igrišč imamo jih kar nekaj. Tudi zunanji stadion je na voljo vsak dan, nogometno grišče, odbojka na mivki,... tudi za starejše občane je poskrbljeno ker imamo dva doma za ostarele. pa glede na to da pravite da je logatec vas. logatec ni vas. je mesto! uglavnem upam da tako omejeni ljudje ki se stalno nekaj pritožujejo čez naše mesto kmalu zapustijo naš kraj ker tako negativnih ljudi res ne potrebujemo. pa lep sončen pozdrav iz Logatca ;)
Default avatar

Stepni_Volk

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Glede voznje je takole... vozil sem se na Vič... ca. 25 minut od vrat do vrat. Na Litijsko je trajalo ponavadi kar 40-45 minut. V Sneberje tudi nekje toliko. Tako, da tisto o 20-30 minut ne drzi. Vem iz prakse. Vsaj ne na vsakodnevni ravni. „Lokalc“ vozi do AP LJ nekih 35 minut. Vlak okoli 45 (dela ovinek čez Borovnico).

Postojna je 20-25 minut proč. Idrija 25-35, odvisno od razmer v prometu (ni AC, pogosto tovornjaki). Cerknica ca. 20 minut proč. V Lucijo rabi človek nekih 1:15 do 1:25. Do Sezane ca. 30 minut, do Gorice pa... okoli dobre ure (zdaj je AC ze do konca?)
Spomladi, poleti in jeseni - turisti.
Pozimi nasedli tovornjaki ob sneženju.

Vožnja iz Logatca, se vsaj mojim sorodnikom, ni več izplačala in so se preselili nazaj v Ljubljano. Ob enih zjutraj je možno doseči rezultate, ki jih tu navajajo reklamarji.

Če pa delaš izven ustaljenih norm 8-16h... ali pa delaš od doma ti pa Logatec da VZGON:
De omnibus disputandum..
Default avatar

Stepni_Volk

Aja, pa medvede srečaš, ko se z mountainom voziš po okolici :)
De omnibus disputandum..
Default avatar

GJVcf

Nisem ljubljanska srajca, nisem razvajena puncara , a se vedno mi Logatec ne potegne. Dejstvo je da je mrzel, snega za izvoz pozimi. Narava lepa? Kaj tocno, hosta? Ne vem no, meni ne potegne, tam preprosto ne bi zivela. Vrhnika pa ja, simpaticna, mnogo toplejsa, blizje LJ. Ne vem kaksni so razlogi da ljudje kupijo stanovanje v Logatcu, predvidevam da je cena razlog, ampak ko gledam cene na nepremicnine.net, ni tam nic kaj dosti ceneje. Absolutno Vrhnika, ali pa drug konec , dolenska ali proti Domzalam
Default avatar

MamiK

Tako bom rekla. Pred slabimi petimi leti sem se iz totalne HOSTE (okolica Idrije) priselila k partnerju v Logatec. Nepremičnine imajo ceno navito, saj vsak želi prodati za čimveč, tudi če ni ne vem kaj. Moraš imeti že res srečo (ali poznanstva), da dobiš ugodno in primerno stanovanje. Vreme je, kakršno je, sem že vse živo videla v Idriji in ti je vreme skoraj boljše - jutranja megla/zimski smog se razkropi hitreje. Do 11 sploh ni vroče poleti, pozimi pa tudi ni tako mraz, tisti, ki pišete, da so grozne zime: da pridem k staršem pozimi, potrebujem verige, ni važno, kdaj je snežilo. Peš si čez celo mesto v dobri uri, ob cesti so kafane, da zdaj poleti ne shiraš, pozimi se pa pogreješ ;) Sploh je pa super za mlade družine, z vozičkom lahko greš res povsod. Tako da tisti, ki tako jamrate, ste navadni razvajeni, ker je tu res vse na dosegu roke.
Je pa res, da če bi dobila parcelo v domačem kraju ali na obrobju Logatca, bi takoj tam zgradila hišo, tudi če bo zato trgovino imela 20 minut stran z avtom (do Tuša in Hoferja imam zdaj 10 minut peš).
Default avatar

kakšen sneg aprila

O kakšnem snegu aprila nekdo piše? Kot da je na 1000 metrih.

V Logatcu imam dobre prijatelje, tako da sem večkrat tam, in poznam nekaj ljudi, ki so se iz LJ preselili tja. Ja, je kar preskok, ker to ni okolica Ljubljane, res ni. Je pa čisto prijeten kraj in ima kar nekaj prednosti. Med njimi je tudi vlak, da se izogneš gneči na cesti in družina ne rabi dveh avtov.
Zdi se mi, da bi tudi za službo lahko bila možnost, sploh kak tehničen kader, ker je tam polno takih podjetij.
Default avatar

HIGC

Meni je Logatec predaleč, pa to kar pišejo je res, tam res pritisne mraz pozimi. Na Vrhniki je dež, v Logatcu sneži, tam je snega dosti več. To je daleč, poleti računaj na polne kolone ki se valijo na morje. Jaz bi raje gledala Vrhniko, Grosuplje ali Domžale. Logatec je še enkrat dlje stran. Cena pa je pretirana v Logatcu, dobiš na Vrhniki skoraj za isti denar. Logatčani se mi zdite kar malo užaljeni ko kdo pokritizira kraj. Ma meni tudi ni nič kaj všeč tam,nekajkrat sem se peljala mimo in si prav rekla da tu pa ne bi živela. Kraj začutiš ali pa ne.
Default avatar

Logatčanka

Jaz sem tudi "avtohtona" Logatcanka in ne bi šla živeti prav nikamor drugam. Ampak to je seveda samo moje mnenje...

Me pa zabava, kako vas en kup ljudi moti, da je pozimi sneg, Vrhnika vam je pa ful boljša, ker tam dežuje.... resno? Dež pozimi vam bolj sede kot sneg? Resno???

Vrhnika je ves čas meglena, v Logatcu pa jasna jutra, čeprav mrzla. Kaj bi lepšega... :)
Default avatar

medoverro

Ja zanimivo, da domačini mislijo, da je narava in kolesarjenje vse, kar je potrebno za kvaliteto bivanja. Pa en kup trgovin, Logatec v vrhu ne samo v Sloveniji, tudi v evropi. Ampak to jim je pa "fajn", pa da je čim bolj poceni. Nekdo, ki je prepotoval kaj več sveta, pa dobro ve, da temu kraju še marsikaj manjka, spremenilo pa se žal ne bo nikoli, ker so sami domačini zadovoljni s tem, kar imajo, potem pa je tu že njihov župan, ki so ga že 3x izvolili, o njegovem obzorju, kdaj drugič, miselnost, ljudi, da ima kraj 2 industrijski coni, kot da je to neka dobrina, pa da se obe coni že skoraj dotikata samega kraja, verjetno tudi ni dobro načrtovano, ampak pohlep ljudi po denarju, da dobro prodajo vse parcele, ne pozna meja, namesto da bi občina imela izdelan prostorski načrt do kam sploh lahko sežeta ti 2 coni, se obe širita do samega mesta, pa samo pokrit bazen!!, ki je v času šolskih počitnic zaprt, torej od junija do konca avgusta in zraven športna dvorana vse sredi industrijske cone, pa se zamislite, če je to kvaliteta življenja. da o tem, da ja taisti župan hotel postaviti ob obvoznici še sežigalnico odpadkov, ne izgubljam besed, zdaj pa bo nekaj podobnega naredil na Tolstem vrhu, kjer je bila deponija smeti. Pa poglejte Kalce, ki je bilo lepo naselje z eno ali dvo družinskimi hišami, zdaj pa so tam postavili nekaterim stanovalcem tik pred nos ene terasaste stavbe, pa še vse na pol legalno, ampak za župana so to uspešni podjetniki. Pa da ti kupujejo stare stavbe ob Tržaški cesti, naredijo notri polno stanovanj, notri pa vse delavci s Kosova in Bosne, potem pa šole in vrtci ter zdravstveni dom, premajhni. Ampak glavno, da se gradijo nakupovalni centri, to šteje pri njih. Pa mislijo, da ljudje vsi kolesarijo, in je to to, tako kot oni, ker je to najcenejši šport za vso družino. In to želijo vsiliti tudi turistom, ki slučajno sem zaidejo in se potem tudi nikoli več ne vrnejo, saj nimajo tu kaj početi. A ja, da ne pozabimo, da je z EU sredstvi občina Logatec očistila tunel na Naklem, zdaj pa naprej sameva kot doslej. Avobus res vozi po Logatcu, ker občina dobila EU denar, je pa popolnoma nerentabilno, saj vozi prazen in prav zanima me, kaj bodo v evalvaciji zapisali ob koncu projekta na občini. Kakšne rezultate bodo/so s tem dosegli. Sama neresnična natolcevanja.
Default avatar

Kgds

Mi smo tam gledali stanovanje, ampak ceprav he ceneje me kraj res ni preprical. Tako dolgocasno, pa zime so bolj mrzle. Na koncu smo kupili stanovanje v LJ, dobili smo eno kar ugodno varianto na Rudniku. Raje smo vzeli malo manjse stanovanje, samo da nismo tako stran od LJ. Ni Logatec toliko cenejsi , ce vzames v zakup vse voznje, to ni okolica LJ. Cestr poleti zabasane. Tudi narava - kaj je tam tako lepega? Gozdovi? Zime pa so bolj mrzle. Meni ni tam res nic lepega, prav obratno, tak mal zahojen kraj se mi zdi.
Default avatar

hebiga

Kgds je napisal/a:
Mi smo tam gledali stanovanje, ampak ceprav he ceneje me kraj res ni preprical. Tako dolgocasno, pa zime so bolj mrzle. Na koncu smo kupili stanovanje v LJ, dobili smo eno kar ugodno varianto na Rudniku. Raje smo vzeli malo manjse stanovanje, samo da nismo tako stran od LJ. Ni Logatec toliko cenejsi , ce vzames v zakup vse voznje, to ni okolica LJ. Cestr poleti zabasane. Tudi narava - kaj je tam tako lepega? Gozdovi? Zime pa so bolj mrzle. Meni ni tam res nic lepega, prav obratno, tak mal zahojen kraj se mi zdi.
Pametno ste se odločili.

Ampak najbrž ste imeli dovolj denarja, da ste kupili (za eno sobo) manjše stanovanje, kot ste ga načrtovali.
Nekateri nimajo dovolj denarja, da lahko sklepajo take kompromise.... Pač kupijo stanovanje tam, v Logatcu, čeprav je jasno, da nižje cene niso postavljene brez razloga....
Default avatar

Normalka

Kgds je napisal/a:
Marsikaj je napisanega, ampak tole je pa res: "tak mal zahojen kraj se mi zdi". Potem pa, če se vidiš kot tak, navali na Logatc.
Default avatar

en moški pač

Zakaj kupiti je napisal/a:
Zakaj pa je nekaj treba kupiti? Greš v najem v Logatec za 1 leto (najem tam ni drag) in vidiš iz prve roke.
Do Lj je v špici, ki traja celo poletje, treba računati 2x več, kot trdijo. Narod pa notranjski, čuden. Vreme najslabše možno.
Jaz bi gledala proti Štajerski. Od Trojan naprej je čisto drug svet.
Zadnji stavek pa povsem drzi. V negativno smer, seveda.
Default avatar

Jvvb

Smo kupili stanovanje v LOgatcu in prodali, meni obup od kraja, ko se vsak dan cijaziš, govorite o naravi da je lepa, tam je sama hosta, pa mrzlo je, res je mrzlo , ne lagati da temu ni tako. Prave rovte so. Sedaj inamo hišo 15 km iz LJ, zelo zadovoljni, smo v Šmarje Sap.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Zanimiva mnenja o Logatcu. Sploh, ko berem z velike casovne distance (je ze kar dolgo, kar sem se odselil). Hja... meni je v primerjavi s ponujenimi moznostmi (Vrhnika, Grosuplje, Ivancna Gorica, itd.) Logatec se vedno boljsa izbira. Predvsem zaradi razlogov, ki jih drugi navajajo kot izlocitvene kriterije, mapak to je bolj stvar osebnih preferenc.
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

Logatčan

Kgds je napisal/a:
Lol, kaj a gozdovi niso lepi? A imaš raje širna polja koruze, ki jih kmetje škropijo kot nori?
Default avatar

Sonunda

LOL, dolgočasen v primerjavi s to absolutno prestolnico kulture in zabave, ki se imenuje Grosuplje.🤣
Default avatar

_optimist_

Pa ka si ti ja nor? Logatec je zakon. Ni treba gledat samo na negativne stvari.
Default avatar

Narkomani

Pred leti je bilo veliko narkomanov tam, se nismo odločili za nakup hiše.