Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek slabo počutje

slabo počutje

Kadar ste preveč obremenjeni, kadar vas delo preveč zaposluje, kadar se vam še pripeti kakšen težak dogodek, ki dolgo traja in ste brez energije in se slabo počutite.
S čim si pomagate, oziroma kaj vzamete, da se nekoliko okrepite, da si opomorete?

Meni pomaga čisto enostaven recept. Pitje vode, večkrat na dan in nesladkan čaj z limono, tudi nekajkrat na dan.

C vitamin definitivno.
Zdrava hrana.
Gibanje.

Problemov sicer s tem ne resis, a vsaj telesno ohranjas kondicijo.

Daljši sprehodi, vitamini (veliko sadja in zelenjave), dovolj tekočine in obvezno!! magnezij. Lahko prav magnezij ali pa si kupim kak isostar.

Mogoče pa…persen, neopersen, baldrijan…

Zvečer spijem brezalkoholno pivo ali pa alkoholno, ali pavzamem CBD kapljice, ali pa vzamem baldrijanove tabletke ali pa vzamem rescue Bachove kapljice.. nekaj od tega, da res dobro zaspim. Pitem pa zjutraj ob 17ih limonado in na 1urni sprehod v gozd. Čez dan veliko tekočine, predpripravljeno solato z mesom in tablete magnezija, kalcija in D vitamina & še B complex. Izogibam se kruhu in sladlorju in hodi., hidim, hodim.. Sliši se obupno veliko vsega, a imej v mislih, da se nam ženskam v nekih letih zgodi, da nas hirmoni ful hecajo in to vpliva nal organizem..

Tudi mene je zadnjih par mesecev metalo iz ene v drugo slabo situacijo.
Seveda sem tudi tukaj brskala, če se še kdo tako počuti in kako si pomaga. CBD terapije s Srečkom in Pitro sem raje odmislila.
Se mi je pa pripeljal nasproti en predlog, za katerega sem najprej zamahnila z roko. Tudi ko sem brskala po straneh raznih lekarn, je bil ta izdelek razdrobljen na nevemkoliko kategorij, in spet nisem vedela, kje sem.
Ena od znank mi je potem prinesla kapljice, jemala sem jih pač zato, ker nisem imela kaj za izgubiti. Razložila mi je, da je glavni krivec za tako počutje adrenalin, ki zaradi stresa ostaja ves čas povišan, te kapljice pa ga stabilizirajo. Jemati jih je pa treba vsaj 4-5x dnevno po 2 kapljici (in ne tako, kot svetujejo v lekarni!). V glavnem, zdaj je 14 dni, kar jemljem te kapljice in moje počutje je 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše, kot je bilo pred tem.
Nočem delati reklame, ker sem bila sama tako zelo proti tem oglaševanjem na vsakem koraku, ampak če v google napišeš “rešilne kapljice”, boš prišla do prave informacije.
Poskusi, izgubiti nimaš kaj. Pa srečno!

Slabo počutje ima vedno izvor, vzrok. Slabo počutje je zgolj posledica. Sama običajno najprej poskušam ugotovit, od kje slabo počutje izvira: služba, družina, sosedje…nevemkaj. Ko to ugotovim, se začnem samozdraviti, brez nekih učinkovin, ampak s spremembo razmišljanja. Sama sebi začnem dopovedovati, da to ni tako katastrofalno, da bi se morala slabo počutiti, da gre za neko prehodno fazo, da bo boljše, da imam neko lekcijo v tem dogodku za osvojit itd. Skratka: da bom po tem dogodku boljša, močnejša, sposobnejša…

Meni pomaga tak način samozdravljenja – vse je namreč v glavi. Lahko pa rečete tudi, da je treba iti v lekarno in tam pustiti nekaj deset EUR in se potem počutiš boljše. Tudi to lahko pomaga. Pomembno je se prepričati v pozitiven učinek “terapije”.

Jaz sem bila tudi cisto fertik.
Potem pa sem zacela zjutraj na tesce v gozd hodit najmanj 1 uro in pol domov sem prisla cist mokra in lepo pod tus..pa obvezno zdrava hrana zraven najmanj 2 litra vode.. tako sem vsak dan pa kruh sem cisto ukinila pa veliko sadja zelenjave brez sladkarij…
Neverjetno, kako se dobro pocutim imam ogromno energije, kar letim…res sport te resi nisem vrjela!!!!!

meni je najbolj pomagala psihoterapija.
stres je samo tvoj odziv na situacijo, ki pa je v veliki večini pretiran. pri veliko dogodkih pretirano reagiramo zaradi svoje sprogramiranosti.

ko sem s psihoterapijo predelala svoje vzorce, ozavestila, da jaz nisem slaba, ozavestila kdo sem in kaj nisem, mi je dosti lažje, predvsem v službi.

tudi stresne migrene so se zelo umilile.

Škoda, da si CBD odmislila, kako bi se dobro počutila šele po taki terapiji. Pomirjena, polna energije, pa nič bolna in prehlajena.

Pusti pri miru vso kemijo” tablete
In alkohol…resitev je sport in narava zraven pa seveda zdrava hrana vitamini in veliko vode in sonce d vitamin!!!

@

Meni od vsega najbolj pomaga počitek! V življenju sem delala že več kot dovolj, zato svojega telesa tudi ne mučim s kakšno dolgo hojo. Kakšen kratek sprehod, opravke ponavadi uredim peš, na kakšne dolge ture pa se ne podajam.
Jaz nimam dovolj energije predvsem takrat, ko ne spim dovolj. Spanja ne nadoknadi nobena hrana, nobena pijača, nobeni vitamini in nobeno gibanje! Če je človek neprespan dan za dnem, potem nima energije.
Torej: raznovrstna hrana, fizično delo, gibanje, pa tudi ustrezen počitek!

Počitek, gibanje, svež zrak, kuhana prehrana, pozitivno mišljenje in dovolj spanca.
Letos je bilo premalo sonca, premalo smo bili na zraku, zato vsi bolj bolehajo, kot lani.

Samo gibanje.
Vsaki drugi dan premagaj vsaj 400 višinskih metrov.

Dober seks.

New Report

Close