Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri naglas vam gre najbolj na živce?

Kateri naglas vam gre najbolj na živce?

Joooj, meni gre en naglas tako na živce, samo ne upam povedat kateri.

Štajerski.
Najbolj mi ušesa režejo tisti njihovi ozki o-ji. Ne vem, glih mi nič ne pade na pamet, ampak recimo: pokóóóópal. Ta zategnjeni o, ki ga še prav povlečejo, urgh! Ali pa npr. vóóóda je super. Uh, kolk mi je to zoprno!

Mi štajerci ziher govorimo najbolj zagovedano. Če nas posluša kdo, ki ne razume jezika, pravi, da je slišati tako, kot da bomo koga v naslednjem trenutku pretepli. Ampak smo vseeno carji! 🙂

Ne znate drugega kot popivati in se zakajati, ste preleni, da bi ustvarili kakršnokoli industrijo pri vas, brezposelnost je na vrhuncu, mesto propada in je polno kriminala, še slovenskega jezika se ne morete naučit pravilno govoriti. Res ste obsojeni na propad.

Ne znate drugega kot popivati in se zakajati, ste preleni, da bi ustvarili kakršnokoli industrijo pri vas, brezposelnost je na vrhuncu, mesto propada in je polno kriminala, še slovenskega jezika se ne morete naučit pravilno govoriti. Res ste obsojeni na propad.
[/quote]
Meni pa je štajersko narečje eno najlepših 🙂 Sama sem korošica. Najgrše mi govorijo prleki, za katere bi človek potreboval slovar, da jih razume. Sledi jim ljubljanščina.

Prekmurscina, prlescina

Ljubljanski. Sploh če govori moški, tako p.edersko deluje. Ma ne morem si kaj, žabarji mi niso pri srcu.

Ne znate drugega kot popivati in se zakajati, ste preleni, da bi ustvarili kakršnokoli industrijo pri vas, brezposelnost je na vrhuncu, mesto propada in je polno kriminala, še slovenskega jezika se ne morete naučit pravilno govoriti. Res ste obsojeni na propad.
[/quote]

Kakšno industrijo pa imaš ti tam v smrdljivi LJ, razen javne uprave?


Meni pa je štajersko narečje eno najlepših 🙂 Sama sem korošica. Najgrše mi govorijo prleki, za katere bi človek potreboval slovar, da jih razume. Sledi jim ljubljanščina.
[/quote]

Se vidi, da ste nam vsi zavistni, ker smo mestna občina z najvišjimi plačami, imamo najbolje urejen javni promet, infrastrukturo, ker se na veliko gradi, se dvigujejo cene stanovanj in smo najpremožnejši v Sloveniji, imamo najmočnejše gospodarstvo in so pri nas sedeži največjih podjetij v Sloveniji. Vi se vozite iz svojih vukoj*bin v Ljubljano in nam onasnežujete zrak in delate kolone, ostanite v svojih vukoj*binah in se naučite govoriti slovensko, ker vašega stokanja ne bo nihče prenašal.

Pa sem Štajerka. Ampak tistih na vzhodu nič ne razumem.

Mislim, da avtorica misli narečja in ne naglas.
Vsa slovenska narečja so lepa. Vsako narečje se je oblikovalo zaradi svoje lege in značaja ljudi.
Lepo je da jih negujemo in ohranjamo.

Štajerski iz ust žeske. Kot bi enega furmana poslušala.

Kakšno industrijo pa imaš ti tam v smrdljivi LJ, razen javne uprave?
[/quote]

Vidim, da tudi ti živiš v vukoje*ini in nimaš nikakršnega stika s stvarnostjo, oziroma ne premoreš dovolj inteligence, da bi lahko ugotovil, katere industrije vse, premore prestolnica Slovenije:

“Industrija,zlasti farmacevtska, petrokemčna in živilska industrija, ostaja najbolj pomembna gospodarska dejavnost. Druga področja vključujejo bančništvo, finance, promet, gradbeništvo, obrti, storitvene dejavnosti in turizem. Javni sektor zagotavlja delo na področju izobraževanja, kulture, zdravstva in lokalne uprave. Zlasti v zadnjih 2 desetletjih je pomembna panoga trgovina.”

Ni čudno, da ste provinčarji tako zaostali, saj nistenravno inteligentni in kje bodo potem takšni ljudje kaj ustvarili? Samo denar jemljete Ljubljani in zavirate njen razvoj, ste navadne pijavke.

Se vidi, da ste nam vsi zavistni, ker smo mestna občina z najvišjimi plačami, imamo najbolje urejen javni promet, infrastrukturo, ker se na veliko gradi, se dvigujejo cene stanovanj in smo najpremožnejši v Sloveniji, imamo najmočnejše gospodarstvo in so pri nas sedeži največjih podjetij v Sloveniji. Vi se vozite iz svojih vukoj*bin v Ljubljano in nam onasnežujete zrak in delate kolone, ostanite v svojih vukoj*binah in se naučite govoriti slovensko, ker vašega stokanja ne bo nihče prenašal.
[/quote]

Ti si nekaj zamešal, kolega. Jaz v tvojo smrdljivo LJ ne grem niti po pomoti. Samo mimo s epeljem, če grem na slovensko obalo, ali v Hrvatijo. Ti, ki tebi delajo gnečo, so v bistvu potomci žabarjev, ki nimajo denarja za stanovanje v LJ. zdaj živijo v Kamniku, Vrhniki, Domžalah in kaj je še te obljubljanske nesnage in se vsak dan vozakajo v LJ.:))))

Vidim, da tudi ti živiš v vukoje*ini in nimaš nikakršnega stika s stvarnostjo, oziroma ne premoreš dovolj inteligence, da bi lahko ugotovil, katere industrije vse, premore prestolnica Slovenije:

“Industrija,zlasti farmacevtska, petrokemčna in živilska industrija, ostaja najbolj pomembna gospodarska dejavnost. Druga področja vključujejo bančništvo, finance, promet, gradbeništvo, obrti, storitvene dejavnosti in turizem. Javni sektor zagotavlja delo na področju izobraževanja, kulture, zdravstva in lokalne uprave. Zlasti v zadnjih 2 desetletjih je pomembna panoga trgovina.”

Ni čudno, da ste provinčarji tako zaostali, saj nistenravno inteligentni in kje bodo potem takšni ljudje kaj ustvarili? Samo denar jemljete Ljubljani in zavirate njen razvoj, ste navadne pijavke.
[/quote]

A mi našteješ nekaj firm, prosim, pa brez googla.


Ne znate drugega kot popivati in se zakajati, ste preleni, da bi ustvarili kakršnokoli industrijo pri vas, brezposelnost je na vrhuncu, mesto propada in je polno kriminala, še slovenskega jezika se ne morete naučit pravilno govoriti. Res ste obsojeni na propad.
[/quote]

Kdo je uničil industrijo v Mariboru?
TAM, Metalna, Mtt, Svila mb, Gradis, …… Zavarovalnica Maribor grobarji so večinoma prihajali tja iz osrednje Slovenije.
Sicer pa poglej ta film.

[youtube] https://youtu.be/lkHYNmTmh54 [/youtube]

A mi našteješ nekaj firm, prosim, pa brez googla.
[/quote]

Ko že vztrajaš:
– Lek
-Hella Saturnus
-Mercator
-Telekom Slovenije
-Uporabna energetika
-Geoplin
-Kemofarmacija
-Sandoz
-A1 Slovenija
-Avto Triglav
-ELES
-Droga kolinska
-Ljubljanske mlekarne
-Valiant…

Meni so najmanj všeč gorenjska in dolenjska narečja. Gorenjska predvsem zaradi trdega načina govora.

Kdo je uničil industrijo v Mariboru?
TAM, Metalna, Mtt, Svila mb, Gradis, …… Zavarovalnica Maribor grobarji so večinoma prihajali tja iz osrednje Slovenije.
Sicer pa poglej ta film.

[youtube] https://youtu.be/lkHYNmTmh54 [/youtube]
[/quote]

Prihajam iz osrednje Slovenije, ampak čisto verjamem, da folk iz osrednje Slovenije marsikaj uniči v tej državi. Ker pač mislijo “Mi smo najboljši v državi in najbolj sposobni in bomo delali tist, kar se nam zazdi.”

Se vidi, da ste nam vsi zavistni, ker smo mestna občina z najvišjimi plačami, imamo najbolje urejen javni promet, infrastrukturo, ker se na veliko gradi, se dvigujejo cene stanovanj in smo najpremožnejši v Sloveniji, imamo najmočnejše gospodarstvo in so pri nas sedeži največjih podjetij v Sloveniji. Vi se vozite iz svojih vukoj*bin v Ljubljano in nam onasnežujete zrak in delate kolone, ostanite v svojih vukoj*binah in se naučite govoriti slovensko, ker vašega stokanja ne bo nihče prenašal.
[/quote]

Človek, kaj ti ni jasno? Si malo pritegnjen? Govora je o narečjih, ti pa pišeš cele spise, ker ti mnenje nekoga ni všeč. Če misliš, da si nekaj posebnega, ker si rojen v LJ, se žal motiš. Je pa LJ ravno toliko moje glavno mesto, kot tvoje. Požri se 🙂

Ne znate drugega kot popivati in se zakajati, ste preleni, da bi ustvarili kakršnokoli industrijo pri vas, brezposelnost je na vrhuncu, mesto propada in je polno kriminala, še slovenskega jezika se ne morete naučit pravilno govoriti. Res ste obsojeni na propad.
[/quote]

Kdo to govori, malo se poslušajte ljubljančani, saj še sami sebe ne razumete več. Ljubljanščina je definitivni najbolj popačen naglas.

“Industrija,zlasti farmacevtska, petrokemčna in živilska industrija, ostaja najbolj pomembna gospodarska dejavnost. Druga področja vključujejo bančništvo, finance, promet, gradbeništvo, obrti, storitvene dejavnosti in turizem. Javni sektor zagotavlja delo na področju izobraževanja, kulture, zdravstva in lokalne uprave. Zlasti v zadnjih 2 desetletjih je pomembna panoga trgovina.”

[/quote]

Človek iz strani dijaski.net kopira opis Ljubljane oz. en odstavek 🙂 Jočem 😀
https://dijaski.net/gradivo/geo_ref_ljubljana_09__predstavitev_kraja

“wuajdovšna”

Tisto žlobudranje in sranje iz Tolmina

New Report

Close