Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Pogostitev sodelavcev ob menjavi službe

Default avatar

kak bi vi

Menjam službo in ponavadi se, ko zapustiš staro službo, kaj pogosti sodelavce.
Glede na to, da komaj čakam, da grem, ker sem imela bedno delo in ker je bilo vzdušje zoprno, odnosi zanič, dosti poniževanja.
Mika me sicer jim povedat, da sem vesela, da sem se jih rešila, ampak posamezniki so ok pa v končni fazi je fajn it v kolikor toliko normalnih odnosih. Ampak vem pa, da je pri nas navada, da se gre potem neke hinavske ceremonije pa darilca pa kaj vem kaj še vse, bi bolj tako na tiho naredila. Brez oglaševanja vnaprej. Samo na jutranjem kolegiju malica oz. posladek ali kako naj rečem in to ne čisto zadnji dan, ampak dva dni prej.
S tem bi se ognila, da mi kake ceremonije pripravijo, kaj kupijo, ker tega preprosto nočem. Pa ne bi jih zalivala z alkoholom, bi bil razlog, ker je zjutraj, da pač ni alkohola. Praksa je pri nas, da alkohol od mize teče, meni pa ni do tega.
Kaj pravte? Pa brez tega, da jim povem, da jih imam poln kufer :).
Default avatar

Replika

Če bo dva dni prej, ravno to reskiraš - da se bodo čutili dolžne kaj pripravljati.
Jaz bi zadnji dan prinesla malo robe, sklicala vse skupaj v eno sobo, ponudila pogostitev in se prijazno poslovila. Čau bau.
Default avatar

jaz v penzijo

Ko sem šla jaz pred pol leta v penzijo, tudi nisem nič delala. Šla sem do vsakega sodelavca posebej, mu dala roko, se mu zahvalila in to je bilo to.
Default avatar

kak bi vi

Replika je napisal/a:
Če bo dva dni prej, ravno to reskiraš - da se bodo čutili dolžne kaj pripravljati.
Jaz bi zadnji dan prinesla malo robe, sklicala vse skupaj v eno sobo, ponudila pogostitev in se prijazno poslovila. Čau bau.
Ja, to je res. To dva dni prej sem mislila, ker je ravno kolegij in ni treba nič skupaj klicat jih, ker smo vsi prisotni.
Dosti jih dela na terenu in če ne napoveš vnaprej, jih dosti manjka.
Default avatar

Jajca v hladilniku

Tiste, ki so ti OK povabi na kosilo.
Default avatar

super izmišljeno

kak bi vi je napisal/a:
Replika je napisal/a:
Ja, to je res. To dva dni prej sem mislila, ker je ravno kolegij in ni treba nič skupaj klicat jih, ker smo vsi prisotni.
evo, super si se domislila.
Default avatar

Sem tako

V prvi službi, ko sem jo menjala zaradi nevzdržnosti, so vedeli kdaj grem od njih. Zadnji dan sem normalno rekla v stilu vsakodnevnega pozdravljanja, kot ostale dni, ko sem odhajala. Naslednji dan pa v novo službo.
V obratnem bi pogostila s kakšnim prigrizkom.
Default avatar

super izmišljeno

super izmišljeno je napisal/a:
kak bi vi je napisal/a:

evo, super si se domislila.
neroden nick sem si nadela, ampak tvoja ideja se mi zdi super
Default avatar

dobra ideja

Tvoja ideja mi je všeč, prineseš nek zajtrk: kruh, sir, salame, morda kakšne rogljičke ali pa samo to (prej naroči, če boš veliko vzela), da se podkrepite ob kolegiju in je to to:)

Ni nekega pravila, pač različni ljudje, različne navade, različne želje. Še vedno je možno, da ti bodo dali darilo, ampak ti pa rečeš, da boš imela pogostitev kar zdaj, ko ste že vsi na kupu:) Pa če že slučajno pride do tega, podaj konstruktivno kritiko, ne pa vseh napiz*dit:P
Default avatar

kak bi vi

Malce bo nerodno, ker pač ne bo zadnji dan, samo na ta način se ognem vsej ceremoniji.
Pri nas je namreč taka navada, da si mečemo polena pod noge, udrihamo drug po drugem pa tako naprej, ko pa kdo praznuje RD potem pa objemanje, ljubčkanje in sploh kup sladkih besed.
Sem razmišljala kako so ostali naredili,ko so odšli pa sem ugotovila, kar sem tu, da ni nihče dal odpovedi :). So šli pa v penziji, ti so pa naredili cele pojedine in pijanke, ampak včasih so se razumeli med sabo, so bili ekipa kot se spodobi. Pa večina od začetka v isti službi.
Default avatar

super izmišljeno

stoj za svojimi dejanji in nehaj si glavo razbijat, kaj bodo pa oni zdaj mislili in kaj bodo imeli v glavi in kako bodo na to gledali.
dva dni boš še tam, tisto korektno oddelaš in čao pero
Default avatar

bi izkoristila priložnost

kak bi vi je napisal/a:
Replika je napisal/a:
Če imate kolegij, je to prava priložnost. Tudi velika verjetnost je, da če se mislijo kakorkoli posloviti s kakšnim darilcem, da bodo to storili na kolegiju, vsaj pri nas je tak običaj.
Itak se ne računa, da bi se podaljševalo ne vem kako dolgo posedanje v sejni, tako da v bistvu prineseš nekaj različnega peciva za h kavi. Če ne delaš kakšnih super truper dragih peciv, je to tudi ena bolj poceni zadev, s katero lahko odpraviš večjo maso ljudi. Npr, sama rada naredim kokosovo potico, pride izdatno, okusno in poceni. Pa glede na to, da so jabolka letos ful poceni, imaš na stotine receptov za poceni jabolčna peciva. Dosti poceni so tudi predpripravljeni čokoladni rogljički, če ne vzameš ravno Pečjaka, pripraviš dosti hitro.
Ne glede na odnose je lepo, če se posloviš kot se gre. V končni fazi nikoli ne veš, kje v življenju lahko še ob koga trčiš. Običajno prevlada neka taka miselnost, da se odplaziš kot hulja, če samo greš.
Vse lepo v novi službi, čeprav se ne nadejaj ne vem kakšnih odnosov. Tisti, ki imajo težave v odnosih v enem okolju, je velika verjetnost, da jih bodo imeli tudi v naslednjem.
Default avatar

kak bi vi

bi izkoristila priložnost je napisal/a:
kak bi vi je napisal/a:

Če imate kolegij, je to prava priložnost. Tudi velika verjetnost je, da če se mislijo kakorkoli posloviti s kakšnim darilcem, da bodo to storili na kolegiju, vsaj pri nas je tak običaj.
Itak se ne računa, da bi se podaljševalo ne vem kako dolgo posedanje v sejni, tako da v bistvu prineseš nekaj različnega peciva za h kavi. Če ne delaš kakšnih super truper dragih peciv, je to tudi ena bolj poceni zadev, s katero lahko odpraviš večjo maso ljudi. Npr, sama rada naredim kokosovo potico, pride izdatno, okusno in poceni. Pa glede na to, da so jabolka letos ful poceni, imaš na stotine receptov za poceni jabolčna peciva. Dosti poceni so tudi predpripravljeni čokoladni rogljički, če ne vzameš ravno Pečjaka, pripraviš dosti hitro.
Ne glede na odnose je lepo, če se posloviš kot se gre. V končni fazi nikoli ne veš, kje v življenju lahko še ob koga trčiš. Običajno prevlada neka taka miselnost, da se odplaziš kot hulja, če samo greš.
Vse lepo v novi službi, čeprav se ne nadejaj ne vem kakšnih odnosov. Tisti, ki imajo težave v odnosih v enem okolju, je velika verjetnost, da jih bodo imeli tudi v naslednjem.
Pekla pa sigurno nič ne bom :). Bom kar nabavila :).
Odnosi pa skoraj sigurno bodo boljši. Če ne drugega, bom na delovnem mestu, ki ustreza moji izobrazbi.
Res pa je, da je fajn se posloviti v dobrih odnosih, Slovenija je mala, se hitro razve, če si problematičen :).
Default avatar

MsOlivija

Zadnji dan bi šla zjutraj v pekarno, nabavila dovolj kolačkov, rogljičkov, buhteljčkev, krofov, pit in takih in drugačnih zavihkov in to prinesla na kolegij. Da te imajo v sladkem spominu:):):)

Ne spuščaj se pod svoj nivo komunikacije in ne podiraj mostov za sabo. Službo menjaj z dostojanstvom in dvignjeno glavo.
Default avatar

cajt da odrastemo

kak bi vi je napisal/a:
Menjam službo in ponavadi se, ko zapustiš staro službo, kaj pogosti sodelavce.
Glede na to, da komaj čakam, da grem, ker sem imela bedno delo in ker je bilo vzdušje zoprno, odnosi zanič, dosti poniževanja.
Mika me sicer jim povedat, da sem vesela, da sem se jih rešila, ampak posamezniki so ok pa v končni fazi je fajn it v kolikor toliko normalnih odnosih. Ampak vem pa, da je pri nas navada, da se gre potem neke hinavske ceremonije pa darilca pa kaj vem kaj še vse, bi bolj tako na tiho naredila. Brez oglaševanja vnaprej. Samo na jutranjem kolegiju malica oz. posladek ali kako naj rečem in to ne čisto zadnji dan, ampak dva dni prej.
S tem bi se ognila, da mi kake ceremonije pripravijo, kaj kupijo, ker tega preprosto nočem. Pa ne bi jih zalivala z alkoholom, bi bil razlog, ker je zjutraj, da pač ni alkohola. Praksa je pri nas, da alkohol od mize teče, meni pa ni do tega.
Kaj pravte? Pa brez tega, da jim povem, da jih imam poln kufer :).
Poveš, da jih imaš poln kufer in greš :)

Samo to itak ni način, ker ko pa potegneš črto ima čisto vsak sodelavec eno zgodbo (tudi ta najbolj nadležen) in posledično takšna ceremonija ni samo plod neke hinavske preračunljivosti, temveč je tudi neka pristna človeška gesta. Saj te mika, da bi komu rekel kaj vse ti leži na duši, samo resno, saj nismo več v vrtcu, pa tudi zakaj bi prilival na ogenj. Če hočeš biti carica izstopi iz tega kolesja.

Opravljamo pa itak vsi :)
Default avatar

kak bi vi

MsOlivija je napisal/a:
Zadnji dan bi šla zjutraj v pekarno, nabavila dovolj kolačkov, rogljičkov, buhteljčkev, krofov, pit in takih in drugačnih zavihkov in to prinesla na kolegij. Da te imajo v sladkem spominu:):):)

Ne spuščaj se pod svoj nivo komunikacije in ne podiraj mostov za sabo. Službo menjaj z dostojanstvom in dvignjeno glavo.
Mislim, da bom točno tole nabavila, kar si napisala :).
Ja, imam jih poln kufer (nekateri so čisto ok, samo splošno stanje je pa obup), ampak ne bom rušila mostov za sabo.
Default avatar

Enako jaz

kak bi vi je napisal/a:
MsOlivija je napisal/a:

Mislim, da bom točno tole nabavila, kar si napisala :).
Ja, imam jih poln kufer (nekateri so čisto ok, samo splošno stanje je pa obup), ampak ne bom rušila mostov za sabo.
Jaz sem tudi odšla zaradi slabe plače in slabih odnosov. Pred odhodom sem koristila še nadure in dopust. Ko sem prišla po dokumentacijo, sem prinesla 3 pice in kavo in se poslovila. Šla sem preko zamer zaradi tistih, ki so ravno tako trpeli tam.
Default avatar

kak bi vi

Vidim, da tudi ostali niste nanosili alkohola pa to. Pri nas se stalno kake RD praznuje pa je polno alkohola. Jaz pa ne pijem, niti se ne spoznam na to, niti se mi ne da ukvarjat s tem, zato me veseli, ko vidim, da niste vsi nanosili alkohola v službo.
Default avatar

Mivsismoroboti

Jao, si mi priklicala spomine izpred 10 let.
Jaz imam 30.-ega rojstni dan, 31 sem imela pa iztek pogodbe. Šefico sem kak teden prej vprašala, ali mi bodo podaljšali, pa je smeje prikimala. Ker nove pogodbe ni in ni bilo, sem pričakovala, da jo dobim ob voščilu, ker je bil ženski kolektiv in so bile polne enih zajebantskih for. No, za rojstni dan jaz prinesem narezek, solato, domače pripravljeno sladico, penino, sokove..., pač super pogostitev. In ženska mi da kuverto in not darilni bon, ob stisku roke, mi pa reče, "Hja, nove pogodbe pa žal nimam, tako da praznujemo danes v bistvu tvoje slovo."
Kako sem preživela tisto pogostitev, nimam pojma. Potem sem šla samo še pisarno pospravit in adijo.
Default avatar

kak bi vi

Mivsismoroboti je napisal/a:
Jao, si mi priklicala spomine izpred 10 let.
Jaz imam 30.-ega rojstni dan, 31 sem imela pa iztek pogodbe. Šefico sem kak teden prej vprašala, ali mi bodo podaljšali, pa je smeje prikimala. Ker nove pogodbe ni in ni bilo, sem pričakovala, da jo dobim ob voščilu, ker je bil ženski kolektiv in so bile polne enih zajebantskih for. No, za rojstni dan jaz prinesem narezek, solato, domače pripravljeno sladico, penino, sokove..., pač super pogostitev. In ženska mi da kuverto in not darilni bon, ob stisku roke, mi pa reče, "Hja, nove pogodbe pa žal nimam, tako da praznujemo danes v bistvu tvoje slovo."
Kako sem preživela tisto pogostitev, nimam pojma. Potem sem šla samo še pisarno pospravit in adijo.
Ojej, tole je pa totalna zahrbtnost. Fuj. Eni delodajalci so pa res obup. Ok, ne more podaljšat, ampak, da ti to naredi na tak način, je pa adijo pamet.