Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolečine v križu

bolečine v križu

Pozdravljeni,
ali morda kdo ve, bo slišati hecno, zakaj se zbudim z bolečinami v križu … večinoma spim na hrbtu in velikokrat se ob premikih ponoči zbudim, ker me tako boli. Sicer potem čez dan nekih hudih težav nimam. Opravljam pa večinoma sedeče delo

po moje stvar v jogiju..a te povsod boli? če greš recimo v hotel, te tudi tam boli?
sicer pa kakna magnetna resonanca ne bo odveč…če traja že dlje


najprej je res vprašanje kakšna je postelja, drugo, koliko se gibaš, a delaš vaje za hrbtenico?
pa tudi ali med delom vstajaš, narediš kakšno vajo?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!
Jaz imam podobne tezave stem da imam bolecino se v rebrih in to tako mocno da se tud premaknit nemorem..tak ptitisk kod bi me neki vakum stiskal…recimo ponoci z ene strani na drugo me mora partner obracati..zjutraj ko se zbudim bolecina vstraja se par minut nato izgine..kaj se dogaja pojma nimam 🤔

Pozdravljena!
Jaz imam podobne tezave stem da imam bolecino se v rebrih in to tako mocno da se tud premaknit nemorem..tak ptitisk kod bi me neki vakum stiskal…recimo ponoci z ene strani na drugo me mora partner obracati..zjutraj ko se zbudim bolecina vstraja se par minut nato izgine..kaj se dogaja pojma nimam 🤔


Najprej vaje in vzrok najt… je pa lahko to tudi od sedenja… ce res veliji sedis, ni v redu….
Sedenje je najslabs za hrbtenico…pa dober stol, ki ti podpira ledveni del

Ko sem dobila sedeče delo (8 ur/dan) me je začel boleti križ. V pol leta je prišlo tako daleč da sem komaj prišla od postelje do wc-ja. Potem sem šla na pregled in terapije. Pokazali so mi vaje prav za mojo težavo. Ne bom rekla da od takrat nimam več težav. A če redno telovadim je stanje skoraj normalno. Tako da ne se hecat in ne čakat predolgo. Vsak dan delat vaje za križ.

Evo, tudi mene. Teden dni nazaj me je prvič v življenju “štihnilo” v križu. Dva dni sem bila na Nalgesinu in Dureti, potem pa nisem več upala jemat teh močnih tablet. Bolečina takšne več ni, ampak evo boli še pa kar, gibljem se veliko, tudi v službi večkrat vstanem in…po moje hormoni pri mojih 45, danes še ženski dnevi, groza mi je. Sem že na nalgesinu. Kar pa spet ni ok.

jaz sem ugotovila, da ko me štihne, je najboljše zdravilo, da začnem MIGATI. In to prav vaje za raztezanje križa. Pomaga v roku 2, 3 dni. tablete ne pomagajo.

Če je vedno zjutraj je sigurno tudi nekaj narobe s spanjem; lahko jogi, lahko način spanja. Poskusi spati v drugem položaju in poskusi spati drugje. Za začetek bi to moralo nekaj povedati.

Sicer pa gibanje – in vaje za hrbet. A pazi – PRAVILNE vaje, saj tudi vadba ne sme preobremenjevati hrbta in posameznih elementov hrbtenice.
Pravilne so nežne vaje, ki povečujejo pretok krvi in preskrbljenost mišic (celic) s kisikom in sproščajo gibljivost – ne pa nujno tudi vse vaje za moč.

pri meni isto tako.

Pozdravček,

potrebno je delati vaje za stabilizacijo trebušnih in hrbtnih mišic…glede na to, da večina ljudi preživi na stolu vsaj 8 ur dnevno, pa je tudi zelo pomembno na kakšnem stolu.

lp,

To da se zbudite z bolečinami v križu ali hrbtu je samo posledica vašega načina življenja in ponavadi ni razlog za slab jogi oz. posteljo.
Pomembno je koliko sta aktivni, kakšne vaje izvajate in na kakšen način. Če dnevno veliko sedite na stolu, vam pa predlagam, da si izberete npr. stol Spinalis….od kar ga imam, nimam več nobenih težav, ker aktivira trebušne in hrbtne mišice.

https://www.spinalis.si/c99/pisarniski-stoli

Srečno.

Naj vam povem mojo izkušnjo…imela sem nekaj let težave s križem, nakar mi je zdravnik predlagal, naj grem na pregled vida…izkazalo se je, da slabo vidim in posledično sem v službi nepravilno sedela in s tem bremenila vratne in hrbtne mišice…bila non stop v nepravem položaju in napeta…posledica pa je bila bolečina v križu in išijas….od kar nosim očala so izginile vse bolečine…tako, da poskusite tudi to 😉

Lep dan,

pa dejansko ta stol lahko pomaga? Ima še kdo izkušnje

Ja, stol Spinalis resnično pomaga. 13 letna hči ima že 2 leti bolečine v hrbtu…peljali smo jo na pregled k ortopedu in ni nobenih deformacij v razvoju…razlog je nepravilna drža, dolgotrajno sedenje, težke šolske torbe, …
Po ortopedovem priporočilu, smo se poleg vseh vaj za hrbtenico odločili in investirali v nakup stola Spinalis (https://www.spinalis.si/p99-62/hacker) ….. .Lahko z veseljem povem, da so njene bolečine blažje ali pa jih na trenutke ni več.

lep pozdrav.

ne pomaga; večina ortopedov ga odsvetuje

pa dejansko ta stol lahko pomaga? Ima še kdo izkušnje
[/quote]

Za bolečine v križu in sklepih pomaga siva ilovica.

Krepitev trebušnih mišic, refleksna masaža odlična, mazanje z mgcl in 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}razredčenim DMSO.

Spinalis je delno fajn. A nekaj časa bo bolelo bolj – je pa praktično enaka stvar, kot če sedite na napihljivi fitness žogi, le lepše izgleda.
Prisili v pravilno držo, a počasi se človek naveliča in želi občasno sedeti tudi bolj udobno. Zato mislim, da je najbolje skozi dan malo menjati žogo in dober navaden stol.

Postelja naj bo mehka.
Kljub splošnemu prepričanju, da trda postelja pomaga, v resnici poslabša težave s hrbtenico.
Ponoči si daj pod kolena 2 povštra, ki ju prej daš v vrečo ali ju zvezeš, da se ne moreta izmakniti. Če spiš na boku, imej povštra med koleni.
Veliko hoje.
Vaje za mišice. Teh je dosti na internetu. Recimo, ležiš na hrbtu, noge v kolenih pokrčiš in jih počasi razpreš, kolikor moreš, hkrati s hrbtom potiskaš v tla.
Ko sediš, uporabljaj tako visoko pručko, da bodo kolena višje od bokov.
V pavzi se vležeš na tla, zraven stola. Noge dvigneš in jih od kolena navzdol položiš na sedalo. Od strani zgleda skoraj kot črka z.

Meni pomagajo te vaje: https://youtu.be/pyFNz8zJSdw

New Report

Close