Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zasebne vs javne šole

zasebne vs javne šole

Mislim da je Pikalo prav povedal.

Če je zasebna šola, potem je potrebno doplačilo nadstandardnega programa.
Mislim, da je prav da se financira 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rednega programa, da pa je potreno če so otroci na privatni šoli, nadstardard starši ki so izbrali privat šolo.

Drugače bodo privatni zobozravniki in drugi tudi zalivke in druge stroritve želeli plačilo od države oz. ZZZS

Kakšnega mnenja ste pa vi?

Osnovna obvezna izobrazba, to je osnovna šola, bi morala biti samo državna. S privatnimi šolami se ustvarja elito. Ne po znanju, ker znanja ne dajo več. Problem nastane, zaradi zvez, ki jih starši in potomci v privatnih šolah spletejo z drugimi elitneži. To je začetek dvotirnega sistema spolšnega izobraževanja.

Če država sofinancir privatne šole, s tem daje socialno podporo eliti, v obliki šolnin, ki jim jih tako ni treba plačati. Če se greš privatni biznis, si ga financiraj sam. Zakaj država ne nudi tudi plačuje računov strankam s. p.jev in drugim malim podjetnikom?

Ampak kot rečeno, privatne šole nimajo kaj iskati v slovenskem prostoru.

poglejte kdo od kakšnih šol nam vlada!!
Totalen ausšus v JU/JS … Banka SLO …

btw: Serpentinšek je točno to .. tako kot je naj bo še v napej!!
Ko je.be {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v javnih naaročilih .. da le naši obvladujejo področje.

Vsi otroci imajo pravico do šolanja in starši imajo dolžnost jih poslati v šolo. Torej je za šolanje vsakega otroka predvidenih n – evrov. Te evre preko davkov vplačujemo vsi. Torej mojemu otroku pripada enak delež kot kateremu koli drugemu, ne glede, kako se odločim, da ga šolam. Doma, v privatni ali v državni šoli. Gre za pravico otroka. Ne za neke dobičke šole.
Privatne šole dajo krasne rezultate, zakaj pa mislite, da gre to tako v nos. OŠAŠ ima je daleč najuspešnejša šola po št zlatih odlikovanj na najrazličnejših tekmovanjih in visoko nadpovprečna tudi na NPZ jih. Waldorfska šola vzgaja drugačne sposobnosti. Kako se znajti z malo stvarmi, kako dokončati začeto, kako povezovati, kako… Ti otroci med vrstniki iz državnih šo zelo izstopajo in so praviloma uspešni v življenju ravno zaradi vseh teh razvitih veščin. Lila šole ne poznam, ampak na netu sem gledala program in je tudi zanimiv.
Zakaj bi teh nekaj procentkov zamajalo karkoli? Je res državno šolstvo tako trhlo?
Tole zdaj je eno navadno nagajanje. Ve se koga in komu.
To, da je bila Waldorfska šola vsa leta 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financirana ni nikogar nikoli motilo.

Elito se bo ustvarilo, če država neprofitnim zasebnim šolam ne bo plačevala programa. Potem revnim ne bodo več dostopne.

Šola mojih otrok je javna sola, pa se pogosto sprašujem, ali sem na zasebni, ker je treba nenehno nekaj dodatno plačevati (izleti, predstave, avtobusi, športni dnevi, letovanja, plavanje, razno materiali, itd, itd). Potem pa je se en kup nadstandardnega programa, ki ga koristijo pretežno otroci bolje fin. stoječih družin, ostali pa poslušamo, da nič hudega, če nas otrok ne more iti, da to je pač reala, da naj se kar že zgodaj naučijo, da vsega pač ne morejo imeti in da samo zato ker en nima, drug, ki ima, za to ne sme biti prikrajšan (torej zavoljo socialne pravicnosti). Torej, če si iz družine, kjer oba delata, a prihodki pač niso strašno veliki, se kar navadi da si revež in da boš revež ostal.
Ja, javna šola je res javna in vsem enako dostopna, po najvisjih eticnib standardih, bljah…

Privatna šola ni samo Waldorfska šola, ampak sem sodijo tudi verske šole, šole za PP in šole za finančno elito. Privatna šola vedno vodi v segregacijo otrok. In zato sem proti privatnim šolam. In neprofitne šole so neprofitne samo v imenu.

Elito se bo ustvarilo, če država neprofitnim zasebnim šolam ne bo plačevala programa. Potem revnim ne bodo več dostopne.
[/quote]

Če imajo vsi otroci enake pogoje, podpišem.
Zahtevam torej prosto izbiro šole za vse. Če želim svojega otroka vpisati na zasebno šolo, mi mora država to omogočiti. Če pa je zasebna šola na voljo le nekaterim, potem pa naj si jo financirajo kar sami.

Če imajo vsi otroci enake pogoje, podpišem.
Zahtevam torej prosto izbiro šole za vse. Če želim svojega otroka vpisati na zasebno šolo, mi mora država to omogočiti. Če pa je zasebna šola na voljo le nekaterim, potem pa naj si jo financirajo kar sami.
[/quote]
Tako je. In oš šuštar je lahko dobra, ko pa sami izbirajo koga sprejmejo. Hinavsko, da je gravž!
Če hočejo javni denar, naj imajo enake pogoje za sprejem kot javne šole!

Če se gredo zasebne in javne in naj bi bile zasebne enako financirane, potem se naj vse preimenujejo v zasebne in bodo vsi malo bolje obravnavani kot v javnih. Zakaj bi sploh ločevali privat od javnega, če naj bi vse financirala država?
Dajmo potem vse privat storitve v obratnem pod javno, pa naj tu potem naj ne bo doplačevanja. Zato se strinjam, če se gredo zasebno šolstvo, naj si doplačajo nadstandard.


[/quote]

Ne razumeš, ker posplošuješ in vse mečeš v isti koš.


Tako je. In oš šuštar je lahko dobra, ko pa sami izbirajo koga sprejmejo. Hinavsko, da je gravž!
Če hočejo javni denar, naj imajo enake pogoje za sprejem kot javne šole!
[/quote]

V čem je problem? Da si iz Spodnjih Fokovcev? Da tvoj otrok ni dovolj brihten? Zakaj ga ne sprejmejo po tvoje?

Sončki v zasebnih šolah so praviloma še bolj butasti, kot ostali povprečno zarukani. Privat šole so pri nas pač na podlagi fiktivnega statusa in domišljanja več vrednosti tistih, ki jim je uspelo nakopičit malo več denarja, zaslužili ga zagotovo niso .

Zasebne šole, ki izvajajo javni program morajo biti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} financirane iz javnih sredstev.
To pa ne pomeni, da se iz izstega vira financira dodatne vsebine, ki jih učni načrt za OŠ v Sloveniji (ali gimnazijo) ne predpisuje.


A kakšnega poznaš? A sploh veš koliko se doplačuje in kaj za ta denar fobiš?
Ti nisi bil na zasebni šoli, pa si nadpovprečno zarukan. To tudi edino področje, kjer si nadpovprečen.

Da za nadstandard je vedno treba doplacat. Tudi privat sole ne smejo biti izjema pri tem.
Je pa tako,da je treba delat pa bil v privat ali javni. Brez truda in ucenja ni zeljenih rezultatov.

Bom še jaz povedala svoj vidik, ker sem hodila na javno srednjo šolo in na zasebno srednjo šolo.
Ja, na zasebni si plačal pičlih 20 d na mesec. Kaj bo to proti razsulu javne srednje šole, tako odznotraj kot odzunaj. V javni šoli nikogar nič ne briga – učitelje mislim. Imaš pa tiste 3 učitelje/profesorje, ki so odlični in bi raje videl, da bi delali na zasebni šoli, ker se vidi, da tu s temi “sončki” samo trpijo. Ne z mano. V javnih srednjih šolah so razbojniki. Vam se še sanja ne. Jaz nisem niti enkrat šla.na wc, ker sploh nočem videt, kaj je tam, so mi povedale sošolke, kaj je.
Poklicne šole so v Sloveniji pač za zajebancijo in ne zato, da se kaj resno naučiš. So pač tiste javne šole, ki nimajo kaj delat z vzgojo otrok, ker otroci bi se morali vzgoje naučiti doma.
Raje dam 20€/mesec in moj otrok hodi v zasebno srednjo šolo kot pa to. Aja, nimam otrok.


A kakšnega poznaš? A sploh veš koliko se doplačuje in kaj za ta denar fobiš?
Ti nisi bil na zasebni šoli, pa si nadpovprečno zarukan. To tudi edino področje, kjer si nadpovprečen.
[/quote]
Glej, tako je, vse kar je plod napuha in domišljavosti je že na kilometer daleč vidno zavoženo v celoti. To je prav žalosto pogledat te tavajoče sončke iz bogatih družin, ki so na delikventi in na vseh možnih zasvojenostih. Saj ti ne spadaš med njih, ti si brez tega, da bi sploh kaj imelo, gniloživka, multinično.😅

Moj podpis!


Normalno da nimaš otrok, presenetljivo bi bilo, da bi jih imela. Potrjuješ to, kar sem zgoraj napisal, da so sončki in sončice v zasebnih šolah še bolj zarukani in zavoženi, kot ostala večina. In ja, pri tebi ni kriva javna šola , da se ni brigal, ampak ti sama, ker si nesposobna in zavožena. SEveda po tvoje in vsako tako, vedno drugi krivi, kaj pa če drugega bit.

Iz tvojega zapisa je sklepat , da gre pri zasebnih šolah za prilagojeno obravnao sončkov s posebnimi potrebami, da tudi najbolj zavožene vsaj na pol pisat naučijo, nič drugega.

Moj podpis!
[/quote]
Zakja že? Kaj boš ti imelo od tega? Imamo čisto dobre izobraževalne ustanove za otroke s posebnimi potrebami, ne rabimo nekih priavtnih financirat, kjer zavijajo posebej v vatko zaradi fiktivnega statusa i domišljanja več vrednosti, čepra zaostalih v razvooju in zavoženih po krivdi staršev. Ti , ki hodijo v privat šole , dejansko spadajo v šole s prilagojenim programom, takorekoč posebne šole.

V čem je problem? Da si iz Spodnjih Fokovcev? Da tvoj otrok ni dovolj brihten? Zakaj ga ne sprejmejo po tvoje?
[/quote]
No brihta, povej kakšne kriterije pa imajo sploh za sprejem? To, da je en otrok že tam itak, kaj pa naprej? Da te razsvetlim – nikjer niso napisani! Izbirajo pa na podlagi tega kako je starš pomemben. Poznam konkretno primere treh otrok – en je bil takoj sprejet (ata zdravnik, mama pa dobre veze in poznanstva z našo t.i. elito), drugi otrok zelo inteligenten, samo starša nista nič posebnega – zavrnjen. Tretji otrok sicer povprečen, pa spet starši na pomembnih položajih – sprejet.
Ja, sprejmejo za vzorec tistih socialno šibkih (da izpadejo dobrodelni), ampak tudi hitro rečejo hvala lepa in močno priporočijo, da otroka izpišejo, če mu ne gre najbolje. Da ne bo kvaril statistike. Tega si nobena javna šola ne more privoščiti. Javna mora sprejeti vse, ti se gredo pa elitizem, za katerega naj še vsi plačujemo? Pajade. Ko bodo zasebne šole enako dostopne vsem, takrat se lahko pogovarjamo o sofinanciranju delčka, dokler pa si lahko izmišljujejo koga bodo vzeli, pa ni šans! Hočete imeti zasebno šolo – plačajte samo zanjo!


Kje pa so napisani ti krasni rezultati. Vir? Ko bodo te tvoje privatne šole sprejemale vse otroke in ne samo tistih, ki jih same izberejo, bo to financiranje s strani davkoplačevalcev upravičeno. Dokler pa Montesori pa Waldorf, pa Lili, pa…. škofijska sprejemajo samo otroke po lastni izbiri, potem naj ti starši teh otrok tudi šolo financirajo. Na NPZ pa pošiljajo samo tiste učence, ki jim prinašajo rezultate, ostalim pa svetujejo naj ne pišejo oziroma naj zbolijo.
Gre za pravico tako za tvoje kot moje otroke. Zakaj potem te privatne šole lahko odklonijo otroke z pp? Ti ve?
Mogoče pa res veš, da se tvoja plemenitost ne meša s plebsom? Potem si to tudi sami financirajte!

V čem je problem? Da si iz Spodnjih Fokovcev? Da tvoj otrok ni dovolj brihten? Zakaj ga ne sprejmejo po tvoje?
[/quote]
Zato ga ne sprejmejo, ker starši za njihove pojme nismo dovolj premožni, recimo W je samo za elito! Ki ima nekaj pod palcem! Ne ti meni spodnje fokovce, tudi iz Ljubljane ne vzamejo, če nisi pravi. Torej se financirajte sami!


No brihta, povej kakšne kriterije pa imajo sploh za sprejem? To, da je en otrok že tam itak, kaj pa naprej? Da te razsvetlim – nikjer niso napisani! Izbirajo pa na podlagi tega kako je starš pomemben. Poznam konkretno primere treh otrok – en je bil takoj sprejet (ata zdravnik, mama pa dobre veze in poznanstva z našo t.i. elito), drugi otrok zelo inteligenten, samo starša nista nič posebnega – zavrnjen. Tretji otrok sicer povprečen, pa spet starši na pomembnih položajih – sprejet.
Ja, sprejmejo za vzorec tistih socialno šibkih (da izpadejo dobrodelni), ampak tudi hitro rečejo hvala lepa in močno priporočijo, da otroka izpišejo, če mu ne gre najbolje. Da ne bo kvaril statistike. Tega si nobena javna šola ne more privoščiti. Javna mora sprejeti vse, ti se gredo pa elitizem, za katerega naj še vsi plačujemo? Pajade. Ko bodo zasebne šole enako dostopne vsem, takrat se lahko pogovarjamo o sofinanciranju delčka, dokler pa si lahko izmišljujejo koga bodo vzeli, pa ni šans! Hočete imeti zasebno šolo – plačajte samo zanjo!
[/quote]
Pa to je ja, gre za napuh in namišljeno pomembnost, kao večvrednost. Otroc pa klinc z njih, ko se bo malo obrnilo in ne bo več mogla taka masa živet na račun povezav in prekladanja nezasluženrega denarja, bo pa hudo.

New Report

Close