Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zaplet noric

Zaplet noric

Lep pozdrav!
Moja skoraj 4 leta stara hcera je prejsni četrtek dobila norice. Eno od noric na obrazu je večkrat spraskala. Nato se je okoli hrate začelo gnojiti. Peljala sem jo k njeni pediatrinji. Dobila je AB Valdiocef 7ml na 12 ur. Težka je 17kg. Po slednjem je izredno utrujena. Hitro spet postane zaspana. Krasta se sicer lepo suši tudi gnoj je nehal iztekat. Skrbi pa me ker je pri enem od stranskih učinkov (odmiranje nekih krvnih celic) napisana tudi utrujenost. Je to vseeno normalno ali bi morali it nazaj?

Utrujenost je zelo splošen in pogost znak in samo po njem ni mogoče ocenjevati, za kaj gre. Pregled krvi bi hitro potrdil ali izključil zmanjšano število katerihkoli celic v krvi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni! Tudi jaz imam vprašanje vezano na zaplet noric, ki jih trenutno preboleva moja skoraj 3 leta stara hčerka. Vse se je začelo prejšnji teden ko je dva dni po pojavu prvih pikic – noric, dobila visoko temperaturo, 40 stopinj. Ker vročina tudi četrti dan ni upadla smo se v ponedeljek (4.dan vročine) zglasili pri zdravniku, ki nam je zaradi opaznih dodatnih izpuščajev v dimljah – sum na škratinko, predpisal antibiotik VAlciocef (250 mg/5ml) in sicer 7 ml na 12 ur. Hčerka ima 14 kg. Takoj po jemanju antibiotika je vročina izginila, 3 dan po začetku jemanja antibiotika pa je hčerka bruhala in začela tožiti da jo boli trebušček. Zdravnica jo je ponovno pregledala in dala navodila, naj jemljemo antibiotik naprej, skupno 7 dni. Danes 5 dan jemanja antibiotika pa je hčerka dobila še dodatne izpuščaje po celem telesu – izgleda kot koprivnica oz. alergična reakcija, ki smo jo danes nekoliko ublažili s sirupom cleratin. Prosim vas za mnenje ali gre v obeh primerih (bolečine v trebuhu in izpuščaji) lahko za stranski učinek antibiotika in ali je predpisana doza morda previsoka glede na njene kg? Koliko dni naj bi se v podobnih primerih aliocef sploh jemal (nam so rekli 7 dni) in je bi bilo morda ok, oz. Smiselno, da z jemanjem že prej prenehamo (po 5ih dneh), glede na opisane težave? Ali je bakterija po 5 dneh jemanja antibiotika že uničena? Ali lahko z jemanjem kljub opisanim težavam nadaljujemo se preostala dva dni? Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav, Tina

Ali gre za stranske učinke antibiotika ali za kaj drugega, ni mogoče pojasniti brez pregleda otroka. Odmerek je pravilen, od 30-50 mg na kilgram telesne teže na dan. Svetujemo jemanje 7 dni in ne prekinjanje predčasno, razen v primeru alergijske reakcije, kar pri vaši deklici ni mogoče izključiti na ta način. Sevda je pomembno, kaj bo videl in menil otrokov pediater.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close