Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razpisi za delo – kako ugotoviti ali je ok plača ali ne?

Razpisi za delo – kako ugotoviti ali je ok plača ali ne?

Iščem novo službo, boljšo kot je sedanja. torej tudi tako ali višjo plačo kot sedaj. Ampak ne vem kako ugotoviti kaka plača se obeta. Če je razpis v JU in če je konkretno navedno delovno mesto in naziv, potem je komot ugotoviti. Če ni napisano konkretno kako delovno mesto je, potem se tudi ne da. Če pa ni JU pa pojma nimam kako ugotoviti kaka plača se obeta.
Problem je v tem, da se potem dogaja, da dam dopust, grem na razgovor za nekaj, kar sploh ne bi vzela, ker je zelo bedna plača. Če bi pred razgovorom spraševala glede plače, težko verjamem, da bi me sploh jemali resno. Tako, da bi lahko izpadla tudi tam, kjer bi želela delat in je ok plača.
Pa ne mi o tem, da se da ugotoviti povprečne plače. Ker to nič ne pomaga.

Pokličeš, prašaš kaj točno se dela, mal potipaš kaj dejansko je prpojekt/biznis s čimer se ukvarjajo, pa vprašaš še za predviden obseg plač.

Isto kot ko kličeš vodovodarja, ne moreš rečt “menjam kopalnico, koliko stane?”, ampak najprej se pogovoriš kaj treba menjat, kaj vse planiraš dat not, a so kake specifike itd.

Pokličeš, prašaš kaj točno se dela, mal potipaš kaj dejansko je prpojekt/biznis s čimer se ukvarjajo, pa vprašaš še za predviden obseg plač.

Isto kot ko kličeš vodovodarja, ne moreš rečt “menjam kopalnico, koliko stane?”, ampak najprej se pogovoriš kaj treba menjat, kaj vse planiraš dat not, a so kake specifike itd.
[/quote]

Misliš, da si ne bi zaprla vseh možnosti, če bi povprašala tudi glede plač?
Glede dela pa teh zadev ponavadi kaj povprašam ampak nekako mi še nikoli ni uspelo niti približno ugotoviti kam pašejo glede plač. Nikoli pa nisem upala vprašt po plači.
Je pa res bedno zapravljat čas za nekaj, kar se potem izkaže, da je totalno zanič plača.

nova
Uredništvo priporoča

Misliš, da si ne bi zaprla vseh možnosti, če bi povprašala tudi glede plač?
Glede dela pa teh zadev ponavadi kaj povprašam ampak nekako mi še nikoli ni uspelo niti približno ugotoviti kam pašejo glede plač. Nikoli pa nisem upala vprašt po plači.
Je pa res bedno zapravljat čas za nekaj, kar se potem izkaže, da je totalno zanič plača.
[/quote]

Pomojem ne.. mislim, jaz še nisem mel problemov. Če kličeš “doberdan, kolk je plača?” je eno… če te zanima še kaj drugega (podrobnosti) pa če vprašaš za plačo je pa pomojem popolnoma normalno. Itak je cilj vseh teh razgovorov in celotnega postopka da se zmeniš kaj je treba naredit in za kolk denarja.

Pomojem ne.. mislim, jaz še nisem mel problemov. Če kličeš “doberdan, kolk je plača?” je eno… če te zanima še kaj drugega (podrobnosti) pa če vprašaš za plačo je pa pomojem popolnoma normalno. Itak je cilj vseh teh razgovorov in celotnega postopka da se zmeniš kaj je treba naredit in za kolk denarja.
[/quote]

Bom poskusila :). Upam, da mi uspe.
Če bo res taka služba, da bi na vsak način rada dobila , ker je super delo, raje ne bom spraševala. Pri ostalih bom pa probala. Bom videla kak bo odziv. Kar nekaj dni dopusta sem dala za razgovore, ki niso vodili nikamor. Pa mi je že butasto. Pa v končni fazi že s samimi prijavami na razpise je dosti dela, da raziščeš zadevo in potem napišeš. Ogromno časa gre, potem pa dostikrat ugotovim, da tudi, če bi me izbrali, ne bi šla, ker je zanič plača.

Slovenski delodajalec misli, da je 700€ dobra plača. V Avstriji imamo prodajalke 1230€.
Povsem za brez veze sem v Sloveniji pridobila magisterij.

Hja, sem imela tako priliko ja. Zahtevana družboslovna univ. diploma in naravoslvono znanje pa naštetih kup zahtev po izkušnjah, znanjih. Plača pa reci in piši: 715€ neto. Najprej so dali ven razpis, kjer je bila polna plača dobrega jurja. Potem pa so ga razveljavili, napisali enake zahteve in zraven, da bo kandidat pripravnik za 715€ neto. Fuj in fej. In sem bila seveda zelo dobrodošla, ker imam dve diplomi, družboslovno in naravoslovno (no ena je podiplomc) ter več let izkušenj, ampak vseeno bi me vzeli kot pripravnico za 715€ . Kot, da so na glavo padli.

V Avstriji pa že v razpisu navedejo koliko je plača. Da se ne prijavljaš na bedne razpise. Delam na tem, da bo moja nemščina tekoča, da bom imela več šans gor.

Plača je dogovor med delavcem in delodajalcem. Delodajalec prav tako rabi delavce kot delavci službo.

Pomojem ne.. mislim, jaz še nisem mel problemov. Če kličeš “doberdan, kolk je plača?” je eno… če te zanima še kaj drugega (podrobnosti) pa če vprašaš za plačo je pa pomojem popolnoma normalno. Itak je cilj vseh teh razgovorov in celotnega postopka da se zmeniš kaj je treba naredit in za kolk denarja.
[/quote]

Ampak ponavadi kaj dosti ne razpravljajo po telefonu.

Avtorica, glede na to, da iščeš bolje plačano delo, saj lahko pokličeš in poveš, da iščeš nove izzive in da te interests njihovo delo. In vprašaš, kaki se giblje OD. Saj ne bodo vedeli, da si Francka Kovačeva. In še pol odločiš, a se boš prijavila, šla na razgovor.

New Report

Close