Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Manualna medicina – zdravljenje gibalnega sistema Bolečina na zadnji strani kolena – aktiven športnik

Bolečina na zadnji strani kolena – aktiven športnik

Spoštovani,

Sem aktiven tekač na srednje proge, treniram pa 6-krat na teden. Pred približno tednom dni me je začela boleti mišica, ki se nahaja na prehodu med zadnjo stegensko in meči (plantaris?), torej na pregibu. Bolečina se pojavi predvsem pri krčenju in stegovanju noge, prav tako pa, če imam nogo dalj časa skrčeno. Najhujše je, ko dalj časa tečem, saj se bolečina povečuje z dolžino in intenzivnostjo teka, nato pa se mišica razboli in me boli tudi v mirovanju. Opazil sem, da mi pri stegovanju in krčenju noge poka zgornji desni del kolena, kar se zgodi priblizno istočasno kot pojav bolečine v mišici. Prav tako sem opazil, da imam zelo zategnjeno zunanjo sprednjo (oz. stransko?) stegensko mišico ter mečne mišice.

Glede na to, da se mi to dogaja v aktivnem delu sezone, ko bi se moral udeleževati tekmovanj, vas prosim za nasvet, kako ukrepati, da bo izpad treninga in tekem čim manjši.

Vnaprej hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

brez kakršne koli diagnostike in pregleda vam težko podam natančen nasvet. Na podlagi vašega zapisa sumim, da je v kolenskem sklepu prišlo do t.i. nestabilnosti , ki je lahko posledica (manjše) poškodbe oziroma preobremenjenosti. Področje med zadnjo stegensko mišico in meči povezujejo zadnje in stranske križne vezi, plantaris z latinskim izrazom poimenujemo “podplat”.
Predvidevam, da gre v vašem primeru zgolj za izgubo naravnega gibalnega stereotipa. Lahko pridete na pregled v eno izmed naših ordinacij, na podlagi pregleda vam bomo lahko podali bolj konkretno mnenje. Sicer s tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close