Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je še kdo tak, ki letos ne gre na dopust?

Je še kdo tak, ki letos ne gre na dopust?

Zdaj že tretje leto zapored ne bo pri meni dopusta.
Tistega ‘ta pravega’. Za dušo spočit. In baterije napolnit.
Ne bo odklopa, ne bo zamenjave okolja, ne bo zdravega morskega ali gorskega zraka, vsaj za par dni.
Doma bom in si bom frej dneve pač zapolnila v naravi, ob reki, s sprehodi … čeprav to ni isto, kot če greš OD DOMA na ‘lepše’ za par dni.

Je tudi vam težko, ko dopust vsako leto preživljate doma, v enem in istem okolju?

in da se pretvarjaš in se hočeš naslajati nad bolečino, ki jih povzročaš drugim. samo pazi in ne želi si, da se ti kdaj to vrne.

6.leto bo letos

nova
Uredništvo priporoča

Doma imam zdrav, svež, zrak. Mi prav paše nekaj dni odklopa v naravi. Je fajn it na potovanje, videt kaj novega. Ampak mi pa ravno tako paše biti doma, na svežem zraku, v miru, stran od ljudi, stran od trušča.

Sem mnenja, da če si nekaj res močno želiš, potem to izpelješ. Najdeš način. Takole jamranje mi je pa mal mimo.

Doma imam vse to, kar ti iščeš na dopustu.

Če imaš dve zdravi nogi in roki, denar ni ovira.

Jaz nekaj let nisem imela frej dneva, ker sem skrbela za starše. Takrat bi dala marsikaj za en vikend oddiha. Če imaš kolo, greš lahko vsak dan na izlet, kolesarskih poti je malo morje, cest, kjer ni veliko prometa, tudi, tako manj oblegani kotički so včasih neprimerno lepši in ti bolj napolnijo baterije kot turistična središča. Ne vem, od kod si, če si iz LJ, barje je čudovito. Iški vintgar je dostopen s kolesom, tudi Borovnica in Pekel. Potem Polhograjsko hribovje, lepo in nezahtevno.

Tudi jaz, na dopust grem zato, da si ogledujem tuje dežele, znamenitosti… to, kar pa avtorica išče, imam pa doma :). Razen morja, ki ga pa itak ne pogrešam.

Tudi jaz, na dopust grem zato, da si ogledujem tuje dežele, znamenitosti… to, kar pa avtorica išče, imam pa doma :). Razen morja, ki ga pa itak ne pogrešam.
[/quote]

…ja, eni smo pa na morje “ubrisani”, tako da nam je “zgolj” plavanje in uzivanje v morskem zraku “čez vse”. Verjamem, da je vse ostalo slaba tolažba. Ne da ni oddih, a morja pričarati drugače kot z morjem se pač – po mojem – ne da.

Glede ogledovanja tujih znamenitosti: vedno me fascinira, s kakšnim veseljem si ogledujete kotičke čim več tisoč km od doma, ne poznate pa gozda par km od hiše. A to pa ni dovolj eksotično?

S partnerjem imava vikend na morju oziroma je to zdaj že kar drugi dom. Sva mislila, da kraj dobro poznava. Zadnjič pa, greva po eni poti, niti ni zgledala pretirano shojena, pa kar nadaljujeva in nadaljujeva in prideva na najlepšo jaso – trava, rože in polno divjega sadnega drevja (češnje, ringloji, jablana). Noro! Vse je cvetelo, dehtelo, prijetna senca, lahko si se ulegel na tla, ne da bi naletel na pasji drek, nikjer nikogar. Potem sva šla še malo naokrog in sklepala, da je bilo v bližini očitno celo naselje petih ali šestih hiš, celo zaraščena cesta je peljala med hišami, vse to komaj nekaj sto metrov od sedanje glavne ceste.
Sva sklenila, da morava v tem kraju najti nekoga, ki bi nama lahko kaj več povedal o teh propadlih hišah in opuščeni cesti. Res zanimivo.

Soseda stalno potuje ne vem kam vse, ne upa pa sama v gozd in se raje sprehaja po asfaltni cesti. Toliko o “svetovnih popotnikih”. Doživetja so pa na dosegu roke.

Glede na to, da sem edina v tej temi pisala o potovanjih, sumim, da tole leti name?
No ti povem, da definitivno poznam Slovenijo in domač kraj bistveno bolje kot ti, ne dvomim, da poznam naravo v okolici doma bistveno bolje kot ti. Asfalta v bližini doma pa sploh nimam. Zato ne klobasaj neumnosti.
Iz tvojega zapisa namreč kar veje to, da niti malo ne poznam narave.

…ja, eni smo pa na morje “ubrisani”, tako da nam je “zgolj” plavanje in uzivanje v morskem zraku “čez vse”. Verjamem, da je vse ostalo slaba tolažba. Ne da ni oddih, a morja pričarati drugače kot z morjem se pač – po mojem – ne da.
[/quote]

Verjamem, meni pa morje ne odgovarja, ker imam rada mir, svež zrak, gozd okrog sebe, gore, jezera, potoke…

…ti iz prve roke povem, kako je z mojim ogledovanjem znamenitosti. Evropa me je predvsem zanimala. Hodila sva dejansko na oglede arhitekturnih znamenitosti – me je enostavno zanimalo. Res. Izleti z avtobusi, kjer je vodnik povedal vse in še več o zgodovini države, nastanku, … mene je vse to pritegnilo. Še sama sem pred tem marsikaj prebrala. NPr.: fascinirana sem bila nad Sagrado Famillio – ko v živo vidiš umetnijo … meni je vzelo dih …
Ja, vem, vse je na internetu, a to ni to. V živo je povsem drugače. In ne, nisem se slikala ob znamenitostih, temveč znamenitost samo.

No, sedaj pa pošteno povem, da me ne videno, kar nisem uspela pogledati po Evropi, ne vleče več … Tudi po naši deželici sva lep del “pregledala” (muzeji, gradovi, reke, jezera, …), tudi pri nas so “lepote za dol past” …
Sedaj me pa bolj kot vse fascinira morje in plavanje, ter tudi pomlad, ki je bila letos krasna & cvetoča … napoji čute.

Glej, sprijazni se, da nekaterim pač jasa, gozd, sadovnjak, potok …. ne pomenijo kaj dosti, oziroma to prerastejo in hočejo morje.

Sem živela dolga leta v taki “idili”, ampak narava ni samo simfonija, je tudi soočanje z raznoraznimi preprekami in ko ti kune, divje svinje, srne, podgane, sršeni, tudi kače naredijo veliko škode, se pa ta ljubezen kmalu konča.

In ko v gozdu naletiš na samomorilca, ti mine, da bi še kdaj stopil tja.
Tako da prosim, ne idealiziraj tvoje dehteče travice in pogledaj malo pod njih, ker boš videla na miljone rdečih polžev (malo v prispodobi).

Kar se tiče avtorice, ja so bila obdobja, ko nisem šla na morje iz takih ali drugačnih razlogov, vendar sem skoz imela občutek, da mi nekaj manjka. Nekateri pač imamo enostavno v sebi potrebo po dihanju morskega zraka. Samo, da se uzrem po gladini morja, me prevzame in lepi občutki se pričnejo.

Avtorici se pridružujem. Tudi jaz ne bom deležna dopusta, zaradi več okoliščin. Seveda je grenak priokus, človek se pač sprijazni. Obenem se tolažim s tem, da so v velikih, znanih mestih teroristi in posledično nevarnosti.

Nekdo, ki živi v večjem mestu, nima svežega gorskega/morskega zraka pri roki.
Zato je lahko nekaterim pisariti, da imajo vse to kar želi avtorica že doma.
Kaj pa, če to ne bi imeli že doma? In bi vas oblegal beton iz vseh strani?
Ja v LJ imaš Koseški bajer, Špico, Mostec, Pekel, Podpeško jezero v bližini, ampak to imaš itak 365 dni na razpolago. To je bkn ( bolje kot nič) varianta. Za popolni odklop je pa priporočljivo zamenjati okolje, da greš ven iz rutine in okolja, ki te obdaja vsak dan.
Je pa lahko s polno ritjo in vsem udobjem, z ležalnika ob morju z koktejlom v roki, nekomu soliti pamet, ki nima in ki si namaka noge v koseški bajer.
Ampak hvala bogu, edina stalnica v življenju so spremembe, tako da nikoli ne veš kaj te čaka …

Pa ti veš, da so cene nepremičnine v LJ nekajkrat dražje kot pri nas na podeželju?
Res je, jaz nimam betona okrog sebe. Res pa je, da v LJ tisti beton parkrat dražje plačaš kot naše gozdove in travnike. Torej? Vklopi malce možgane no.

Res je, domači sprehodi niso isto kot odklop nekje dlje od doma.

Mogoče morja spet ne bom videl, dopust pa v vsakem primeru bo. Najprej bom za kurjavo poskrbel z regresom, potem pa bo od ostanka odvisno, ali bom skočil kam dlje od Bohinja, ki ga imam na srečo dokaj blizu.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

No, to je tipična izjava nekoga, ki nima finančnih težav. Pa mi povej, kako greš na dopust, če imaš komaj za položnice? In ne mi zdaj, da lahko greš s kolesom do bližnjega travnika.

Pa ti veš, da so cene nepremičnine v LJ nekajkrat dražje kot pri nas na podeželju?
Res je, jaz nimam betona okrog sebe. Res pa je, da v LJ tisti beton parkrat dražje plačaš kot naše gozdove in travnike. Torej? Vklopi malce možgane no.
[/quote]

Kaj imajo veze cene nepremičnin v Lj. z dopustom? Imam vklopljene možgane, pa vseeno ne razumem kaj želiš povedati.
Lahko malo bolj natančno? Hvala.

No, to je tipična izjava nekoga, ki nima finančnih težav. Pa mi povej, kako greš na dopust, če imaš komaj za položnice? In ne mi zdaj, da lahko greš s kolesom do bližnjega travnika.
[/quote]

Mah, pusti jo, verjetno preveč bere te novodobne duhovne prispevke, ki učijo, da če si res nekaj močno želiš, se potem to zgodi oz. uresniči ….
… in potem svizec zavije čokolado.
No, je pa tudi res, da eni živijo v vzporednem vesolju in nimajo pravega stika z realnostjo ……

Tudi mi letos ne bomo šli na dopust. Njegova plača premajhna, jaz pa brezposelna. Bomo doma. Upam, da dobim kakšno službo. Tudi v tem primeru ne bomo šli na dopust, ker ne moreš iti na dopust takoj, ko začneš z novo službo.

Kaj imajo veze cene nepremičnin v Lj. z dopustom? Imam vklopljene možgane, pa vseeno ne razumem kaj želiš povedati.
Lahko malo bolj natančno? Hvala.
[/quote]

Če nekdo iz LJ jokca, da imamo tisti, ki imamo naravo okrog sebe polno rit vsega, kako hudo pa je nekomu iz LJ, ki ima samo beton okrog sebe… se res vprašam ali imaš možgane vklopljene ali ne. Če je ta revež v izjemno dragi nepremičnini (z vidika nepremičnine na podeželju) res tako ubog … hja, potem pa naj proda tisto v LJ in gre stanovat na podeželje pa bo imel za dopust. ALi pa, če je v najemu, na podeželju so cene 3x ali pa še več nižje kot v LJ. Zato o revčkih v LJ in o nas s polno ritjo vsega, kažeš, da nimaš ravno vklopljenih možganov.

To JE dopust, ne pa bezljanje po svetu. Imaš vse in važno je, da je svoboda.

New Report

Close