Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Srce trgajoče zgodbe zaposlenih a revnih

Srce trgajoče zgodbe zaposlenih a revnih

Ljudje, ki tukaj gor komentirate, ko kdo prosi za pomoč. Poglejte v svoje srce in se izprašajte. Zgodbe so srce parajoče. Niso krivi ljudje, kriv je sistem. Humanitarna pomoč bo samo krpala malo sistem – pomagala posameznikom, na noben način pa ne bo odpravila novih srce parajočih zgodb.

” Po licih mu tečejo debele solze. “Nisem prišel prosit. Vem, da je mnogim težje, ampak ne zmorem več, ne zmorem več.” Njegovo telo drgeta, sram ga je. Pred leti so ostali brez mamice, sedaj še brez starih staršev, ki so jim vsaj malce pomagali pri preživetju. Ostali so sami s kupom neplačanih položnic, s skrivanjem nemoči, s sramom in tesnobo. Imajo drug drugega in nihče od njih nobenega prijatelja. Oče pravi, da ne more razumeti, da gara vse dni, pa ne zmore v mesecu pokriti niti polovice obveznosti. Pred leti je najel kredit, da je lahko pokril stroške pogreba svoje žene in mame njegovih otrok. Težko mu je priznati, da tega še danes odplačuje. Seveda ga je bilo sram komurkoli povedati, da ni zmogel slovesa z lastnimi sredstvi, ker so že poprej živeli iz rok v usta. Pravi, da mu gre prav vse narobe. Še za račun, ki ga je poravnal, so mu upniki izstavili novega. Kljub ugovoru in dokazilom o plačilu so uvedli izvršbo in jo posredovali na banko, ki mu je blokirala račun. Večkrat sem pogledala dekle. Njegov pogled je ves čas usmerjen v tla, kjer je nastala lužica solz. “

Problem je v naši oblasti. Lopovi in kriminalci. Potem pa načrtno spodbujajo miselnost, da revnih ni in pljuvaljo in hočejo oblastiti vsakega, ki pride s tako zgodbo ven. To delajo načrtno, da se standard ne bi dvignil, da lahko še naprej kradejo. To delajo načrtno, ker se s temi zgodbami direktno trka na njihovo vest, česar na noben način ne želijo, saj želijo uživati z nakradenim denarjem.

Ne pustiti jim miru, če ga oni vam ne dajo.

Vsak lahko ostane brez partnerja ali staršev čez noč in se znajde sam z otroci in eno plačo! In krediti.

Zato ne obsojajte! Niso ljudje krivi, da se pišejo tragične zgodbe.

Kriva pa je oblast, ki takega človeka obsodi na skrajno revščino – kriva je oblast, ker tak človek preživeti brez pomoči več ne zmore.

To pa je kriva samo in le oblast in dokler tako bo, se bodo vsak dan znova pisale srce parajoče zgodbe, ker je kriv sistem, država, oblast, ki dopušča krajo, pomoči pa ne. Pomagajo pa NEvladne organizacije! Oblast vrže drobtinice, ki so dovolj, če živiš v klanu, skupini, kot npr. ljudje, ki prihajajo z juga.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/dnevnik-anite-ogulin-sami-s-kupom-neplacanih-poloznic-s-sramom-nemocjo.html

Za revščino v večji meri ni kriv sistem oz. vlada, ampak so si krivi ljudje sami, zaradi ustvarjanja potomcev, kljub temu da še za lastno dostojno življenje nimajo.

Can’t feed them? Don’t breed them.

Ma seveda. Vsega so krivi ljudje? Tudi korupcije, kraje družbenega premoženja, prenizkih dohodkov? A je konkreten oče kriv, da mu je žena umrla?

V UKC Ljubljana gre vso tehnično osebje pod privat. Samo sestre, dr. in navzgor bodo pod UKC. Kdo je pa tu kriv?

Bedak ne more spregledati, pa če se po trepalnicah mečeš.

Da te ni sram, prašič brezčutni. Ne govorim o ljudeh, ki imajo 14 otrok, ampak enega ali dva.

Poldekt6 ima popolnoma prav. Tudi ljudje so neodgovorni, delal nebi noben, veliko jih socialno izkorišča, nastepa otroke, in taki so si sami krivi, da so revni. Evo, zdaj pa me pljuvate če hočete, ampak to je živa resnica.

Naj vlada krade kakor jim je volja, samo je od vas posameznikov odvisno, ali svojim potomcem privoščite, da jim na mizo postavite prazen krožnik.
Kdor pa ima denar, pa ima lahko zaradi mene 10 otrok, če jih lahko preskrbi do njihove osamosvojitve.

Resnična zgodba iz centra Nove Gorice pri lekarni v petek 31.5…..

Imela sem neke opravke iz grem lepo v center in od daleč opazim osebo, ki ogovarja mimoidoče. Ljudje se ne zmenijo in gredo dalje nihče se ni ustavljal. Zbudilo mi je pozornost, ker je oseba ogovorila vsakega, ki je šel mimo. Pridem bliže in tudi mene ogovori gospod med 80 in 90 let starosti in mi reče:” Gospa samo 1€, da si lahko kruh kupim.”
V grlu in srcu me je tako stisnilo, ker si videl, da je na robu joka, utrujen in izčrpan. Bog si ga vedi koliko dni je v takem stanju. Samo sem ga pogledala in rekla, da samo kruha pa tudi ne bo jedel in se stegnila v denarnico, ter mu dala denar.
Obrnem se in opazujem ljudi, kako gredo lepo urejeni mimo njega, nekateri držijo in gledajo v svoje telefone, ampak vsi ignor. Meni je dalo krepko mislit, da ljudje, ki se imajo za fine (urejeni, nabarvani, z dobrinami…..) in se radi pokažajo v javnosti kdo in kaj so, so takrat vsi pokazali koliko jim je do sočloveka, ki je prosil za si kupit kruh! Če se ljudje tako ignorantsko obnašajo in jim ni mar, politika in vsi, ki so na pozicijah in imajo škarje in platno v roki, tudi ne bodo nič naredili, ker očitno nas je peščica ljudi, ki se ne strinjamo s takim stanjem, da ljudje, ki delajo morajo prosit za hrano in pomoč, da ljudje, ki so delali in si svojo pokojnino hudičevo zaslužili so pristali tam, da na stara leta prosijo za hrano!

Bodi človek, človeku in si vzemi čas ter mu vsaj prisluhni kaj ti želi povedat, ne ga ignorirat, ker tako ga nehote postavite v psihološkem vidiku v manjvreden položaj, ko si misli, da na račun njegovega stanja in stiske ni toliko vreden, da bi se za trenutek ustavili in mu prisluhnili.

Iskrena to si pa tako srcno povedala,moj poklon

Si se mogoče vprašala, zakaj nima bližnjih, da mu pomagajo?
Mogoče za to, ker je maltretiral svojo familijo? Se ti še smili zdaj?

Sramota za to državo, da človek, ki dela in živi odgovorno, ne more normalno živeti.
Takih zgodb je veliko in nujno jim je treba pomagat. In zanimivo, da so pri mslih ljudeh upniki in izvršitelji ažurni in do zadnjega centa dosledni, velike ribe pa se samo smejijo, ker so nedotakljive. Rumeni cajtengi jih celo prikazujejo kot vzor uspešnosti. Fuj!
Sistem sociale bi morali vzpostaviti popolnoma na novo. Prevetriti vse prejemnike pomoči. Večno brezposelnim lenuhom in tistim, ki se okoriščajo s štepanjem otrok, odvzeti pomoč in – če stokajo, kako ne morejo preživljati otrok – vzeti tudi te. V takih družinah se itak ne naučijo drugega kot parazitarstva. Debelorito babovje, ki ne zna besede slovensko in cele dneve kofetka, pognat od koder se je priteplo. Na terenu realno nenapovedano preveriti status “samohranilk“. Veliko je tudi primerov, ko si samohranilka navleče v (velikokrat subvencionirano) stanovanje novega jebca, običajno zapitega luzerja (iste sorte tiči skup letajo), pa je zaradi povečanja števila članov gospodinjstva upravičena do več. Na račun ugodnosti, ki naj bi jih imel otrok, vzdržuje jebca. Tudi tu bi bilo nujno narediti red.

V podobni situaciji s to razliko, da je clovek stal pred pekarno, sem ponudila nakup kruha. Sem bila vse, samo clovek ne. Poskusi kdaj tako, znas bit presenecena.

Po mnenju nekaterih monovcev imajo otroke lahko samo tisti, ki sedijo na podedovanem bogastvu?
Ker z danes na jutri ne veš, do kdaj boš imel službo, moraš očitno biti dedič neke premožne familije, da smeš imeti otroke?

Joj, ljudje, še tega kar imate, kmalu ne boste več imeli, ker drugim v pisker gledate. Sploh ne opazite, da je vaš tudi čedalje bolj prazen.

Slabe izkušnje ponavadi ljudi dajo na distanco. Sama ponavadi gotovine nimam v denarnici, ker s kartico vse plačujem. Grem, klasično urejena in eden vpraša. Odgovorim, da nimam. Je začel pridigati, češ, zrihtana, pa da nimam, pa še kaj je dodal. In to, kar si navedla, ni osamljen primer. Bivša sodelavka tudi, pridi, ti bom kupila sendvič, je bila tud vse živo, sam človek ne.
Zadnjič berem od Benettijeve, da je imela 1€ In 50€. In mu je pač ponudila 1€. Je slišala celo čakamo od tistega.
Tako da pravim, če kdo prosi za pomoč, naj se zahvali, če mu je že ponujena v kakršnikoli obliki, ne da, v kolikor ni po željah, da si drznejo obnašati nesramno.

Tako da

iskrena,
ljudje imamo različne izkušnje, kar ne pomeni, da zato nismo človek.

Si se mogoče vprašala, zakaj nima bližnjih, da mu pomagajo?
Mogoče za to, ker je maltretiral svojo familijo? Se ti še smili zdaj?
[/quote]
Morda pa se ni upal imeti potomcev, saj ves reveza na svet spravljat. V sklopu vasih odgovorov.

Drugace pa se strinjam z iskreno in ne pogledam vedno stran. Kdaj pa tudi, sploh pri kakih takih bolj posiljenih.
Se je ze zgodilo, da sem dala enemu staremu ateju drobiz za dva deci, pa kaj? Zarad tega umrl ne bo, ne bom pa vihala nos za kaj kdo porabi darovano. Ko dam iz rok, ne razmisljam vec o tem.

Se enkrat. Podpis iskreni.

Jaz (skoraj) vedno dam kakšen evro takšnim ki fehtajo,saj si mislim,nikoli ne veš,mogoče boš tudi ti kdaj na njihovem mestu…

Človek je umrla žena in kasneje še starši. Ima službo in hodi redno v službo.

PROSIM ZA ARGUMENTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Brezčutni in brezpametni, nerazumski človeške opičjaki.

KAJ JE ŽIVA RESNICA!!!!!

Samo to da si žleht in hudoben in skrajno neumne človek. Nič drugega ni živa resnica.

Sem iz okolice Nove Gorice in če bi se mi zgodilo, da bi srečala takega človeka, ga bi peljala direktno v trgovsko hišo in mu kupila sendvič in eno flaško pijače. Ker možno je tudi, da ljudje tako prosjačijo in si potem kupijo alkohol.
Je pa res, da ljudje postajamo vse bolj brezčutni. Tudi, če bi koga videli ležati na tleh, bi mirno stopili čezenj in šli naprej. Mislim, da je bilo včasih vseeno drugače.

Slabe izkušnje ponavadi ljudi dajo na distanco. Sama ponavadi gotovine nimam v denarnici, ker s kartico vse plačujem. Grem, klasično urejena in eden vpraša. Odgovorim, da nimam. Je začel pridigati, češ, zrihtana, pa da nimam, pa še kaj je dodal. In to, kar si navedla, ni osamljen primer. Bivša sodelavka tudi, pridi, ti bom kupila sendvič, je bila tud vse živo, sam človek ne.
Zadnjič berem od Benettijeve, da je imela 1€ In 50€. In mu je pač ponudila 1€. Je slišala celo čakamo od tistega.
Tako da pravim, če kdo prosi za pomoč, naj se zahvali, če mu je že ponujena v kakršnikoli obliki, ne da, v kolikor ni po željah, da si drznejo obnašati nesramno.

Tako da

iskrena,
ljudje imamo različne izkušnje, kar ne pomeni, da zato nismo človek.
[/quote]
Tipična in zelo velika “KOKOŠ”. Nimaš tudi, beri 1 (enega) eura v denarnici. Bolje , da se nisi tudi oglasila, ker me je sram, ker “trobezljaš” take neumosti in sploh se oglašaš na MON-u.
A tudi če bi šla na stranišče v ne vem katerem kraju že živiš ti “mentalna sirota” bi to plačala s kartico.
Po moje si tako škrta, da bi se raje v parku in ne vem še kje polulala.
Ja itak se vidi da si polna “casha”, pa kaj !!!!!!
Upam, da nisi mislila, da boš s tem kupila, vse kar se da v SLO.
In povem ti, da se z denarjem ne da kupiti vse. Razumeš !!!!! Itak ne ??????
Če že nisi hotela dati človeku drobiž ti ni potrebno, da se “preseravaš” s takimi izjavami.

Neodgovorno zaplojevanje potomcev za izsiljevanje socialnih rent in raznih pomoči (socialnih subvencij) je neke vrste obratni kapitalizem revnih. Z izkoriščanjem socialne politike in usmiljenja ter naivnosti sodržavljanov ustvarjajo “dodano vrednost”. Tudi zaradi njih imajo odgovornejši ljudje v stiski manj nujne pomoči. Tudi revni so lahko parazitski sebičneži, enako kot bogati.

Vsi ljudje, ki delajo za manj kot 1200 evrov neto so krivi, če so tak glupi da delajo za male pare naj kar delajo in naj ne jamrajo.

A si plačan s strani migrantov in muslimanov, da širiš to propagando? A ti sploh veš kakšna revščina bi bila pri nas, če bi imeli po 10 otrok. Goli in bosi bi hodili – GOLI IN BOSI. Ko imaš pa 2 otroka in delaš po cele dneve in ne moreš preživeti, potem pa vidiš to kaj folk piše, pa točno veš kdo je zadaj.

Ta propagnda, da se skriva revščino, to je vse NAČRTNO NAREJENO, DA SE LAHKO KRADE, DA NIHČE NE POSUMI, TO JE VSE NAČRTNO.

Migrantski ali muslimanski propagandni stroj, kajti čez 100 let boš bral Koran ali pa boš ob glavo, ker naših otrok NE BO. Naše civilizacije in kulure več ne bo, ker bomo v manjšini. Oni pa nikogar drugega ne priznavajo in ko so v večini si ti lahko samo suženj iN POPOLNOMA NIČ DRUGEGA.

Da VAS NI SRAM.

Če ti je islam tolk všeč, prestopi in povej, da deluješ proti naši civilizaciji, kulturi in rasi. Sej to se ve, da oni delajo, samo naiven folk ne more tega dojeti, ker ne delajo tega vsi.


Tipična in zelo velika “KOKOŠ”. Nimaš tudi, beri 1 (enega) eura v denarnici. Bolje , da se nisi tudi oglasila, ker me je sram, ker “trobezljaš” take neumosti in sploh se oglašaš na MON-u.
A tudi če bi šla na stranišče v ne vem katerem kraju že živiš ti “mentalna sirota” bi to plačala s kartico.
Po moje si tako škrta, da bi se raje v parku in ne vem še kje polulala.
Ja itak se vidi da si polna “casha”, pa kaj !!!!!!
Upam, da nisi mislila, da boš s tem kupila, vse kar se da v SLO.
In povem ti, da se z denarjem ne da kupiti vse. Razumeš !!!!! Itak ne ??????
Če že nisi hotela dati človeku drobiž ti ni potrebno, da se “preseravaš” s takimi izjavami.
[/quote]

Je brez veze, da se sploh ukvarjam s tem zapisom. Če funkcioniraš s kartico in mesećno poravnaš račun, še ne pomeni, da ima zato nekdo milijone na računu.
In ne, nimam niti evra v denarnici.
Ćlovek lahko pelješ po kilo kruha v trgovino in ga plačaš s kartico.
Tvoj nivo komuniciranja pove zgolj o tvoji mentaliteti, ki jo poseduješ. Tako da te je kvečjemu lahko sram na svoj račun s takšnim napadanje, pa o človeku nič ne veš.
Če ti bo kaj lažje, odpri okno in vdihnil ali če želiš sprostiti energijo, pač tuli.
Lep dan.


Morda pa se ni upal imeti potomcev, saj ves reveza na svet spravljat. V sklopu vasih odgovorov.

Drugace pa se strinjam z iskreno in ne pogledam vedno stran. Kdaj pa tudi, sploh pri kakih takih bolj posiljenih.
Se je ze zgodilo, da sem dala enemu staremu ateju drobiz za dva deci, pa kaj? Zarad tega umrl ne bo, ne bom pa vihala nos za kaj kdo porabi darovano. Ko dam iz rok, ne razmisljam vec o tem.

Se enkrat. Podpis iskreni.
[/quote]

No dobrotnice, mogoče pa bi bil čas, da uporabite možgane in premislite, zakaj nekateri ljudje ne podpirajo tega, da bi tujcem podarili denar za pijačo.
Zato ker ti mogoče vidiš to enkrat, on bi pa to cel dan na dan delal – prosil za denar za pijačo. Ne bodite naivni, ne bo človek “samo enega” kozarčka spil. In ko vam bo posvetilo v možganih, da s tem podpirate njegovo bedo, boste mogoče razumeli, zakaj drugi raje pomagamo na način, kot človek dejansko potrebuje (mu kupimo hrano). Ker kozarček na kozarček bo kmalu liter na liter (kar je že itak), potem pa boste dejansko vi krivi, če ga bo od ciroze jeter pobralo, saj ste vi podpirali njegovo pijančevanje. Pa če tudi s samo enim evrom in enkratno priložnostjo.

Pretežko za razumeti, a ne?

New Report

Close