Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kok so bolni ti delodajalci …

Kok so bolni ti delodajalci …

Meni napišejo, da so vzeli primernejšega kandidata z več izkušnjami; danes pa vidim na mojedelo.com nov oglas.
Upam samo, da so “ta izkušenega” obdržali in da se gre za drug oglas oz. da iščejo “še eno” osebo.

Precej oglasov je lažnih, namenjeni so pa različnim manipulacijam. Poznam osebno primer. Najprej je bil razgovovor opravljen z kadrovico, potem z direktorico … Po zaključenem razgovoru z direktorico je bilo osebi rečeno, da imajo še naslednji teden razgovore in da je precej dobrih kandidatov … OK do tu vse štima. Kliče oseba čez 2 tedna, da vpraša ali bodo imeli še en krog razgovorov … odgovor dobi, da bodo delo razdelili med že zaposlenimi. OK do tu še štima, če odmislimo rahlo “čuden” razgovor z direktorico.
Čez teden dni se pojavi identičen oglas. Aha, imeli so precej dobrih kandidatov … delo so razdelili med že zaposlene … in potem pa spet iskanje. Skratka kradejo čas in denar kandidatom, da lahko izvajajo manipulacije.

Potem pa je sledil ekstremno hiter primer zaposlovnaja. Ta ista oseba je potem imela razgovor v eni drugi slovenski znani firmi in v roku enega tedna je bila izbrana. Potekalo je tako, da imela v ponedeljek testiranje in razgovor, v četrtek je že dobila odgovor. Naslednji teden je bila že urejena zaposlitev.

Kakšna agonija je bila zame iskanje službe. Koliko ponižanj se že doživela. Hvala bogu sem dobila službo, ki sem si jo želela.
Vem, da vam je zelo težko, ker z vsakim negativnim odgovorom pada tudi upanje. Toliko bolj bodite zagnani. Pogumnim, močnim in vztrajnim bo uspelo.

Ni nujno da so delodajalci krivi.Mogoče objavljajo zato,ker jih prosijo,da portal laufa.

Mogoče pa je bil tisti kao izkušenejši samo dober nakldač in se je izkazali, da ne obvlada dela. Tudi med iskalci zaposlitve se najdejo take cvetke ne le med “bolnimi delodajalci”.

Zakaj “bolni”? Deliš oznake, pa sploh ne veš, kaj se je dejansko zgodilo.

pa boš razumelo

Iskanje službe je kriza. velik del oglasov je itak lažnih in v resnici nič ne iščejo, ampak ga samo objavijo, ker pač morajo.
Potem pa se tu še ne konča. Celo lažne razgovore prirejajo. IMajo kandidata, vseeno pa vabijo druge kandidate na razgovor, da ti tratijo čas in denar, čeprav že v osnovi nimajo šans.
ALi pa misliš, da je vse super in prav in da ti je šlo super na razgovoru pa potem ni nobenega odgovora nič, vprašaš kako in kaj pa povedo, da so razpis razveljavili.
Ali pa razgovori. Ti dajo uro, če slučajno takrat ne dobiš dopusta, prosiš za kak drug termin, ni šans, da ti ga dajo. Čez mesec pa dobiš pošto, da niso nikogar vzeli.
ALi pa izpolnjuješ vse pogoje, na razgovor te na povabijo, samo odgovorijo, da ni iblo primernih kandidatov (očitno so tako zanič napisali oglas).
Ali pa prideš na razgovor in traja 2 minuti, vpraša te le tisto, ker si že itak napisal v vlogi. Očitno jim po videzu ne odgovarjaš.
Ali ti pa v ponedeljek popoldan povedo, da imaš v torek zjutraj razgovor. Tako, da itak ne moreš več v službi prosit za dopust.

kaj ste hecni??
nihče te ne sili, da kaj objavljaš.
oglas na mojedelo.com ni zastonj. delodajalec ga mora plačati

ampak v dosti primerih se prijavi cel kup ljudi, ki pač ne ustrezajo profilu, kot ga iščejo.
mi smo komaj našli primeren kader. če ga ne bi našli, bi iskali dalje. je pa logično, da kandidatom ne moreš napisat, da ga nočeš, ker niti pod razno ne ustreza tvojim zahtevam…

JU mora objaviti razpise, čeprav že imajo kandidate.
Oglasi na Zavodu za zaposlovanje so povsem brezplačni. Za vse delodajalce.
In še kako komot napišeš, da ne ustreza kriterijem, zakaj ne? Če je oglas ok, torej natančno napiše kakšen profil se išče, se komot zavrne vse tiste, ki ne izpolnujejo pogojev. Itak pa večina niti ne odgovori.
Moje delo – ravno na njihovem predavanju je njihov zaposleni povedal, da na njihovem portalu objavlajjo pretežno tisti, ki nikakor drugače ne morejo dobiti delavcev.

Pa še en moj razgovor.
Direktor si je vzel samo 2 minuti časa za razgovor z mano, predstavil se je, vprašal ene tri stvari, ki sem jih že tako napisala in me odslovil. Očitno mu vizuelno nisem bila všeč, ker drugega v tistem času nisem mogla predstaviti. Zakaj so me sploh vabili na razgovor pa ne vem.
Aja, sprejela me je pa ena naduta tajnica, vzvišena, snobovska.
No čez čas je šla firma v stečaj. S takim odnosom mi je jasno, da nismo mogli na zeleno vejo.

JU mora objaviti razpise, čeprav že imajo kandidate.
Oglasi na Zavodu za zaposlovanje so povsem brezplačni. Za vse delodajalce.
In še kako komot napišeš, da ne ustreza kriterijem, zakaj ne? Če je oglas ok, torej natančno napiše kakšen profil se išče, se komot zavrne vse tiste, ki ne izpolnujejo pogojev. Itak pa večina niti ne odgovori.
Moje delo – ravno na njihovem predavanju je njihov zaposleni povedal, da na njihovem portalu objavlajjo pretežno tisti, ki nikakor drugače ne morejo dobiti delavcev.

Pa še en moj razgovor.
Direktor si je vzel samo 2 minuti časa za razgovor z mano, predstavil se je, vprašal ene tri stvari, ki sem jih že tako napisala in me odslovil. Očitno mu vizuelno nisem bila všeč, ker drugega v tistem času nisem mogla predstaviti. Zakaj so me sploh vabili na razgovor pa ne vem.
Aja, sprejela me je pa ena naduta tajnica, vzvišena, snobovska.
No čez čas je šla firma v stečaj. S takim odnosom mi je jasno, da nismo mogli na zeleno vejo.
[/quote]
odgovarjam tistim, ki pišejo, da je na portalu mojedelo.com nujno objavljat in da se tam objavljajo, ker jih portal to prosi

kako dela javna uprava, nimam pojma.

se pa spomnim, da so na eni javni firmi iskali natakarja z licenco UEFE, ker so imeli nekoga, ki je pač to licenco imel in so ga hoteli zaposlit.


odgovarjam tistim, ki pišejo, da je na portalu mojedelo.com nujno objavljat in da se tam objavljajo, ker jih portal to prosi

kako dela javna uprava, nimam pojma.

se pa spomnim, da so na eni javni firmi iskali natakarja z licenco UEFE, ker so imeli nekoga, ki je pač to licenco imel in so ga hoteli zaposlit.
[/quote]

Nihče ni napisal, da morajo objavljat oglase na MOje delo?
Jaz pa sem napisala ja, da morajo objavit oglase, ampak nisem napisala, da na MOjeDelo.

in na koncu, tudi če izpolnjuje čisto vse pogoje, ne bi delal za minimalca

Nihče ni napisal, da morajo objavljat oglase na MOje delo?
Jaz pa sem napisala ja, da morajo objavit oglase, ampak nisem napisala, da na MOjeDelo.
[/quote]

pol pa ne skači v luft, ker nisem tebi odgovarjala
OK??

in na koncu, tudi če izpolnjuje čisto vse pogoje, ne bi delal za minimalca
[/quote]

Ja, to pa res, kako si drzne kandidat, ki izpolnjuje cel kup pogojev, potem celo zavrnit službo, ker mu ponujajo samo minimalca.

So imeli zadnjič en razpis: univ. diploma, ogromno izkušenj, poznavanje družboslovja in naravoslovja (najbolje, kar dve diplomi), izkušnje s projekti, razni programi, tuji jeziki – plača pa dobrih 700€ neto (70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} osnovne plače, ker bi zaposlili kandidata kot pripravnika, samo izkušenj mora imeti pa ogromno in to takih hudih). In jim ni iblo jasno zakaj me ne zanima.

Hja… lahko tudi, da so želeli ustreznega, že izdelanega delavca pa ste se prijavili samo taki, za katere so menili, da bi jih uvajanje stalo preveč časa in truda…. Zato čez čas ponovijo razpis.

in na koncu, tudi če izpolnjuje čisto vse pogoje, ne bi delal za minimalca
[/quote]
pri nas so plače daleč od minimalca
pravzaprav bi prišli na listo 100 delodajalcev, ki imajo najvišje plače, če bi imeli 2 delavca več zaposlena.

pol pa ne skači v luft, ker nisem tebi odgovarjala
OK??
[/quote]

Ne skačem v luft.
Mi zaupaš komu si odgovarjala, ker me res zanima :). Se mi zdi, da si namreč malce zgrešila temo :).


pri nas so plače daleč od minimalca
pravzaprav bi prišli na listo 100 delodajalcev, ki imajo najvišje plače, če bi imeli 2 delavca več zaposlena.
[/quote]

Direktor verjamem, da spada med najvišje plačane.
Kaj pa podrejeni?
Tisti, ki imajo samo SŠ recimo?
Koliko ima čistilka?

Torej hočeš povedat, da so napisali slab oglas?
Ali hočeš povedat, da ponujajo mizerno plačilo, iščejo pa delodajalca z ogromno znanja in izkšunjami?

Torej hočeš povedat, da so napisali slab oglas?
Ali hočeš povedat, da ponujajo mizerno plačilo, iščejo pa delodajalca z ogromno znanja in izkšunjami?
[/quote]

Delodajalec išče delavca…
Morda so res pričakovali preveč, to ne vem, ker ne poznam ne oglasa, ne podjetja.
Zaradi takih reči, kot se opisuje v tej temi, smo pri nas povsem opustili kadrovanje preko razpisov.

Direktor verjamem, da spada med najvišje plačane.
Kaj pa podrejeni?
Tisti, ki imajo samo SŠ recimo?
Koliko ima čistilka?
[/quote]

čistilke nimamo. najemamo čistilni servis.
večina kadra ima SŠ izobrazbo. njihov povprečen bruto nad 2000 EUR
ni odvisen od prometa, ampak od dela, ki ga opravijo. (nadure, posebne obremenitve)
nadur na mesec max 20 ur, v povprečju jih oddelajo cca 10

čistilke nimamo. najemamo čistilni servis.
večina kadra ima SŠ izobrazbo. njihov povprečen bruto nad 2000 EUR
ni odvisen od prometa, ampak od dela, ki ga opravijo. (nadure, posebne obremenitve)
nadur na mesec max 20 ur, v povprečju jih oddelajo cca 10
[/quote]

Aha, čistilni servis, kjer čistilka niti minimalca ne dobi. To ste isti kot pri nas.

Delodajalec išče delavca…
Morda so res pričakovali preveč, to ne vem, ker ne poznam ne oglasa, ne podjetja.
Zaradi takih reči, kot se opisuje v tej temi, smo pri nas povsem opustili kadrovanje preko razpisov.
[/quote]

Naši delodajalci bi se morali kaj naučiti od avstrijskih. Pri nas ne daj bože, da te zanima kako plačo nudijo.
V Avstriji že v oglasu samem navedejo koliko minimalno je plača. pripravljeni so se prilagoditi tudi glede termina razgovora (pri nas jih ne zanima ali ti lahko takrat dobiš dopust ali ne), nudijo 13. in 14. plačo (kar je več kot naša malica in prevoz pa regres). In ne delajo razgovorov, če ne iščejo kandidatov. Pri nas imajo kandidata pa vseeno nategujejo ljudi in jih vabijo na razgovore.

Jaz iščem novo službo s spodobno plačo. In ja, se dogaja, da se prijavim, grem na razgovor in potem ugotovim, da gre za tako mizerno plačilo… če bi prej vedela to, ne bi tratila dopusta, da bi hodila na tak razgovor. Da ne govorimo o tem koliko vabil na razgovore sem že dobila, čeprav so imeli kandidata že izbranega.

Torej hočeš povedat, da so napisali slab oglas?
Ali hočeš povedat, da ponujajo mizerno plačilo, iščejo pa delodajalca z ogromno znanja in izkšunjami?
[/quote]

Če iščeš specifična znanja, ki jih rabiš takoj, včasih tudi za veliko denarja ne dobiš primernega kandidata. Pač je treba ponoviti iskanje

New Report

Close