Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vrtec ali šola stroški

Vrtec ali šola stroški

Kdaj so višji stroški za otroka v vrtcu ali v šoli?
Hvala za odgovore.

socialci bolje pridejo skozi v vrtcu, ostali pa v šoli.

To ni res, socialci vedno pridejo boljše skozi. Meni je šola cenejša, torej, da ima otrok malico, kosilo in popoldanski malico. Če je večji, ne rabi popoldanske malice, saj ni več v varstvu. Pa v šoli se ful pozna pri računu, če otrok manjka, v vrtcu pa je bil samo 1 teden, ostalo bolan pa smo plačali skoraj isto.

Jaz sem vrtec plačevala 100 EUR, šolska položnica je dobrih 70 EUR, če nimajo še kaj extra (prevoz z busom, vstopnina….).

Načeloma je šola cenejša. Odvisno od dohodkov. V vsakem primeru pa so stroški tudi v šoli – prehrana cca. 65 eur, skoraj vsak mesec je kak avtobusni prevoz 10 eur, pa razni drugi stroški (letovanja, itd.), se tudi skozi nabirajo, tako, da še tu pride od časa do časa kaj, od 5 eur, do 50 eur.
Tudi šola ni zastonj kot bi nas ne vem več kdo želel prepričati.
AJa, pa ne pozabimo na začetno investicijo – jaz dam za tri otroke na leto cca. 500-600 eur (nimajo vsako leto vse novo).

Položnica za vrtec je bila vsak mesec 220 evrov, za šolo pa 55 evrov, pri čemer so položnice za vrtec prihajale celo leto, za šolo pa jih med poletnimi počitnicami ni.

Za nas je bil vrtec bistveno dražji, do tretjega leta smo plačali 350 EUR, potem pa cca 300 EUR mesečno. Šola pa stane za vse tri obroke 65 EUR mesečno. Šolske potrebščine na začetku leta cca. 200 – 300 EUR, torej manj kot ena mesečna položnica za vrtec. V celem letu torej vrtec več kot 4.000 EUR, šola pa pod 1.000 EUR. Razlika je kar velika.

Šola je ceneje. Vrtec odvisno od dohodkov, jaz sem ga plačevala 180. Šola pa, če je samo malica in kosilo, nekje 40 eur na mesec. Včasih pride še kakšen izlet, potrebščine, gledališče itd..Ni primerjave z vrtcem, mogoče samo za tiste, ki so imeli vrtec zastonj, ali pa plačevali minimum.


Kaj pa knjige, zvezki, torba in še kup drugih pripomočkov? Saj to tud ni zastonj?

Obe položnici sta visoki. Vrtec se je letos malo znižal in pride nekje okoli 150 € (prejšnja leta pa okoli 200 € in več).
Šola pride malice in kosilo pa razne obšolske dejavnosti, pa tehnični dnevi tudi okoli 100-120 €.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Aja to mesečno in brez zvezkov, učbenikov, barvic itd.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

res da v vrtcu hranijo otroke, ampak kosilo v šoli ni del šolske obveznosti.

Šola je bistveno cenejša, razen seveda za socialne podpirance.
Vrtec smo plačevali skoraj 300 EUR, šolska položnica pa je približno 70 EUR.
Šolske potrebščine pa kupiš 1x letno, strošek pa tudi ne presega 200 EUR.

res da v vrtcu hranijo otroke, ampak kosilo v šoli ni del šolske obveznosti.
[/quote]

Ne ni. Je pa pri nas dokaj obvezno, ker predno prideva midva iz službe je že pozno. Torej na položnici je. Če gledamo mesečne stroške je to to.

Nisem pa štela zvezkov, učbenikov, copat, barvic in drugih risarskih pripomočkov..

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

katera šola to, jaz za moja dva plačujem nekje 40 eur na mesec za vsakega.., kosilo in malica, brez subvencij.

katera šola to, jaz za moja dva plačujem nekje 40 eur na mesec za vsakega.., kosilo in malica, brez subvencij.
[/quote]
vštet še zajtrk in še ena malica, ker je v šoli od 7ih do 16ih. Položnica brez tehničnih dni, športnih dni in obšolskih dejavnosti samo za prehrano znese cca. 90 €-100 € – prehrano prilagajamo glede na to, koliko je določen teden v šoli (ali od 7- do 16ih ali od 7:30 do 14 ih – v tem primeru ne rabi zajtrka in še ene malice zato je potem na koncu ceneje).

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

katera šola to, jaz za moja dva plačujem nekje 40 eur na mesec za vsakega.., kosilo in malica, brez subvencij.
[/quote]

To je prav gotovo cena s subvencijo, ker kosilo na nobeni šoli sicer ni manj kot 2 evra (pred tednom ali dvema je bil prispevek o tem na TV). Malica je pa tudi od 80 centov do 1 evro. Torej bi morala plačevati na enega cca 60 evrov, če bi bila na najcenejši slovenski šoli (ponekod imajo višje cene). Morda imate še kako dodatno občinsko subvencijo ali pa imaš na podlagi OD delno subvencionirano prehrano, pa sploh ne veš.

Pri nas je bila popolnoma vsak mesec zraven še kaka dejavnost, ekskurzija, prevoz in podobno.

vrtec je bil okoli 200€ mesečno, (nesubvencionirana ) šolska prehrana je nekje 65-70€ mesečno (malica in kosilo).
občasno cca. 10€ na mesec višja položnica zaradi obiska kake ustanove, nakupa zobne ščetke…
šolske potrebščine za prvo triado nekje 150€ (komplet potrebnih DZ, zvezkov, pisal, risal, copat, športne opreme), kar lahko enačim za stroške prehrane, ki jih ne plačam v poletnih mesecih. za likovne pripomočke plačamo vsako leto septembra 10€ in je celo leto mir.

tako da – šola je krepko cenejša.

New Report

Close