Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Univerza v Novi Gorici, daleč najboljša v Sloveniji, kaj menite

Univerza v Novi Gorici, daleč najboljša v Sloveniji, kaj menite

Imam prijatelja, ki dela na mariborski univerzi, pa sem se malo z njim pogovarjala o univerzah v Sloveniji in mi pove, da moji hčeri priporoča novogoriško univerzo, baje naj bi bila daleč najboljša univerza v Sloveniji. Pa baje so tudi profesorji super. Moja hči je zelo pridna v šoli (3.letnik gimnazije), pa sedaj resno razmišljava s hčero o tej univerzi).

Rank University Score Country Flag League
140 University of Nova Gorica 76.004 Slovenia Golden League
392 University of Ljubljana 56.291 Slovenia Bronze League

Na strani kjer celostno ocenjujejo univerze je novogoriška pristala na 140 mestu na svetu!

Kolikor vem sta pri nas dobri Ljubljanska in Mariborska. Tudi pri delodajalcih imaš z njihovo diplomo prednost. Je pa odvisno kaj bo študirala in v primeru, da ne gre za kakšen deficitaren poklic, bo bolje za njo, da izbere LJ ali MB.


Po zapisanem pa se mi dozdeva, da gre bolj za neko samopromocijo v tej temi 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Kolikor vem sta pri nas dobri Ljubljanska in Mariborska. Tudi pri delodajalcih imaš z njihovo diplomo prednost. Je pa odvisno kaj bo študirala in v primeru, da ne gre za kakšen deficitaren poklic, bo bolje za njo, da izbere LJ ali MB.
[/quote]

Popularne so bolj seveda, kvalitetne pa ne toliko. Imaš tudi ducat ameriških univerz konstantno na prvih mestih top popularnih univerz, kar pa ne pomeni da so to kvalitetne univerze.

Goriška je res zelo dobra, imaš kar nekaj mladih znanstvenikov, ki imajo kaj pokazat.

od kdaj pa to lol

jaz sem tam študiral takrat ko se je šele začela pošteno razvijati. Dokaj mlačen odnos Republike Slovenije, pa tudi Nove Gorice je začrtal pot, da se Univerza prostorsko preseli onkraj meje, s tem pa dobi tudi nekatere zelo dobre ita predavatelje. Tudi sam sem imel možnost enega izmed njih poslušati (kemija) in je blo špica. profesorji so več ali manj vsi po vrsti z zelo dobrimi referencami, programsko je tudi dovolj bogata. So kakšne težave s kakim asistentom, predavateljem, samo to je itak povsod. Laboratoriji v Ajdovščini so orto hudi. Delal tam diplomo. Pod črto, če bi še enkrat izbiral bi izbral UNG. basta. Nimam ene za pripomnt

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Več ali manj izobražujejo kader, ki je potem brezposeln. Npr. če končaš program gosp. ing. si garantirano brezposeln. Če se seveda ne izseliš.

Če hočeš vrednost pri potencialnem delodajalcu, potem pride v poštev samo Ljubljanska.
Na ostale se gleda zviška.

Tudi Mariborska rangira visoko. Je pa res, da ima FF manj smeri, ni FDV-ja. Imajo pa nekateri uporabnejši faksi več smeri kot v LJ. Edino kar v MB manjka je dentalna medicina, ki pa jo v prihodnosti nameravajo dodati. Če se ne motim kmalu. Sem študirala v MB, nihče od mojih sošolcev ni brezposeln. Sestrična je študirala v LJ, ne ve kje naj dobi službo. Se mi zdi, da sta obe univerzi dobri, je pa za bodočo zaposlitev pomembnejša vrsta študija.

Tudi Mariborska rangira visoko. Je pa res, da ima FF manj smeri, ni FDV-ja. Imajo pa nekateri uporabnejši faksi več smeri kot v LJ. Edino kar v MB manjka je dentalna medicina, ki pa jo v prihodnosti nameravajo dodati. Če se ne motim kmalu. Sem študirala v MB, nihče od mojih sošolcev ni brezposeln. Sestrična je študirala v LJ, ne ve kje naj dobi službo. Se mi zdi, da sta obe univerzi dobri, je pa za bodočo zaposlitev pomembnejša vrsta študija.
[/quote]

V Ljubljani se tudi na mariborsko gleda zviška.


V Ljubljani se tudi na mariborsko gleda zviška.
[/quote]
Čudno, da potem tako radi zaposlujejo naše študente 😉 Tudi sama sem se selila. Daj razsvetli nas kaj si doštudirala, če se delaš tako pametno? 🙂


Pišeš bedarije, ker ne poznaš področja in očitno tudi ne veš kje bi sploh iskal delo s tako diplomo. Če bi vedel, kaj ta program zajema in da je ta smer in kader iskan bi drugače razmišljal.

Če se mene vpraša, Univerza v Ljubljani in v Mariboru.


Čudno, da potem tako radi zaposlujejo naše študente 😉 Tudi sama sem se selila. Daj razsvetli nas kaj si doštudirala, če se delaš tako pametno? 🙂
[/quote]

Kdo tako zelo rad zaposluje mb študente? O kom ti to govoriš?
Nlb, večina državnih firm, stacioniranih v Lj, ne – da te razsvetlim. Kolikor slišim in vidim iz prve osebe, se na diplomante mariborske in primorske univerze gleda precej zviška.

Kdo tako zelo rad zaposluje mb študente? O kom ti to govoriš?
Nlb, večina državnih firm, stacioniranih v Lj, ne – da te razsvetlim. Kolikor slišim in vidim iz prve osebe, se na diplomante mariborske in primorske univerze gleda precej zviška.
[/quote]

UNG ni Univerza na Primorskem. ta je v KP

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Zanimivo…brezposeln kader kao pri nas ..v tujini dobis pa sluzbo…poznam kar nekaj ljudi ki studirajo v ng na fakulteti za zdrsvstvene vede ,vsi z veliko znanja in vsi takoj zaposljivi..tu v slo kot tudi v tujini

UNG ni Univerza na Primorskem. ta je v KP
[/quote]

Ok. To drži.
Žal se pa na obe v ljubljanski kotlini gleda zviška. Dejstvo.

Kdo tako zelo rad zaposluje mb študente? O kom ti to govoriš?
Nlb, večina državnih firm, stacioniranih v Lj, ne – da te razsvetlim. Kolikor slišim in vidim iz prve osebe, se na diplomante mariborske in primorske univerze gleda precej zviška.
[/quote]

Aha. In kaj si že rekla, da si doštudirala?

Ok. To drži.
Žal se pa na obe v ljubljanski kotlini gleda zviška. Dejstvo.
[/quote]

Jaz gledam pa na tvoj kurac zviška, ker je tako majhen. Dejstvo. Ni debate.

Kdo tako zelo rad zaposluje mb študente? O kom ti to govoriš?
Nlb, večina državnih firm, stacioniranih v Lj, ne – da te razsvetlim. Kolikor slišim in vidim iz prve osebe, se na diplomante mariborske in primorske univerze gleda precej zviška.
[/quote]

Na Ljubljančane gleda cela Slovenija zviška. Fakt.

Zviška Piška.

Otročji ste s tem, kdo ima več in kdo je boljši in kdo je lepši in kdo je pametnejši.

Kdo tako zelo rad zaposluje mb študente? O kom ti to govoriš?
Nlb, večina državnih firm, stacioniranih v Lj, ne – da te razsvetlim. Kolikor slišim in vidim iz prve osebe, se na diplomante mariborske in primorske univerze gleda precej zviška.
[/quote]
No nisi odgovorila na vprašanje. Prav zanima me tvoja “super” izbrazba, če jo sploh imaš 🙂 V kar močno dvomim.
Mariborska univerza je priznana in veliko diplomantov te univerze ima boljšo službo kot ti. Grem stavit.
Ljubljanska in Mariborska sta si popolnoma enakovredni. Sem študirala tudi v tujini in imam kaj za primerjat. Za razilko od nekaterih, ki so samo glasni 🙂 Ne razumem kako lahko sodiš eno naših boljših univerz, če je nisi videla niti od daleč.

Zagotavljam ti, da večina v gospodarstvu na UM ne gleda zviška. Obratno, veliko se jih zaposluje ravno v LJ, ker je vse centralizirano in je tam več služb. Že med študijem smo dobivali ponudbe podjetij, ker se obračajo na našo katedro, da posreduje dela študentom. Kar se mi zdi skoraj nemogoče, glede na tvoje trditve 😛

Imam pa dobro kolegico, ki je v LJ doštudirala težko pravo. Jo bom vprašala, kako to, da dela v proizvodnji, če baje ni pomembno kaj študiraš, dokler si doštudiral v LJ 🙂 Moja polsestra isto, na zavodu, LJ univerza.
Kot rečeno, bolj pomembno od tega ali si študiral v LJ ali MB, je kaj si študiral.

Ok. To drži.
Žal se pa na obe v ljubljanski kotlini gleda zviška. Dejstvo.
[/quote]

V Ljubljani skoraj ni več ljubljančanov. V podjetja hodimo iz drugih univerz, za nižje kvalificirana dela pa so tam delavci iz juga. Ljubljančani nesposobni pa jamrate, ker vam vsi ostali jemljejo službe. V Ljubljani skoraj ne slišiš več neke ljubljanščine. Aleluja. Morda je za vas kakšna JU, kjer vam stric zrihta job. Dejstvo.

V Ljubljani se tudi na mariborsko gleda zviška.
[/quote]

Če kdaj pristaneš na UKC, vprašaj zdravnika kje je študiral. Če slučajno reče v Mariboru, mu kar povej, da zdravljenja od njega ne potrebuješ. In tako zahtevaj zdravnika iz Bosne ali Kosova.

Če kdaj pristaneš na UKC, vprašaj zdravnika kje je študiral. Če slučajno reče v Mariboru, mu kar povej, da zdravljenja od njega ne potrebuješ. In tako zahtevaj zdravnika iz Bosne ali Kosova.
[/quote]
😂😂😂😂😂

New Report

Close