Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Resnica o "15 minutah do Ljubljane"

Resnica o "15 minutah do Ljubljane"

Včeraj je bil prispevek v Tedniku o vsakodnevnih migracijah v Ljubljano.

Iz Lukovice, Škofljice in Brezovice se rabi cca 40 minut! ne pa vaših opevanih 15.

Prejšni teden, 45 minut iz Domžal do centra Lj, zjutraj mal čez sedmo. Do table Lj na trzinski obvoznici pa res 10 min.

Dejansko je na dolenjki gužva ob ponedeljkih, včasih še torkih, ostale dni se peljemo v Ljubljano tekoče. V ponedeljek je treba računati 20 minut več, kot recimo v petek.

Povprečno 40 min do službe v Šiški.
Sodelavec ob špicah, še posebej poleti ob petkih, do Postojne 1 uro.

Kaj se razburjaš, saj so povedali, koliko časa je potrebno iz posameznih krajev, da prideš do Ljubljane ob prometnih konicah.


Nisem vedela, da si tudi ti Dolenjka 😀


Nisem vedela, da si tudi ti Dolenjka 😀
[/quote]

Na pol :))

Na pol :))
[/quote]

O lepo, jaz sem iz Trebnjega in se tudi vozim vsak dan mimo Ivančne in Grosuplja 😀 Najhuje je, ko se v petek okoli tretje vračam iz službe, prejšnji teden je bilo kar pet nesreč, vsaj toliko sem jih jaz videla, ob cesti.

O lepo, jaz sem iz Trebnjega in se tudi vozim vsak dan mimo Ivančne in Grosuplja 😀 Najhuje je, ko se v petek okoli tretje vračam iz službe, prejšnji teden je bilo kar pet nesreč, vsaj toliko sem jih jaz videla, ob cesti.
[/quote]

Ravno včeraj sva šla po stari cesti domov. Se je en nemec igral hrošča na hrbtu.

Ravno včeraj sva šla po stari cesti domov. Se je en nemec igral hrošča na hrbtu.
[/quote]

Na avtocesti, pred Višnjo goro, se je igral pa Avstrijec tega hrošča 😀

Na avtocesti, pred Višnjo goro, se je igral pa Avstrijec tega hrošča 😀
[/quote]

No sej tega sem mislila, a pol je bil Avstrijec – slabo brala, še slabše si zapomnila 🙂

bencin / diesel podražiti 3x, pa se bomo hitro vsaj štirje vozili v enem avtu in bo pretočnost na cestah močno narasla

ja in zakaj bi jest mogu placevat 3x drazji benz zarad vas, ki greste zjutraj na siht?

k da je cela slovenija na cesti v konicah…

kaksen semafor predelat, kaksno krizisce razsirit pa bo bolje.

konicam se pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni mogoce izogniti. ceste so narjene za dnevni promet, ne pa za samo od 6-8 in od 14-16.

si mi snel-a s tipkovnice… fasisti na vsakem koraku…

30/40 min. Ob konicah, drugače pa 12minut.

Meni je smešno, ko na našem koncu eni tako vneto trdijo, da so v 3/4 ure v Ljubljani.
Hja, če greš med tednom zjutraj si v dobre pol ure pri Domžalah, zdaj, ko med Vranskim in Šentrupertom delajo to seveda ne uspeš.
In, ko prideš do Domžal se pa začne čakanje, čakanje, čakanje….
Tako, da če se le da, da ne grem kdaj v takem času v LJ.
Aja, če grem pa sredi noči v LJ, vozim po praznih cestah in po omejitvah imam do LJ (do in ne v center) 50′. Toliko o tistih naših 45′.
Ni resno za jemati vseh teh hvalisarjev.

Jesenice – LJ center dobrih 35 minut. Je pa res, da zjutraj štartam okrog 05:00 in po AC vozim 150-160 km/h.
V primeru, da grem kasneje, da sem v LJ nekje okrog sedmih, pol osmih, se avtomatsko podaljša na 1 uro.

Vsi na kolo – za zdravo telo!


In kdaj se voziš? Ker zjutraj, med 7. in 8. uro, potrebujem jaz iz centra Domžal do Bežigrada (Ruski car) povprečno pol ure zadnje leto, tu pa tam malo manj. Včasih je šlo v 20 minutah, zdaj 15-20 minut samo v času šolskih počitnic.
In od Kamnika do Domžal rabiš, ko ni gneče, vsaj 10 minut, v konicah verjetno precej več. Pa Šiška je še malo dlje kot Bežigrad iz našega konca.

Novo mesto- Lj center, grem malo pred 6.00, po avtocesti okoli 160km/h in pridem v 35min.

Taki psihiči na cesti ogrožate vse okrog sebe.
Grem stavit, da se tudi prilepiš na rit vsem, ki vozijo po predpisih. In takih potem povzročite huda verižna trčenja.

Jaz se iz Ljubljane vozim “ven” vsako jutro okrog 7.00 zjutraj in potem okrog 15.00 nazaj.

Pa vidim te Domžalske, Kamniške in Trzinske junake, kot goske v redu na štajerski cesti. 15 minut my ass!

Vse skupaj je relativno. Če je cesta prazna, ni problema prit v 15 minutah. Ob konicah se to hitro podaljša na eno uro ali pa še več.

Taki psihiči na cesti ogrožate vse okrog sebe.
Grem stavit, da se tudi prilepiš na rit vsem, ki vozijo po predpisih. In takih potem povzročite huda verižna trčenja.
[/quote]

Psihič je tudi tisti, ki se zasanjano prestavi iz uvoza na vozni pas s 60 km/h. Ali pa brez žmigavca na prehitevalnega s 100 km/h. Brez da bi sploh opazil, da je nekdo že tam. Pa je sam gotovo prepričan, da je izredno varen voznik, zato ker vozi počasi.

Psihič je tudi tisti, ki se zasanjano prestavi iz uvoza na vozni pas s 60 km/h. Ali pa brez žmigavca na prehitevalnega s 100 km/h. Brez da bi sploh opazil, da je nekdo že tam. Pa je sam gotovo prepričan, da je izredno varen voznik, zato ker vozi počasi.
[/quote]

Koliko jih je, ki gredo s 60-70km/h na vozni pas ali celo direkt iz voznega kar na prehitevalni pas in potem pripelješ ti po omejitvi 130km/h in moraš na vso moč zavirati, da ni nesreče. Na prehitevalni pas gre tudi polovica voznikov brez žmigavca…

New Report

Close