Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

LUST - najdrazji paradajz v Sloveniji

Default avatar

XXX ROBE

niso prepotovali 1000 in 1000 km. Zato so pa tako dragi.
Default avatar

Mini rožica

In v čem je problem? Vsaka trgovina ima na policah tudi cenejšo različico paradižnika na tebi pa je da se odločiš katerega boš kupil.
Default avatar

SIMMY

Glede na to, da nimam vrta, je Lust paradiznik zame prvi izbor. Morda potem, ko bo res sezona naletim se na kakega iz uvoza, ki je tudi okusen.
Default avatar

najboljši

Lušt je zame najboljša izbira, in zaradi par centov dražje cene, ne bom zaradi tega nič na slabšem. Jedel bom kar mi je dobro, ne kar je poceni, nekvalitetno in ne vem še kaj...
Default avatar

Genialna ideja

A to je brezplačna reklama?

No, res je okusen, rdeč in pravilno okrogel.
Priporočam.
Default avatar

Od kje

Res me zanima od kje ideja, da je lušt nekaj posebnega. Glih tko iz rastlinjaka, glih tko šprican. Drag pa, kot da je zlat.
Default avatar

ah ja

Od kje je napisal/a:
Je iz rastlinjaka in raste na substratu, šprican pa ni.
Default avatar

pod toplim prekmurskim soncem

Od kje je napisal/a:
Iz Prekmurja.
Nekaj posebnega pa je zato, ker ni iz Italije! 😂
Default avatar

hhm

pod toplim prekmurskim soncem je napisal/a:
tudi italijanski je dober.
če je kupljen v ltaliji...
Default avatar

Makedonski

Uh, ko mi kdo pripelje kako kilo južno srbskega ali makedonskega. Lušt je plastika brez okusa v primerjavi s tem sočnim, mesnatim, sladkim, temno rdečim paradižnikom. Stane pa dobesedno par centov kila.
Default avatar

Jajca v hladilniku

Kaj jamras? Kupi cenejšega saj imas možnost izbire.
Default avatar

isto umeten je

Lušt ne rase v zemlji, ne na soncu. Čisto umetna proizvodnja v rastlinjaku. Imam pa že raje italjanskega ali španskega, če že makedonskega ni več...
Default avatar

ja itak

Od kje je napisal/a:
Se strinjam. https://www.lust.si/pridelava
Ni razlika v ceni samo nekaj centov ampak kar konkretna. Jaz sem vajena še tistih časov, ko se paradižnika ni jedlo celo leto ampak šele takrat, ko je dozorel na slovenskih vrtovih in njivah, zato ga še zmeraj jem šele bolj proti poletju. Ta, ki ga prodajajo zdaj, je itak čisto brez okusa in voden, pa naj bo lušt ali kakšen drug.