Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Odškodnine in zavarovalnine Huje poškodovan v prometni nesreči, kako do odškodnine?

Huje poškodovan v prometni nesreči, kako do odškodnine?

Pozdravljeni,

lani sem bil udeležen v hujši prometni nesreči. Edini poškodovan in povzročitelj sem jaz, za kar sem tudi prejel kazen.

Zdaj pa ko sem zaključil z zdravljenjem pa me zanima kakšno vsoto lahko pričakujem od zavarovalnice in kako do nje?

Prestal sem 3 operacije, 17 dni v bolnišnici prvič, drugič eno noč, uporabljati sem moral invalidski voziček.

Imam pa naslednje poškodbe:
– zlom stegnenice
– zlom pogačice
– zlom stegnenice
– zlom zapestja
– zdrobljen komolec(tudi po terapijah sem nezmožen popolnoma iztegniti roko)

Koliko lahko pričakujem in kako bi bilo najbolj pametno se lotiti te zadeve?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni

Vaše vprašanje se navezuje na ocenitev vrednosti odškodnine. Ker ne razpolagamo z medicinsko dokumentacijo in ker je vaš opis zdravstvenih težav precej skromen, vam lahko podamo le intervalno oceno vrednosti odškodnine v širšem okvirju. Namreč za približno ocenitev višine odškodnine je pomembno pridobiti veliko podrobnosti. Recimo pri vsakem zlomu je pomembno ali je lažji zlom, težji zlom, zakompliciran zlom, večkratni zlom itd.

Tudi pri operacijah, ki ste jih prestali je pomembno dejstvo ali so bile vstavljene žice, ploščice, vijaki idr. Pomembne so tudi informacije o dolžini, premeru in količini vstavljenega materiala in ali je predvidena odstranitev vstavljenega materiala ali ne.

Zelo pomembna so tudi dejstva kot so intenziteta zmanjšanja življenjskih aktivnosti v obliki trajnostne narave, vaš čas aktivnega zdravljenja, znižanje delovne zmožnosti, vaša starost, koliko časa ste bili primorani uporabljati voziček,… Vse to, so izredno pomembni dejavniki, ki vplivajo na višino vaše odškodnine.

Iz vašega opisa ocenjujemo, da bi morali dobiti odškodnino za telesne poškodbe, v intervalu od 30.000,00 eur do 55.000,00 eur. Morda tudi več, saj ne poznamo trajnostnih posledic, predvsem za stegnenice in komolec.
Gre za pravne standarde, ki so vezani na sodno prakso slovenskih sodišč za podobne primere prizadetih poškodb.

Upam, da sem vam z odgovori pomagal.

Dorian Planinšec univ.dipl.pravnik
Visoka odškodnina Planinšec

Več informacij najdete na: https://www.visokaodskodninaplaninsec.si/prometna-nesreca

*** Visoka Odškodnina Planinšec [url]http://www.visokaodskodninaplaninsec.si[/url] T: 080 26 26 E: [url][email protected][/url]

New Report

Close