Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki ste redno fizično aktivni, ste kdaj leni oz. se vam ne da in preskočite vadbo tisti dan?

Tisti, ki ste redno fizično aktivni, ste kdaj leni oz. se vam ne da in preskočite vadbo tisti dan?

Se vam to večkrat zgodi? Da imate enostavno take dneve, da ste utrujeni, upočasnjeni, leni zaradi katerekoli stvari ali pa slabega vremena in se ne rekreirate? Ali se prisilite, da se aktivirate? Kako pogosto preskočite vadbo oz. koliko dni na teden povprečno ste aktivni?
Danes je en tak dan, ko se meni res ne da, ne zalaufam, nič ne bo danes. :(((

Ne vem, kaj mi je. Samo sedela bi, ždela. Brez energije, brez volje do gibanja, res. 🙁

3 x tedensko grem peš na Pohorje in takrat premagam v nekem konstantnem tempu 750 višinskih metrov.
Pri obremenitvi se držim pravila formule srčnih utripov na minuto:
0.8 x (208 – število let)
Drugače se pa vsaki dan po malem razgibavam in delam tudi vaje z 2 x 2kg utežmi.
ITM imam 23.

Jasno da pridejo taki dnevi, kje pa piše da moraš noret vsaki dan. Pridejo dnevi ko tudi sam gnijem do onemoglosti in se ob tem počutim odlično. Ponavadi poslušam telo in gledam da držim neko tedensko povprečje gibanja.

3 x tedensko grem peš na Pohorje in takrat premagam v nekem konstantnem tempu 750 višinskih metrov.
Pri obremenitvi se držim pravila formule srčnih utripov na minuto:
0.8 x (208 – število let)
Drugače se pa vsaki dan po malem razgibavam in delam tudi vaje z 2 x 2kg utežmi.
ITM imam 23.
[/quote]

Dol iz Pohorja ne grem peš ampak z gondolo.

Jasno da pridejo taki dnevi, kje pa piše da moraš noret vsaki dan. Pridejo dnevi ko tudi sam gnijem do onemoglosti in se ob tem počutim odlično. Ponavadi poslušam telo in gledam da držim neko tedensko povprečje gibanja.


Ja, ker sem vremenska. Tole, kar imamo zadnje case-dez na dez, me ‘ustavi’. Ko bo spet lepo, pa v pogon. Tudi, ko sem ‘podrta’, me sonce ‘dvigne’

Ne sekiraj se, letošnji maj nas je kar nekaj fizično aktivnih prizemljlil. Sama bi sicer v normalnih vremenskih pogojih vsak dan oddelala svojo klasično turo teka s telovadbo. Pa mi na misel ne pride, da bi čofotala po dežju in vlagi. Dvakrat tedensko se prešvicam v telovadnici, malo pomigam sama doma, to je pa tudi vse. Brez skrbi, enkrat se že bodo vremena zjasnila in bomo takrat vse nadoknadili.

Se trudim biti aktivna vsak dan, seveda pa se zgodi, da vadba kdaj izostane. V nedeljo recimo nisem nič, ker sem bila prepozno doma, včeraj sem tudi izpustila, ker sem bila utrujena, danes bi bilo glede na vreme in počutje tudi lažje, da bi jo izpustila, ampak glede na to, da od sobote že nisem, se bom danes prisila za vsako ceno. In vem glede na to, da imam že slabo vest, si ne bi oprostila še za danes. Se pa zgodi, da včasih v celem mesecu niti ni dneva, da bi izpustila vadbo. Torej čisto odvisno, res. Se mi pa zdi, da ko si enkrat notri v tem, se sploh ni težko pripraviti, je vsakodnevna vadba nekaj čisto običajnega in je skoraj sploh ne planiraš, samo greš.

6/7, torej vsaj eden dan v tednu joker, včasih 2, če je vikend tura zahtevna. Ni zime za eksime 😉

enako-brez volje…tudi spustim teden ce ne gre….ne bo konec sveta….

Spustiš vadbo, če ti ni… Te zna pa presenetiti: ko se najslabše počutiš in vseeno greš…je po tem filing fantastičen!

Vedno poslušaj svoje telo – a razberi če je slučajno samo lenoba.

Jaz delam tako in se mi zdi OK. Če mi res ne paše, ne grem – če sem pa samo len, se pogosto vseeno spravim. Kot pravi že Olivija zgoraj – lahko presenetiš samo sebe.


Ja, ker sem vremenska. Tole, kar imamo zadnje case-dez na dez, me ‘ustavi’. Ko bo spet lepo, pa v pogon. Tudi, ko sem ‘podrta’, me sonce ‘dvigne’
[/quote]

Tudi jaz podobno, v dežju grem včasih edino gobarit, sicer se pa raje pod streho držim…sem iz cukra hehe. Imam pa po svoje srečo, da je na šihtu tudi precej fizičnega dela, tako da včasih zaradi utrujenosti tudi kak lep sončen dan izpustim in se mi ne ljubi nikamor.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Ne, načeloma se mi to ne dogaja.
Slabo vreme ne prepreči rekreacije, morda jo samo malo spremeni.
Če pa se že počutim utrujena, grem samo na daljši sprehod (1-2 uri).
Če preskočim aktivnost, se počutim izredno slabo.
Aktivna sem 7 dni na teden.

Če mi kaj prepreči vadbo, je to slabo počutje oz. bolezen, sicer je vse podrejeno temu, da dobim svojo dozo intenzivnega treninga. Treniram 3x na teden, če kdaj moram preskočiti zaradi prej omenjenih razlogov, nisem ta prava.

Brez ne moreš, če si odvisnik!

Ta mesec sem si zadsla povprečje 10000 korakov na dan.Če kakšen dan ne grem, grem pa naslednjega toliko več. Govorim o hoji, ne teku ali aerobiki. Do tja mi pa manjka se veliko volje in kondicije.

Sicer pa z lahkoto preležim cel teden na kavču. ITM žal raste. Trenutno 24.


Ah, daj, driska…
Res je, nič kaj drugega ne počnem v življenju? 🙂 Afnanje, lenoba in dolgčas? Ok, LOL.
Povprečno 7- 8 ur spim, 8 ur oddelam v redni službi, 4 ure delam izredno oz. dodatno, 2 uri športam, sprehajam, nabiram regrat/bezeg/whatever, 2 uri lenarim. Za afnanje in lenobo mi ostane običajno 0 ur.
Odgovor na tvoje vprašanje: na srečo imam takšno osnovno službo (tistih omenjenih 8 ur), v kateri lahko večino časa “lenarim, spim, surfam po netu”, in sem zanje odlično plačana. 🙂
Druge omenjene 4 ure pa dejansko delam (preko sp), sicer zelo dobro plačilo (a iščem še boljše variante). 2 uri športanja mi predstavljata oddih, sprostitev. :-).
LIfe is beautifull. 🙂


Torej si popolnoma prazna, nisi zmožna živet, niti ne veš kaj je življenje, si kot ameba, kar tudi hočem povedat.

Če ti rečeš, ….. whatever. :-)))))))))))
Meni je sicer krasno, ne mislim ničesar spreminjat 🙂

V slabem vremenu se rekreiram enkrat tedensko, v lepem večkrat.
Prej sem bila bolj pridna in sem pretekla precej km na dan, tudi pozimi.
Zdaj imam podrt bioritem in je vse skupaj precej težje. Telo enostavno zahteva počitek.

Jaz pa prehodim 15000,jih je včasih kar težko naredit.Hodim pa vsak dan,izjemoma ko fajn uliva.Počutje super.
Od česa ti pa raste ITM,?Tudi jaz ga imam 24,a glede na starost je normalen.

jaz tečem vsak dan po 15 km. če ravno uliva, ponavadi izpustim kakšno rundo. in dogaja se mi zadnje čase, da me bolijo kite (čuti se kot kakšno vnetje po celih spodnjih okončinah). ima kdo drug podobne probleme?

Jaz pa prehodim 15000,jih je včasih kar težko naredit.Hodim pa vsak dan,izjemoma ko fajn uliva.Počutje super.
Od česa ti pa raste ITM,?Tudi jaz ga imam 24,a glede na starost je normalen.
[/quote]

A znata povedat, koliko je to km ali časovno? Nimam predstave.

New Report

Close